רעיון להשקעה מכרה זהב באתיופיה של משקיעים חרדים מהארץ

מצב
הנושא נעול.

עושה שכל

משתמש רשום
הנה השלמנו את כל הטיעונים הקלאסים של הונאה, היה רבנים ואיך אתה מעיז לזלזל בהם, ועכשיו זה בכלל גביר שרוצה לעשות חסד ונתן כמה יחידות בודדות לאברכים שיוכלו לחתן ילדים, אבל רוב הכסף בכלל לא מהציבור החרדי.
אדוני, נסחפת....

למה יותר דומה השקעה במכרה זהב באתיופיה, להשקעה בדירות בתל ציון וקריית גת, או שמא להשקעה בבסדנו או בפינדרלה וכדו', משום מה כדבר פשוט @CPA 7 חושב שהשקעה במכרה באתיופיה דומה להשקעה בדירות בקריית גת....

ולגופם של דברים שCAP 7 כותב כאן לאורך כל הדיון, לאברך מכל סוג שהוא אין שום סיכוי ויכולת להכריע האם כדאי להשקיע במכרה זהב האם יש לזה היתכנות כלכלית וטכנית וכדו' וזה לא מזנה כמה תארים ותעודות יש לו, וגם אילו הוא למד כלכלה באונ', זה לא רלוונטי כמות המשתנים שיש בהשקעה כזו צריך עשרות אנשי מקצוע ומומחים לחשב ללמוד ולהכיר את כל המשתנים, ואין לאף אחד אחר ולא משנה כמה הוא גאון אפשרות לדעת האם זה כדאי או לא, וזה אפילו לא השקעה בסיכון גבוה.

השקעה בסיכון גבוה אפשר להגדיר אם מוגדר הסיכויים מוגדר הסיכונים, והסיכוי יחסית לסיכון הוא גבוה, אבל אין אברך/ית גאונים ככל שיהיו צורה לכמת את הסיכויים והסיכונים של כזו השקעה, ולכן להתחבא מאחורי המילים סיכון גבוה זו הטעיה. רק לזכור שאינפניטי מחקה מדד עולמי מוגדר בחיסכון לכל ילד סיכון גבוה
כל מילה פה שוה זהב!!!
(לא מאתיופיה)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ואינפינטי זה בהחלט סיכון גבוה זה שמוכיחים לך לפי סטטיסטיקות אומר לך שזה מה שיצא בפועל?
אנשים התחילו להתייחס לכל מחקי המדד כנוסחה ברורה של הפקדה ותשואה ודאית של 7% אבל זה נטו סטטיסטיקות ואותם סטטיסטיקות קיימות בהשקעות אחרות ולפי זה מדורג להם הסיכון.
מי שלא למד מעולם קורס בסטטיסטיקה אינו יכול להבין מה המעלה במחקי מדד ומה הסיכון בהשקעה אחרת.
חוק המספרים הגדולים
==========
כיצד אדם מתיימר לדעת לברר על השקעות ?
מה הניסיון שלו בהשקעות ?
מה הוא יודע על חוקי המס ?
מה הידע ?
מהי היומרה לדעת לבחון השקעה ללא שום ידע, ניסיון ומקצועיות ?
גאוה, יוהרה וטיפשות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תנו לי לצנן קצת את ההתלהבות.

כלל לא מעניין אותי אם באתיופיה יש מכרה זהב או שאין.
כלל לא מעניין אותי אם השקעה שמפורסמת היא נוכלות או ארגון חסד.
כלל לא מעניין אותי אם יש אנשים שהרויחו או שכולם הפסידו.
כלל לא מעניין אותי אם כל האנשים שהשקיעו במיזם הרויחו, או רק חלקם.

אני את הכסף שיש לי, לא אשקיע:

במקום מבוסס אימון,
במקום שיש לי ולו סימן שאלה אחד,
במקום שאני לא לגמרי מבין מי אחראי על התשואה.

השיח כן נוכלות או לא נוכלות לא מעניין אותי, ולא רלוונטי.

השקעה פאסיבית בשוק ההון אני בס"ד כן אשקיע, ממגוון סיבות.

חלקם מנויים פה:

חיים גמזו

משתמש צעיר
קראתי את כל האשכול בעיון, והאמת היא... אחרת!

אז אספר!
אני מכירה אישית! חברה שמושקעת שם בעצת רב מאוד מוכר! שאף יעץ לקרובי משפחתו להשקיע שם!

כל החששות הם היו נכונות בעבר,
תכלס לכל מי שיודע [וכמו שדיברו על קבוצה מאנ"ש שהלכו לבדוק את זה מקרוב] הכסף כבר התחיל לחזור, והמשקיעים רואים את זה!

אין ענין להאריך כי זה כבר עוד מעט כבר היסטוריה,
אין ענין לאף אחד לספר על דבר שהצליח והוא לא רלוונטי לאחרים!

לגבי הכתבה ביתד זה על משהו אחר לגמרי, וזה נושא כאוב שדובר עליו רבות, אבל זה ממש לא קשור לכאן!

כל המייעצים והחכמים הנפלאים שנמצאים פה מוציאים את כל הזעם שלהם ובצדק מכל מיני דברים ששמעו עושים מיקס ומתחיל לומר החרדים המסכנים.....וזה התוצאות,

מי שלא מאמין בזה שלא יכנס, אבל לפני שמצייצים כדאי לדעת את המשמעויות שבכך,

אני מכירה הרבה ששם והם לא מדברים כמו שאמרו רז"ל אין הברכה שרויה...
זאת אומרת שקרונות הזהב כבר ממש יוצאים ממעבה האדמה :)??
בואו נהיה רציניים, לא יגיע זהב משם לכאן גם לא בעוד מאתיים שנה,
ולכל מי שמגיב בפורום -ואין לו השקעה שם- זה ברור כשמש,
רק מה, שישנם כמה מהמגיבים שמושקעים שם ולכן זה לא ברור להם.
אז להם נאמר בבירור, צאו עוד היום מההשקעה!! קבלו את מה שאתם יכולים, ותברחו משם.
(כן , כן, גם אם היזם יבטיח לכם שעוד שנה תקבלו עוד שלוש מאות אחוז...).
[הרבה חוזרים כאן על המנטרה שהיזם ירא שמים, תראו גם אם זה נכון באופן מוחלט, יהיה מאד קשה לאדם
לספר למאות אנשים וואלה הכסף שלכם הלך פייפן, כי /לדוגמא/ מלך כוש החליט בסוף שהחרוזים הצבעוניים שהבאתי לו לא מספיק יפים.. או מכל סיבה אחרת שתתכן בקלות במדינת עולם שלישי . עכשיו, מה הוא עושה במקרה כזה, הוא עוצר את הכל או מושך כאילו הכל בסדר ואומר יהיה טוב ...
תגידו אתם.

נערך לאחרונה ב:

פישל סלומון

משתמש חדש
בסכומים הקטנים הוא נתן גם לציבור החרדי להשקיע בתור חסד
צדיק!!
אני חושב שלא כדי להשקיע אצל מישהו שאתה לא מכיר והוא לא מכיר אותך ורק בגלל שהוא צדיק גדול והוא בעל חסד גדול ונפלא אז הוא נותן לך להשקיע אצלו
קודם אתה צריך להכיר את אותו הבעל חסד "ולא דרך ההשקעה"!!!

אנטוריום

משתמש מקצוען
קריאה של האשכול הזה מבררת עוד נקודה בעייתית שפוגשים בה בתחום ההשקעות,

לאחרונה, במגמה חיובית, ובזכות פורומים בפרוג ופרסומים במקומות נוספים, [ובאופן מאד מיוחד ע"י ר' איצ'ה דז'לובסקי] החלה לעלות המודעות לנושא ה"השקעות הבטוחות".

כלומר:
מידי הרבה סיפורים של השקעות בציבור החרדי הסתיימו באופן עגום. בקופות צדקה, באנשים שנאלצו להמלט לחו"ל, ובמשפחות שנקרעו- מבפנים, וחלקם גם מבחוץ..

לאור זאת, החלה מגמה טובה ומבורכת בציבור החרדי, המגמה שעיקרה הכרת השוק של ההשקעות הבטוחות.

הרעיון פשוט. במקום שמי שירצה להגדיל את הונו, יקנה יחידות השקעה לפי פרסומים בתחנת אוטובוס הקרובה, ובמקום שבני הציבור היקר שלנו יהיו יעד קל לפיתוי לנוכלות, הבה ונלמד אותם על שוק ההון, על השקעות מנייתיות, ועל התחומים הבטוחים יותר [למשל s&p 500] בשוק.

אה מה, שהבעיה האמיתית היא, שלא כל דבר נכון לנו לבחון על פי שכלנו, ולא בכל דבר אנחנו מבינים. נקודה. ולכן גם אם למדנו את תחום ההשקעות בשוק ההון, וגם אם השתלמנו בו, יתכן שאין לנו מושג על השקעות בתחום אחר, למשל על זהב באתיופיה...

אז אולי נלמד מהאשכול הזה, כלל עתיק שלימדונו חז"ל- "למד לשונך לומר איני יודע"

ואם "איני יודע" אז לא חייב להיות שמה ש"לא נשמע לי" - הוא מסוכן ממש.
ואם "איני יודע" אז לא חייב להיות שמה ש"כן נשמע לי" - הוא בהחלט כזה ריווחי.
ואם "איני יודע" אז כשנצטרך או נרצה להוציא ממון כדאי לברר [ואפי' בתשלום] אצל מי שכן יודע...

נערך לאחרונה ב:

איצ'ה קו המידע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אז אני ממש שמח לעדכן אותך שהמשקיעים הגדולים שם הם בכלל לא מהציבור החרדי מידיעה.
בסכומים הקטנים הוא נתן גם לציבור החרדי להשקיע בתור חסד שיהיו להם איך לחתן את ילדיהם אבל שוב את המכה הגדולה של הכסף בכלל לא מהציבור החרדי.
לתשומת לב כל המבינים למיניהם.
שמח לראות את הלייקים שאתה מקבל. הציבור לא מטומטם לגמרי.
בתור חסד?
הכלל פשוט: לא מכניסים דולר אחד, בלי להתייעץ עם בעל ניסיון פיקח, שאין לו שום קשר עם המיזם.
לשמחתי- יועצים כאלה ממליצים בחום לברוח.
לא לחינם בתורה כתוב את המילה 'חסד היא' רק על עבירות חמורות.

עטלף

משתמש פעיל
שמח לראות את הלייקים שאתה מקבל. הציבור לא מטומטם לגמרי.
בתור חסד?
הכלל פשוט: לא מכניסים דולר אחד, בלי להתייעץ עם בעל ניסיון פיקח, שאין לו שום קשר עם המיזם.
לשמחתי- יועצים כאלה ממליצים בחום לברוח.
לא לחינם בתורה כתוב את המילה 'חסד היא' רק על עבירות חמורות.
מה לא יכול להיות שמישהו עושה חסד?? מוזר בעיני הזלזול
צריך לברר את הפרטים וכו' וכו', זה נכון בהחלט.
מכאן ועד להגיד שלא יכול להיות שמישהו במקרה ספציפי החליט לעשות חסד, הדרך עוד ארוכה.
אשמח לקבל לייקים זועמים מכל המי ומי. לי, אין לבעיה אם זה.

איצ'ה קו המידע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה לא יכול להיות שמישהו עושה חסד?? מוזר בעיני הזלזול
צריך לברר את הפרטים וכו' וכו', זה נכון בהחלט.
מכאן ועד להגיד שלא יכול להיות שמישהו במקרה ספציפי החליט לעשות חסד, הדרך עוד ארוכה.
אשמח לקבל לייקים זועמים מכל המי ומי. לי, אין לבעיה אם זה.
אם כל דיין ירא שמים מרחיק מעסקה מחשש 'לפני עיוור לא תתן מכשול' ולהמנע מעצה שאינה הוגנת, בעל החסד שדוחף את זה בכל זאת - הוא אדם מופקר בלי טיפת יראת שמים, ואל תמכור לי לוקשן עם דמם של יהודים.

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
במחילה על הבוטות,
אבל בואו לא נהיה מטומטמים
אני יודע שכשצריך לגייס כמה מיליונים לעסקאות טובות זה לוקח שבועות ספורים בלבד
בלי קמפיינים ובלי שמישהו מבאי פרוג הנכבדים ישמע על זה

העניין הוא שכנראה זה לא חדש לאף אחד
והתאווה לכסף מהיר מוחקת את המח

נ.ב.
אני רחוק מלהיות בנאדם חששן/מרובע
אוהב ונכנס לאינסוף אטרקציות, בגבולות ההיגיון.....(טוב נו, אולי טיפה מעבר)

"נ.ר"

משתמש רשום
זאת אומרת שקרונות הזהב כבר ממש יוצאים ממעבה האדמה :)??
בואו נהיה רציניים, לא יגיע זהב משם לכאן גם לא בעוד מאתיים שנה,
ולכל מי שמגיב בפורום -ואין לו השקעה שם- זה ברור כשמש,
רק מה, שישנם כמה מהמגיבים שמושקעים שם ולכן זה לא ברור להם.
אז להם נאמר בבירור, צאו עוד היום מההשקעה!! קבלו את מה שאתם יכולים, ותברחו משם.
(כן , כן, גם אם היזם יבטיח לכם שעוד שנה תקבלו עוד שלוש מאות אחוז...).
[הרבה חוזרים כאן על המנטרה שהיזם ירא שמים, תראו גם אם זה נכון באופן מוחלט, יהיה מאד קשה לאדם
לספר למאות אנשים וואלה הכסף שלכם הלך פייפן, כי /לדוגמא/ מלך כוש החליט בסוף שהחרוזים הצבעוניים שהבאתי לו לא מספיק יפים.. או מכל סיבה אחרת שתתכן בקלות במדינת עולם שלישי . עכשיו, מה הוא עושה במקרה כזה, הוא עוצר את הכל או מושך כאילו הכל בסדר ואומר יהיה טוב ...
תגידו אתם.
ניכר היטיב שאין לך שום שמץ של מושג במה מדובר!

אני לא מצליחה להבין מי התיר לך בהינף יד ללחוץ על המקלדת ולבטל במה בכך דברים שאין לך מושג בהם!

לגבי פסק דינך לצאת מההשקעה ומיד אף אחד לא שאל אותך,
וגם אם כן איך אתה יכול להכריע בלי שיש לך שום מושג מה קורה שם,

אני שוב יחזור על המשפט שאמרתי מי שיודע ומכיר לא מדבר כי אין הברכה שרויה,
מעבר לכך כל הדיבורים הם פשוט ללא שום תועלת, כי מי ששם הוא שם ועמוק, ומי שלא ככל הנראה זה כבר לא רלוונטי,
וגם אם רוצים לפטפט ולנייעס לפחות לעשות זאת עם מידע ולא סתם לזרוק מילים בלי קשר,

תגובתי קצת חריפה עקב אנשים שבמחי יד פשוט סתם חורצים את דינם של אחרים מבלי שיש להם מושג בזה!
בהצלחה!

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אז אני ממש שמח לעדכן אותך שהמשקיעים הגדולים שם הם בכלל לא מהציבור החרדי מידיעה.
בסכומים הקטנים הוא נתן גם לציבור החרדי להשקיע בתור חסד שיהיו להם איך לחתן את ילדיהם אבל שוב את המכה הגדולה של הכסף בכלל לא מהציבור החרדי.
לתשומת לב כל המבינים למיניהם.
הטריק של מיידוף היה שהוא 'לא הסכים' לקבל כל השקעה.
היו צריכים פרוטקציה כדי שהוא יואיל בטובו 'לעשות חסד' ולקבל את הכסף...

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
קריאה של האשכול הזה מבררת עוד נקודה בעייתית שפוגשים בה בתחום ההשקעות,

לאחרונה, במגמה חיובית, ובזכות פורומים בפרוג ופרסומים במקומות נוספים, [ובאופן מאד מיוחד ע"י ר' איצ'ה דז'לובסקי] החלה לעלות המודעות לנושא ה"השקעות הבטוחות".

כלומר:
מידי הרבה סיפורים של השקעות בציבור החרדי הסתיימו באופן עגום. בקופות צדקה, באנשים שנאלצו להמלט לחו"ל, ובמשפחות שנקרעו- מבפנים, וחלקם גם מבחוץ..

לאור זאת, החלה מגמה טובה ומבורכת בציבור החרדי, המגמה שעיקרה הכרת השוק של ההשקעות הבטוחות.

הרעיון פשוט. במקום שמי שירצה להגדיל את הונו, יקנה יחידות השקעה לפי פרסומים בתחנת אוטובוס הקרובה, ובמקום שבני הציבור היקר שלנו יהיו יעד קל לפיתוי לנוכלות, הבה ונלמד אותם על שוק ההון, על השקעות מנייתיות, ועל התחומים הבטוחים יותר [למשל s&p 500] בשוק.

אה מה, שהבעיה האמיתית היא, שלא כל דבר נכון לנו לבחון על פי שכלנו, ולא בכל דבר אנחנו מבינים. נקודה. ולכן גם אם למדנו את תחום ההשקעות בשוק ההון, וגם אם השתלמנו בו, יתכן שאין לנו מושג על השקעות בתחום אחר, למשל על זהב באתיופיה...

אז אולי נלמד מהאשכול הזה, כלל עתיק שלימדונו חז"ל- "למד לשונך לומר איני יודע"

ואם "איני יודע" אז לא חייב להיות שמה ש"לא נשמע לי" - הוא מסוכן ממש.
ואם "איני יודע" אז לא חייב להיות שמה ש"כן נשמע לי" - הוא בהחלט כזה ריווחי.
ואם "איני יודע" אז כשנצטרך או נרצה להוציא ממון כדאי לברר [ואפי' בתשלום] אצל מי שכן יודע...
כשהציבור היה במגמה של "אמונה בכל פוסט בפרוג שמעודד השקעה עם תשואה גבוהה" נוצר משבר רציני של אנשים שהפסידו את מיטב כספם ואת מיטב כספם של קרוביהם.
המצב שבו אנחנו נמצאים כיום, לא מעט בזכותו של @איצ'ה קו המידע הוא מצב מבורך, שבו אנשים לוקחים כל השקעה במבט ראשון בחשדנות, ולכן הסיכון לקהל הרחב קטן יותר.
משקיע אמיתי אמור להתייעץ עם אנשי מקצוע מטעמו לפני השקעה כזו או אחרת ולא להסתמך על פוסטים בפרוג, בין אם הם בעד ובין אם הם נגד. וזה מה ש- @איצ'ה קו המידע מדגיש שוב ושוב.

חיעיחע

משתמש פעיל
טוב לא רציתי להמשיך להגיב בנושא אבל כיון שראיתי שדברי יצאו מהקשרם בצורה קיצונית אני מוכרח לבאר את דברי.
לא מדובר באדם שנותן להשקיע בתור חסד עיקר המשקיעים שלו כמו שאמרתי לא מהציבור החרדי דוקא ועל אותם משקיעים מבוסס כל ההשקעה ולא על האלה שהוא כביכול "עושה חסד"
מה שאמרתי שהוא עושה חסד ונותן לחרדים להשקיע זה היה בתור תגובה לאחד החברים שהתחיל לדבר נגד אותו איש וזה היה תגובתי שמדובר באיש מיוחד ובעל חסד גדול.
ולגופו של ענין מכיון שהאזור שהוא גר יש אברכים שמחתנים ילדים בל"ע לכן הוא נתן להם להשקיע גם בסכומים נמוכים מאד ביחס להשקעה המטורפת הזאת כדי שיהיה להם עוד מקור הכנסה לחתן את ילדיהם בכבוד ותאמינו לי הוא לא בא לאף אחד ושכנע אותו תשמע אני עושה לך חסד בא תשקיע זה מפה לאוזן בשכונתו בעיקר. [וההשקעה לא קמה ותיפול על אותם מספר אברכים שהוא כאילו עשה להם חסד ונתן להשקיע תאמינו לי שהוא לא צריך אותם]
ושוב אל תתפסו על פרט שולי שכתבתי על זה שהוא איש חסד, למרות שהוא באמת כזה בלי קשר להצדקה של ההשקעה.
ויאלה חלאס תתקדמו הלאה ותרדו מהבנאדם כל הויכוח כאן כלל לא רלוונטי כי גם אם תרצו להשקיע אין אפשרות להשקיע שם אז יאלה תתמקדו בחיובי ולא להיפך.
[נ.ב כל מה שכתבתי הוא מידיעה גמורה ולא מהשערה פרועה כמו שרוב חברי האשכול הזה מנסים לשער.]

נערך לאחרונה ב:

חיה קפ.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
גם בעלי סיפר לי על ההשקעה הזו
ועכשיו זה לא רלונטי כי אין עכשיו כלל גיוס משקיעים ולפי הצפי כבר לא אמור להיות עוד גיוס
בכל אופן מדובר באיש חרדי בעל חסד ורבני השכונה שמכירים אותו ואת העסקה המליצו עליה
כמובן בכל עסקה יש סיכון וגם בעסקה הזו אבל אין זה כלל עסקה של נוכלות וכדו'
ועוד נקודה למחשבה העסקה הזו כלל לא הופיע בעיתונים ולא בתחנות אוטובוס וכו' ולכך רוב ככל הציבור כלל לא מודעים לענין הזה ,המשקיעים הם בעיקר מהמשפחה שלו ומחברים ועוד כמה שהצליחו להיכנס להשקעה.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
יש אימרה מאוד מדוייקת שיכולה לחסוך לכם כמה שקלים לפחות

״תסגור עיסקה כמו גוי כדי שתסיים אותה כמו יהודי״

מתחילים עיסקה כל שתיהיה רק אחרי חפירות עמוקות וקריאת כל האותיות הקטנות . להיוועץ עם מומחים בתחום הספציפי הזה (ועם כל הכבוד העצום שיש לי לרבנים - א״א להתייעץ רק איתם - והרציניים יאמרו לך גם את הנ״ל) ולראות את כל הנתונים בשקיפות מלאה.
ואם אין את כל האפשרויות הללו ״וסומכים״ אולי עדיף במקום לבזבז זמן להשאיר אותו אצלך ואם אתה ממש בעניין להפסיד כסף לפחות תחסוך זמן ותשליך לאיזה קופת צדקה ותרוויח שכר בעוה״ב

בעיסקאות רציניות אין חסד, רחמים, סגולות, ברכות, ישועות ושידוך משמים … 😏
אלא דאגה לאבטח ב200% את הממון שלך. ואם אפשר שיגדל - מה טוב.
אגב, עיסקאות באמת באמת טובות פחות יהיו מפורסמות
הרבה פרסום - הרבה נוכלות

י. שלמה כהן

משתמש פעיל
קראתי עכשיו את האשכול כולו מרישא ועד גמירא, והגעתי לשתי מסקנות חשובות.

א. לא להתקרב להשקעה הזו. נקודה. נקודה. נקודה. לא חסר השקעות טובות שאנחנו צריכים לסכן את עתידנו ועתידי ילדינו - הכלכלי - באיזו עסקה מפוקפקת שאף איש מקצוע או מישהו בעל נסיון בתחום לא ממליץ עליה.

ב. וזה התובנה העיקרית והחשובה. אני פותח חברה להשקעות במכרות חצץ במאדים או במשהו כזה (הקופירייטר יחליט מה יותר ימשוך). מי שרוצה להשקיע בהקמתה ולקבל אחוזים נאים וכו בהמשך כמיטב המסורת - פרטים באישי.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה