מצב רוח של אמהות בחדר תינוקות

• פותח הנושא רי
  • פורסם בתאריך

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1642871:
קוריוז אמיתי שחוויתי -
מחדר לידה הסמוך נשמעו צעקות באידיש (לא יודעת לצטט)
אחרי דקה צרחות של תינוק ו---
שאגה -
אייבישטער, שכוייח! אייבישטער, שכוייח!

(המילדת שלידי אמרה: אני מקווה שהאייבישטער מבין אידיש)

חני

בטח גילו שזה בן אחרי 7 הבנות שלהם :)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1642871:
קוריוז אמיתי שחוויתי -
מחדר לידה הסמוך נשמעו צעקות באידיש (לא יודעת לצטט)
אחרי דקה צרחות של תינוק ו---
שאגה -
אייבישטער, שכוייח! אייבישטער, שכוייח!

(המילדת שלידי אמרה: אני מקווה שהאייבישטער מבין אידיש)

חני
איזה מתוק!!

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכנסתי לפגיה פחות מיומיים לאחר הניתוח הפתאומי להכיר לראשונה את ביתי הזערורית שבקושי שקלה 1 ק"ג, עריסה אחת לפניה שכבה פגית פיצפונת 750 גרםומרוב הלם נעצרתי לידה, מיד צעקה מהאחות: "גיברת כל אמא מסתכלת רק על התינוק שלה" יאהו כמה בכיתי
(בסוף התינוקת ההיא והתינוקת שלי נפגשו בגן והפכו לחברות טובות)

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
בקורס ההכנה ללידה, בין שאר הטיפים, הטיפות ושאר הירקות :)
הסבירו לנו שכדאי לשתות מיץ תפוזים טרי כדי לזרז את התהליך.
כך קרה שתו"כ הלחץ לצאת לביה"ח, בעלי תפס שקית מלאה תפוזים, הכניס פנימה מסחטה
ומאותו רגע והלאה השקית הזו ליותה אותנו בנאמנות לכל אורך היומיים-שלושה הבאים :)
(סופו העגום של הסיפור: כמובן זרקנו את התפוזים, כי הם שהו לילה מתחת למיטה).

:) :) :)

היום אני צוחקת, אבל אז השקית הזו וכל שאר חברותיה שהצטרפו אליה שיגעו אותי וסובבו לי את הראש. חוץ מזה שהייתי בבי"ח חילוני בשבת, בלי טלפון, בלי אמא, הבעל היה בתפילה, התינוק לא היה איתי (כי מחוסר מקום במחלקת יולדות אשפזו אותי במחלקה אחרת, אליה אסור היה להם להביא את התינוק...) ובנוסף לכל, המנקה הגיעה והתעצבנה שכל השקיות מפריעות לה לנקות וששום דבר לא אמור להיות על הרצפה.

אז באמת נפתח הברז - - -

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י צילומנציה;1643033:
נכנסתי לפגיה פחות מיומיים לאחר הניתוח הפתאומי להכיר לראשונה את ביתי הזערורית שבקושי שקלה 1 ק"ג, עריסה אחת לפניה שכבה פגית פיצפונת 750 גרםומרוב הלם נעצרתי לידה, מיד צעקה מהאחות: "גיברת כל אמא מסתכלת רק על התינוק שלה" יאהו כמה בכיתי

רק מי שהיה בפגיה פעם מבין....

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י צילומנציה;1643033:

יווווווו הזכרת לי, התינוק שלי היה בפגיה, ומרוב מכשירים ודברים לא נשאר לי מקום ללטף אותו רק ברגלים. עמדתי וליטפתי אותו בערגה, פתאום באה האחות וצעקה עלי, פשוט בכעס: "לא ככה, זה לא נעים להם, זה מעצבן אותם, רק להחזיק לא ללטף, לתפוס את הרגל ולהחזיק, אחרת הם בוכים".

ואני מרוב הלם, מהדבר "הזוועתי" שעשיתי - ליטפתי את הבן שלי. ברחתי משם כל עוד נפשי בי.
לא זוכרת כמה דמעות נשפכו, (זה לא משהו שהיה שייך לספור באותה תקופה..) אבל אני כן זוכרת שמאז לא נכנסתי לפגיה בלי בעלי. פשוט פחדתי ממנה, לא ידעתי מתי היא תתפוצץ עלי שוב.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י bracha;1643198:
יווווווו הזכרת לי, התינוק שלי היה בפגיה, ומרוב מכשירים ודברים לא נשאר לי מקום ללטף אותו רק ברגלים. עמדתי וליטפתי אותו בערגה, פתאום באה האחות וצעקה עלי, פשוט בכעס: "לא ככה, זה לא נעים להם, זה מעצבן אותם, רק להחזיק לא ללטף, לתפוס את הרגל ולהחזיק, אחרת הם בוכים".

ואני מרוב הלם, מהדבר "הזוועתי" שעשיתי - ליטפתי את הבן שלי. ברחתי משם כל עוד נפשי בי.
לא זוכרת כמה דמעות נשפכו, (זה לא משהו שהיה שייך לספור באותה תקופה..) אבל אני כן זוכרת שמאז לא נכנסתי לפגיה בלי בעלי. פשוט פחדתי ממנה, לא ידעתי מתי היא תתפוצץ עלי שוב.

ואני שאלתי את האחות- למה אף אחד לא בוכה בפגייה הזו??? בוכים בלי קול.

מאושר

משתמש רשום
אני אחרי התאריך...
ואתם עושות מהזה חשק ללדת :)
אבל תאמת שאף פעם לא בכיתי אחרי לידות. (רק לפני...)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מחכים לסיפור שלך, בקרוב....

האיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פינתי לי ממש זמן לקרא בנחת.
אני קוראת וחושבת איזה הפוכות אנחנו לקרא סיפורים...
ולהתגעגע ולהתרפק על הרגעים והזכרונות האלו.
נראה לי שזה מה שאומרים שהקב"ה משכיח את הכאב של הלידה...

מימי זו

משתמש סופר מקצוען
חמודות אתן

אני מחכה מחוץ למיון יולדות, בדרך לזירוז, משתגעת מעצבים, מסרבת לסגולות שנשות בני ברק הצדקניות מציעות, לא בא לי להגיד תהילים ואת הספר המשעמם שהיה שם כבר קראתי, את בעלי שילחתי לארגן את הגדולה, ואימאלה, היום אני יולדת :)
ואז מופיעה אישה צעירה עם טרולי, נראית קלאסה של יולדת בפוטנציה, ואיתה משלחת של נשים מבוגרות, מחויכות ומפטפטות. אחת מהן שואלת איש צוות שיוצא מפתח המיון:
"סליחה, איפה יולדים פה?"
הוא מסביר לה פנים: "בבקשה, פה יולדים! " בתנועה רחבה לעבר הדלת.
וכל המשלחת מהדסת פנימה.

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
חחחח אני לא אשכח כמה אחותי בכתה אחרי לידה ראשונה שהיא הבינה מה זה לידה אמיתית...

האמת שבדרך

משתמש פעיל
נכתב ע"י מימי זו;1643340:
חמודות אתן

אני מחכה מחוץ למיון יולדות, בדרך לזירוז, משתגעת מעצבים, מסרבת לסגולות שנשות בני ברק הצדקניות מציעות, לא בא לי להגיד תהילים ואת הספר המשעמם שהיה שם כבר קראתי, את בעלי שילחתי לארגן את הגדולה, ואימאלה, היום אני יולדת :)
ואז מופיעה אישה צעירה עם טרולי, נראית קלאסה של יולדת בפוטנציה, ואיתה משלחת של נשים מבוגרות, מחויכות ומפטפטות. אחת מהן שואלת איש צוות שיוצא מפתח המיון:
"סליחה, איפה יולדים פה?"
הוא מסביר לה פנים: "בבקשה, פה יולדים! " בתנועה רחבה לעבר הדלת.
וכל המשלחת מהדסת פנימה.

:):D

אמא פלוס

משתמש מקצוען
אני קוראת את האשכול ברתק,
ויכולה לספר לכן שסיפור אחד של יולדת מתוסכלת ובוכה,
הוליד את מגזין "אמא פלוס".
הייתי בבית החולים, חילוני ומשעמם,
וחיפשתי חומר קריאה לנשמה המיובשת.
פתחתי את הארון ומצאתי שם איזה עיתון להורים.
השיעמום הביא לידי חטא - וקראתי.
שאלתי את עצמי - למה אני צריכה לחפש חומר בכלל, ולמה את החומר הזה אי אפשר למצוא בשום מקום משלנו?
מאז התחלתי "לשגע" הרבה נשים מוכשרות שירימו דבר כזה, אבל כל אחת אמרה לי שזה משימה מאד מורכבת.
ברגע מסוים הרגשתי במין כח משמים שדוחפים אותי למשימה,
ובאמת כעבור חודש מלידת ביתי, כבר התחלתי לעסוק במגזין, כשהיא היתה פחות מגיל חצי שנה, ב"ה יצא המגזין הראשון של אמא פלוס.
היעד הראשון שהועדתי לו - זה חלוקה בבתי החולים.
אז מי אמר שיולדות "מסובבות" זה דבר כ"כ גרוע?

manof1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י רי;1638477:
מחר אני אהיה בבית החולים ואשמח אם יש משהי מוכשרת שרוצה לכתוב לי את זה ולאייר אנסה לבד (או שאבקש עזרה).
תודה

הבטחת איורים..... מחכים במתח

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קשה לי להתאפק, יש משהו שרציתי לומר כבר מתחילת האשכול ולא העזתי.

אני בטוחה שכל אחת שמחה לחלוק כאן את הסיפור שלה, בין אם הוא קוריוז משעשע ובין אם הוא זיכרון קשה יותר.
אבל ברגעים אלו - בל נשכח את אלו שלא יכולות להשתתף עדין באשכול הזה, כי הסיפור שלהן עדין לא נולד.
אנחנו מחזיקות לכן אצבעות ומחכות איתכן בתפילה לסיפור שלכן בקרוב, ושהדמעות תהיינה דמעות מסוג שונה.
וסליחה אם העבתי למישהו על מצב הרוח.

chavi9

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י yosher2005;1643413:

אני בטוחה שכל אחת שמחה לחלוק כאן את הסיפור שלה, בין אם הוא קוריוז משעשע ובין אם הוא זיכרון קשה יותר.
אבל ברגעים אלו - בל נשכח את אלו שלא יכולות להשתתף עדין באשכול הזה, כי הסיפור שלהן עדין לא נולד.
אנחנו מחזיקות לכן אצבעות ומחכות איתכן בתפילה לסיפור שלכן בקרוב, ושהדמעות תהיינה דמעות מסוג שונה.

יושר,
הוצאת לי את המילים מהפה. והעלית לי דמעות...

yaffab

משתמש מקצוען
לי האשכול הזה מוליד דמעות בעינים...
לידה היא חוויה שמביאה לרגשות הכי עמוקים של תחינה ובקשה, קרבת ה' והודיה.
הלוואי שכולנו נזכה לחוות את הרגעים הללו בשמחה ובנחת.

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י yosher2005;1643413:

את לא צריכה להתאפק. כל הכבוד לך

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י efrat1;1642502:
די !איזה סיוט!
הייתי בוכה גם אם לא הייתי יולדת...
אבל, למה כולן החליטו ללדת ביום הראשון של המלחמה?

למה.
הלחץ עושה משהו לאנשים....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה