ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תן לי כיוון - מה לשנות?
להיות פייר??? יש לך יועץ. כמו שלא הייתי רוצה בתור יועץ שבלבלו לי במח עם כל מיני רעיונות של סבתא ודודה ויועצים אחרים כי יש גישות לכל דבר גם בתוך יועצים עצמם. למה שאני יעשה את זה למישהו???

ירושלמער

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
להיות פייר??? יש לך יועץ. כמו שלא הייתי רוצה בתור יועץ שבלבלו לי במח עם כל מיני רעיונות של סבתא ודודה ויועצים אחרים כי יש גישות לכל דבר גם בתוך יועצים עצמם. למה שאני יעשה את זה למישהו???
אני פונה על דעתו ובהסכמתו - אחרת לא הייתי שואל כאן, בכל אופן אשמח לדעת מה כדאי לשנות/לשפר, תודה

Panda

משתמש מקצוען
איך הריביות בתמהילים הבאים ואיזה מהם מומלץ, ללא יועץ 75% מימון:

תמהיל הראשון:
שני שליש פריים 895K ל30 שנה, ריבית פריים + 0.6
שליש קבוע לא צמוד 447K ל30 שנה, ריבית 3.84

תמהיל השני:
שישית קבוע לא צמוד 223K ל30 שנה, ריבית 3.84
שישית קבועה צמודה 223K ל30 שנה, ריבית 2.45

תודה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

תמהיל הראשון:

תמהיל השני:

תודה
הייתי בונה אחרת. שישית מצ. עם כל הסיכון בזה זה משפר דרמטית בשאר הדברים. ויכול לתת אופציה לקיצור בקלצ ב5 שנים לפחות

Panda

משתמש מקצוען
הייתי בונה אחרת. שישית מצ. עם כל הסיכון בזה זה משפר דרמטית בשאר הדברים. ויכול לתת אופציה לקיצור בקלצ ב5 שנים לפחות
אתה מתכוון לתמהיל השני אני מבין, והייתה משנה רק את שישית קבועה צמודה למשתנה צמודה כל 5? ואיזה ריבית אפשר לקבל שם שנותן להוריד את קלצ ב5 שנים? תודה

שלום רבב

משתמש פעיל
אחד המוצרים הכי חזקים בשוק ההון הוא אג"ח, שזה פשוט שטרי חוב (לרוב שמדברים על אג"ח הכוונה לאג"ח ממשלתיות), שמי שמנפיק אותם מקבל מזומן תמורת אג"ח נושא ריבית.
לכל אג"ח יש את התשואה שלו שנקובה בו, אמנם אם המחיר של האג"ח בשוק ההון יורד אז התשואות שלו עולות כי הריבית נשארת אותו דבר אבל הקרן קטינה, וכן להיפך.
רוב הבנקים משתמשים בתשואות אג"ח כעוגן למסלולים המשתנים כל תקופה (להבדיל מפריים שהוא עוגן פריים כמובן).
משמעות הביטוי היא, שבריבית יש שני מרכיבים, עוגן- דבר שהוא אובייקטיבי ולבנק אין שליטה עליו, והוא הרכיב המשתנה, והמרווח שזה כמה שהבנק מוסיף/מפחית מהעוגן לפי החלטת הבנק בהסכמת הלקוח, וזה נשאר קשיח לאורך כל חיי ההלוואה.
תפסתם אותי בפקק, לא לצפות שאענה לכל שאלה כזאת;)
וואלה תודה
איפה אני יכול לבדוק את התשואות אג"ח של השנים האחרונות?
ואיך אני יודע לאיזה אג"ח הבנק עיגן את ההלואה?

קול תורה

משתמש פעיל
אחד המוצרים הכי חזקים בשוק ההון הוא אג"ח, שזה פשוט שטרי חוב (לרוב שמדברים על אג"ח הכוונה לאג"ח ממשלתיות), שמי שמנפיק אותם מקבל מזומן תמורת אג"ח נושא ריבית.
לכל אג"ח יש את התשואה שלו שנקובה בו, אמנם אם המחיר של האג"ח בשוק ההון יורד אז התשואות שלו עולות כי הריבית נשארת אותו דבר אבל הקרן קטינה, וכן להיפך.
רוב הבנקים משתמשים בתשואות אג"ח כעוגן למסלולים המשתנים כל תקופה (להבדיל מפריים שהוא עוגן פריים כמובן).
משמעות הביטוי היא, שבריבית יש שני מרכיבים, עוגן- דבר שהוא אובייקטיבי ולבנק אין שליטה עליו, והוא הרכיב המשתנה, והמרווח שזה כמה שהבנק מוסיף/מפחית מהעוגן לפי החלטת הבנק בהסכמת הלקוח, וזה נשאר קשיח לאורך כל חיי ההלוואה.
תפסתם אותי בפקק, לא לצפות שאענה לכל שאלה כזאת;)
שאלה לפקק הבא:p
סתם בשביל הסקרנות , מה ההיגיון של הבנקים עם עוגן אג"ח, הירידות והעליות באג"ח משפיע על הקושי של הבנק
להשיג את הכסף?

סתם ככה נראה לי רעיון מצוין שכלל היועצים בפורום יעבירו תכניות העשרה בפקקים:geek::p:):eek:

משכנטוב Y996 ari1980 ראש על הכתפיים
וכל היועצים הנוספים שנמצאים פה בפורום

נערך לאחרונה ב:

ירושלמער

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אשמח מאוד לחוו"ד המומחים והמבינים.
הצעה אחרי התמקחות, מפועלים.
כ - 70% מימון, הכנסות טובות ואשראי תקין.

תודה רבה לכולם על העזרה והסיוע.
אשמח מאוד אם תיצור עימי קשר במייל r0504158301 שטרודל ג'ימל וכו' - יש לי שאלה לגבי התמהיל שלך

Panda

משתמש מקצוען

תמהיל הראשון:

תמהיל השני:

תודה
אשמח לחוות כאן מהמומחים

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית

תמהיל הראשון:

תמהיל השני:

תודה
את 2 התמהילים אני לא אוהב.
הריביות סבירות ביחס לתמהיל, חוץ מהק"צ בשני שיכול להיות יותר זול בלפחות חצי אחוז.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
שאלה לפקק הבא:p
סתם בשביל הסקרנות , מה ההיגיון של הבנקים עם עוגן אג"ח, הירידות והעליות באג"ח משפיע על הקושי של הבנק
להשיג את הכסף?

סתם ככה נראה לי רעיון מצוין שכלל היועצים בפורום יעבירו תכניות העשרה בפקקים:geek::p:):eek:

משכנטוב Y996 ari1980 ראש על הכתפיים
וכל היועצים הנוספים שנמצאים פה בפורום
ברוב אתרי הבנקים אפשר לבדוק לאיזה עוגן הם מצמידים, כפי שציינתי רובם המוחץ לאג"ח ממשלתי שקלי או צמוד, לפי ההלוואה עם היא צמודה למדד או לא, כמו"כ לפי אורך התקופה כך מצמידים לאג"ח לטווח רחוק יותר.
תשואות אג"ח אפשר למצוא בכל אתרי שוק ההון להמונים, ויש גם קובץ אקסל להורדה באתר בנק ישראל.
לגבי ההיגיון, זה הדבר הכי הגיוני שיש בבנק, זה עלויות הגיוס שלו, גם לבנק כסף לא צומח על העצים.

Panda

משתמש מקצוען
את 2 התמהילים אני לא אוהב.
הריביות סבירות ביחס לתמהיל, חוץ מהק"צ בשני שיכול להיות יותר זול בלפחות חצי אחוז.
אשמח אם תוכל לפרט למה אתה לא אוהב אותם ואולי איך היית בונה את זה.
זה לא בשבילי. אני גם עוזר לקרובי משפחה ללא תמורה. תודה

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אשמח אם תוכל לפרט למה אתה לא אוהב אותם ואולי איך היית בונה את זה.
זה לא בשבילי. אני גם עוזר לקרובי משפחה ללא תמורה. תודה
איך הייתי בונה זו לא שאלה שאני יכול לענות עליה בלי אינפורמציה מתאימה.
מה שאני לא אוהב זה בעיקר את העיקשות לקחת 2/3 פריים (לצערי נפוצה בקרב מי שלא מבין בזה מחד, ומאידך מישהו פעם אמר לו שפריים הכי טוב), גם במחיר של ריביות מאד גבוהות גם בפריים וגם בשארית המסלולים, צריך לזרוק לבנק איזה עצם בדמות 10-15% מ"צ, ולקבל הורדת ריביות בכל המסלולים, ובמכלול לרוב זה יוצא שווה.
הארכתי להסביר, כי לצערי מדובר בטעות נפוצה.
בהצלחה לכולם.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
מה שאני לא אוהב זה בעיקר את העיקשות לקחת 2/3 פריים (לצערי נפוצה בקרב מי שלא מבין בזה מחד, ומאידך מישהו פעם אמר לו שפריים הכי טוב), גם במחיר של ריביות מאד גבוהות גם בפריים וגם בשארית המסלולים, צריך לזרוק לבנק איזה עצם בדמות 10-15% מ"צ, ולקבל הורדת ריביות בכל המסלולים, ובמכלול לרוב זה יוצא שווה.
בהצלחה לכולם.
זה נכון מאד!
וזה בלי להיכנס לסיכון הגדול שבעליית הפריים, שיכול לעלות כל חודש (כמעט, 8 פעמים בשנה) מחדש, ובנק ישראל כבר מאותת - שזה הולך לקרות בחודש הבא.
אז זה פשוט להמר על סכום של 2/3 מהמשכנתא, הימור אחד! מסכון, ולא יציב.
נכון לפזר סיכונים.

Panda

משתמש מקצוען
בהצלחה לכולם.
זה נכון מאד!
וזה בלי להיכנס לסיכון הגדול שבעליית הפריים, שיכול לעלות כל חודש (כמעט, 8 פעמים בשנה) מחדש, ובנק ישראל כבר מאותת - שזה הולך לקרות בחודש הבא.
אז זה פשוט להמר על סכום של 2/3 מהמשכנתא, הימור אחד! מסכון, ולא יציב.
נכון לפזר סיכונים.
צודקים. זאת הייתה גם ההצעה שלי לזוג להקטין את הפריים, אך הם שמעו שפריים זה טוב ובבנק זרמו . ההכנסה שלהם הוא כ20 נטו עם יכולת החזר של 5500 עבור המשכנתא.
אני הצעתי להם את התמהיל הבא והלכו לקבל הצעה עליו:
50% פריים
40% קלצ
10% משתנה צמוד

שמחה ומנוחה

משתמש חדש
דירה בירושלים
16800000
משכנתא 1000000
הכנסות 12000 אשה ,בעל 7000 אברך עם שני מילגות
400000 קלצ 3.85%
400000 פריים מינוס 0.25%
200000 עוגן אגח צמוד כרגע 2.54
הכל לשלושים שנה [משום שלא רוצים יותר מהחזר של 4000 לחודש בשלב זה]
מלאומי
דרך יועץ שיש לי הרבה אמון בו
שיתפתי לבקשה אשמח חוו"ד כללית

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
צודקים. זאת הייתה גם ההצעה שלי לזוג להקטין את הפריים, אך הם שמעו שפריים זה טוב ובבנק זרמו . ההכנסה שלהם הוא כ20 נטו עם יכולת החזר של 5500 עבור המשכנתא.
אני הצעתי להם את התמהיל הבא והלכו לקבל הצעה עליו:
50% פריים
40% קלצ
10% משתנה צמוד
לדעתי הפוך, 40% פריים (רוב מוחלט של נוטלי המשכנתאות בארץ לא עובר את ה40%) 45%-50% קלצ, והשאר מצ.
אבל זו רק דעתי..

ניק הנקניק

משתמש חדש
אשמח לחוו"ד המומחים כאן
590K ל44% מערך הדירה, עבר נקי, הכנסות 13K, וותק לא משהו
230 קלצ 15 שנים 3.0
160 מצ 25 שנים 2.2
200 פריים 30 שנים 1.1
יכול להיות שכדאי לבקש הצעה למצ קצר יותר?
תודה מראש על כל תשובה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה