רעיון להשקעה מכרה זהב באתיופיה של משקיעים חרדים מהארץ

מצב
הנושא נעול.

HennyS

משתמש מקצוען
זה לא קשור לעובדה שאת שומרת מצוות וזה וודאי לא קשור לבחירה חופשית.
זה קשור לעובדה שאם לא למדת כלכלה בצורה מסודרת באוניברסיטה, גם אם קראת את כל המאמרים בפרוג אין לך ידע בהשקעות!!!, גם אם משוכנעת שכן, כי בלי להבין איך עובדת הכלכלה העולמית בכלל, והתחום הספציפי שבו רוצים להשקיע בפרט אין את לא מבינה בזה, האם יש משקיע אחד שהשקיע במכרה הזהב המדובר שמכיר את חוקי המס באתיופיה? שמכיר את החוקים והאמנות הבין לאומיות בנושא?.
ממש לא צריך ללמוד כלכלה בשביל השקעות מסוכנות, רק צריך הרבה מאוד כסף:
גם בשביל שהסכום שמושקע בהשקעה ספציפית לא יהיה אחוז גבוה מההון האישי, וגם בשביל להעסיק אנשי מקצוע שיערכו את כל הבדיקות הנדרשות.
אין שום צורך להכיר את מערכת המס באתיופיה, רק צריך לשלם מספיק לעורכי דין ישראלים ולעורכי דין מקומיים לבדיקת כל ההסכמים והמעמד המשפטי, לרואי חשבון שיערכו בדיקות נאותות ויבדקו את מערכת המס המקומית, לאנשי מקצוע ספציפיים לתחום ההשקעה (נראה לי במקרה של מכרות מדובר בגיאולוגים) ואולי לעוד שאני לא מכירה את תפקידם.
מי שחצי מיליון שקל בשבילו זה סכום קטן שהוא מחפש מה לעשות איתו, יכול למצוא כל מיני הזדמנויות ולבדוק אותן כמו שצריך. אם הוא ירוויח- מעולה, אם יפסיד הכל הוא יצטער וימשיך הלאה בחיים.
קשה לי להאמין שיש אברכים שחושבים שהם יכולים לשחק במגרש הזה.

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
קראתי את כל האשכול בעיון, והאמת היא... אחרת!

אז אספר!
אני מכירה אישית! חברה שמושקעת שם בעצת רב מאוד מוכר! שאף יעץ לקרובי משפחתו להשקיע שם!

כל החששות הם היו נכונות בעבר,
תכלס לכל מי שיודע [וכמו שדיברו על קבוצה מאנ"ש שהלכו לבדוק את זה מקרוב] הכסף כבר התחיל לחזור, והמשקיעים רואים את זה!

אין ענין להאריך כי זה כבר עוד מעט כבר היסטוריה,
אין ענין לאף אחד לספר על דבר שהצליח והוא לא רלוונטי לאחרים!

לגבי הכתבה ביתד זה על משהו אחר לגמרי, וזה נושא כאוב שדובר עליו רבות, אבל זה ממש לא קשור לכאן!

כל המייעצים והחכמים הנפלאים שנמצאים פה מוציאים את כל הזעם שלהם ובצדק מכל מיני דברים ששמעו עושים מיקס ומתחיל לומר החרדים המסכנים.....וזה התוצאות,

מי שלא מאמין בזה שלא יכנס, אבל לפני שמצייצים כדאי לדעת את המשמעויות שבכך,

אני מכירה הרבה ששם והם לא מדברים כמו שאמרו רז"ל אין הברכה שרויה...
אגב, אותו רב גם קרא בחום ובהתלהבות להשקיע ב"דורות עילית"
אז אולי גם שם לא מספרים לנו, אבל הכסף כבר זורם?

חיעיחע

משתמש פעיל
עכשיו אני עובר על כל האשכול הזה וקבלתי שיעור לחיים בדיוק מה זה ואיך נוצר פייק ניוז
אני מכיר את האירוע מקרוב מאד [ואגב אני לא מושקע שם כי סתם אין לי לב חזק להשקעות] כך שאין לי נגיעה בדבר.
אין לי יותר מדי מה להוסיף על @"נ.ר"
מה שכן מדובר על משהו מסודר ואחראי ובברכתם של כמה מגדולי הרבנים לא מדובר באדם פזיז וודאי לא נוכל חלילה אלא באדם יר"ש ות"ח ואיש חסד שאין כמוהו שבאמת בא על הדרך לעזור לאברכים ע"י שנתן בתחילה להשקיע בסכומים קטנים לזריזים, והיום א"א להשקיע שם פחות מסכום גדול מאד מטבע הדברים.
ובאותו אזור של המשקיע הקהילה שם מחולקת לשתים האלה שלא השקיעו ומבואסים מכך פשוט מוציאים דיבה על אותו איש יקר שהעסק שם בקריסה ולא מצליח וכו' וכו' ומאידך מי שכן השקיע פשוט שותק ובצדק וד"ל וגם אני מצטרף לאותה שתיקה לגבי מה שהולך שם.
וצריך לזכור שהשקעה בלי סיכון היא פשוט לא השקעה אין לחם חינם ולכן גם אם חס וחלילה יקרה משהו אין זה אומר כלום כי כך היא דרכם של השקעות.
ולסיכום אם אתה לא מכיר יודע וכו' [למה יש יותר מדי אנשים שלפי התגובות שלהם שאין להם אפילו לא שמץ של מושג מפרטי ההשקעה פשוט סתם עולים על המקלדת ויורים לכל עבר] אז אנא מכם פשוט לשתוק!!!!!!!!
שבת שלום

עטלף

משתמש פעיל
אין לי שום מושג מי הם אלה שכותבים בעד ונגד, אבל מקריאת בין השורות, זה נראה שיש כאלו שיודעים על מה הם מדברים, ויש כאלו שהם מנחשים.
מזומנים להסיק לבד את המסקנות...

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין שום צורך להכיר את מערכת המס באתיופיה, רק צריך לשלם מספיק לעורכי דין ישראלים ולעורכי דין מקומיים לבדיקת כל ההסכמים והמעמד המשפטי, לרואי חשבון שיערכו בדיקות נאותות ויבדקו את מערכת המס המקומית, לאנשי מקצוע ספציפיים לתחום ההשקעה (נראה לי במקרה של מכרות מדובר בגיאולוגים) ואולי לעוד שאני לא מכירה את תפקידם.
במדינה כמו אתיופיה פחות צריך להכיר את מערכת המס, אלא צריך להכיר את "הנפשות הפועלות". החוק שם הוא משהו מאד אלסטי, ואם אין לך "בריונים מקומיים" לא בטוח שהחוק יכול לעזור לך להתמודד עם כנופיות ועם אנשים שהאמינות מהם והלאה.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
עכשיו אני עובר על כל האשכול הזה וקבלתי שיעור לחיים בדיוק מה זה ואיך נוצר פייק ניוז
אני מכיר את האירוע מקרוב מאד [ואגב אני לא מושקע שם כי סתם אין לי לב חזק להשקעות] כך שאין לי נגיעה בדבר.
מה שכן מדובר על משהו מסודר ואחראי ובברכתם של כמה מגדולי הרבנים לא מדובר באדם פזיז וודאי לא נוכל חלילה אלא באדם יר"ש ות"ח ואיש חסד שאין כמוהו שבאמת בא על הדרך לעזור לאברכים ע"י שנתן בתחילה להשקיע בסכומים קטנים לזריזים, והיום א"א להשקיע שם פחות מסכום גדול מאד מטבע הדברים.
ובאותו אזור של המשקיע הקהילה שם מחולקת לשתים האלה שלא השקיעו ומבואסים מכך פשוט מוציאים דיבה על אותו איש יקר שהעסק שם בקריסה ולא מצליח וכו' וכו' ומאידך מי שכן השקיע פשוט שותק ובצדק וד"ל וגם אני מצטרף לאותה שתיקה לגבי מה שהולך שם.
וצריך לזכור שהשקעה בלי סיכון היא פשוט לא השקעה אין לחם חינם ולכן גם אם חס וחלילה יקרה משהו אין זה אומר כלום כי כך היא דרכם של השקעות.
ולסיכום אם אתה לא מכיר יודע וכו' [למה יש יותר מדי אנשים שלפי התגובות שלהם שאין להם אפילו לא שמץ של מושג מפרטי ההשקעה פשוט סתם עולים על המקלדת ויורים לכל עבר] אז אנא מכם פשוט לשתוק!!!!!!!!
שבת שלום
אנחנו לא מכירים אותך. אתה ניק אנונימי.
מה אכפת לך לתת פרטים מדויקים על התשואה והרווחים שקיבלת?

חרבות ברזל

משתמש צעיר
קראתי את כל האשכול בעיון, והאמת היא... אחרת!

אז אספר!
אני מכירה אישית! חברה שמושקעת שם בעצת רב מאוד מוכר! שאף יעץ לקרובי משפחתו להשקיע שם!

כל החששות הם היו נכונות בעבר,
תכלס לכל מי שיודע [וכמו שדיברו על קבוצה מאנ"ש שהלכו לבדוק את זה מקרוב] הכסף כבר התחיל לחזור, והמשקיעים רואים את זה!

אין ענין להאריך כי זה כבר עוד מעט כבר היסטוריה,
אין ענין לאף אחד לספר על דבר שהצליח והוא לא רלוונטי לאחרים!

לגבי הכתבה ביתד זה על משהו אחר לגמרי, וזה נושא כאוב שדובר עליו רבות, אבל זה ממש לא קשור לכאן!

כל המייעצים והחכמים הנפלאים שנמצאים פה מוציאים את כל הזעם שלהם ובצדק מכל מיני דברים ששמעו עושים מיקס ומתחיל לומר החרדים המסכנים.....וזה התוצאות,

שבת שלום
ואם אתם שואלים את עצמכם, העושקים ניחא, אבל כולם משתפים איתם פעולה? העיתונים?

אנשי המקצוע? אנשים מכובדים ששימשו בתפקידים בכירים יושבים אצלם בחברות, איך אפשר לומר שכל העסק הוא לופט גישעפט ?

כדי לענות על זה אצטרך לחשוף סוד אפל. אתם יודעים למה אני כותב נגדם ולא בעדם? מההסיבה שאיני תומך בחברות אלו? פשוט מאוד, הן לא משלמות לי. אם חברה הייתה פונה אליי ומציעה לי מספיק כסף כדי לכתוב בשבילה, הייתי מבין עד כמה היא שווה ואמינה. הייתי מבין באמת, לא כבדיחה, הייתי משכנע את עצמי עד הסוף, (תלוי בסכום כמובן.)

אז אין לי תלונה על אנשים שמקבלים משכורת ו"מבינים" כמה כדאי להשקיע בבית אבות באנגליה או בחברת מחשבים שתחלק עשרות אלפים למתכנתות חסרות ניסיון אם הן רק תשלמנה סכום כסף התחלתי. התלונות שלי על אותם אנשים שנדרשים לשלם כסף ובכל זאת משתכנעים, מה התירוץ שלכם ?

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואם אתם שואלים את עצמכם, העושקים ניחא, אבל כולם משתפים איתם פעולה? העיתונים?

אנשי המקצוע? אנשים מכובדים ששימשו בתפקידים בכירים יושבים אצלם בחברות, איך אפשר לומר שכל העסק הוא לופט גישעפט ?

כדי לענות על זה אצטרך לחשוף סוד אפל. אתם יודעים למה אני כותב נגדם ולא בעדם? מההסיבה שאיני תומך בחברות אלו? פשוט מאוד, הן לא משלמות לי. אם חברה הייתה פונה אליי ומציעה לי מספיק כסף כדי לכתוב בשבילה, הייתי מבין עד כמה היא שווה ואמינה. הייתי מבין באמת, לא כבדיחה, הייתי משכנע את עצמי עד הסוף, (תלוי בסכום כמובן.)

אז אין לי תלונה על אנשים שמקבלים משכורת ו"מבינים" כמה כדאי להשקיע בבית אבות באנגליה או בחברת מחשבים שתחלק עשרות אלפים למתכנתות חסרות ניסיון אם הן רק תשלמנה סכום כסף התחלתי. התלונות שלי על אותם אנשים שנדרשים לשלם כסף ובכל זאת משתכנעים, מה התירוץ שלכם ?
סליחה, אבל לא חידשת כלום, ולא התעמקת במה שכתוב כאן.......
כתבת בכלליות בלי לגעת בכלום......
זה לא היה בשום עיתון, ולא מדובר במישהו אנונימי, זה לא איזה חברה בע"מ, ואין שם "מבינים" ו"מקבלי משכורת"
הויכוח הוא אם הוא מדי תמים, או שהוא יודע מה הוא עושה...

חיעיחע

משתמש פעיל
אנחנו לא מכירים אותך. אתה ניק אנונימי.
מה אכפת לך לתת פרטים מדויקים על התשואה והרווחים שקיבלת?
אני לא קבלתי אגורה ממנו וכמו שציינתי אני לא מושקע שם רק פשוט כואב לי על אנשים שאין להם שמץ של מושג ופשוט מקשקשים ומטנפים פשוט חבל וכואב הלב
לגבי לתת פרטים מדוייקים אני פשוט לא יכול ולא הוגן ותאמינו לי מי שמושקע שם וקורא את האשכול הזה פשוט לא יודע אם לצחוק או לבכות מהערימות של הפייק שנכתבו פה.
אין לי שום אינטרס לעזור לו אני פשוט שוחר אמת והאשכול הזה נתן לי שיעור לחיים למה לא להאמין לכלום ממה שאתה קורא בעיתונים וכל הפורומים למיניהם.

scw

משתמש מקצוען
יוצרי ai
שמעתי על מישהו מהמשפחה שמשקיע שם ובונה על זה הרבה שנים כבר אבל אני לא יכולה לתת פרטים.
אני מכירה הרבה ששם והם לא מדברים כמו שאמרו רז"ל אין הברכה שרויה...
ומאידך מי שכן השקיע פשוט שותק ובצדק וד"ל וגם אני מצטרף לאותה שתיקה לגבי מה שהולך שם.
🤫 🤫

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
בא נגיד ככה:
יש כאן מישהו שמוכן להגיד שהוא עצמו מושקע שם ומרוויח כסף?
כי בינתיים גם כל מליצי היושר טוענים שהם עצמם לא מושקעים.
וזה רק מעורר חשד.

אין כאן אף אחד שקם ואומר "בפנים גלויות" (עד כמה שאפשר בפורום אינטרנטי...) זה אמיתי והרווחתי שם כסף.

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ממה שאני מבין, (ושומע מהמושקעים) שכל תקופה דורשים מהם עוד ועוד דרישות, "שמשום מה" לא דרשו קודם.
ומדובר הרי במדינת עולם שלישי, שהחוק והאמינות שם הוא "שם דבר".....

"נ.ר"

משתמש רשום
בא נגיד ככה:
יש כאן מישהו שמוכן להגיד שהוא עצמו מושקע שם ומרוויח כסף?
כי בינתיים גם כל מליצי היושר טוענים שהם עצמם לא מושקעים.
וזה רק מעורר חשד.

אין כאן אף אחד שקם ואומר "בפנים גלויות" (עד כמה שאפשר בפורום אינטרנטי...) זה אמיתי והרווחתי שם כסף.
למה זה רלוונטי?

חיעיחע

משתמש פעיל
פשוט, יש כאן השקעה שאפילו אלו שטוענים שהיא אמינה לא מביאים הוכחה שהיא אמינה.
תאמין לי שאם היית טיפטיפה יותר מברר ומתעניין בהשקעה מהגורמים הרלוונטים היית מקבל את ההוכחות פשוט למשקיעים לא אמורים להביא לך הוכחות וד"ל

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה