מידע שימושי מעון ב'חרבות ברזל' - יש לכם? ומה לגבי השכר?

Ayala12345

משתמש פעיל
נראה לי שמעונות של התמת כן יחזירו כסף(אצלינו יגבו על חודש אוקטובר 70%-לא נרהא לי שאם הם היו יכולים לקחת כסף סתם הם לא היו עושים את זה)

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
למשל.
בשנה האחרונה הם ניהלו מאבק כולל שביתה
שבסופו גדל התשלום לכל ילד בכ-150 אחוז
מ-2400 בערך ל3500 בערך

המדינה ספגה את העלות במקום לממן תוכנית 0-3 חינם בתקציב זה.

ההצדקה היתה - הקושי למצוא מטפלות בשכר זעום. והצורך לתגמל אותן.
הייתי רוצה לשמוע ממטפלות העובדות במעונות . למישהי מכן הגדילו את השכר ב150 אחוז :unsure:??
ממש לא מדויק בלשון המעטה..
ניהלו מאבק, אך ללא שביתה.
התשלום לא עלה ב- 150%, הרבה פחות.
המדינה ספגה חלקית את העלות, לבעלי זכאות לדרגה.
לגבי תוכנית חינוך חינם 0-3, המדינה היא זאת שלא רצתה ליישם את התוכנית עקב העלות הגבוהה (20 מיליארד).
ההצדקה בהעלאת שכר הלימוד, מוצדקת. בעלי המעונות העלו את שכר המטפלות כבר בתחילת שנה שעברה, על סמך הבטחה מהמדינה על העלאת שכר הלימוד בעקבות עדכון ועדת המחירים.
בסופו של דבר, העלאת השכ"ל התבצעה בפועל רק מחודש 06/23.

וכל מי שחושב שבעלי מעונות עושים הון כל חודש, ממש טועה.
הפעלת מעון יום נהיית מורכבת משנה לשנה מבחינת הבירוקרטיות שמשרד החינוך מוסיף כל השנה,
המחירים במשק (משכורות, שכירויות, מזון) עלו משמעותית, והשכ"ל נשאר אותו דבר עד לאחרונה.

לגבי המלחמה,
בעלי המעונות נמצאים בחוסר וודאות,
נכון להיום, אין אפשרות להוציא לחל"ת פחות מחודש
ואם לא מוצאים לחל"ת, חייבים לשלם משכורות.
כפי הנראה יהיה מתווה שהמדינה תספוג את עלות ההורים
ואז ההורים יקבלו החזר מהמעון והמטפלות יקבלו את המשכורות כמובן.

הם מאוגדים חזק כמו הסתדרות המורים
ממש לא נכון.
מעונות היום תמיד נדחקו לפינה וכמעט לא זכו לייחס הולם מהמדינה.
בשנתיים האחרונות הוקם ארגון שפועל לטובת המעונות.
לולי הארגון, לא רק בעלי המעונות היו מפסידים, אלא גם הציבור,
היות והמעונות היו נסגרים אחד אחרי השני מחוסר רווח והפסדים.

מסקנה:
אני מבין כמובן את התסכול של ההורים ששלמו מלא/חלקית והילד נשאר רוב הזמן בבית,
מצד שני בעלי המעונות לא מיליונרים, ואין להם מאיפה לשלם משכורות יש מאין, בפרט בתחילת שנה שאין עדיין הרבה דרגות המשולמות ע"י משרד העבודה.
אם לבעלי המעונות לא יהיה איך לשלם משכורות, הם יפשטו את הרגל וכל הציבור יפסיד מכך.
כאמור, בסופו של דבר כנראה המדינה תממן את עלות שכ"ל של ההורים והכסף יוחזר להורים, (מעון שלא יחזיר - גונב את ההורים). ומה שההורים שלמו למעון חודש קודם, היה בעצם הלוואה ועזרה לבעל המעון שלא יקרוס כלכלית ועזרה למטפלות לקבל המשכורות.
חשוב לזכור שגם המעונות ברובם מגיעים לעזרת ההורים מידי שנה, כאשר הם גובים לפי דרגה זמנית האמורה להגיע בהמשך, בעוד הם עדיין לא קבלו את הכסף.
הבעיה מתחילה בכך שכולם בטוחים שבעלי המעונות מרווים הון ורק מנסים איך להרוויח יותר בכל הזדמנות.
אם ההורים יבינו שבעלי המעונות הם לא בעלי הון שמנסים לעשוק את ההורים, אלא מוסד שכפוף להוראות משרד החינוך שסופג הרבה הפסדים מכל המלחמה הזאת, יהיה יותר קל לפרגן ולעזור אחד לשני בשעה זו.

שידרוגים

משתמש מקצוען
לגבי תוכנית חינוך חינם 0-3, המדינה היא זאת שלא רצתה ליישם את התוכנית עקב העלות הגבוהה (20 מיליארד).
ההצדקה בהעלאת שכר הלימוד, מוצדקת. בעלי המעונות העלו את שכר המטפלות כבר בתחילת שנה שעברה, על סמך הבטחה מהמדינה על העלאת שכר הלימוד בעקבות עדכון ועדת המחירים.

הפעלת מעון יום נהיית מורכבת משנה לשנה מבחינת הבירוקרטיות שמשרד החינוך מוסיף כל השנה,
המחירים במשק (משכורות, שכירויות, מזון) עלו משמעותית, והשכ"ל נשאר אותו דבר עד לאחרונה.

לגבי המלחמה,

ממש לא נכון.

מסקנה:
מצד שני בעלי המעונות לא מיליונרים, ואין להם מאיפה לשלם משכורות יש מאין, בפרט בתחילת שנה שאין עדיין הרבה דרגות המשולמות ע"י משרד העבודה.
אם לבעלי המעונות לא יהיה איך לשלם משכורות, הם יפשטו את הרגל וכל הציבור יפסיד מכך.
כאמור, בסופו של דבר כנראה המדינה תממן את עלות שכ"ל של ההורים והכסף יוחזר להורים, (מעון שלא יחזיר - גונב את ההורים). ומה שההורים שלמו למעון חודש קודם, היה בעצם הלוואה ועזרה לבעל המעון שלא יקרוס כלכלית ועזרה למטפלות לקבל המשכורות.
חשוב לזכור שגם המעונות ברובם מגיעים לעזרת ההורים מידי שנה, כאשר הם גובים לפי דרגה זמנית האמורה להגיע בהמשך, בעוד הם עדיין לא קבלו את הכסף.
הבעיה מתחילה בכך שכולם בטוחים שבעלי המעונות מרווים הון ורק מנסים איך להרוויח יותר בכל הזדמנות.
אם ההורים יבינו שבעלי המעונות הם לא בעלי הון שמנסים לעשוק את ההורים, אלא מוסד שכפוף להוראות משרד החינוך שסופג הרבה הפסדים מכל המלחמה הזאת, יהיה יותר קל לפרגן ולעזור אחד לשני בשעה זו.
המעון שלנו כנראה לא יחזיר... גם אם יקבל מהממשלה...
כי המנהלת הראתה לי פתק שחתמתי עליו שבמקרה ואין לימודים -5 ימי לימודים משולמים במלואם
ואח"כ אם הממשלה משתתפת - יגבו 50 % ואם אין השתתפות - יגבו 70%!!!! למה? כובע!
ולמה חתמתי? כי לא היתה לי ברירה, בהתחלה לא חתמתי ואז אמרו לי שלא רושמים את הילד ויש לנו 3 מעונות כאן באזור שתחת הנהלה אחת ולא מתאים לי ללכת חצי שעה כל בוקר למעון אחר שלא שודדים כאלה...

עד מתי

משתמש מקצוען

לגבי המלחמה,

ממש לא נכון.

מסקנה:
לידיעתך יש הקלות בחל"ת
אפשר להוציא למינימום 14 יום ומאשרים גם רטרו
אז אם רוצים באמת אפשר למצוא פתרונות ולא להפיל הכל על כתפי ההורים

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
המעון שלנו כנראה לא יחזיר... גם אם יקבל מהממשלה...
כי המנהלת הראתה לי פתק שחתמתי עליו שבמקרה ואין לימודים -5 ימי לימודים משולמים במלואם
ואח"כ אם הממשלה משתתפת - יגבו 50 % ואם אין השתתפות - יגבו 70%!!!! למה? כובע!
ולמה חתמתי? כי לא היתה לי ברירה, בהתחלה לא חתמתי ואז אמרו לי שלא רושמים את הילד ויש לנו 3 מעונות כאן באזור שתחת הנהלה אחת ולא מתאים לי ללכת חצי שעה כל בוקר למעון אחר שלא שודדים כאלה...
גנבים יש בכל מקום.
במקרה ואכן יהיה החזר מהממשלה והמעון לא יחזיר לכם,
ממליץ לכם לפנות לפניות הציבור של משרד העבודה ולבתלונן על המעון.
אפשר גם אנונימי.
למסמך שהחתימו אתכם, אין שום ערך במקרה והם קבלו החזר.
אסור למעון תמ"ת לפעול בניגוד להנחיות משרד העבודה.
לידיעתך יש הקלות בחל"ת
אפשר להוציא למינימום 14 יום ומאשרים גם רטרו
אז אם רוצים באמת אפשר למצוא פתרונות ולא להפיל הכל על כתפי ההורים
ומה עם הימים של שבוע שעבר בהם העובדות כן עבדו רגיל?
ומה עם מחר פיקוד העורף ישנו את ההנחיות וכן יפתחו שוב?
איך העובדות יעבדו באמצע חל"ת?
ולמה שהעובדות יסכימו ולא יעברו למקום אחר (החל"ת מגיע רק לחצי משכורת בערך, מי שקיבל בקורונה), גם כך בימי שיגרה קשה מאוד לשמר את העבודות.

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
אשמח לקבל את הכתובת של הארגון
כבעל לאשה שעובדת במעון ומרגיש שמנצלים אותנו
אני מדבר על ארגון חלמיש שהוקם לטובת בעלי המעונות.
אם אתם מרגיש שמנצלים את אשתך בעבודה במעון, זה כבר עניין מול בעלי המעון שאולי לא מתנהלים כלפי העובדות ביושר והגינות,
אך זה לא קשור לפעילות הארגון.

רות לוי

משתמש פעיל
ממש מתוסכלת אני מירושלים סגרו לנו את המעון, השבוע שוב פותחים לנו לסרוגין יום כן יום לא ורק עד 13:00 משלמים מלא כמובן
כשביקשתי מהמנהלת לעשות לנו לפחות יום אחד בשבוע ארוך ולהשכיב אותם בממ"ד אמרה שזה מסובך מאוד לסחוב מזרונים למממ"ד
לא הבנתי על מה אני משלמת ? על עובדת שחופשת יום כן ויום לא ומתי שהיא מגיע עובדת רק עד 13:00?
זה ממש גזל
רשמתי למעון כי אני עובדת אני לא משחקת..
ניסיתי לפנות לקב"ט ולעיריה והם אומרים שלא קשור אליהם
אז למי כן קשור?
מה שמענין שכל המעונות בשכונה שלי גם בלי ממ"ד פתוחים כל יום עד 16:00
רק הם "נשמעים להנחיות"

אביודה

משתמש מקצוען

קצרה

משתמש מקצוען

לגבי המלחמה,

ממש לא נכון.

מסקנה:

לא יודעת איפה היית בשיעור חשבון על אחוזים
אני למדתי שם שאם מוצר עלה 2400 ומחירו עלה ב1200 ל3600 - שיעור ההתייקרות הוא 150 אחוז
לא התייחסתי לכמה ההורים משלמים כרגע. זה היה שיעור ההתייקרות.

פניתי למטפלות המצויות כאן - ביקשתי ממישהי אחת שתספר על העלאת שכר בשיעור דומה :
למשל :הרווחתי עד עכשיו 30 שקל לשעה ועכשיו העלו לי ל45 שקל לשעה...
היתה דממה מהכיוון הזה.
מענין שרק מנהלת מעון נחלצה בסוף אחרי ימים רבים לענות ולהצהיר שבטח... כבר שנה שעברה.... :unsure:

אני לא יודעת מה היה "תמיד" .
בזמן הקורונה הם ללא ספק היו חזקים וכוחניים כמו הסתדרות המורים והיו מאוגדים תחת גופים שונים. (זה חוץ לארגוני נעמ"ת וויצ"ו יש גם את אמ"א ועוד אחד נוסף...)
וכבר אז משרד התמת לא צייץ מול כל גחמה שלהם ולא הוציא שום הוראות מסודרות.

עברנו את השלב שבוכים להורים "איזה מסכנים אנחנו" - וההורים חושבים שזה בטח נכון ומרחמים על בעלי העמותה האומללים--
כל דבר מתועד וקיים ברשת. כל ההעברות של משרדי הממשלה. המודעות ההורית חזקה . גם זו החרדית.

בעלויות של מעונות לא נראים משוועים לכסף וד"ל.
הם לא "סופגים" ברוך השם שום הפסד. הם לא עובדים = פחות עלויות , הם גובים שכר מלא - ו"סופגים" מלא רווחים משניים....

בניגוד לכל האומללות שאת מנסה לשדר. כהרגלם של בעלי עמותות חרדיות "אומללות" שממש "נרתמות" לטובת הציבור ומנהליהם ממש "מסובכים עד צוואר בחובות איומים" לתועלת הציבור .. -
מנהלת המעון שלי. אשה פשוטה שיש לה עסק משלה. משלמת שכירות על מקום יקר במרכז עיר שהשכירות בה יקרה. ומצהירה ללא כחל ושרק - זו עבודה לא קלה אבל רווחית מאוד עם דגש על המאוד .
מי שמתאים לה לעבוד כל הזמן להשיג עובדות להתנהל מול גופים ממשלתיים עם המון בירוקרטיות להתנהל מול הורים ולדאוג לכל התחזוקה והרכש ובכלל לנהל עסק 24/6 - התמורה הכלכלית גבוהה ושווה והיא ממליצה לה בחום.
אבל טוב. היא באמת לא עמותה לתועלת הציבור שרק סופגת עבורו נזקים וגובה ממנו בשרירותיות כספים - היא אישה פשוטה כנה ואמיתית.

והכי חשוב "הם באים לקראת ההורים" וגובים סכום חלקי עד לקבלת הדרגה (לשים פה צוחק או בוכה ?!) - כי הם מסוגלים. כי הם יודעים שהכסף הזה יבוא.. הם רחוקים מאד מלחיות על השקל או על קצה ההפסד.. וזה שירותיות שווה. זה לא שהם ויתרו על שקל או אגורה אחת. הסכימו לקבל אותה דחוי - בתנאי שהבקשה קיימת כבר ותוך שבוע-שבועיים תאושר מן הסתם---
אני מתפעמת מהנדיבות. מיוחדים ממש. הוכחה לזה שהם פתחו מעון ללא כוונות רווח לתועלת הציבור בלבד.

ואפרופו חל"ת- הוא אינו מוגבל ב-30 יום. על פחות מ-30 יום העובד לא יקבל אבטלה.
אלא פשוט יישאר ללא שכר. תנחשי למי זה לא ממש אכפת?!
(יש תיקון מיוחד שיצא אחר כך לחרבות ברזל - שיקבלו לתקופה פחותה)

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
ממש מתוסכלת אני מירושלים סגרו לנו את המעון, השבוע שוב פותחים לנו לסרוגין יום כן יום לא ורק עד 13:00 משלמים מלא כמובן
כשביקשתי מהמנהלת לעשות לנו לפחות יום אחד בשבוע ארוך ולהשכיב אותם בממ"ד אמרה שזה מסובך מאוד לסחוב מזרונים למממ"ד
לא הבנתי על מה אני משלמת ? על עובדת שחופשת יום כן ויום לא ומתי שהיא מגיע עובדת רק עד 13:00?
זה ממש גזל
רשמתי למעון כי אני עובדת אני לא משחקת..
ניסיתי לפנות לקב"ט ולעיריה והם אומרים שלא קשור אליהם
אז למי כן קשור?
מה שמענין שכל המעונות בשכונה שלי גם בלי ממ"ד פתוחים כל יום עד 16:00
רק הם "נשמעים להנחיות"

זה שכל המעונות פתוחים
לא יעזור לך להתנהל מול המעון שלך
כי חוקית מה לעשות - אלו ההנחיות.

אם שאלת למי זה קשור - זה קשור לפיקוד העורף.
והלשנה של המעונות האחרים תתרום אך ורק לסגירתם גם כן.

לרוע מזלך אלו אכן ההנחיות של פיקוד העורף.
הייתה תקופה של כמה ימים שהם החליטו לאשר - אבל אז קמו עליהם מוסדות חינוך בשילוב עם עיריות כוחניות (תל אביב, הרצליה ושכחתי מי עוד. הופיע בYNET) בטענות קשות על איך ניתן לסכן ככה את המורים .(רק עובדים אחרים מותר. רק בשאר מקומות העבודה יש 0 הגבלות).
אז היום המצב הוא שכל הערים הללו ירוקות לחלוטין - והגבלות יש רק על מוסדות החינוך.

אין לך כרגע מה לעשות. חוץ מלהוציא את הילדה שלך מהמעון. להעביר למקום אחר שכן פעיל ועובד.
לא נראה לי שיש מישהו אחר שיקפוץ במהירות לשלם 1000 שקל לחודש על לסירוגין יום כן ויום לא ורק עד 13:00...
כמה עשרות ביטולים כאלו והמנהלת תעשה חושבים מה יותר שווה לה....

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
לא יודעת איפה היית בשיעור חשבון על אחוזים
אני למדתי שם שאם מוצר עלה 2400 ומחירו עלה ב1200 ל3600 - שיעור ההתייקרות הוא 150 אחוז
לא התייחסתי לכמה ההורים משלמים כרגע. זה היה שיעור ההתייקרות.

פניתי למטפלות המצויות כאן - ביקשתי ממישהי אחת שתספר על העלאת שכר בשיעור דומה :
למשל :הרווחתי עד עכשיו 30 שקל לשעה ועכשיו העלו לי ל45 שקל לשעה...
היתה דממה מהכיוון הזה.
מענין שרק מנהלת מעון נחלצה בסוף אחרי ימים רבים לענות ולהצהיר שבטח... כבר שנה שעברה.... :unsure:

אני לא יודעת מה היה "תמיד" .
בזמן הקורונה הם ללא ספק היו חזקים וכוחניים כמו הסתדרות המורים והיו מאוגדים תחת גופים שונים. (זה חוץ לארגוני נעמ"ת וויצ"ו יש גם את אמ"א ועוד אחד נוסף...)
וכבר אז משרד התמת לא צייץ מול כל גחמה שלהם ולא הוציא שום הוראות מסודרות.

עברנו את השלב שבוכים להורים "איזה מסכנים אנחנו" - וההורים חושבים שזה בטח נכון ומרחמים על בעלי העמותה האומללים--
כל דבר מתועד וקיים ברשת. כל ההעברות של משרדי הממשלה. המודעות ההורית חזקה . גם זו החרדית.

בעלויות של מעונות לא נראים משוועים לכסף וד"ל.
הם לא "סופגים" ברוך השם שום הפסד. הם לא עובדים = פחות עלויות , הם גובים שכר מלא - ו"סופגים" מלא רווחים משניים....

בניגוד לכל האומללות שאת מנסה לשדר. כהרגלם של בעלי עמותות חרדיות "אומללות" שממש "נרתמות" לטובת הציבור ומנהליהם ממש "מסובכים עד צוואר בחובות איומים" לתועלת הציבור .. -
מנהלת המעון שלי. אשה פשוטה שיש לה עסק משלה. משלמת שכירות על מקום יקר במרכז עיר שהשכירות בה יקרה. ומצהירה ללא כחל ושרק - זו עבודה לא קלה אבל רווחית מאוד עם דגש על המאוד .
מי שמתאים לה לעבוד כל הזמן להשיג עובדות להתנהל מול גופים ממשלתיים עם המון בירוקרטיות להתנהל מול הורים ולדאוג לכל התחזוקה והרכש ובכלל לנהל עסק 24/6 - התמורה הכלכלית גבוהה ושווה והיא ממליצה לה בחום.
אבל טוב. היא באמת לא עמותה לתועלת הציבור שרק סופגת עבורו נזקים וגובה ממנו בשרירותיות כספים - היא אישה פשוטה כנה ואמיתית.

והכי חשוב "הם באים לקראת ההורים" וגובים סכום חלקי עד לקבלת הדרגה (לשים פה צוחק או בוכה ?!) - כי הם מסוגלים. כי הם יודעים שהכסף הזה יבוא.. הם רחוקים מאד מלחיות על השקל או על קצה ההפסד.. וזה שירותיות שווה. זה לא שהם ויתרו על שקל או אגורה אחת. הסכימו לקבל אותה דחוי - בתנאי שהבקשה קיימת כבר ותוך שבוע-שבועיים תאושר מן הסתם---
אני מתפעמת מהנדיבות. מיוחדים ממש. הוכחה לזה שהם פתחו מעון ללא כוונות רווח לתועלת הציבור בלבד.

ואפרופו חל"ת- הוא אינו מוגבל ב-30 יום. על פחות מ-30 יום העובד לא יקבל אבטלה.
אלא פשוט יישאר ללא שכר. תנחשי למי זה לא ממש אכפת?!
(יש תיקון מיוחד שיצא אחר כך לחרבות ברזל - שיקבלו לתקופה פחותה)
א. אני גבר ולא אישה.
ב. גילוי נאות: אני מפעיל מעונות יום לפרנסתי, לא דרך עמותה אלא דרך חברה, מה שמכונה מעון שאינו מלכ"ר.
ג. ציניות וכתיבה שנונה לא הופכים שקרים לאמת, וכדלהלן:

לגבי שכר הלימוד,
אתייחס בזה למעון שאינו מלכ"ר שבו אני עוסק ומכיר,
לא בדקתי את המחירים של מלכ"ר (עמותות) בהם השכ"ל יותר נמוך, אך מסתבר שהוא דומה ביחסיות.
מחירים לשנת תשפ"ג: תינוק: 2882. פעוט: 2211
שנת תשפ"ד, המחירים מתחלקים ל - 3. תינוק: 3655, פעוט: 2812, בוגר: 2455.
ההעלאה הכי גבוהה היא בתינוק, גם שם אין ההעלאה של 150%.
מצו"ב קישור לטבלת המחירים: https://www.gov.il/he/departments/guides/tuition-daycare-and-supervised-nurseries?chapterIndex=1

לבעלי דרגות, רוב הסכום שהתווסף משולם ע"י המדינה.
מי שדאג לכך הם הארגונים של מעונות היום שנלחמו על כך מול משרד האוצר.
לא אכחד שלארגונים יש כמובן את האינטרס שלהם שהתוספת לא תושת על ההורים (הרבה הורים לא היו שולחים למעונות בתעריף החדש), אך בסופו של דבר הארגונים נלחמו על זה וההורים בעלי הדרגות הרוויחו שרוב ההעלאה הייתה על חשבון המדינה.

לגבי התייקרות המשכורות.
הדוגמה שציינת על תוספת מ - 30 ש"ח ל - 45 ש"ח, היא דמגוגית כמובן.
לא מעלים בפעימה אחת תוספת של שליש משכורת.
כן הייתה ההעלאה מ - 35 ל - 40 או מ - 40 ל - 45. תלוי באזורים וברמות הביקוש.
אני לא יכול להוכיח את ההעלאה בכל המעונות, אך כן יכול להעיד על עצמי וחברי לתחום.

לגבי ההתבכיינות והאומללות של בעלי העמותות,
אני כאמור עובד בתחום דרך חברה ולא מתבייש להצהיר שזאת פרנסתי.
לגבי בעלי עמותות, מושחתים יש בכל תחום, ולא רק חרדים, מעונות יום הם אפשרות נוספת לעוד מגוון רחב של שיטות להרוויח ולהוציא כספים בשחור.
היות ואני לא עובד בצורה זו, אין ברצוני להאריך בעניין,
אך לגבי הרווחיות של מעונות יום.
אני מציע לך לעשות מחקר קטן ביחס של שכר הלימוד במעונות יום בעשור האחרון לבין האינפלציה במשק בעשור האחרון, כדי להבין שרווחיות מעונות יום תלויה כמובן במדינה שמחליטה אם לעלות את שכר הלימוד ביחס למדד או לא.
כלומר, מעונות יום גם לדעת המדינה שמפקחת על התחום ועל המחירים - אמורים להיות ריווחים! לא משנה אם זו עמותה או חברה, (לעמותה מותר גם להרוויח לצורכי הציבור). אף אחד לא אמור לעבוד בחינם.
אך אם לדוגמה מחירי המעונות לפני כעשור היו שווים ביחסם למדד, הרי שככל שעברו השנים ולא העלו את המחיר ביחס למדד שעלה (שכירויות, משכורות, מזון ועוד), הרווחיות בתחום הלכה ופחתה.
בשנתיים האחרונות הפער ממש גבר והרווחיות הייתה כמעט אפסית או אפילו הפסד (תלוי כל מעון ביחס לנתונים שלו, כמו גובה משכורות, שכירות וכיתות מלאות לגמרי או חלקית), וארגוני המעונות נלחמו בצדק מול האוצר על מה שמגיע להם.
מכאן מובן מדוע התעריף עלה כ"כ בשנה האחרונה, מדובר כאמור בתעריף שלא עודכן הרבה שנים וכעת עודכן, וכן, מותר למעונות יום להילחם ולהרוויח ביושר את מה שמגיע להם.

לגבי מה שכתבתי על עזרתם של בעלי המעונות להורים בתחילת השנה עד קבלת הדרגה,
לתגובתך הצינית והבוטה (לשים פה צוחק או בוכה ?!) יש רק הגדרה אחת: כפיות טובה!
כל בעל עסק, לא משנה מה גובה ההכנסות שלו בסוף השנה, חייב תזרים מסודר.
ואם בעל מעון מתנדב לממן באופן זמני את תשלומי ההורים, יוצא שחסר לו את רוב התזרים החודשי, (דרגה 3 - רוב סכום השכ"ל משולם ע"י המדינה), זאת בשעה שכל שאר ההוצאות ובראשם משכורות יוצאות כרגיל.
גם אם המעון מרוויח טוב בסוף השנה, אין לו אפשרות לממן את זה כלכלית ללא עזרה מהבנק בלקיחת הלוואה או הגדלת מסגרת אשראי. ישנם שנים בהם משרד העבודה עוזר למעונות ומעביר מקדמות על חשבון הדרגות הצפויות.
השנה למשל, משרד העבודה מעביר מקדמות חלקיות, אך ישנם שנים (שנה שעברה) בהם לא היו מקדמות, ובכל אופן, אף פעם אי אפשר להסתמך על כך מראש.

ברור כמובן שלבעלי המעונות יש את האינטרסים שלהם, אך ברוב המקרים האינטרסים שלהם יהיו לטובת ההורים.
אף אחד לא מעוניין שתהיה התייקרות על חשבון ההורים, ולכן בדיוק כמו שנלחמו על על ההעלאה בשכ"ל, נלחמו גם על כך שזה לא יפול על ההורים. וגם כעת במלחמה דאגו למתווה שבו יוחזר הכסף להורים.
שום בעל מעון לא מרוויח מהורים זועמים ומתוסכלים על גביה גבוהה או לא מוצדקת, ולכן האינטרס שלו להצלחת המעון ולאוירה רגועה - זה הורים מרוצים.

(לא מדבר כמובן על גנבים שגם כעת יתחמקו מלהחזיר את הכסף להורים על אף שתוקצבו מהמדינה.)

אני כותב את התגובה הזאת משום שכאב לי התגובה שלך על תגובתי.
כואב לי שמשמיצים סתם מבלי להכיר את העובדות לעומק (וחברה או מנהלת המעון של הילדים שלך עדיין לא הופכים אותך למבינה בתחום).
מרגיש לי חוסר פרגון, כאשר כל אחד שמרוויח או מנסה להרוויח קצת יותר מהסטנדרט ועובד על כך קשה מאוד - נהפך לגנב, או שועל ערמומי המנסה לעשוק את כבשת הרש.
כל אחד מוזמן לפתוח מעון, שזה כולל כמובן השקעה של מיליונים עם הלוואות בנקאיות, בירוקרטיה אין סופית הן בפתיחת מעון והן בניהול שוטף ביום יום ובסופו של דבר לכסות את ההשקעה ולהרוויח.
כל זמן שלא עשיתם את זה ולא התמקצעתם בתחום, חשבו טוב לפני שאתם עולים להתקפה ומשמיצים.

לא לפרסום

משתמש פעיל
מי שדאג לכך הם הארגונים של מעונות היום שנלחמו על כך מול משרד האוצר.
לא אכחד שלארגונים יש כמובן את האינטרס שלהם שהתוספת לא תושת על ההורים (הרבה הורים לא היו שולחים למעונות בתעריף החדש), אך בסופו של דבר הארגונים נלחמו על זה וההורים בעלי הדרגות הרוויחו שרוב ההעלאה הייתה על חשבון המדינה.
אענה בקצרה בתור לקוח ותיק[10 שנים]
ההרגשה שלי שלאט לאט ההנהלה לא שמים עלי קצוץ...וזה נובע כנראה מחוסר גדול במעונות ורישום מפוצץ...
אבל כל בעל עסק צריך לזכור שחייבים לתת יחס ללקוחות גם אם אתה בפיסגה....
לגבי מה שכתבת שהמעונות נלחמו בשביל ההורים לגבי השתתפות ההורים ע"ז נאמר בגמרא "כל מה שעשו בשבילם עשו"
לגבי מה שכתבתי על עזרתם של בעלי המעונות להורים בתחילת השנה עד קבלת הדרגה,
לתגובתך הצינית והבוטה (לשים פה צוחק או בוכה ?!) יש רק הגדרה אחת: כפיות טובה!
זה אחד הדברים שחל כירסום ביחס לפני 10 שנים כשרשמתי למעון.גבו ממני עד קבלת הדרגה סכום מינימלי בתור הבנה שהמעון סופג את תשלום המדינה..וזה לא קשור להורים...הרי ברור שאם היו גובים ממני סכום מלא לא הייתי חושב אפילו לפזול לכיוון המעון...אבל עכשיו ההסתכלות היא שבעיקרון צריך לשלם מלא והמעון עושה טובה ומסבסד לבנתיים.
נ.ב. אודה ולא אבוש שלאט לאט יצא לי כל החשק לשלוח למעון[כמובן כשיש ילדים גדולים בבית זה יותר קל]התלבטתי המון אם לשלוח לשנה השלישית למעון או לפרטי...אחרי כל ההתנהלות...אפשר לומר שאני די מתחרט...

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הדוגמה שציינת על תוספת מ - 30 ש"ח ל - 45 ש"ח, היא דמגוגית כמובן.
לא מעלים בפעימה אחת תוספת של שליש משכורת.
כן הייתה ההעלאה מ - 35 ל - 40 או מ - 40 ל - 45. תלוי באזורים וברמות הביקוש.
אני לא יכול להוכיח את ההעלאה בכל המעונות, אך כן יכול להעיד על עצמי וחברי לתחום.
למה רק להעלות את התשלום למעון באחוזים כל כך גבוהים אפשר, אבל את המשכורות לגננות אי אפשר?
לא כתבת כאן שום טענה הגיונית.

רות לוי

משתמש פעיל
ניסי
זה שכל המעונות פתוחים
לא יעזור לך להתנהל מול המעון שלך
כי חוקית מה לעשות - אלו ההנחיות.

אם שאלת למי זה קשור - זה קשור לפיקוד העורף.
והלשנה של המעונות האחרים תתרום אך ורק לסגירתם גם כן.

לרוע מזלך אלו אכן ההנחיות של פיקוד העורף.
הייתה תקופה של כמה ימים שהם החליטו לאשר - אבל אז קמו עליהם מוסדות חינוך בשילוב עם עיריות כוחניות (תל אביב, הרצליה ושכחתי מי עוד. הופיע בYNET) בטענות קשות על איך ניתן לסכן ככה את המורים .(רק עובדים אחרים מותר. רק בשאר מקומות העבודה יש 0 הגבלות).
אז היום המצב הוא שכל הערים הללו ירוקות לחלוטין - והגבלות יש רק על מוסדות החינוך.

אין לך כרגע מה לעשות. חוץ מלהוציא את הילדה שלך מהמעון. להעביר למקום אחר שכן פעיל ועובד.
לא נראה לי שיש מישהו אחר שיקפוץ במהירות לשלם 1000 שקל לחודש על לסירוגין יום כן ויום לא ורק עד 13:00...
כמה עשרות ביטולים כאלו והמנהלת תעשה חושבים מה יותר שווה לה....
תי לעשות את זה המנהל אמר שברגע שמבטלים צריכים לשלם חודש קדימה ומכיוון שפניתי אליו בראשון לחודש גם על חודש זה הוא גובה מלא.... ודרגה עוברת למעון החדש רק עוד חודש מה שיוצא שאני משלמת על מעון חדש שכר מלא (שעליו אין החזר כי המעון הראשון לוקח את זה) ועוד חודש שלם כסף על ביטול יוצא שאני מפסידה 4400 בגלל שנאלצתי לעזוב..

שרה ל 123

משתמש פעיל
ניסי

תי לעשות את זה המנהל אמר שברגע שמבטלים צריכים לשלם חודש קדימה ומכיוון שפניתי אליו בראשון לחודש גם על חודש זה הוא גובה מלא.... ודרגה עוברת למעון החדש רק עוד חודש מה שיוצא שאני משלמת על מעון חדש שכר מלא (שעליו אין החזר כי המעון הראשון לוקח את זה) ועוד חודש שלם כסף על ביטול יוצא שאני מפסידה 4400 בגלל שנאלצתי לעזוב..
יווו זה מטורף! עושים מה שבא להם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה