דרוש מידע עוזבת את העבודה

dassi1234

משתמש רשום
גם לי היה מקום עבודה שטען לי שאני חייבת חודש, בסוף איכשהו הם התפשרו על חצי וגרמו לי ממש להפסד..
ומה שגילתי אחר כך אצל חברה שלי הם גם אמרו לה שהיא חייבת חודש ואז היא רבה איתם שהיא חייבת 14 יום ולבסוף כמובן שהיא צדקה.
הם פשוט מנסים שיטת מצליח לפמעים ומצליחים להרויח הרבה כסף...

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
גם לי היה מקום עבודה שטען לי שאני חייבת חודש, בסוף איכשהו הם התפשרו על חצי וגרמו לי ממש להפסד..
ומה שגילתי אחר כך אצל חברה שלי הם גם אמרו לה שהיא חייבת חודש ואז היא רבה איתם שהיא חייבת 14 יום ולבסוף כמובן שהיא צדקה.
הם פשוט מנסים שיטת מצליח לפמעים ומצליחים להרויח הרבה כסף...
לאור המקרים הרבים שנכתבו פה
שוב טוב לחדד שתמיד תמיד כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע
בפיטורים, התפטרות, אפילו בתכנון ההתפטרות וכל התהליכים
יש מילים שיש להם משמעויות של מאות ואלפי שקלים

בהצלחה

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
בלת"ק
בכל מקרה את יכולה לשלם למעסיקה הקודמת על הימים שלא תבואי
ולהתחיל את העבודה החדשה
אם לא יסכימו לעשות איתך הסכם

mama24

משתמש מקצוען
אז מה אומרים היא לא משלמת את הכסף לימי מחלה אם כבר מי שמעליה,
אבל אני לא רואה שזה שונה ממי שסתם לוקחת חופשת מחלה באמצע עבודה.
אני עובדת עם מלא נשים וכל יומיים הן לוקחות חופשת מחלה אני בקושי ניצלתי..
גם שלא כ"כ הרגשתי טוב ,
באתי לעבודה.
כי היא בוסית מאוד קשוחה, ולכן גם אני לא כ"כ רוצה להגיע לנסכמה כי זה לא כ"כ ילך איתה
וחוץ מי זה אני מפחדת על העבודה החדשה..
יש שם תנאים הרבה יותר טובים,
יש עוד רעיון?
בלת״ק כי אין לי כח לקרוא 9 עמודים…
שמעתי לאחרונה מכמה שמקובל לנצל במקרה כזה את ימי המחלה.
אך חברתי שחששה כמוך מהבוס הקשוח שלה הגיע לעבודה יום כן יומיים לא לכל אורך החודש.
הוציאה אישור מחלה פעם על הבן שהעלה חום בגלל חיסון, פעם על התינוקת ששילשלה פעם כי היה לה כאב ראש ופעם אחרת כי היה לה תור לרופא.
היא ניצלה כך 90 יום!!
במקביל התחילה בעבודה החדשה

עד מתי

משתמש מקצוען
אך חברתי שחששה כמוך מהבוס הקשוח שלה הגיע לעבודה יום כן יומיים לא לכל אורך החודש.
הוציאה אישור מחלה פעם על הבן שהעלה חום בגלל חיסון, פעם על התינוקת ששילשלה פעם כי היה לה כאב ראש ופעם אחרת כי היה לה תור לרופא.
היא ניצלה כך 90 יום!!
סליחה
אבל זה ממש התנהגות מכוערת
סוג של התעמרות מצד העובד, כי ברור שהעבודה לא יכולה להעשות בצורה כזו.
וחוץ מזה שזה לא מוסרי זה גם לא חוקי ( בזמן מחלה אסור לעבוד בעבודה אחרת)

עט להשכיר

משתמש מקצוען
היא ניצלה כך 90 יום!!

יש הרבה דרכים לגנוב, תיארת אחת מהן.

mama24

משתמש מקצוען
סליחה
אבל זה ממש התנהגות מכוערת
סוג של התעמרות מצד העובד, כי ברור שהעבודה לא יכולה להעשות בצורה כזו.
וחוץ מזה שזה לא מוסרי זה גם לא חוקי ( בזמן מחלה אסור לעבוד בעבודה אחרת)
נכון ולא נכון.
לא מסכימה עם ההתנהגות כי בעיני היא מכוערת ולא ישרה.
אבל מצד ימי מחלה,
לא כזה ברור שזה גזל (במיוחד עובדת שמתארת שהגיעה לעבודה במצב של חולי שאחרים היו נשארים בבית, אבל זה כבר שאלה לרב).
פעם בדקתי כשעבדתי ב2 עבודות במקביל והומלצה לי שמירה חלקית ועו״ד לענייני עבודה אמר לי שזה תלוי מקרה ובמקרה הזה גם ללא אישור המעסיק אני יכולה להמשיך לעבוד בעבודה אחת ובשניה לקחת ימי מחלה (על אף שעבדתי בכל יום בבוקר במקום אחד ואחה״צ במקום שני).
הלכתי לעבודה אחת מתוך השתיים ולשניה הגשתי ימי מחלה.
הבוס שלי זרם עם זה הוא אמר שימי המחלה שלי ושאשתמש בהם כרצוני (ולפי דברי העו״ד- גם אם הוא לא היה נדיב וזורם הוא לא יכל להתנגד לזה, אבל טוב שלא הייתי צריכה להתעמת על זה כי הייתי מוותרת מראש).
כשעבדתי במשרד החינוך ביקשו ממני כשהגשתי מכתב התפטרות אחרי לידה שלא אשוב לחודש האחרון על מנת שלא לבלבל את הילדים ושאנצל את ימי המחלה במקום.

עד מתי

משתמש מקצוען
נכון ולא נכון.
לא מסכימה עם ההתנהגות כי בעיני היא מכוערת ולא ישרה.
אבל מצד ימי מחלה,
לא כזה ברור שזה גזל (במיוחד עובדת שמתארת שהגיעה לעבודה במצב של חולי שאחרים היו נשארים בבית, אבל זה כבר שאלה לרב).
פעם בדקתי כשעבדתי ב2 עבודות במקביל והומלצה לי שמירה חלקית ועו״ד לענייני עבודה אמר לי שזה תלוי מקרה ובמקרה הזה גם ללא אישור המעסיק אני יכולה להמשיך לעבוד בעבודה אחת ובשניה לקחת ימי מחלה (על אף שעבדתי בכל יום בבוקר במקום אחד ואחה״צ במקום שני).
הלכתי לעבודה אחת מתוך השתיים ולשניה הגשתי ימי מחלה.
הבוס שלי זרם עם זה הוא אמר שימי המחלה שלי ושאשתמש בהם כרצוני (ולפי דברי העו״ד- גם אם הוא לא היה נדיב וזורם הוא לא יכל להתנגד לזה, אבל טוב שלא הייתי צריכה להתעמת על זה כי הייתי מוותרת מראש).
כשעבדתי במשרד החינוך ביקשו ממני כשהגשתי מכתב התפטרות אחרי לידה שלא אשוב לחודש האחרון על מנת שלא לבלבל את הילדים ושאנצל את ימי המחלה במקום.
אין שום השוואה בין משרד החינוך למגזר הפרטי

הודיה 482

משתמש מקצוען
וואו איזה מסובךך.
אני גם רוצה לעזוב והקטע הזה של החודש ממש תוקע. אז מה אמורים לעשות להשאר לנצח באותו מקום?
כי יש עבודות שרוצות במיידי. אני אמרתי שאני לא יכולה במיידי כי צריכה להודיע. בקיצור מה עושים?

ייעוץ עיסקי ופיננסי

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
וואו איזה מסובךך.
אני גם רוצה לעזוב והקטע הזה של החודש ממש תוקע. אז מה אמורים לעשות להשאר לנצח באותו מקום?
כי יש עבודות שרוצות במיידי. אני אמרתי שאני לא יכולה במיידי כי צריכה להודיע. בקיצור מה עושים?
למה לנצח? מודיעים קודם (תלוי בוותק) ואז עוזבים
מקובל מאוד שצריך להודיע זה הגנה שהחוק נותן לשני הצדדים ואין הרבה מה לעשות
גם המעסיק החדש לא מעונין שיעזבו אותו במיידי בלי הודעה מוקדמת
תנסי להגיע איתם להבנות ואולי יוכלו להתפשר
ואם עדיין לא מסכימים והעבודה החדשה כל כך טוב אז אולי שווה להפסיק את הפיצווי למעסיק בגין אי הודעה מוקדמת
כמה הוותק שלך בעבודה ואם זה משכורת חודשית או שעתית?

ייעוץ עיסקי ופיננסי

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אל תשכחו שהכסף של אי הודעה מוקדמת יכולה להגיע לכמה אלפים טובים!
ברור , יכול להגיע למשכורת שלמה
אבל בדרך כלל כשעוברים עבודה זה מסיבה מספיק מוצדקת שצריך להסתכל לטווח הארוך ולחשוב האם שווה להפסיד כמה אלפי שקלים בשביל זה או שלא

אולי מעניין אותך גם...