רעיון להשקעה מכרה זהב באתיופיה של משקיעים חרדים מהארץ

מצב
הנושא נעול.

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לכל האופטימיים פה באשכול,
צר לי לפוצץ לכם את הבלון,
אבל נראה שכבר ב 2018 מצאו את הזהב האבוד באתיופיה...

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אולי מישהו אחד למען ה׳ מוכן לגלות לכולנו קצת פרטים על הדבר הזה שמשגע פה את כולנו????????
מדברים ומדברים אבל כל מי שיודע (?!) לא מוכן לגלות, אז על מה אנחנו מתווכחים?
מה זה משנה מה המציא אותו יזם במוחו הקודח?
תבקש מ AI שימציא לך כזה רעיון.

"נ.ר"

משתמש רשום
אולי מישהו אחד למען ה׳ מוכן לגלות לכולנו קצת פרטים על הדבר הזה שמשגע פה את כולנו????????
מדברים ומדברים אבל כל מי שיודע (?!) לא מוכן לגלות, אז על מה אנחנו מתווכחים?
אני לא מבינה למה זה משגע.
למה זה רלוונטי?
זה נוגע לכם למעשה?

חיים גמזו

משתמש צעיר
עכשיו אני עובר על כל האשכול הזה וקבלתי שיעור לחיים בדיוק מה זה ואיך נוצר פייק ניוז
אני מכיר את האירוע מקרוב מאד [ואגב אני לא מושקע שם כי סתם אין לי לב חזק להשקעות] כך שאין לי נגיעה בדבר.
אין לי יותר מדי מה להוסיף על @"נ.ר"
מה שכן מדובר על משהו מסודר ואחראי ובברכתם של כמה מגדולי הרבנים לא מדובר באדם פזיז וודאי לא נוכל חלילה אלא באדם יר"ש ות"ח ואיש חסד שאין כמוהו שבאמת בא על הדרך לעזור לאברכים ע"י שנתן בתחילה להשקיע בסכומים קטנים לזריזים, והיום א"א להשקיע שם פחות מסכום גדול מאד מטבע הדברים.
ובאותו אזור של המשקיע הקהילה שם מחולקת לשתים האלה שלא השקיעו ומבואסים מכך פשוט מוציאים דיבה על אותו איש יקר שהעסק שם בקריסה ולא מצליח וכו' וכו' ומאידך מי שכן השקיע פשוט שותק ובצדק וד"ל וגם אני מצטרף לאותה שתיקה לגבי מה שהולך שם.
וצריך לזכור שהשקעה בלי סיכון היא פשוט לא השקעה אין לחם חינם ולכן גם אם חס וחלילה יקרה משהו אין זה אומר כלום כי כך היא דרכם של השקעות.
ולסיכום אם אתה לא מכיר יודע וכו' [למה יש יותר מדי אנשים שלפי התגובות שלהם שאין להם אפילו לא שמץ של מושג מפרטי ההשקעה פשוט סתם עולים על המקלדת ויורים לכל עבר] אז אנא מכם פשוט לשתוק!!!!!!!!
שבת שלום
לא יכול להאמין שמישהו בלא נגיעה בדבר,
ניכר היטיב שאין לך שום שמץ של מושג במה מדובר!

אני לא מצליחה להבין מי התיר לך בהינף יד ללחוץ על המקלדת ולבטל במה בכך דברים שאין לך מושג בהם!

לגבי פסק דינך לצאת מההשקעה ומיד אף אחד לא שאל אותך,
וגם אם כן איך אתה יכול להכריע בלי שיש לך שום מושג מה קורה שם,

אני שוב יחזור על המשפט שאמרתי מי שיודע ומכיר לא מדבר כי אין הברכה שרויה,
מעבר לכך כל הדיבורים הם פשוט ללא שום תועלת, כי מי ששם הוא שם ועמוק, ומי שלא ככל הנראה זה כבר לא רלוונטי,

וגם אם רוצים לפטפט ולנייעס לפחות לעשות זאת עם מידע ולא סתם לזרוק מילים בלי קשר,

תגובתי קצת חריפה עקב אנשים שבמחי יד פשוט סתם חורצים את דינם של אחרים מבלי שיש להם מושג בזה!
בהצלחה!
זה לא רלוונטי???
בימים אלו עדיין יש המנסים לשכנע אנשים תמימים
לשעבד את הדירה שלהם (!!!), בשביל להכנס במאות אלפים
להשקעה הזו.
אינני מגיב כאן כי משעמם לי, אלא בתור חסד (אבל הפעם אמיתי)
עם כל מי שאפשר עדיין להציל אותו.
אני מבין היטב שאצליח להשפיע כך על קצת מאד אנשים, אבל גם אם זו תהיה רק משפחה אחת, שלא תפול לחובות לחינם,
ארגיש שעשיתי דבר גדול.
(והטענה שאין השקעה בלי סיכון, במחילה, היא טענה שלא ראויה לתגובה).

חיים גמזו

משתמש צעיר
ולגופו של ענין מכיון שהאזור שהוא גר יש אברכים שמחתנים ילדים בל"ע לכן הוא נתן להם להשקיע גם בסכומים נמוכים מאד ביחס להשקעה המטורפת הזאת כדי שיהיה להם עוד מקור הכנסה לחתן את ילדיהם בכבוד ותאמינו לי הוא לא בא לאף אחד ושכנע אותו תשמע אני עושה לך חסד בא תשקיע זה מפה לאוזן בשכונתו בעיקר. [וההשקעה לא קמה ותיפול על אותם מספר אברכים שהוא כאילו עשה להם חסד ונתן להשקיע תאמינו לי שהוא לא צריך אותם]
דבריך מפליאים ממש,
כי אני שמעתי שמי שמביא עוד אחד לעסקה מקבל עמלה נאה של כמה עשרות אלפים,
אפע'ס, נראה שהדברים לא פשוטים כל כך...

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
הדיונים לגופו של בעל המיזם, האם הוא ירא שמיים ובעל חסד או שמא הוא נוכל מרושע שרוצה להפיל בפח אברכים תמימים, יוצאים מתוך נקודת הנחה שגויה, שיש שני סוגים של מגייסי השקעות:
סוג אחד זה אנשים טובים שיש להם מיזם אמיתי בעל פוטנציאל רווח, וצריכים הון כדי לפתח את המיזם אז הם מכניסים עוד שותפים שירוויחו יחד איתם.
והסוג השני זה קרימינלים שחושבים איך לעשות כסף קל בזדון ובמרמה, משקרים במודע וממציאים ממוחם הקודח השקעות שלא היו ולא נבראו.
ממילא, אם אני מכיר את היהודי שהקים את המיזם וברור לי שהוא אדם כשר וירא שמיים, מוכח שהוא לא שרלטן ואם כן ההשקעה היא לא פירמידה או תרמית.

לא בטוח שזו הנחה נכונה.
במקרים מסוימים האירוע מתחיל באמת בתור מיזם עם פוטנציאל רווח כלשהו, ומי שעומד בראשו הוא אדם כשר שלא מתכוון לעקוץ או לרמות אף אחד. רק שעם הזמן מצטבר לחץ של המשקיעים לראות תוצאות, ובעל המיזם יודע שזה יקח עוד הרבה מאוד זמן, אז הוא מחלק קצת כסף כדי לשחרר לחץ. הכסף מגיע מתוך ההשקעות, לא מהמיזם, וההוא באמת עושה את זה מכוונות טובות. כי הוא יודע שעוד יכול לקחת הרבה זמן עד שהמיזם ירוויח, ובינתיים הוא רוצה לתת למשקיעים תחושה טובה, שיוכלו ללכת לישון ברוגע.
מאותו רגע שהוא נכנע ללחץ ומתחיל לחלק כסף מההשקעה, זה כבר כדור שלג שמתגלגל. המשקיעים מצפים לראות עוד רווחים, הלחץ גדל, הוא נאלץ להוציא עוד כסף מהקרן ולחלק אותו במקום להשקיע במיזם, כשהקרן קטֵנה פוטנציאל הרווח (שמלכתחילה לא היה מדי גבוה) יורד עוד יותר.
הוא נאלץ לצאת לעוד סבבי גיוס השקעות, לקבל השקעות גם מאנשים שפחות מבינים את רמת ומהות הסיכון, וכך נוספים גם עוד משקיעים שלוחצים לראות תוצאות, וכדור השלג ממשיך להתגלגל.
כך אדם טוב שהתחיל בתור בעל מיזם לגיטימי, גם אם בסיכון גבוה, הופך מבלי משים ובלי כוונות רעות - לנוכל דה פקטו.

scw

משתמש מקצוען
יוצרי ai
במקרים מסוימים האירוע מתחיל באמת בתור מיזם עם פוטנציאל רווח כלשהו, ומי שעומד בראשו הוא אדם כשר שלא מתכוון לעקוץ או לרמות אף אחד. רק שעם הזמן מצטבר לחץ של המשקיעים לראות תוצאות, ובעל המיזם יודע שזה יקח עוד הרבה מאוד זמן, אז הוא מחלק קצת כסף כדי לשחרר לחץ. הכסף מגיע מתוך ההשקעות, לא מהמיזם, וההוא באמת עושה את זה מכוונות טובות. כי הוא יודע שעוד יכול לקחת הרבה זמן עד שהמיזם ירוויח, ובינתיים הוא רוצה לתת למשקיעים תחושה טובה, שיוכלו ללכת לישון ברוגע.
מאותו רגע שהוא נכנע ללחץ ומתחיל לחלק כסף מההשקעה, זה כבר כדור שלג שמתגלגל. המשקיעים מצפים לראות עוד רווחים, הלחץ גדל, הוא נאלץ להוציא עוד כסף מהקרן ולחלק אותו במקום להשקיע במיזם, כשהקרן קטֵנה פוטנציאל הרווח (שמלכתחילה לא היה מדי גבוה) יורד עוד יותר.
הוא נאלץ לצאת לעוד סבבי גיוס השקעות, לקבל השקעות גם מאנשים שפחות מבינים את רמת ומהות הסיכון, וכך נוספים גם עוד משקיעים שלוחצים לראות תוצאות, וכדור השלג ממשיך להתגלגל.
כך אדם טוב שהתחיל בתור בעל מיזם לגיטימי, גם אם בסיכון גבוה, הופך מבלי משים ובלי כוונות רעות - לנוכל דה פקטו.
אז מיידוף לא היה כזה נוכל מרושע!? ;)
לא מרחמים על אכזרים,
אדם שמחלק למשקיעים כסף של משקיעים אחרים בלי שהמיזם רווחי הוא חד וחלק נוכל ושקרן!!!!

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אדם שמחלק למשקיעים כסף של משקיעים אחרים בלי שהמיזם רווחי הוא חד וחלק נוכל ושקרן!!!!
מסכים, אבל מה שבאתי לומר זה שגם אם אני מכיר את מי שמגייס את ההשקעות והוא אדם כשר וירא שמיים, זה עדיין לא אומר שההשקעה הזו תהיה טובה.
אם נקח למשל את המנהל של אותה חברת השקעות חרדית גדולה שהסתבכה לאחרונה, ברור לי שהאדם שעומד בראשה לא קם בוקר אחד ואמר לעצמו "בא לי להפיל בפח אנשים ולעקוץ מהם את הכסף". הוא התחיל עם כוונות טובות, ואיפשהו בדרך הוא איבד שליטה.
הבעיה היא שאנשים חושבים שכל הנוכלים הם רשעים עם פרצוף של הפריץ של הכטקופף, וממילא מתפתים להשקיע אצל אנשים רק כי הם סומכים על היראת שמיים שלהם.
הפתרון הוא להבין שזה בכלל לא משנה מי מנהל את המיזם. השקעה לא מפוזרת בסטראטאפים מכל סוג היא השקעה בסיכון גבוה שלא מתאימה ל-99 אחוז מהציבור.

אנטוריום

משתמש מקצוען
בלי להכיר את הנושא הספציפי בכלל.
ברצינות?
במקרים מסוימים האירוע מתחיל באמת בתור מיזם עם פוטנציאל רווח כלשהו, ומי שעומד בראשו הוא אדם כשר שלא מתכוון לעקוץ או לרמות אף אחד. רק שעם הזמן מצטבר לחץ של המשקיעים לראות תוצאות, ובעל המיזם יודע שזה יקח עוד הרבה מאוד זמן,
אז הוא מחלק קצת כסף כדי לשחרר לחץ.
זה כמו לומר שמנהל בנק יכול להיות אדם ישר עד שיבקשו ממנו לחלק לעניים את הכסף ויהיה לו קשה לעמוד בלחץ...

כל מי שעוסק בכספים יודע, שיש להשקיע כסף בשביל מישהו, ויש לחלק את הכסף לאנשים.
הכסף מגיע מתוך ההשקעות, לא מהמיזם, וההוא באמת עושה את זה מכוונות טובות.
כי הוא יודע שעוד יכול לקחת הרבה זמן עד שהמיזם ירוויח, ובינתיים הוא רוצה לתת למשקיעים תחושה טובה, שיוכלו ללכת לישון ברוגע.
?
כזה חשש כשמדובר על אדם ירא שמים?
נשמע מופרך לגמרי..
כמעט כמו ש"יהודי ירא שמים" שלקח הלוואה, והמלוה קצת בלחץ יפרוץ לדירה ויגנוב כסף כדי שהמלוה לא יהיה בלחץ.

הפיני

משתמש צעיר
בלי להכיר את הנושא הספציפי בכלל.
ברצינות?

זה כמו לומר שמנהל בנק יכול להיות אדם ישר עד שיבקשו ממנו לחלק לעניים את הכסף ויהיה לו קשה לעמוד בלחץ...

כל מי שעוסק בכספים יודע, שיש להשקיע כסף בשביל מישהו, ויש לחלק את הכסף לאנשים.

?
כזה חשש כשמדובר על אדם ירא שמים?
נשמע מופרך לגמרי..
כמעט כמו ש"יהודי ירא שמים" שלקח הלוואה, והמלוה קצת בלחץ יפרוץ לדירה ויגנוב כסף כדי שהמלוה לא יהיה בלחץ.
(בלי קשר למכרה הנ"ל שאיני מכירו)
ברור שברגע שמישהו מחלק כסף של משקיעים אחרים הוא גנב
צריך להבין אבל שזה יכול להיות הרבה יותר ממה שנראו לנו אנשים מדחיקים את הבעיות והקשיים ומנסים לשים פלסטר מהבעיות שלהם/העסק ומקרה כזה זה כלל לא מופרך
ולכן כל אדם פרטי הוא בחזקת סיכון במיוחד בתחומים כאלה שנראה כל הזמן אני עוד מעט הכל יתוקן

אנטוריום

משתמש מקצוען
(בלי קשר למכרה הנ"ל שאיני מכירו)
צריך להבין אבל שזה יכול להיות הרבה יותר ממה שנראו לנו אנשים מדחיקים את הבעיות והקשיים ומנסים לשים פלסטר מהבעיות שלהם/העסק ומקרה כזה זה כלל לא מופרך
ולכן כל אדם פרטי הוא בחזקת סיכון במיוחד בתחומים כאלה שנראה כל הזמן אני עוד מעט הכל יתוקן
אין בעיה, אמת ויציב לומר שבן אדם פרטי עלול להיות בסיכון יותר גבוה.
אבל זה לא ש"הוא רק מחלק בכוונות טובות את הכסף"...
[נשמע כמו "נסיבות מקלות" ו"בכלל לא באשמתו" ו"לחצו עליו"]

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
בינתיים
מבחינתו זה הלוואה, עד שישתחרר הסכומים מהרווחים האדירים שאמור להרוויח בקרוב ממש...
מאוד קשה לעצור בזה,
לא צריך להיות גנב בשביל זה.

ד. פריד

משתמש מקצוען
הדיונים לגופו של בעל המיזם, האם הוא ירא שמיים ובעל חסד או שמא הוא נוכל מרושע שרוצה להפיל בפח אברכים תמימים, יוצאים מתוך נקודת הנחה שגויה, שיש שני סוגים של מגייסי השקעות:
סוג אחד זה אנשים טובים שיש להם מיזם אמיתי בעל פוטנציאל רווח, וצריכים הון כדי לפתח את המיזם אז הם מכניסים עוד שותפים שירוויחו יחד איתם.
והסוג השני זה קרימינלים שחושבים איך לעשות כסף קל בזדון ובמרמה, משקרים במודע וממציאים ממוחם הקודח השקעות שלא היו ולא נבראו.
ממילא, אם אני מכיר את היהודי שהקים את המיזם וברור לי שהוא אדם כשר וירא שמיים, מוכח שהוא לא שרלטן ואם כן ההשקעה היא לא פירמידה או תרמית.

לא בטוח שזו הנחה נכונה.
כמדומה שיש שלא הבינו כראוי את כוונתו של @הדוויג
הוא לא בא כלל להצדיק וללמד זכות על נוכלים
אלא להסביר למה אסור להשקיע על סמך יראת שמיים של מגייס ההשקעות.
וזאת משום שגם אם אמת שהיום הוא יר"ש, כך דרכו של יצה"ר היום אומר עשה כך וכו'
ואותו יר"ש עלול להפוך לנוכל גם אם היום אינו כזה. (כיוחנן כהן גדול)

משושי

משתמש פעיל
אני שוב יחזור על המשפט שאמרתי מי שיודע ומכיר לא מדבר כי אין הברכה שרויה,
למה כל הנוכליות שהיו בציבור החרדי השתמשו גם בטיעון הזה של אין הברכה שרויה....
באמת אתם לא רוצים לחשוב על רעיון יותר מקורי ואני לא מתכוון לכותב ההודעה דווקא אלא למי שהצליח להפיל אותו בפח להאמין לזה
מה שאמרתי שהוא עושה חסד ונותן לחרדים להשקיע זה היה בתור תגובה לאחד החברים שהתחיל לדבר נגד אותו איש וזה היה תגובתי שמדובר באיש מיוחד ובעל חסד גדול.
ולגופו של ענין מכיון שהאזור שהוא גר יש אברכים שמחתנים ילדים בל"ע לכן הוא נתן להם להשקיע גם בסכומים נמוכים מאד ביחס להשקעה המטורפת הזאת כדי שיהיה להם עוד מקור הכנסה לחתן את ילדיהם בכבוד ותאמינו לי הוא לא בא לאף אחד ושכנע אותו תשמע אני עושה לך חסד בא תשקיע זה מפה לאוזן בשכונתו בעיקר. [וההשקעה לא קמה ותיפול על אותם מספר אברכים שהוא כאילו עשה להם חסד ונתן להשקיע תאמינו לי שהוא לא צריך אותם]
ברור שלא כי אם הוא היה ניגש לאנשים היה ברור לכולם שהוא נוכל, תברר מה היה הסיפור ברמות ג (שהתפרסם ביתד בטור של הר' אריה ליבוביץ) היה שם אותו דבר בדיוק, הוא נכנע ללחצים של כמה אנשים והסכים ממש בתור עזרה לאברכים בלי מודעות כמובן שישקיעו אצלו והסוף ידוע, אנשים איבדו שם הכל וגם אתה אולי הגיע הזמן לטיעון יותר מקורי

ואולי לחדד נקודה שעולה כאן בגדול מכל ההודעות, אין שום נפק"מ אם במקרה הספציפי הזה מדובר בנוכל/מושחת/תמים/איש ישר והשקעה שווה, אבל דבר אחד ברור שמי שמשקיע בהשקעה כזו, שהרבנים המליצו עליה ואיך אתה מעיז לדבר על רבנים..., שאי אפשר לספר מה קורה שם כי הברכה שרויה וכו', ושבכלל זה רק חסד לאברכים שרוצים לחתן ילדים..., ושזו השקעה שבכלל למנהלים יש כח להתעסק אם הרבה משקיעים קטנים ועוד אברכים במקום עם אחד גדול, והשקעה כזו שמעצם טיבה היא קרובה להפסד ורחוקה משכר, מי שמשקיע בכזו השקעה ברור שלנהל כסף השקעות וסיכונים הוא לא יודע. רק מפני כבודם של המשקיעים שם נמנעתי מלקרוא לילד בשמו.....

והנה תשובה של הבינה מלאכותית של גוגל האם שווה להשקיע בחברה שמחפשת זהב, האם הניקים כאן שטוענים שזו השקעה שווה בדקו אפילו פרמטר אחד שהוא כותב?
ההשקעה בחברה המחפשת זהב היא נושא מורכב ומעורר עניין רב, אך כרוך במידה רבה של סיכון. כדי לקבל החלטה מושכלת, עליך לשקול מספר גורמים חשובים:
הסיכונים הכרוכים בהשקעה:
  • חוסר ודאות: גילוי מרבצי זהב הוא תהליך ארוך, יקר ומלא אי ודאות. אין כל ערובה לכך שהחברה תמצא את הכמות הצפויה של הזהב, או שהמחיר שלו ישמור על יציבות.
  • תנודתיות בשוק: מחיר הזהב מושפע מגורמים רבים, כגון מצב הכלכלה העולמית, אירועי גיאופוליטיים והיצע וביקוש. תנודות חדות במחיר עלולות לפגוע ברווחיות החברה.
  • סיכונים סביבתיים: פעילות כריית זהב עלולה לגרום לנזקים סביבתיים משמעותיים, כגון זיהום מים ואוויר. רגולציה סביבתית מחמירה עלולה להעלות את עלויות הפעילות ולהאט את התקדמות הפרויקט.
  • סיכונים גיאופוליטיים: חברות כרייה פועלות לעיתים קרובות באזורים לא יציבים מבחינה פוליטית, דבר שעלול להוביל להפרעות בפעילות, להלאמות והפסדים.
גורמים חיוביים שיש לשקול:
  • פוטנציאל רווח גבוה: במקרה של גילוי מרבץ זהב גדול, הרווחים הפוטנציאליים יכולים להיות עצומים.
  • ביקוש יציב לזהב: הזהב נחשב למחסה בטוח בתקופות של אי ודאות כלכלית, מה שמבטיח ביקוש יציב למתכת היקרה.
  • טכנולוגיות חדשות: התקדמות טכנולוגית משפרת את יכולת איתור מרבצי זהב והופכת את תהליך הכרייה ליעיל יותר.
מה עליך לבדוק לפני ההשקעה:
  • היסטוריה של החברה: בדוק את היסטוריית החברה, ניסיונה בתחום הכרייה וההצלחות הקודמות שלה.
  • צוות הניהול: חקור את צוות הניהול של החברה וודא שיש לו את הכישורים והניסיון הנדרשים להובלת פרויקט כזה.
  • הפרויקט עצמו: קרא בקפידה את הדוחות והמצגות של החברה על הפרויקט, התמקד בפרטים כמו מיקום המרבץ, גודלו, איכות העפרה והתוכניות לפיתוח.
  • הערכת שווי: השווה את שווי השוק של החברה לשווי הנכסים שלה, כולל המרבץ.
  • דעות מומחים: התייעץ עם מומחים בתחום הכרייה וההשקעות כדי לקבל חוות דעת מקצועית.
לסיכום:
ההשקעה בחברה המחפשת זהב היא השקעה ספקולטיבית כרוכה בסיכון גבוה. לפני שתקבל החלטה, עליך לשקול היטב את כל הגורמים ולהבין את הסיכונים הכרוכים בהשקעה.
חשוב לציין כי אני לא יועץ השקעות, והמידע המוצג כאן אינו מהווה המלצה להשקעה.
אם אתה מעוניין לקבל החלטה מושכלת, מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות מוסמך.
אשמח לענות על כל שאלה.

ד. פריד

משתמש מקצוען
ואינפינטי זה בהחלט סיכון גבוה זה שמוכיחים לך לפי סטטיסטיקות אומר לך שזה מה שיצא בפועל?
אנשים התחילו להתייחס לכל מחקי המדד כנוסחה ברורה של הפקדה ותשואה ודאית של 7% אבל זה נטו סטטיסטיקות ואותם סטטיסטיקות קיימות בהשקעות אחרות ולפי זה מדורג להם הסיכון.
הפיזור של S&P 500 קיים גם במכרה האתיופי?!
המכרה מפוזר על פני 500 גרגירי חול שונים באתיופיה (כשחלקם במחוז תיגראי)?!

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה