מידע שימושי מעון ב'חרבות ברזל' - יש לכם? ומה לגבי השכר?

קצרה

משתמש מקצוען
ניסי

תי לעשות את זה המנהל אמר שברגע שמבטלים צריכים לשלם חודש קדימה ומכיוון שפניתי אליו בראשון לחודש גם על חודש זה הוא גובה מלא.... ודרגה עוברת למעון החדש רק עוד חודש מה שיוצא שאני משלמת על מעון חדש שכר מלא (שעליו אין החזר כי המעון הראשון לוקח את זה) ועוד חודש שלם כסף על ביטול יוצא שאני מפסידה 4400 בגלל שנאלצתי לעזוב..

מניסיון שלי הוא טועה
הדרגה עוברת למעון החדש בחודש שבו דיווחת על הכניסה למעון החדש

והבעיה הופכת להיות של המעון הישן לגבות ממך את הכסף.

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מענה ממשלתי...

קבצים מצורפים

• מענה ממשלתי למשפחתונים בתקופת מלחמת _חרבות ברזל_.pdf
    KB 351.2 · צפיות: 44

איש את רעהו

משתמש פעיל
אשמח לדעת מידע לגבי גבית תשלום הורים למעונות לחודש 10.
המעון אצלנו רוצה לגבות על השבוע הראשון (חופשת סוכות), וכן על ימי לימוד חלקיים (דהיינו בתקופה שלמדו יום כן יום לא ולמדו רק עד 13:00).
רציתי לדעת האם ההנחיה של התמ"ת שלא לגבות על ימים חלקיים הכוונה שגם על החל קשכן עבדו לא גובים, או שרק לא גובים את החלק שלא עבדו.
למשל אם בשבוע האחרון של חודש אוקטובר עבדו ימים א,ג,ה עד 13:00 האם רשאים לגבות רבע מהשכר ביחס לאותו שבוע או שלא אמורים לגבות בכלל על אותו שבוע).
אשמח לדעת האם יש למישהו מידע מוסמך בענין.

שרה ל 123

משתמש פעיל
המעונות מקבלים מענק של 889 ש"ח לכל ילד
מענק זה יינתן בכפוף להתחייבות הארגון שלא לגבות מההורים בעבור ימים אלה (ואם המעון/המשפחתון פעל באופן חלקי – להשיב להורים החלק היחסי)

המעונות שפעלו חלקית ינסו לגבות מההורים כמה שיותר וחוצמזה לקבל את המענק... כי אם אפשר להרויח מכל הכיונים אז למה לא?o_O

רחל1234

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במעון של הבת שלי, חודש שעבר ירד כרגיל והחודש לאחר העדכון של הממשלה הם גבו פחות
על ימים שבהם המעון לא עבד, לא גבו
וימים שבהם עבד חלקי- צרפו את השעות וחשבו כעוד יום אחד שהמעון לא עבד

בינהלה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
במעון של הבת שלי, חודש שעבר ירד כרגיל והחודש לאחר העדכון של הממשלה הם גבו פחות
על ימים שבהם המעון לא עבד, לא גבו
וימים שבהם עבד חלקי- צרפו את השעות וחשבו כעוד יום אחד שהמעון לא עבד
כל הכבוד להם!

שרה ל 123

משתמש פעיל
אצלנו אמרו שרק אחרי שהם יקבלו את הכסף מהמדינה הם יביאו החזרים

שומרת החומות

משתמש מקצוען
המעונות מקבלים מענק של 889 ש"ח לכל ילד
מענק זה יינתן בכפוף להתחייבות הארגון שלא לגבות מההורים בעבור ימים אלה (ואם המעון/המשפחתון פעל באופן חלקי – להשיב להורים החלק היחסי)

המעונות שפעלו חלקית ינסו לגבות מההורים כמה שיותר וחוצמזה לקבל את המענק... כי אם אפשר להרויח מכל הכיונים אז למה לא?o_O
889 שח לא משנה איזה דרגה יש לילד???
ומה הכוונה בעבור ימים שהמעון לא עבד?
ואם לא עבד כל החודש

הכרת הטוב!

משתמש רשום
מנוי פרימיום
א. אני גבר ולא אישה.
ב. גילוי נאות: אני מפעיל מעונות יום לפרנסתי, לא דרך עמותה אלא דרך חברה, מה שמכונה מעון שאינו מלכ"ר.
ג. ציניות וכתיבה שנונה לא הופכים שקרים לאמת, וכדלהלן:

לגבי שכר הלימוד,
אתייחס בזה למעון שאינו מלכ"ר שבו אני עוסק ומכיר,
לא בדקתי את המחירים של מלכ"ר (עמותות) בהם השכ"ל יותר נמוך, אך מסתבר שהוא דומה ביחסיות.
מחירים לשנת תשפ"ג: תינוק: 2882. פעוט: 2211
שנת תשפ"ד, המחירים מתחלקים ל - 3. תינוק: 3655, פעוט: 2812, בוגר: 2455.
ההעלאה הכי גבוהה היא בתינוק, גם שם אין ההעלאה של 150%.
מצו"ב קישור לטבלת המחירים: https://www.gov.il/he/departments/guides/tuition-daycare-and-supervised-nurseries?chapterIndex=1

לבעלי דרגות, רוב הסכום שהתווסף משולם ע"י המדינה.
מי שדאג לכך הם הארגונים של מעונות היום שנלחמו על כך מול משרד האוצר.
לא אכחד שלארגונים יש כמובן את האינטרס שלהם שהתוספת לא תושת על ההורים (הרבה הורים לא היו שולחים למעונות בתעריף החדש), אך בסופו של דבר הארגונים נלחמו על זה וההורים בעלי הדרגות הרוויחו שרוב ההעלאה הייתה על חשבון המדינה.

לגבי התייקרות המשכורות.
הדוגמה שציינת על תוספת מ - 30 ש"ח ל - 45 ש"ח, היא דמגוגית כמובן.
לא מעלים בפעימה אחת תוספת של שליש משכורת.
כן הייתה ההעלאה מ - 35 ל - 40 או מ - 40 ל - 45. תלוי באזורים וברמות הביקוש.
אני לא יכול להוכיח את ההעלאה בכל המעונות, אך כן יכול להעיד על עצמי וחברי לתחום.

לגבי ההתבכיינות והאומללות של בעלי העמותות,
אני כאמור עובד בתחום דרך חברה ולא מתבייש להצהיר שזאת פרנסתי.
לגבי בעלי עמותות, מושחתים יש בכל תחום, ולא רק חרדים, מעונות יום הם אפשרות נוספת לעוד מגוון רחב של שיטות להרוויח ולהוציא כספים בשחור.
היות ואני לא עובד בצורה זו, אין ברצוני להאריך בעניין,
אך לגבי הרווחיות של מעונות יום.
אני מציע לך לעשות מחקר קטן ביחס של שכר הלימוד במעונות יום בעשור האחרון לבין האינפלציה במשק בעשור האחרון, כדי להבין שרווחיות מעונות יום תלויה כמובן במדינה שמחליטה אם לעלות את שכר הלימוד ביחס למדד או לא.
כלומר, מעונות יום גם לדעת המדינה שמפקחת על התחום ועל המחירים - אמורים להיות ריווחים! לא משנה אם זו עמותה או חברה, (לעמותה מותר גם להרוויח לצורכי הציבור). אף אחד לא אמור לעבוד בחינם.
אך אם לדוגמה מחירי המעונות לפני כעשור היו שווים ביחסם למדד, הרי שככל שעברו השנים ולא העלו את המחיר ביחס למדד שעלה (שכירויות, משכורות, מזון ועוד), הרווחיות בתחום הלכה ופחתה.
בשנתיים האחרונות הפער ממש גבר והרווחיות הייתה כמעט אפסית או אפילו הפסד (תלוי כל מעון ביחס לנתונים שלו, כמו גובה משכורות, שכירות וכיתות מלאות לגמרי או חלקית), וארגוני המעונות נלחמו בצדק מול האוצר על מה שמגיע להם.
מכאן מובן מדוע התעריף עלה כ"כ בשנה האחרונה, מדובר כאמור בתעריף שלא עודכן הרבה שנים וכעת עודכן, וכן, מותר למעונות יום להילחם ולהרוויח ביושר את מה שמגיע להם.

לגבי מה שכתבתי על עזרתם של בעלי המעונות להורים בתחילת השנה עד קבלת הדרגה,
לתגובתך הצינית והבוטה (לשים פה צוחק או בוכה ?!) יש רק הגדרה אחת: כפיות טובה!
כל בעל עסק, לא משנה מה גובה ההכנסות שלו בסוף השנה, חייב תזרים מסודר.
ואם בעל מעון מתנדב לממן באופן זמני את תשלומי ההורים, יוצא שחסר לו את רוב התזרים החודשי, (דרגה 3 - רוב סכום השכ"ל משולם ע"י המדינה), זאת בשעה שכל שאר ההוצאות ובראשם משכורות יוצאות כרגיל.
גם אם המעון מרוויח טוב בסוף השנה, אין לו אפשרות לממן את זה כלכלית ללא עזרה מהבנק בלקיחת הלוואה או הגדלת מסגרת אשראי. ישנם שנים בהם משרד העבודה עוזר למעונות ומעביר מקדמות על חשבון הדרגות הצפויות.
השנה למשל, משרד העבודה מעביר מקדמות חלקיות, אך ישנם שנים (שנה שעברה) בהם לא היו מקדמות, ובכל אופן, אף פעם אי אפשר להסתמך על כך מראש.

ברור כמובן שלבעלי המעונות יש את האינטרסים שלהם, אך ברוב המקרים האינטרסים שלהם יהיו לטובת ההורים.
אף אחד לא מעוניין שתהיה התייקרות על חשבון ההורים, ולכן בדיוק כמו שנלחמו על על ההעלאה בשכ"ל, נלחמו גם על כך שזה לא יפול על ההורים. וגם כעת במלחמה דאגו למתווה שבו יוחזר הכסף להורים.
שום בעל מעון לא מרוויח מהורים זועמים ומתוסכלים על גביה גבוהה או לא מוצדקת, ולכן האינטרס שלו להצלחת המעון ולאוירה רגועה - זה הורים מרוצים.

(לא מדבר כמובן על גנבים שגם כעת יתחמקו מלהחזיר את הכסף להורים על אף שתוקצבו מהמדינה.)

אני כותב את התגובה הזאת משום שכאב לי התגובה שלך על תגובתי.
כואב לי שמשמיצים סתם מבלי להכיר את העובדות לעומק (וחברה או מנהלת המעון של הילדים שלך עדיין לא הופכים אותך למבינה בתחום).
מרגיש לי חוסר פרגון, כאשר כל אחד שמרוויח או מנסה להרוויח קצת יותר מהסטנדרט ועובד על כך קשה מאוד - נהפך לגנב, או שועל ערמומי המנסה לעשוק את כבשת הרש.
כל אחד מוזמן לפתוח מעון, שזה כולל כמובן השקעה של מיליונים עם הלוואות בנקאיות, בירוקרטיה אין סופית הן בפתיחת מעון והן בניהול שוטף ביום יום ובסופו של דבר לכסות את ההשקעה ולהרוויח.
כל זמן שלא עשיתם את זה ולא התמקצעתם בתחום, חשבו טוב לפני שאתם עולים להתקפה ומשמיצים.
שלום וברכה.
אני לפני פתיחת חברה לצורך הקמת מעון אשמח אם תוכל לעזור לי מנסיונך
המייל 8417857@ וכו...
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה