דרוש מידע ממלכה במבחן - שאלה לחובבי הסדרה

מצב
הנושא נעול.

קראסנא קעמפ

משתמש פעיל
צילום מקצועי
למה התעלמה? התינוק שעליו הם מדברים זה לא התינוק הזה?
זה לא יכול להיות הוא בגלל שהתינוק בפדהאל נולד עוד לפני שיוסף דיאלידאן מת(את ליאה ושלוואן רואים בתחילת הספר ויוסף נהרג בסופו) ופה בסיפור בהמשכים מדובר על התקופה שאחרי מיתתו של יוסף כי שלוואן הרי רוצה לקרוא על שמו.

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען
אותי זה מאד הרגיז,
בפרט שבמותו הוא כבר היה בחזרה טוב (אם הוא לא היה מת היו מתגלים הרבה דברים שחשבו שהוא התכוון רע, שהוא התכוון טוב.)
אני שמח שהיא הרגה אותו מכל הסיבות, כאב לי שהוא מת אבל הזדהיתי עם הצורך למות, נסיך מפונק שחושב שכולם חייבים לו הרי זה הדור שלנו היום וצריכים להבין שדרך זו מובילה לאבדון!!
ובכלל
ההבדל בין הממלכות היה הבדל תהומי של גישה אל חיי תורה ומצוות, בכבדות או בקלות ראש
האם כשמלך רשע מת, צריך לגמור את הסדרה?
בבת אחת כולם נהפכו לצדיקים?

נ.ב. למה איסתרק עצמו לא חשב על הרעיון הגאוני להפיל את יוסף ללמטה...?
וגם, היאך ייתכן שטורנאל אישר את מהימנותו של אב הבית, ואמר שאין בו מחשבות בגידה?
אם איסתרק היה מפיל את יוסף ללמטה והיה נופל יחד עימו, זה גם קשה יותר כי יוסף היה רחוק וגם כשחיילי המלך יוסף הגיעו היו הורגים אותו, לא?
טורנאל אמר מה ה(אולי) היה נכון לאותה עת, אולי אחר כך שיכנעו אותו / איימו עליו?

והאם זה קשור להורדת אביו של פדהאל מהאבירות?
ולמה בכלל אבא שלו ירד האם הוא באמת היה בעייתי או שזה היה עול למשפחה?
אבא של פדהאל באמת עשה עוול לממלכת כוזר האמיתית, זה מוזכר בסיום הספר שם איסתרק (ירום הודו, כן, אה, המלך איסתרק, אוקיי) מספר שאביו התוודה על זה בשיחת רעים כשאיסתרק היה מחופש.

אגב, רק לי זה מרגיש שכמו הספרים הכי דימיוניים בקטע האחרון כל השחקנים נעמדים להצגה גדולה ויש להם מלא זמן לדון ולדבר בקול מה התוכניות שלהם?
בחיים האמיתיים זה היה מכת חרב וזהו, לא?

אה... סליחה זה רק דמיון... שכחתי לרגע.

אבל זו הייתה סידרה טובה שליווה אותי לאורך שנות נערותי ונתנה לי כיווני מחשבה מעניינים.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
להיות בחבורת שודדים זה מעשה רע לכשעצמו
היה צריך לברוח מיד כשיכל ולא להשאר שם
וזה מה שמיה אמרה שהיא מידי פרטה את איך שיקוואל משכנע את עצמו שהוא בסדר
והקוראים השתכנעו...
הוא נקלע לשם בעל כורחו ושלא ברצונו, אבל לזה קדמו מעשים לא חכמים בעליל, הוא לא רצה להישאר לישון בכלא כי לא היה לו מתאים, אז הוא עשה טעות ויצא ליער ואז כבר תפסו אותו השודדים. אחר כך הוא כן יכל לברוח, אבל הוא לא רצה לברוח בלי הכסף שלו. הוא גם יכל לברוח חזרה לאתיל, אבל הוא לא רצה בגלל גאוה. במילים אחרות, היו לו מספיק הזדמנויות לברוח, אבל הגאווה שלו היתה בעוכרו.
היה קצת עצוב שאולה לא הסכים להעביר את המסר שיקוואל ביקש ממנו, שהיו לו כוונות טובות תמיד. לדעתי אולה כן היה צריך להעביר את המסר ולתת לאיסתרק ולכולם לחשוב לבד אם זה בסדר או לא. נכון שהיה במדים של האויב ונכון שהוא נראה כבוגד, אבל דווקא כאן היה צריך לדון לכף זכות ולחשוב שאולי הוא בחר לא נכון ועשה מעשים לא נכונים, אבל בלב היו לו כוונות טובות של בחור מתבגר, ואת זה אפשר לדון לכף זכות כלשהי, מבינים שהוא תמיד היה מבולבל, אז למה להסתיר את המוות שלו? חוץ מזה שאפשר היה לא לספר לאיסתרק באיזה מדים היה לבוש. בקיצור...
(פדהאל עוד לא קראתי ואני מקווה שיהיו ספרי המשך)

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען
היה קצת עצוב שאולה לא הסכים להעביר את המסר שיקוואל ביקש ממנו, שהיו לו כוונות טובות תמיד. לדעתי אולה כן היה צריך להעביר את המסר ולתת לאיסתרק ולכולם לחשוב לבד אם זה בסדר או לא
ברור לי שכל הפושעים שמוצאים להורג יש להם כוונות טובות והם לא התכוונו חלילה לבגוד במדינה לשהם...
נכון שהיה במדים של האויב ונכון שהוא נראה כבוגד, אבל דווקא כאן היה צריך לדון לכף זכות ולחשוב שאולי הוא בחר לא נכון ועשה מעשים לא נכונים, אבל בלב היו לו כוונות טובות של בחור מתבגר, ואת זה אפשר לדון לכף זכות כלשהי
תחשבו על זה, היה לבוש במדים של האויב וגם דיבר בבולגרית (אם אני זוכר נכון, עברו מהקריאה שלי כ3 שנים) ש"יש לנו משימה לבצע" וההר רעד ככה שהם גם ביצעו את המשימה שהייתה להם.
נו...
כוונות טובות?
עלאק...
אז למה להסתיר את המוות שלו?
זה באמת די מוזר, כנראה שחיפש את הדרך להודיע לאיסתרק, או כדי שלא ישבור את האמו7נה בו, תחשבו על זה לא רק בכוזר החדשה יש בגידה (של שלוואן) הנה גם אחיו של איסתרק בגד!...
חוץ מזה שאפשר היה לא לספר לאיסתרק באיזה מדים היה לבוש
אבל זה חלק מהעניין של הנ"ל!...

Rivki.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תחשבו על זה, היה לבוש במדים של האויב וגם דיבר בבולגרית (אם אני זוכר נכון, עברו מהקריאה שלי כ3 שנים) ש"יש לנו משימה לבצע" וההר רעד ככה שהם גם ביצעו את המשימה שהייתה להם.
נו...
כוונות טובות?
עלאק...
זה שהצטרף אל השודדים ולבש את המדים שלהם, זה לא כוונות טובות
אבל בסוף, הוא בחר לפוצץ את האבקה כדי שהיא לא תישאר ויוכלו להשתמש בה, הוא התכוון כאן לטוב

טאבו

משתמש סופר מקצוען
1668515281366.png

קיבלתי מאה, מה זה אומר עלי?:sne::oops::unsure:

קבצים מצורפים

• 1668515231639.png
    1668515231639.png
    KB 29.1 · צפיות: 47

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה