רעיון להשקעה מכרה זהב באתיופיה של משקיעים חרדים מהארץ

מצב
הנושא נעול.

"נ.ר"

משתמש רשום
פשוט, יש כאן השקעה שאפילו אלו שטוענים שהיא אמינה לא מביאים הוכחה שהיא אמינה.
זה בדיוק השאלה זה רלוונטי בשבילך?
או שאתה אחראי מטעם יועצי השקעות?
או שפשוט אתה מגיע עם איצטלה של למנוע נזק מהציבור?

מי ששם הוא שם מדעתו ומרצונו, ומי ששם לא ישמע את העצות החכמות שלך,
אז אני שוב שואלת למה רלוונטי?

חיעיחע

משתמש פעיל
טוב מצינו את הענין שכל אחד יעשה מה טוב לו אני בסה"כ ניסיתי להיות טוב והוגן מקווה שרק הועלתי
שבת שלום ומבורך

מתעניןi

משתמש רשום
טוב מצינו את הענין שכל אחד יעשה מה טוב לו אני בסה"כ ניסיתי להיות טוב והוגן מקווה שרק הועלתי
שבת שלום ומבורך
מסכים לגמריי הענין מוצה עד דק,
ומכיוון שככל הנראה אף אחד מהכותבים לא יכול להשקיע שם וגם כנראה לא יתנו לו,
אזי הרווח היחיד שיצא מכל הדיון שמהיום כשתקראו תגובות באשכול הזה או בכל אשכול אחר כדאי מאד לשים לב
האם זה כותב שיודע על מה הוא מדבר לטוב ולמוטב
או שמא הכותב לא יודע כלל על מה הוא מדבר והתגובות שלו הם טיוטות מוכנות מראש [או לקוחות מפורומים אחרים...]

או תגובות שלא מוסיפות כלום חוץ מלהרגיש חכם בעיני עצמך ואולי גם המקלדת שלך [משהו כמו כאן חשדתי... וד"ל...]
ושוב ראינו כמה גדולים דברי חז"ל [אפי' שיש שחושבים שדעתם לא רלוונטית לשוק ההון]
"סייג לחכמה שתיקה"

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
זה בדיוק השאלה זה רלוונטי בשבילך?
או שאתה אחראי מטעם יועצי השקעות?
או שפשוט אתה מגיע עם איצטלה של למנוע נזק מהציבור?

מי ששם הוא שם מדעתו ומרצונו, ומי ששם לא ישמע את העצות החכמות שלך,
אז אני שוב שואלת למה רלוונטי?
התגובות שלי הן נטו בשביל הכיף...
כדי שעוד שנה שנתיים, כשההשקעה תתברר כפלופ של המאה, ובקופות הצדקה יתחילו בקמפיין לטובת העניים המרודים ששקעו בחובות ואין להם איך לחתן או לחיות, ואנשים כמוכם ייעלמו פתאום מהפורום ולא יצוצו גם אחרי מיליון וחצי תיוגים, למרות שעד כמה ימים לפני כן הם פרסמו תגובות תחת כל עץ רענן, וכולם יאמרו - איך הציבור החרדי כל כך תמים, אני אוכל להדפיס את התגובות, להסתכל ולומר - ׳אמרתי לכם׳. כדי שאני אוכל אז להסתובב בחזה מנופח ולחשוב - ׳כמה אני חכם׳...
מקווה שהבנתם שזה בציניות, כן? אל תתחילו לשלוח לי ציטוטים ממסילת ישרים בגנות הגאווה.
אז עכשיו ברצינות:
האמת היא, שכשאני רואה מודעות על משפחות של אברכים שקרסו, על חובות עצומים ותקוות שנכזבו, על בתים שהתפרקו בגלל כסף ועל ילדים שחיים חיי עוני ומחסור כי אבא שלהם הקשיב לכל מיני מביני עניין בפורום, זה לא מוסיף לי הרבה כיף לחיים. ולדעתי, התרומה שלי היום לצנן את ההתלהבות ממיזמי עושק מעין אלו - היא הרבה יותר מהתרומה שאתרום אי פעם למה שיישאר אחרי הקריסה של מיזמים מעין אלו.
וזה שאתם טוענים שמי שעומד בראש המיזם הוא יהודי ירא שמים, הופך את זה לעוד יותר מחשיד. כי זה אומר שהראיות למיהמנותה של ההשקעה הן תלויות אדם ולא תלויות מציאות. כלומר: הראיות המוחשיות האובייקטיביות אינן מספיקות לשם קביעת מהימנות ההשקעה, אלא הן מחייבות להאמין בבן האדם שמנהל את הכול, וביראת השמים שלו. זוהי התנהלות חובבנית, שאוטומטית אמורה להבריח כל מי שמתקרב.

CPA 7

משתמש צעיר
זה לא קשור לעובדה שאת שומרת מצוות וזה וודאי לא קשור לבחירה חופשית.
זה קשור לעובדה שאם לא למדת כלכלה בצורה מסודרת באוניברסיטה, גם אם קראת את כל המאמרים בפרוג אין לך ידע בהשקעות!!!, גם אם משוכנעת שכן, כי בלי להבין איך עובדת הכלכלה העולמית בכלל, והתחום הספציפי שבו רוצים להשקיע בפרט אין את לא מבינה בזה, האם יש משקיע אחד שהשקיע במכרה הזהב המדובר שמכיר את חוקי המס באתיופיה? שמכיר את החוקים והאמנות הבין לאומיות בנושא?.
ולהשקיע בלי לדעת את כל זה, השקעה זה לא, זה הימור!!, והרבה יותר משתלם להמר בקזינו זה לפחות סיכוי של 1/4.

חוץ מהכל עצם העובדה שאת שייכת לקהילה החרדית מחייבת אותך ביותר זהירות, הרי מה יקרה במקרה של נפילה, אם ההשקעה תיכשל, מי יפרנס אותך ואת ילדייך? הציבור החרדי, נכון? קופות הצדקה את תיפלי לנטל על הציבור כולו, אז כן זה שאת שייכת לציבור החרדי חייב אותך ביותר זהירות.
ולמה אתה יוצא מנקודת הנחה שאני לא למדתי כלכלה (כאילו כלכלה לומדים רק באוניברסיטה) ולא למדתי את שוק ההון ואמנות המס ובדיקת כדאיות השקעות, שקלול מרכיב הסיכון והעדפת השקעה ע"פ השניה בהתאם ל PV ועוד??

אני בעד ממש להעלות את המודעות שיש עולם שלם של פייק שמחכה לכסף של תמימים
אבל אני מוחה ממש למשוואה שהולכת ונוצרת כאן כאילו לאברכים אסור להשקיע בכלום (וכולם תמימים ומאבדים כל הזמן את כספם ואין להם שכל ושיקול הדעת...)
כנראה לא קראת את מה שכתבתי שהכלל הראשון שלהשקיע את הכסף שיש לי יכולת לאבד ואז ממש לא רלוונטי מה שרשמת לגבי הקופה של צדקה
ההפך אם אני לא ישקיע יותר מהר אני יזדקק אליה.

לגבי ההשקעה הזאת כבר הרחיבו לפני,
אין לאף אחד עניין לחשוף כאן מה הרווחים וכו
יכולה להעיד שמכירה הרבה שנהנים מאוד מאוד מהפירות

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
לגבי ההשקעה הזאת כבר הרחיבו לפני,
אין לאף אחד עניין לחשוף כאן מה הרווחים וכו
יכולה להעיד שמכירה הרבה שנהנים מאוד מאוד מהפירות
איך הרבה יכולים להנות מהפרות של פרויקט שעדיין לא נהפך לרווחי?
ואם הוא כבר רווחי, אז איך עדיין יש מקום לאנשים נוספים להשקיע שם?
תשובה: נוכלות פשוטה מסוג "פרמידה"!!

מתעניןi

משתמש רשום
כדי שעוד שנה שנתיים, כשההשקעה תתברר כפלופ של המאה,
לי יש היכרות עם ההשקעה הזאת בערך מהשנים שבהם נהיית בר מצוה...
אז פעם הבאה שאתה משקיע כתיבה כזו יפה בהודעה כ"כ ארוכה אולי תברר את המידע הבסיסי,
מה קשה בלא לכתוב על נושא אם אתה לא יודע עליו אפילו את הרקע מינימלי?

משושי

משתמש פעיל
@איצ'ה קו המידע האשכול הזה מוכיח עד כמה חשוב הפעילות שלך לעורר את המודעות להונאות בציבור החרדי, כי מסוגלים להתדיין כאן האם מכרה זהב באתיופיה הונאה או לאו, הציבור החרדי באמת נמצא במצב קשה.
אם אנשים מסוגלים עוד להאמין שמשהו שמצא מכרה זהב באמת צריך את הכסף מהציבור החרדי, ויש לו עניין להתעסק עם מאות משקיעים במקום עם קרן אחת או כמה משקעים בודדים, וזאת לא הונאה, חייבים עוד הרבה פעילות והסברה בציבור שלנו.

ולכל הניקים שמגנים כאן על ההשקעה הזו, אני דן אותכם לכף זכות שזה מחוסר הבנה בהשקעה (כי לא חייבים ללמוד כלכלה באוניברסיטה...., כי הרבה יותר טוב לומדים כלכלה בקורס שמועבר ע"י אחד מאנ"ש שעשה מליונים באיזה מחסן בבית שמש, והפרסום הוא בלוח קיר בשיטבלאך....) ולא מזדון וכדו'.

חיעיחע

משתמש פעיל
@איצ'ה קו המידע האשכול הזה מוכיח עד כמה חשוב הפעילות שלך לעורר את המודעות להונאות בציבור החרדי, כי מסוגלים להתדיין כאן האם מכרה זהב באתיופיה הונאה או לאו, הציבור החרדי באמת נמצא במצב קשה.
אם אנשים מסוגלים עוד להאמין שמשהו שמצא מכרה זהב באמת צריך את הכסף מהציבור החרדי, ויש לו עניין להתעסק עם מאות משקיעים במקום עם קרן אחת או כמה משקעים בודדים, וזאת לא הונאה, חייבים עוד הרבה פעילות והסברה בציבור שלנו.

ולכל הניקים שמגנים כאן על ההשקעה הזו, אני דן אותכם לכף זכות שזה מחוסר הבנה בהשקעה (כי לא חייבים ללמוד כלכלה באוניברסיטה...., כי הרבה יותר טוב לומדים כלכלה בקורס שמועבר ע"י אחד מאנ"ש שעשה מליונים באיזה מחסן בבית שמש, והפרסום הוא בלוח קיר בשיטבלאך....) ולא מזדון וכדו'.
אז אני ממש שמח לעדכן אותך שהמשקיעים הגדולים שם הם בכלל לא מהציבור החרדי מידיעה.
בסכומים הקטנים הוא נתן גם לציבור החרדי להשקיע בתור חסד שיהיו להם איך לחתן את ילדיהם אבל שוב את המכה הגדולה של הכסף בכלל לא מהציבור החרדי.
לתשומת לב כל המבינים למיניהם.

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
התגובות שלי הן נטו בשביל הכיף...
כדי שעוד שנה שנתיים, כשההשקעה תתברר כפלופ של המאה, ובקופות הצדקה יתחילו בקמפיין לטובת העניים המרודים ששקעו בחובות ואין להם איך לחתן או לחיות, ואנשים כמוכם ייעלמו פתאום מהפורום ולא יצוצו גם אחרי מיליון וחצי תיוגים, למרות שעד כמה ימים לפני כן הם פרסמו תגובות תחת כל עץ רענן, וכולם יאמרו - איך הציבור החרדי כל כך תמים, אני אוכל להדפיס את התגובות, להסתכל ולומר - ׳אמרתי לכם׳. כדי שאני אוכל אז להסתובב בחזה מנופח ולחשוב - ׳כמה אני חכם׳...
מקווה שהבנתם שזה בציניות, כן? אל תתחילו לשלוח לי ציטוטים ממסילת ישרים בגנות הגאווה.
החוכמה זה לא לצעוק מה לא לעשות. מי שלא עשה לא טועה, אבל לא עושה
אלא מה כן לעשות

מעניין מה אתה בכל ההשקעות שכן מצליחות
קורא את התגובות מתחת לשמיכה ונאכל מקנאות על עושרם של אחרים :rolleyes: ;) :p

CPA 7

משתמש צעיר
א. @משושי לא אוניברסיטה זה מאנ"ש?? אני צריכה להעלות את התעודה שלי ולהראות את התארים שיש לי ואיפה למדתי? זה רק ביטוי לקיצוניות הנוראית שסובבת פה.
ב. מכרה זהב איפה הוא אמור להיות לדעתך, בבית שמש??
החשדנות מובנת מאוד
אבל תפנימו- לא כל השקעה בסיכון גבוה פרושה הונאה
בן אדם חרדי ירא שמים ובעל אמצעים שאין לו כסף להשקיע לבד ומציע לחברים שלו מייד הופך למאונה סדרתי שקופץ על תמימותם של האברכים ומוצץ את כספם ומפיל אותם לפי פחת?
יש השקעה- מותר לבדוק אותה לעומק עם כל הנתונים ולא מייד לצעוק הונאה הונאה?
זה לא אומר שההשקעה הזאת תצליח כי השקעה בסיכון גבוה זה מינימום 50% כישלון אבל זה לא הופך את זה להונאה
ומי שלא מעז- לא מצליח (כמובן רק בכסף שאפשר לשרוד בלעדיו לא את הדירה שלך..)
ואגב, ציבור המשקיעים החרדי כבר כתבו למעלה מי הוא הוא הציבור שמי ששמע שם למבינים מחתן היום את ילידיו בנחת והשאר ירוקים מקנאה- עיין ערך קריית גת, תל ציון ועוד

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
אני לא משקיען בכלל
יש לי אח שמתעסק הרבה עם השקעות
יוצא לי הרבה לשוחח אתו על השקעות
בכל השקעה בפרט מהסוג הזה אני שואל שאלה פשוטה
אם אין תשובה מסבירה את הדעת אין מה להתקדם בכלל
למה הוא צריך דווקא אותי בהשקעה, למה המשקיענים הכבדים לא משקיעים אצלו

כל השאר זה כבר בירורים טכניים
וכדאיות ההשקעה

משושי

משתמש פעיל
בסכומים הקטנים הוא נתן גם לציבור החרדי להשקיע בתור חסד שיהיו להם איך לחתן את ילדיהם אבל שוב את המכה הגדולה של הכסף בכלל לא מהציבור החרדי.
הנה השלמנו את כל הטיעונים הקלאסים של הונאה, היה רבנים ואיך אתה מעיז לזלזל בהם, ועכשיו זה בכלל גביר שרוצה לעשות חסד ונתן כמה יחידות בודדות לאברכים שיוכלו לחתן ילדים, אבל רוב הכסף בכלל לא מהציבור החרדי.
אדוני, נסחפת....
אבל תפנימו- לא כל השקעה בסיכון גבוה פרושה הונאה
בן אדם חרדי ירא שמים ובעל אמצעים שאין לו כסף להשקיע לבד ומציע לחברים שלו מייד הופך למאונה סדרתי שקופץ על תמימותם של האברכים ומוצץ את כספם ומפיל אותם לפי פחת?
יש השקעה- מותר לבדוק אותה לעומק עם כל הנתונים ולא מייד לצעוק הונאה הונאה?
זה לא אומר שההשקעה הזאת תצליח כי השקעה בסיכון גבוה זה מינימום 50% כישלון אבל זה לא הופך את זה להונאה
ומי שלא מעז- לא מצליח (כמובן רק בכסף שאפשר לשרוד בלעדיו לא את הדירה שלך..)
ואגב, ציבור המשקיעים החרדי כבר כתבו למעלה מי הוא הוא הציבור שמי ששמע שם למבינים מחתן היום את ילידיו בנחת והשאר ירוקים מקנאה- עיין ערך קריית גת, תל ציון ועוד
למה יותר דומה השקעה במכרה זהב באתיופיה, להשקעה בדירות בתל ציון וקריית גת, או שמא להשקעה בבסדנו או בפינדרלה וכדו', משום מה כדבר פשוט @CPA 7 חושב שהשקעה במכרה באתיופיה דומה להשקעה בדירות בקריית גת....

ולגופם של דברים שCAP 7 כותב כאן לאורך כל הדיון, לאברך מכל סוג שהוא אין שום סיכוי ויכולת להכריע האם כדאי להשקיע במכרה זהב האם יש לזה היתכנות כלכלית וטכנית וכדו' וזה לא מזנה כמה תארים ותעודות יש לו, וגם אילו הוא למד כלכלה באונ', זה לא רלוונטי כמות המשתנים שיש בהשקעה כזו צריך עשרות אנשי מקצוע ומומחים לחשב ללמוד ולהכיר את כל המשתנים, ואין לאף אחד אחר ולא משנה כמה הוא גאון אפשרות לדעת האם זה כדאי או לא, וזה אפילו לא השקעה בסיכון גבוה.

השקעה בסיכון גבוה אפשר להגדיר אם מוגדר הסיכויים מוגדר הסיכונים, והסיכוי יחסית לסיכון הוא גבוה, אבל אין אברך/ית גאונים ככל שיהיו צורה לכמת את הסיכויים והסיכונים של כזו השקעה, ולכן להתחבא מאחורי המילים סיכון גבוה זו הטעיה. רק לזכור שאינפניטי מחקה מדד עולמי מוגדר בחיסכון לכל ילד סיכון גבוה

חרבות ברזל

משתמש צעיר
מצורף מאמר נפלא מידידינו דוד ה. מפרום לתורה "לדמותו של יעדן", קריאה חובה לכל מי שחושב שהוא יודע

אני מעלה את זה כקובץ, כי כשנסתי לעלות את זה בגוף ההודעה נטפרי חסם את זה משום מה

קבצים מצורפים

• לדמותו של ידען.pdf
    KB 226.5 · צפיות: 10

CPA 7

משתמש צעיר
הנה השלמנו את כל הטיעונים הקלאסים של הונאה, היה רבנים ואיך אתה מעיז לזלזל בהם, ועכשיו זה בכלל גביר שרוצה לעשות חסד ונתן כמה יחידות בודדות לאברכים שיוכלו לחתן ילדים, אבל רוב הכסף בכלל לא מהציבור החרדי.
אדוני, נסחפת....

למה יותר דומה השקעה במכרה זהב באתיופיה, להשקעה בדירות בתל ציון וקריית גת, או שמא להשקעה בבסדנו או בפינדרלה וכדו', משום מה כדבר פשוט @CPA 7 חושב שהשקעה במכרה באתיופיה דומה להשקעה בדירות בקריית גת....

ולגופם של דברים שCAP 7 כותב כאן לאורך כל הדיון, לאברך מכל סוג שהוא אין שום סיכוי ויכולת להכריע האם כדאי להשקיע במכרה זהב האם יש לזה היתכנות כלכלית וטכנית וכדו' וזה לא מזנה כמה תארים ותעודות יש לו, וגם אילו הוא למד כלכלה באונ', זה לא רלוונטי כמות המשתנים שיש בהשקעה כזו צריך עשרות אנשי מקצוע ומומחים לחשב ללמוד ולהכיר את כל המשתנים, ואין לאף אחד אחר ולא משנה כמה הוא גאון אפשרות לדעת האם זה כדאי או לא, וזה אפילו לא השקעה בסיכון גבוה.

השקעה בסיכון גבוה אפשר להגדיר אם מוגדר הסיכויים מוגדר הסיכונים, והסיכוי יחסית לסיכון הוא גבוה, אבל אין אברך/ית גאונים ככל שיהיו צורה לכמת את הסיכויים והסיכונים של כזו השקעה, ולכן להתחבא מאחורי המילים סיכון גבוה זו הטעיה. רק לזכור שאינפניטי מחקה מדד עולמי מוגדר בחיסכון לכל ילד סיכון גבוה
התלבטתי אם לענות, אבל הסיכום שלך הוא בדיוק ההפך ממה שכתבתי לאורך כל האשכול.
אני כותבת בכמה מילים ומפסיקה להגיב
אין לי עניין להגן עליהם- מי ששם יודע מצוין והשאר ממילא לא רלוונטיים
היום ביוקר המחיה ובהסתכלות לעתיד כל אחד חייב להשקיע כל השאלה היא במה.
לפני כמעט 30 שנה להשקיע בדירה בקריית גת היה נשמע לכולם כמו להשקיע היום (שזה גם לא נכון- כי זה ממש לא היום) להשקיע במכרה זהב באתיופיה.
כל השקעה גם המומחה הגדול ביותר לא אומר לך שהיא תצליח, הוא נותן לך אינדיקציה לסיכויי ההצלחה, לסיכונים, לדברים שעלולים להשתבש, לנקודות תורפה ועוד ומנגד את הסיכויים
ידע בכלכלה נותן את האפשרות לניתוח עצמי קל יותר, להבנה של המושגים, לפרספקטיבה מלאה אבל הוא לא ערובה להצלחה. (לא לחכמים חם לא אני אמרתי)
נקודת התורפה אצל האברכים זה האמון בסיכוי ואי האמון בסיכון וממילא משקיעים את הכסף שאין ויכולים ליפול בגדול לא בגלל שהונו אותם אלא בגלל שההשקעה לא הצליחה.
(לגבי בסדנו ופינדרלה וכו הבסיס הוא סטרטאפ שזה לא הונאה בכלל "השדרוגים" זה הונאה וצריך לעשות הפרדה אם מעתיקים את זה לכל השקעה באשר היא)
כל אברך יכול להחליט על כל השקעה אם להשקיע או לא אם הוא בודק לא רק עם המומחים מטעם ועושה החלטות אובייקטיביות לחלוטין.
ואינפינטי זה בהחלט סיכון גבוה זה שמוכיחים לך לפי סטטיסטיקות אומר לך שזה מה שיצא בפועל?
אנשים התחילו להתייחס לכל מחקי המדד כנוסחה ברורה של הפקדה ותשואה ודאית של 7% אבל זה נטו סטטיסטיקות ואותם סטטיסטיקות קיימות בהשקעות אחרות ולפי זה מדורג להם הסיכון.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה