התייעצות משחה לאקנה

מסטיק........

משתמש חדש
שלום,
אני סובלת מאקנה וביקשתי מהרופאה שלי תחליף לדואק.
היא רשמה לי משחה בשם קלינדה.
משהו מכיר? ניסה? ממליץ?
תודה.

A160161162

משתמש צעיר
שלום,
אני סובלת מאקנה וביקשתי מהרופאה שלי תחליף לדואק.
היא רשמה לי משחה בשם קלינדה.
משהו מכיר? ניסה? ממליץ?
תודה.

בני נוער הם בסיכון הגבוה ביותר לפתח אקנה, בגלל השינויים ההורמונליים שגורמים לייצור חֵלֶב. אקנה של גיל ההתבגרות בדרך כלל חולף כשמתבגרים, אך לא תמיד.

נהוג לחלק את האקנה לשני סוגים עיקריים:
  • אקנה וולגריס - הצורה השכיחה של אקנה.
  • אקנה קונגלובטה - צורה חריפה יותר של אקנה המתבטאת בהיווצרות ציסטות עמוקות היוצרות הצטלקויות.
ישנם גורמים רבים להתפרצות האקנה:
  • פעילות הורמונלית מוגברת כמו בגיל ההתבגרות או בזמן ביוץ או וסת.
  • פעילות מוגברת של 5 אלפא רדוקטאז, אנזים זה ממיר את ההורמון (הגברי, אבל נמצא גם אצל נשים) טסטוסטרון לדה הידרו- טסטסטרון (DHT), צורה פעילה יותר של ההורמון, וגורם לאקנה ולנשירת שער.
  • שימוש בתרופות כגון סטרואידים וגלולות למניעת הריון.
  • שימוש במוצרי קוסמטיקה ואיפור על בסיס שמן.
  • מתח נפשי - שיבוש האיזון ההורמונלי נובע גם עקב הפרשת יתר של הורמוני סטרס כגון קורטיזון מבלוטת יותרת הכליה.
  • מזון מתועש עשיר בשומן מחומצן: עוגות, בורקסים, מוקרמים, מוצרי מאפה: קוגל, ג'חנון, וכו' מגבירים את האקנה.
  • מזהמים - חשיפה למזהמים סביבתיים כמו שמן מכונות, פחם וזפת.
  • זיעה ולחות מוגברים – נגרמים בעיקר ממזון שומניים ומלוחים.
  • שטיפה מוגזמת או שפשוף של העור (גירוד או גירוי העלולים ליצור תגובה דלקתית).
  • אלרגיה או אי סבילות למזונות מסוימים - בין המזונות ה"בעייתיים" ניתן למצוא סוכר, קמח לבן, מוצרי חלב, שומנים רווים ושומנים מטוגנים. אם קיים חשד לאי סבילות או רגישות למזון אשר עלולים לגרום לבעיות עור ואקנה. בין המזונות האלרגניים מלבד מוצרי חלב וגלוטן, ניתן למצוא בנוסף גם ביצים, פירות הדר, מוצרי סויה, בוטנים, תירס ועוד. מומלץ לבצע דיאטת אלמינציה (הימנעות ממזונות אלרגיים לחודש ולאחר מכן החזרתם לתפריט) שבעזרתה ניתן לזהות את המזון האלרגני.
תוספי תזונה המסייעים לטיפול:
  • אבץ - צריכה תזונתית מספקת של אבץ היא הצעד הראשון בטיפול נגד אקנה, הוא משפר את בריאות העור, מסייע להפעלת ויטמין A החיוני לעור, הוא מנטרל את האנזים 5 אלפא רדוקטאז שגורם לייצור יתר של ההורמון הגברי הפעיל-DHT.
  • קחו תוסף 25-50 מ"ג בצרוף 1-3 מ"ג נחושת, פעמיים ביום עם הארוחות.
  • במקביל אכלו גרעיני דלעת, שעועית, אגוזים, דגנים מלאים. פזרו על הסלט חופן גרעיני דלעת העשירים באבץ.
  • ויטמין C - מטפל בצלקות אקנה על-ידי הגברת ייצור קולגן, חלבון שאחראי למבנה העור וחיוני לבנייה מחדש של עור בריא. כתוצאה מכך, ויטמין C עשוי להאיץ את הריפוי של צלקות אקנה.
  • במקביל אכלו פירות וירקות טריים העשירים בוויטמין C, חום ובישול הורס את הוויטמין.
  • ויטמין E טבעי (400 יחב"ל) - שומר על לחות העור, מגן על קרום התא מפני הרדיקלים החופשיים, מונע בריחת לחות מחוץ לתאים ושומר על העור גמיש. מסייע בטיפול בדלקות – במקרים של אקנה דלקתי הנגרם בעקבות שגשוג חיידק האקנה.
  • במקביל אכלו דגנים מלאים (אורז מלא, לחם מלא, קינואה, כוסמת) אגוזים זרעים וירקות, נמצא גם בשמנים צמחים מכבישה קרה כגון שמן זית (ולא מחומצן).
  • חומצות שומן מסוג אומגה 3 - מהוות חלק מהשכבה השומנית של קרומי התאים. הן שומרות על גמישות התאים ומפקחות על חדירותם לחומרים שונים. ולכן חיוניות לתפקודו התקין של כל תא ותא בגופנו, החל מתאי המוח והלב עד תאי העור.
  • במקביל אכלו בדגי ים, זרעי פשתן וצ'יה – העשירים באומגה 3.
  • B קומפלקס - ויטמיני B חיוני להתפתחות בריאה של גופנו. משפחת ויטמינים זו אחראית לייצור אנרגיה בתאים שלנו ולתפקוד תקין של איברי גוף רבים, כולל העור. ויטמיןB5 , במיוחד, נמצא כמסייע באקנה. ויטמין B12 משפר את ייצור תאי הדם האדומים, מחזק את תפקוד תאי העצב, וויטמין B6 מסייע בפירוק הורמוני הכבד, שינויים במצב הרוח ותשוקה למתוק, מסייע בהפחתת הפרשת החלב, ומסייע בהפחתת אקנה אצל מתבגרים. ויטמין B3 (המכונה ניאצינמיד) משפר את העור גמישות, מאזנת את גוון העור ונלחמת בדלקות.
  • קנו תוסף של B קומפלקס איכותי המכיל 25-50 מ"ג מכל סוג. חפשו תוסף איכותי המכיל את הנגזרות הפעילות של: ויטמין B12 (מסוג מתילקובלמין Methyl-Cobalamin) וחומצה פולית מסוג מתיל-פולאט (Methyl-Folate).
  • במקביל אכלו דגנים מלאים וקטניות העשרים בוויטמיני B.

נערך לאחרונה ב:

שנה

משתמש פעיל
היי,
מישהי מכירה אולי משחה ליבוש חזק לפצעים?
נסתי כבר כמעט את כל המשחות מהבית מרקחת..
שום דבר לא ממש עזר
חוץ מדואק אבל כבר לא מיצרים את זה

עד הניצחון

משתמש חדש
קלינדה נחשבת תחליף לדואק אך היא לא ממש אותו דבר ומכילה חומר אנטיביוטי, יחסית עוזרת יותר מרוב המשחות.

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ליבוש הפצעים יש את הסבון אבוקדו של פוראוור
עליו מורחים קרם אלו פרופוליס
פנימי יש גם טיפול
אם מעניין אפשר בפרטי בשמחה
או בנייד 050-4123036

נטרלית

משתמש צעיר
אני השתמשתי בזינדקלין בשילוב עם אפידו
(אחד היה ללילה ואחד היה ליום, לא זוכרת מה למה)
ועזר ממש, הרבה יותר מהדואק שלי לא עשה כלום....
משחות עוזרות גם לאחר הטיפול?
לא יודעת למה אבל מרגיש לי ששום משחה לא באמת עוזרת חוץ מבזמן הטיפול...
נגיד ראקוטן עוזר לשנים הבאות...?!

chani k

משתמש חדש
משחות עוזרות באופן זמני בלבד,
לעומת הראקוטן שעוזר לכמה שנים
אחרי הטיפול עם משחות אפשר לשמר את המצב עם סבונים טובים ועם שגרת טיפוח טובה.

נטרלית

משתמש צעיר
משחות עוזרות באופן זמני בלבד,
לעומת הראקוטן שעוזר לכמה שנים
אחרי הטיפול עם משחות אפשר לשמר את המצב עם סבונים טובים ועם שגרת טיפוח טובה.
אם אני מספיק משמרת ומטפחת לכאורה לא אמור לחזור????
יש מישהוא שלקח משחות מסוימות ולא חזר הפצעים לאחר שנתיים+...?
תודה..!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה