מידע שימושי מתוקה שלא אוכלת

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זה לא קשור לבכורים זה לגמרי קשור באופי של הילד....
הבת שלי אוכלת טפו טפו אבל היה לה תקופות של פצעים בפה בהם היא לא נגעה באוכל מספר שבועות, אפילו לא מטרנה והצלחתי להבין מה עוברות אימהות שזה ככה נמשך חודשים...
אני יודעת שזה אולי לא בריא - אבל תנסי לתת לו עוגית פתיבר ביד....יש תינוקות שאוהבים ל-ב-ד.
את יכולה לעשות לו דיסה מוצקה - ל60 מ"ל מטרנה להוסיף לו בערך 5 כפיות של שיבולת שועל - זה שנמכר לתינוקות - אצלי היא מאוד אוהבת את זה וזה ארוחת בוקר מצויינת לדעתי.... את יכולה לנסות להוסיף לזה קצת סוכר אם הוא לא אוהב....
ויש עוד עיצה - תשפכי לו גרבר לתוך הבקבוק ותוסיפי לזה מים עד שזה יהיה נוזלי ותני לו לשתות את זה בבקבוק כמו מטרנה.....ככה הוא גם יקבל את הערכים של הגרבר, גם יקבל נוזלים, גם ילמד את הטעמים ולאט לאט תוכלי לעבור ליותר מוצק....
בהצלחה

• תודה
Reactions: RRL

גינצלה

משתמש פעיל
אמהות יקרות,
איך מעבירים תינוק מהנקה לבקבוק.???????
הוא לא מוכן להרגיש את הפלסטיק בפה.
המטפלת לא מוכנה לקהל סרבן בקבוקים...

גינצלה

משתמש פעיל
הולך לי רק כשהוא ישן וגם זה בקושי עד שמתעורר ומגלה שעבדו עליו...
תנסי בשינה.
איזה בקבוק יש לך?

יונת123

משתמש מקצוען
הולך לי רק כשהוא ישן וגם זה בקושי עד שמתעורר ומגלה שעבדו עליו...
תנסי בשינה.
איזה בקבוק יש לך?
כנ"ל
בשינה מצליחים יותר
וגם בבוקר מוקדם מאד כשהיא סופר רגועה אז גם הצלחנו כמה פעמים
ניסינו כל סוגי הבקבוקים כמעט כולל 2 פטמות של בית חולים
בגדול מאם יחסית הולך הכי טוב אבל גם לו מסרבת לרב

גינצלה

משתמש פעיל
כנ"ל
בשינה מצליחים יותר
וגם בבוקר מוקדם מאד כשהיא סופר רגועה אז גם הצלחנו כמה פעמים
ניסינו כל סוגי הבקבוקים כמעט כולל 2 פטמות של בית חולים
בגדול מאם יחסית הולך הכי טוב אבל גם לו מסרבת לרב

יונת123, איך הלך לך בינתיים?​

מחפשת להתעודד.....

RRL

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אצלי הילד בן שנה ו4 חודשים רציתי גם לפתוח אשכול על זה...

עכשיו אני מצטערת ששמעתי לאחות בטיפת חלב שאמרה להמתין עד גיל חצי שנה עם הטעימות ולא לפני כמו שאימי הייתה עושה תמיד...

תכלס למטרנה לא הסכים בכלל לעבור הקיא כל הזמן גם דיסות.
רק סימילאק כל היום
מסכים גבינה ומידי פעם ללקק קצת ממה שההורים אוכלים לא יותר מזה!
אתמול מרוב לחץ החלטנו להרעיב אותו ולתת לו לאכול הכל חוץ מסימלאק התוצאה- החליט שהוא מקיא את כל מה שאכל ואז אין ברירה כי אם לתת לו סימילאק....

מה עושים?

אמרו לי שלפני גיל שנה לא להלחץ כי זה דבר מוכר וידוע...
לא להקשיב רק לאחיות של טיפת חלב, ללכת עם הלב ועם העצות של אמא וסבתא!!!
בטיפת חלב כל הזמן זה משתנה.
בקשר לאוכל- אני כבר בגיל 3 חודשים נותנת לטעום מרק, למה לא? שיהנה!
וככה גם מתרגלים לאוכל יותר מהר!
בהמשך אפשר טיפה פירה (יש ילדים שרוצים כמות רבה וזה בסדר- הם רעבים!)
גרבר וכו'

תותוש

משתמש צעיר
יש לי ,ברוך ד', תינוקת מקסימה בת קרוב ל-8 חודשים
היא ינקה עד גיל 5-6 חודשים
גם החלב שהשארתי לה בלכתי לעבודה היה חלב שאוב
כשסיימתי עם ההנקה-בהדרגה, עברנו איתה למטרנה
כל שלב של מעבר-מהנקה לבקבוק שאוב ואח"כ למטרנה, לקח זמן וכח, בתחילה היא סרבה לאכול גם כשהיתה רעבה ולקח זמן עד שהתרגלה...
בשלב זה, אנו מנסים לתת לה מזון נוסף במרקמים שונים, אך היא כמעט ולא מוכנה לטעום משהו נוסף מלבד מטרנה (שמועשרת בדייסה)
התינוקת עירנית, עולה תקין במשקל ומתפתחת תקין ברוך ד'
אך העניין של האוכל קשה לי, (בעיקר רגשית-בתור אמא) וגם מדאיג אותי

אשמח לעצות/טיפים/המלצות/חוות דעת...
יש הרבה שלא אוהבים את המרקם הטחון, תנסי אולי לתת לה חתיכות קטנות (כמובן של אוכל רך) ולראות אם זה עוזר

תותוש

משתמש צעיר
.?אמהות יקרות,
לא הייתי הולכת למטפלת כזאת... מה היא תעשה כשיצאו שיניים והתינוק יבכה בלי סוף, תגיד שהיא לא מקבלת מוציאי שיניים?
מטפלת שמודיעה שלא מוכנה לבוא לקראת הילד, להתאמץ, לנסות להקל על הבכי שלו, לא הייתי שמה את הילד שלי אצלה

גינצלה

משתמש פעיל
לא הייתי הולכת למטפלת כזאת... מה היא תעשה כשיצאו שיניים והתינוק יבכה בלי סוף, תגיד שהיא לא מקבלת מוציאי שיניים?
מטפלת שמודיעה שלא מוכנה לבוא לקראת הילד, להתאמץ, לנסות להקל על הבכי שלו, לא הייתי שמה את הילד שלי אצלה
יש הבדל בין להוציא שיניים זה מום עובר, לבין אוכל שזה צרחות רעב כל הזמן...
תכלס קשה להתבסס על טעימות כמנה של 7 שעות......

תותוש

משתמש צעיר
חלילה לקרוא להוצאת שיניים מום, אבל גם סרבנות בקבוקים עוברת
תקופה קשה של כמה ימים מקסימום כמה שבועות מאתגרים ואחכ זהו
לא נעים לא נחמד אבל לא לקבל תינוק כי הוא יבכה הרבה, לא יודעת לא נשמע לי מישהי מסורה שחשובים לה הקטנים יותר מהנוחות שלה (ולכי תדעי אולי היא גם לא אוהבת שהם מלכלכים לה את הבית אז נשארים בלול, ואת הקפה שלה היא אוהבת לשתות חם אז בינתיים הקטנים צורחים את נשמתם), יודעת שזה אולי הגזמה אבל על זה הדרך

chaia

משתמש מקצוען
חלילה לקרוא להוצאת שיניים מום, אבל גם סרבנות בקבוקים עוברת
תקופה קשה של כמה ימים מקסימום כמה שבועות מאתגרים ואחכ זהו
לא נעים לא נחמד אבל לא לקבל תינוק כי הוא יבכה הרבה, לא יודעת לא נשמע לי מישהי מסורה שחשובים לה הקטנים יותר מהנוחות שלה (ולכי תדעי אולי היא גם לא אוהבת שהם מלכלכים לה את הבית אז נשארים בלול, ואת הקפה שלה היא אוהבת לשתות חם אז בינתיים הקטנים צורחים את נשמתם), יודעת שזה אולי הגזמה אבל על זה הדרך
זה לחלוטין הגזמה וכנראה שלא נתקלת בסרבן בקבוקים עקשן.
סרבנות בקבוקים זה דבר קשה מאד ובטח למטפלת שנקרעת מרחמים על התינוק שסובל ולא מוכן לשתות מבקבוק
ויש הבדל משמעותי בין בכי של כמה דקות או שעות לבין בכי של תינוק שבוכה כי הוא רעב.
ומטפלת שמוכנה לקחת תינוק שהוא סרבן בקבוקים היא יודעת שהיא הולכת להיות רק סביב התינוק הזה בשבועות הראשונים כדי להעביר אותו לבקבוק, ובד"כ למטפלות יש עוד כמה תינוקות כדי לטפל בהם.

ללושקה

משתמש מקצוען
אמהות יקרות,
אתן לך תשובה לא קונבנציונלית אבל לדעתי היא הכי טובה. לא חייב להרגיל לבקבוק!
אני מראש חודש לפני שחזרתי מחופשת לידה התחלתי להרגיל למוצקים וכך ב"ה בגיל 5 חודשים הוא כבר אכל 2 ארוחות מוצקים וכך כל יום הנקתי שניה לפני שיצאתי לעבודה והנקתי ישר שחזרתי (בהתחלה יש לך גם שעת הנקה אז זה יותר מסתדר).
לדעתי הכי נכון וטבעי.

גינצלה

משתמש פעיל
מוצקים; גרבר/ מרק? בגיל 4 חודשים לא מומלץ, מה עוד שיש לו פה פיציפיצי

chaia

משתמש מקצוען
מוצקים; גרבר/ מרק? בגיל 4 חודשים לא מומלץ, מה עוד שיש לו פה פיציפיצי
אני התחלתי מוצקים בגיל 3 חודשים.
בגיל 4 חודשים הם כבר היו אוכלים אצל המטפלת מנה אחת של מוצקים.
חמותי אומרת שאצלה היו מביאים מיץ של עגבניות לתינוקות בני 6 שבועות, אז אם פעם היה מותר כבר בגיל כזה בעיני אין שום סיבה שתינוק בן 3 חודשים לא יאכל גרבר.

יום אביב

משתמש מקצוען
האשכול הזה בא לי בדיוק בזמן. תינוק בן חמישה חודשים שבעייתי באופן כללי בהנקה, ולבקבוקים מסרב (מסכים לינוק בעיקר כשישן או עייף). החלטתי להשקיע במוצקים בעקבות המלצות שראיתי למקרים כמו שלי.
@ללושקה , @chaia , מה אפשר לתת בגיל הזה?
מה פירוש 2 ארוחות מוצקים? פירות וירקות? ומתי ניתן להתחיל מעט לחם?
אשמח לתשובותיכן.
אגב, @ללושקה , אם התינוק שלך אוכל מוצקים ולא בקבוק - איך הוא שותה מים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה