דרוש מידע עוזבת את העבודה

ממצב?

משתמש פעיל
ממה שהבנתי שיש כזה דבר שאם אני עוזבת בגלל התהמרות-יחס מעביד אני יכולה לקבל פיצויים?
ועוד משהו,
אני לא רוצה לבוא ממחר כי אמרתי לה על כל הנ"ל וממש רבתי איתה על השירותים ועל כל היחס,
ולא נעים לי להמשיך לבוא
היא יכולה לוותר לי על הימים בלי שתצטרך לתת לי פיצויים?
כי אחרת היא לא תתן לי!

ATARA-BN

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואו, אני קוראת את ההודעות ופשוט נחרדת מכמות הנשים/ אנשים שחווים חוויות קשות עם הבוסים שלהם.
כמה מילים שחשוב לזכור בעמידה מול בוסית קשוחה או מנצלת:
הזן ממנו קרוצים חלק מהבוסים (וממש לא כולם!) הם מהזן שרואה את טובת עצמם, ונהנים מחווית שליטה על העובד. ואם יש מקום לניצול, הם מבוססים את ידיהם עמוק בניצול, ומנצלים ומנצלים עד תום.
חברות,
אנחנו, נשים חרדיות שרגילות לתת מעצמינו, חושבות הרבה פעמים שאם נעלים עין וניתן שעה נוספת בחינם / נסכים עם דרישה מוגזמת / נעשה משהו שמעבר להגדרת התפקיד באופן קבוע, אז יחשבו שאנחנו טובות לב, ובאמת אנחנו כאלה!
אבל הבעיה היא, שאתן נותנות פתח שינצלו אתכן!
במעט טוב שלכן, הן ינצלו וירחיבו את מעגל הטוב לב למעגל שלם של ניצול. אל תתנה לזה לקרות מלכתחילה!
לצערי, התנסיתי בבוס שדרש ממני שעות מטורפות וארוכות בלי טיפת התחשבות בהיותי בהריון מתקדם, הייתי יושבת מול המחשב ובוכה. (אבל עובדת... כי מסכן הבוס מחר יש *** והוא חייב את החומר! וחוזרת הביתה מפורקת אחרי 9-10 שעות עבודה רצופות. וזה התחיל מטוב לב של -למה לא? וזה סבבה לי. אבל היום אני יודעת להגיד לא מלכתחילה. אני עובדת מספר שעות. וזהו!)
והתנסיתי בבוסית שתרמתי לה מרצוני החופשי ידע שלי, וניצלה אותו, ודרשה שאעבוד בשבילה על הידע ואלמד אותו לעומק לצורך העסק... כמובן, מכספי. עד שאמרתי 'ביי ביי'.
והיום. אני יודעת להעמיד דברים על המקום. לדעת, שבפרט כשיש בוסים עם אופי שתלטן, יש כללים. יש חוזה. יש חוקים. לא עוברים על מילה אחת בחוזה, אפילו לא כגמ"ח.
סליחה שאני אומרת את זה, אבל פשוט תפסיקו להיות טובות לב בעבודה על חשבון עצמכן/ הבעל / הילדים שסופגים אח"כ את התסכול והכעסים.
(תאמינו לי, ובעיניים עצומות אני אומרת, אם יש מקום עבודה שרע לכן, וגורם לכן להוציא כעסים על המשפחה. אל תעשו שיקולים כלכלים, פשוט תעזבו. וכשבנ"א פותח בראש שלו לקבל משהו טוב יותר, הוא יקבל. כמאמר ' תחשוב טוב יהיה טוב')
לסיכום: טוב לב הוא מקום גם לנצל אתכן. ומניצול תתרחקו.

ממצב?

משתמש פעיל
ממה שהבנתי שיש כזה דבר שאם אני עוזבת בגלל התהמרות-יחס מעביד אני יכולה לקבל פיצויים?
ועוד משהו,
אני לא רוצה לבוא ממחר כי אמרתי לה על כל הנ"ל וממש רבתי איתה על השירותים ועל כל היחס,
ולא נעים לי להמשיך לבוא
כי אחרת היא לא תתן לי!
מקפיצה...
דחוף לי.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
תצטרכי להוכיח את כל זה והיא תוכיח כמה את היית גרועה.
זה תהליך קשה ומטיש ולא קל נפשית תבדקי אם שווה לך.
בכל מקרה רב הסיכויים שתצטרכי להגיע לעו"ד ואז יהיה לך הוצאות.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
כרגע היא לא צריכה לוותר לך על הימים ולא צריכה לתת לך פיצויים.
לא הבנתי למה את חושבת שהיא תוותר לך על הימים.
בכל אופן גם אם תרצי פיצויים את תצטרכי להוציא ממנה את זה, זה לא יבוא לבד.

פלונית.

משתמש רשום
שואלת בשביל חברה:
כרגע היא בחופשת לידה,
היא אמורה לחזור לעבודתה בעוד חודש,
למעשה היא מחפשת עבודה אחרת
1. האם היא יכולה לעדכן את הבוסית שהיא מאריכה את החופשת לידה בחודש (נניח)
(ז"א שהיא חוזרת בעוד חודשיים) ואם/וכשהיא תמצא עבודה לעדכן את הבוסית שהיא בסוף לא חוזרת
2. האם היא יכולה בעוד חודש לקבל אבטלה (תקופת הארכת חל"ד)

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
ממש לא נכון.
פיצויים זה טבעי. ואין צורך לעובד להתמקח על זה
גם מתפטרת ללא סעיף 14? לי לא ידוע ככה.
1. האם היא יכולה לעדכן את הבוסית שהיא מאריכה את החופשת לידה בחודש (נניח)
(ז"א שהיא חוזרת בעוד חודשיים) ואם/וכשהיא תמצא עבודה לעדכן את הבוסית שהיא בסוף לא חוזרת
2. האם היא יכולה בעוד חודש לקבל אבטלה (תקופת הארכת חל"ד)
1. כן 2. לא

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
--

נערך לאחרונה ב:

יוגורט

משתמש מקצוען
גם מתפטרת ללא סעיף 14? לי לא ידוע ככה.
השאלה אם מ2015 זה לא סעיף שהוא זכות שהיא חובה:
הציטוט מכאן:

סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים קובע, כי ההפרשות החודשיות שמעסיק מפריש לקופת פיצויים או קופת תגמולים יוכלו להחליף את פיצויי הפיטורים שעליו לשלם לעובד במקרה של פיטורים, אם נקבע כך בהסכם קיבוצי החל עליהם, או שניתן לכך אישור משר העבודה . בכדי שזה יקרה, על המעסיק להפריש את מלוא פיצויי הפיטורים, הווה אומר הפרשות של 8.33% מדי חודש, או להפריש חלקית מינימום של 6% לרכיב הפיצויים לאורך תקופת ההעסקה.

כמובן שזה לא נגמר כאן, החוק מתעדכן מתקופה לתקופה וכך היה גם בשנת 2008, אז עודכן בחוק ביטוח פנסיוני חובה, המחייב אתכם, המעסיקים, להפריש 6% מהפיצויים (נכון לשנת 2015) לקופת גמל או קרן פנסיה, על חשבון פיצויי הפיטורים, כך שההסדר של סעיף 14 חל באופן אוטומטי.

את כספי הפיצויים העובד יוכל למשוך ולממש כעבור 4 חודשים מסיום העבודה, לפי תיקון 21 לחוק. אם העובד ירצה את כספי הפיצויים עוד קודם לכן, יהיה עליו לקבל אישור לשחרור הפיצויים מהמעסיק.

אולי מעניין אותך גם...