דרוש מידע ממלכה במבחן - שאלה לחובבי הסדרה

מצב
הנושא נעול.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
@מתכנתת+ @המלמד מבני ברק
מה כל כך עצוב שיש כאלה שלא מתחברים לסדרה הזו?
כמו כל ספר, יש כאלה שאוהבים ויש כאלה שלא.

כנ"ל מהללאל, יש כאלה שמתחברים לדמות אחת, ויש כאלה שאחרת.
כי אני התחברתייייי לסדרה הזאת
ואני לא אחת שמתחברת לספרים...
וקשה לי להבין איך אפשר לא להתחבר לסדרה גאונית מלאת רגש עם מסרים מטורפים
ומעל לכול כתיבה אלופה שלא ראיתי באף ספר שקראתי בחיי...
אולי למשל פשוט קראת רק פעם אחת את מההלאל ?
כי בפעם אחת קשה לאחוז ראש ובודאי שלא להתחבר...
מה שמיוחד בספר מהללאל שיש שם משפטים עוצמתיים שאפשר להבין אותם רק בפעם השלישית והלאה שקוראים..

מתכנתת+

משתמש מקצוען
דווקא לא.
מהללאל זה הספר היחיד שיש לי בבית מהסדרה הזו. והוא בהחלט יפה.
רק שאישית פחות התחברתי לסדרה הזו...
זכותך :)
אבל אל תתפלאי שאנשים קופצים כשאת אומרת את זה
כי מי שהתחבר אז זה עד הסוף...

קראסנא קעמפ

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מי הילד שהונח בבית של אלרון באמצע הלילה?
זה ילד שניסה לכייס את המלך באחת מהיציאות שלו מחוץ לארמון והקצין שליווה אותו פחד שהוא רוצה להתנקש במלך ולכן פצע אותו. כשהבין שלילד לא היו עוד כוונות חוץ מלהרוויח כמה שקלים, חבש אותו ושם אותו בבית של אלרון כדי שידאג קצת לחנך את הפרחח

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כן גם אני...
בניהו במקום ברכיהו
דווקא לזה לא שמתי לב.

למה שלשוואן ישאר התואר נסיך של כבוד?! ובכלל, בפדהאל יש לו כבר תינוק, נראה כאילו היא התעלמה ממנו...

מוישה 0

משתמש צעיר
נ.ב. למה איסתרק עצמו לא חשב על הרעיון הגאוני להפיל את יוסף ללמטה...?
וגם, היאך ייתכן שטורנאל אישר את מהימנותו של אב הבית, ואמר שאין בו מחשבות בגידה?
איסתרק היה למטה ביחד עם יוסף, רק פדהאל, והמתנקש של הסולטן, שאול, ויוזבד, היו בחלק העליון כך אני הבנתי על כל פנים,
ולכן רק פדאהל יכל לקפוץ כי למתנקש יצא היד מהמקום,
ולגבי טורנאל גם אני חשבתי על זה אבל שימו לב שאיסתרק אמר לאלרון על טורנאל שיש לו אפשרות להרגיש רגשות של אנשים אך אין לו אפשרות לקרוא מחשבות, ולכן יתכן שאב הבית היה מאוד מחוכם עם רגשותיו,
1. עד היום ממלכה במבחן הייתה סדרה הגיונית שכלית (שלא כמו ספרים אחרים של מיה) ופתאום בפדהאל יש שני דברים לא 'אמיתיים': הציפור שרדפה כל הזמן אחרי פדהאל וכאילו יש בה מסר משמים וכו' זה כבר נהפך לדמיונות, והנער (לא זוכרת את שמו) שיודע לקרוא מחשבות, שוב דבר דמיוני. זה קצת הורס את הטעם השכלי וההגיוני וקר הרוח של הסדרה.
לגבי זה אני מסכים בכל מילה שהציפור זה דמיוני וזה גם הפריע לי,
והיה עוד דבר דמיוני זה עם הקטע של הסבא של פדהאל שהתגלה בחלום ונתן לו כויה זה גם לא נשמע אמין,
אבל לגבי טורנאל זה דווקא נשמע לי הרבה יותר טוב ולא כל כך דמיוני,
אנשים עם רגש מפותח מאוד יש להם יכולת להרגיש בני אדם נוספים,
זה לא בדיוק תפיסת מחשבה שזה מיסטיקה אלא מי שמפתח את רגשותיו יכול ל]פעמים להבין או לנחש על כל פנים לפי סימנים או תחושות רגשות של אנשים אחרים וזה לדעתי לא כלכך דמיוני.
ועוד ענין מישהו יכול להסביר לי -
מה היה הקטע של הסבא של פדהאל?
ואיזה עול הוא עשה?
ולמה הוא עזב את החרב?
והאם זה קשור להורדת אביו של פדהאל מהאבירות?
ולמה בכלל אבא שלו ירד האם הוא באמת היה בעייתי או שזה היה עול למשפחה?
ומה הקשר שפדהאל מים?
זה כמה סימני שאלה שנשארו לי מהסיפור.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה