מצב רוח של אמהות בחדר תינוקות

• פותח הנושא רי
  • פורסם בתאריך

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י אות ומופת;1641858:
פחחחח, נו אז מה אם גם להם נולד. ברור שאחרי שהם ראו את המתוק שלך הם לא רצו יותר להסתכל על המוסטפה שלהם.

(ואיפה זה ששמים יולדת יהודיה עם כאלה?)

ילדתי בסורוקה ביום בראשון של מבצע "עמוד ענן"...
היה עומס לא נורמלי. כל נשות הדרום הגיעו ללדת.
לא התאפשר להם החלוקה בין בדואים לחילונים ובטח לדתיים וחרדים.
לכן קיבלתי את שכנתי לחדר עם בעלה והחמולה שלא רצו לעזוב אותה.
ו..לא סיפרתי על האזעקות שהיו לעיתים מאד קרובות.ולרוץ עם התינוקות לממ"ד...
כל פעם שרצנו גילתי עוד כמה יולדות שהברז נפתח להם...-ומדברות בטלפון עם בעליהן בצרחות שעוד רגע היירוט נופל עליהם..גם אני בכיתי אבל צחקתי עוד יותר ..

גם כן חויה..

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י אלימלך וולו;1642487:
ילדתי בסורוקה ביום בראשון של מבצע "עמוד ענן"...
היה עומס לא נורמלי. כל נשות הדרום הגיעו ללדת.
לא התאפשר להם החלוקה בין בדואים לחילונים ובטח לדתיים וחרדים.
לכן קיבלתי את שכנתי לחדר עם בעלה והחמולה שלא רצו לעזוב אותה.
ו..לא סיפרתי על האזעקות שהיו לעיתים מאד קרובות.ולרוץ עם התינוקות לממ"ד...
כל פעם שרצנו גילתי עוד כמה יולדות שהברז נפתח להם...-ומדברות בטלפון עם בעליהן בצרחות שעוד רגע היירוט נופל עליהם..גם אני בכיתי אבל צחקתי עוד יותר ..

גם כן חויה..

די !איזה סיוט!
הייתי בוכה גם אם לא הייתי יולדת...
אבל, למה כולן החליטו ללדת ביום הראשון של המלחמה?

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י efrat1;1642502:
די !איזה סיוט!
הייתי בוכה גם אם לא הייתי יולדת...
אבל, למה כולן החליטו ללדת ביום הראשון של המלחמה?

מרוב פחד-כולן חטפו צירים...כנראה..

FL

משתמש צעיר
נכתב ע"י יונית 05041;1642341:
את כל לידותי (4 במס') ילדתי בשע"צ ונהנתי אבל על לידתי האחרונה אני חייבת לשתף זכיתי!!!!!!!!!!!!! להיות במחלקה החדשה בית מלון ממש, בלי השואה לבית החלמה!!!
האחיות ככל הנראה מדביקות את הפה כי לא ברור כמה אפשר לחייך-אבל זה כל הזמן ויש להם את כל!!!! הסבלנות והחמלה שבעולם,חדרים שקטים וחדשים-בכל לילה סוגרים את הדלתות ע"מ שנוכל לישון בשקט פשוט עושים כיבוי אורות...... האוכל פשוט מושלם!!!!! והאחראית שם גם והתינוקות לדעתי די רגועים נכנסתי לשם כמה פעמים (ובפרט בעלי שהתלהב) והיה שקט! מי שיכולה-ממולץ בחום

אה אבל זה לא אומר שלא בכיתי לבעלי בפלא' בכי נמרץ-והוא לא הבין מה אני רוצה ממנו......:)

לא יודעת איך במחלקה ד, אבל במחלקות הרגילות היחס מזעזע.
כל האשפוז שם רק בכיתי מצעקות של אחיות בתינוקיה.........:(
באתי לקחת את התינוק, אחות אחת התחילה לצרוח עלי למה לא רחצו אותו, אני כמובן התחלתי לבכות בהיסטריה, והיא ממשיכה וצורחת עלי: עכשיו אנחנו לא ניתן לך אותו, לא נעיר אותך להאכיל אותו ועוד ועוד פניני לשון.............:(
אח"כ שלחתי תלונה ולא קיבלתי מהם שום תגובה....

בסדר

משתמש רשום
איזה אשכול חמוד.
בלידה אחת לא הפסקתי להתפעל מהקטנטן עד שהמילדת אמרה לי: חמוד, כמו כולם.
כ"כ נפגעתי.
בלידה אחרת נבהלתי מהיצור המשונה שנולד (המצחיק הוא שבתמונות היא נראית יותר יפה מהקטנטן הנ"ל) לא הרגשתי מחוברת אליה כלל, בכלל לא רציתי לראות אותה.. הרגשתי לא נורמלית, והדמעות...
לילד הכי צרחן שלי (בילדותו המוקדמת, כיום הוא ילד מקסים וגאון) חייבו אותי לעשות ביות. פשוט לא היה להם כח אליו. וכמו שמישהי כבר סיפרה כאן, (אין לי כח לחפש) שמתי אותו עלי, וחטפתי צעקות. אז פשוט בכיתי ובכיתי עד שבעלי בא.. (נס שזה היה הילד השני כי מאז בעלי לא מגיע... וזה אגב אחת החוויות שמלוות אותי כל לידה. כל הבעלים כולם בחדר כמעט כל היממה ואני לבד.............. מנסה להתקשר לאנשים ולאף אחד אין זמן אלי..............
לפחות מעניין לי מכל השיחות....... רק שפעם שמו אותי עם שתי רוסיות ולא הבנתי כלום...)
בלידה האחרונה הייתי במאסר כפוי במיטה כי חמולה אתיופית התבייתה בחדר ואני במצבי לא יכלתי לקום. רק אחרי שעתיים היה לי שכל לצלצל לאחיות.
ועוד משהו מהלידה האחרונה - היתה איתי בחדר אשה צעירה לידה ראשונה שעשתה ביות (נראה לי שרוב המבייתות הם לידה ראשונה...) והיא לא הסתדרה והתינוק לא הפסיק לבכות והיא ובעלה (!) ביחד...
בסוף נגשתי לאחיות והיא עברה לחדר אחר, ואחרי יומיים סוף סוף נרדמתי....
אה, והבכי הכי ארוך וחזק היה כשילדתי בזמן ששיפצו את המחלקה, ולאף אחד לא היה סבלנות אלי, ונאבד / נגנב לי הפלאפון ורצו לשחרר אותי יותר מוקדם ולא ידעתי מה לעשות,
וכשהלכתי להביא את התינוקת פרצתי בכזה בכי, שכולם השתכנעו להשאיר אותי עוד יום...
ואחרי כל הסיפורים אציין (בשביל האיזון) שאני דוקא אחרי לידות מרגישה מצוין, ובסך הכללי במצב רוח טוב, ותמיד אומרים לי: זה לא נראה שאת אחרי לידה...

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נזכרתי בעוד אנקדוטה מרגיזה.
את התינוקת השלישית ילדתי ביום שישי בבוקר, כך שנשארתי ללון במחלקה בשבת.

אם יש דבר שיולדת טריה הכי רוצה לעשות, זה כמובן לישון. אלא מה? במחלקת יולדות מדובר בפרויקט כי כל רגע מעירים אותך: הרופא, האחיות, ניקוי החדרים, בדיקות הדם וכיו"ב.

בכל אופן, ב"ה הצלחתי להירדם בליל שבת, ובלילה התעוררתי בחצות בערך להאכיל את התינוקת שלי. בשעה ארבע לפנות בוקר, היתה כנראה תקלה במערכת הכריזה והיא החלה לפעול ולהכריז הודעות בשפה הערבית...
כל מי שהייתה בחדרים לא הצליחה לחזור לישון, ואח"כ שוב ב-06:00 הביאו את התינוקות.

אבל, ב"ה שאלו הצרות שלנו... תינוק בריא ושלם זה הכי חשוב:)

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י Shellykaz;1642587:
נזכרתי בעוד אנקדוטה מרגיזה.
את התינוקת השלישית ילדתי ביום שישי בבוקר, כך שנשארתי ללון במחלקה בשבת.

אם יש דבר שיולדת טריה הכי רוצה לעשות, זה כמובן לישון. אלא מה? במחלקת יולדות מדובר בפרויקט כי כל רגע מעירים אותך: הרופא, האחיות, ניקוי החדרים, בדיקות הדם וכיו"ב.

בכל אופן, ב"ה הצלחתי להירדם בליל שבת, ובלילה התעוררתי בחצות בערך להאכיל את התינוקת שלי. בשעה ארבע לפנות בוקר, היתה כנראה תקלה במערכת הכריזה והיא החלה לפעול ולהכריז הודעות בשפה הערבית...
כל מי שהייתה בחדרים לא הצליחה לחזור לישון, ואח"כ שוב ב-06:00 הביאו את התינוקות.

אבל, ב"ה שאלו הצרות שלנו... תינוק בריא ושלם זה הכי חשוב:)
טוב, תקלה זו תקלה. אבל הזכרת לי איך התפוצצתי מעצבים כשהצלחתי סוף סוף להירדם לכמה דקות יקרות, ומה? פותחים לי את הוילון, מעירים אותי, ורוצים למכור לי פריט זה או אחר! :mad: :mad: :mad:
או, לחילופין, מגיעים למכור לשכנתי לחדר, בקולי בקולות.
אלה דברים שאסור שיקרו. מה פתאום להיכנס ליולדת לחדר בלי הזמנה, ועוד לפתוח את הוילון? חוצפה נוראית. רוצים למכור? תעמדו בכניסה לחדר האוכל.

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אות ומופת;1642670:
טוב, תקלה זו תקלה. אבל הזכרת לי איך התפוצצתי מעצבים כשהצלחתי סוף סוף להירדם לכמה דקות יקרות, ומה? פותחים לי את הוילון, מעירים אותי, ורוצים למכור לי פריט זה או אחר! :mad: :mad: :mad:
או, לחילופין, מגיעים למכור לשכנתי לחדר, בקולי בקולות.
אלה דברים שאסור שיקרו. מה פתאום להיכנס ליולדת לחדר בלי הזמנה, ועוד לפתוח את הוילון? חוצפה נוראית. רוצים למכור? תעמדו בכניסה לחדר האוכל.

אני כמעט רגמתי בקרוקס מתנדבת אחת שאתרע מזלה להגיע אלי אחרי כמה הפרעות בזמן שניסיתי לישון , חיפשה מישהי אחרת ופתחה את הוילון בלי רשות.

אני חושבת שהיא לא תעשה את זה יותר:)

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי הרגשה שהאשכול הזה הולך להתחרות עם אשכול שגיאות ההבנה של הילדים.:D

כשפותחים לנשים את הנושא של לידות זה עד שיבלו שפתותינו מלומר די;)

מירי456

משתמש מקצוען
אצלי הבכי מגיע בדקות הראשונות שאחרי הלידה!
ברגעים האלו שאת מרגישה את הקב"ה אוחז בידך ממש ונותן לך את המתנה המופלאה ביותר שקיימת, כשהתינוק המופלא והקטנטן הזה יצא לאויר העולם בשעה טובה ומוצלחת
ואני, אמא שלו, מחזיקה אותו!
והוא, כולו בריא ושלם ומושלם! האצבעות, הציפורניים, השערות והאוזניים! הוא בוכה! פוקח עיינים! מזיז ידיים ורגליים! מחפש אוכל!
אני לא יכולה להכיל את זה והדמעות זולגות בחופשיות ומרטיבות את הקטן במשך שעה ארוכה!
איזה נס!!! ברוך ה'!

aser

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bbr;1642704:
יש לי הרגשה שהאשכול הזה הולך להתחרות עם אשכול שגיאות ההבנה של הילדים.:D

כשפותחים לנשים את הנושא של לידות זה עד שיבלו שפתותינו מלומר די;)

חחחחחחחחחחחחח
:D:D:D

הייתי באמצע לרשום תגובה זהה...

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בלידה האחרונה שלי, בזמן שהייתי בחדר לידה, בחדר הסמוך היתה אחת בלידה ראשונה שהתעקשה לא לקחת אפידורל.
היא צרחה 24 שעות ברצף(אני נכחתי רק בחלק, כולה 5 שעות)
ובסוף נולד לה בן בריא ושלם.
מעניין אם היא הרגישה שהיה שווה את זה.

sari93

משתמש צעיר
סתם קוריוז נחמד שממש לא גרם לי לבכות:
ילדתי באיכילוב שם מרכזים את החרדיות בחדרים נפרדים,
באמצע הלילה התעוררתי שמכניסים יולדת לחדר, שמעתי אותה מדברת אנגלית בקול דק ועדין והייתי בטוחה שזו איזה חוצניקית צעירונת עדינה,
בבוקר התברר לי שזה....פיליפינית...
(אח"כ העבירו אותה והכניסו חרדית אחרת במקומה)

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
קוריוז אמיתי שחוויתי -
מחדר לידה הסמוך נשמעו צעקות באידיש (לא יודעת לצטט)
אחרי דקה צרחות של תינוק ו---
שאגה -
אייבישטער, שכוייח! אייבישטער, שכוייח!

(המילדת שלידי אמרה: אני מקווה שהאייבישטער מבין אידיש)

חני

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1642871:
קוריוז אמיתי שחוויתי -
שאגה -

חני

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
קרעת אותי!!!!!! :D:D:D:D

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1642871:
קוריוז אמיתי שחוויתי -
שאגה -

חני

הרגת אותי!

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י FL;1642542:
לא יודעת איך במחלקה ד, אבל במחלקות הרגילות היחס מזעזע.
כל האשפוז שם רק בכיתי מצעקות של אחיות בתינוקיה.........:(
באתי לקחת את התינוק, אחות אחת התחילה לצרוח עלי למה לא רחצו אותו, אני כמובן התחלתי לבכות בהיסטריה, והיא ממשיכה וצורחת עלי: עכשיו אנחנו לא ניתן לך אותו, לא נעיר אותך להאכיל אותו ועוד ועוד פניני לשון.............:(
אח"כ שלחתי תלונה ולא קיבלתי מהם שום תגובה....

אני ממש מתפלאת.
בחיים לא נתקלתי (3 לידות בשע"צ) ביחס כזה מצד אחות לאמא - בתינוקיה.

FL

משתמש צעיר
נכתב ע"י KR;1642912:
אני ממש מתפלאת.
בחיים לא נתקלתי (3 לידות בשע"צ) ביחס כזה מצד אחות לאמא - בתינוקיה.

לצערי זאת לא היתה האחות היחידה שהתיחסה ככה (זה פשוט היה הכי דרמטי......)
ומאז אני שומעת המון סיפורים על יחס מחפיר דווקא שם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה