מכירים את הדגם?

תמי1

משתמש מקצוען
(מבררת בשביל חברה)
אורגן רולנד E-A7.
מה אומרים המומחים?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
היה אצלי בבית לאחרונה, והתרשמתי לטובה.
קל מאד גם לעבודה וגם לתכנות, ועם הצלילים המעולים של רולנד.
חבר שלי שהוא בעל תזמורת עבר אליו לאחרונה מPA3. השמועות אומרות שגם עמי כהן עבר אליו.
בהשוואה לקורג PA900 או PA600, וימהה 970 - הרולנד הנ"ל עדיף בהרבה, ובפרט יחסית למחירו.
בהשוואה לטיירוס 5 - עדיין בסיכום הכללי הרולנד יותר טוב, אבל לא בהרבה. (הנתונים יותר לטובת הטיירוס, אבל מבחינה פרקטית וביחס להפרש המחיר, הרולנד משתלם יותר)
קורג PA3/4 בוודאי טובים ממנו, אך עולים כפול.

תמי1

משתמש מקצוען
זה מדהים מה שאתה אומר בהתייחס לעובדה שהמחיר שלו עומד על 6500 ש"ח בסה"כ.
זה אורגן מזרחי, כן?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה לא דווקא מזרחי, אלא יכול להיות גם מזרחי. (יש לו את הלחצנים לרבעי טונים)
המחיר הזול הוא בגלל שאכן חסר בו כמה דברים, אך רולנד השכילו להחסיר את הדברים הפחות חשובים דווקא, כמו מסך מגע גדול צבעוני ומתרומם, יציאות וכניסות רבות, ועוד. מה שנשאר זה כלי פרקטי, יעיל נוח וקליל, שכולל כל מה שצריך לקלידן מקצועי.
זה הכלי הכי משתלם כרגע בין כל האורגנים שבמחירי ה4 ספרות.

קבצים מצורפים

• e-a7_t_gal.jpg
    KB 196.1 · צפיות: 25

מוטי7935

משתמש רשום
עמי כהן אמר אצל יואלי דיקמן בקול חי שהוא עבר לרלנד E-A7 החדש והוא מאוד מרוצה

תמי1

משתמש מקצוען
איך התפעול שלו לעומת הקורג ולעומת הימהה?
(מבחינתי ימהה קלה מאד וקורג מסובכת להפליא...)

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י תמי1;2161531:
איך התפעול שלו לעומת הקורג ולעומת הימהה?
(מבחינתי ימהה קלה מאד וקורג מסובכת להפליא...)

הקושי בקורג (דגמים PA300/600/900 בלבד) זה כי אין להם כפתורים כמעט, הכל דרך מסך. הרבה כפתורים יש רק בדגמים היקרים.
הEA7 קל מאד להפעלה ולתכנות. יש לו המון כפתורים, ו2 מסכים. צורת ההפעלה די דומה לימהה.
אם כי ימהה אולי נוח להפעלה בבית (באירועים פחות, לטעמי) אבל קשה עד בלתי אפשרי בתכנות ויצירה. ברולנד החדש אפשר לבנות מקצב במהירות ובקלות (ראיתי מישהו בונה בשניות), ואאל"ט יש לו את הכלים לנוחות בנגינה באירועים (נראה לי, אך לא התנסיתי בעצמי).

מוטי7935

משתמש רשום
בבקשה לעלות לחסומים או לתת קישור ליוטיוב

אני מבין שדוד מרדכי שינה את הדעה שלו בקשר לאורגן הזה
ואם זה יותר טוב מטירוס 4- או PA 1 PA2

תמי1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י דוד מרדכי;2161557:
הקושי בקורג (דגמים PA300/600/900 בלבד) זה כי אין להם כפתורים כמעט, הכל דרך מסך. הרבה כפתורים יש רק בדגמים היקרים.
הEA7 קל מאד להפעלה ולתכנות. יש לו המון כפתורים, ו2 מסכים. צורת ההפעלה די דומה לימהה.
אם כי ימהה אולי נוח להפעלה בבית (באירועים פחות, לטעמי) אבל קשה עד בלתי אפשרי בתכנות ויצירה. ברולנד החדש אפשר לבנות מקצב במהירות ובקלות (ראיתי מישהו בונה בשניות), ואאל"ט יש לו את הכלים לנוחות בנגינה באירועים (נראה לי, אך לא התנסיתי בעצמי).

האורגן נשמע עסיסי כמו קורג?
ממש עושה חשק להחליף...

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מוטי7935;2161621:
בבקשה לעלות לחסומים או לתת קישור ליוטיוב

אני מבין שדוד מרדכי שינה את הדעה שלו בקשר לאורגן הזה
ואם זה יותר טוב מטירוס 4- או PA 1 PA2

קצת, לא לגמרי.
מה שכתבתי בעבר היה כנגד מה שחלילית משווקים אותו בתור כלי מהשורה הראשונה. גם אז חשבתי שהוא עדיף על PA600 וכו', וגם היום אני חושב שPA3/4 טובים ממנו. (טיירוס 4 הא כמעט אותו דבר כמו טיירוס 5, לא? אז PA1/2 - כמו טיירוס. יש להם הרבה יתרונות עליו, אבל בסך הכללי + המחיר נראה שהרולנד מנצח)
ועוד משהו: לדגם שראיתי אז בחנות היתה מקלדת פשוטה. לדגם שהגיע אלי לאחרונה - הפלא ופלא - היו קלידים כמו של אורגנים יקרים.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י תמי1;2161700:
האורגן נשמע עסיסי כמו קורג?
ממש עושה חשק להחליף...

אם השאלה היא לגבי איכות הרמקולים החיצוניים - אז לא יודע. יש לו 2 רמקולים פצפונים (אאל"ט בלי סאב וופר וחתיכות עץ מתחת כמו בPA800/900) אבל הם נשמעים די טוב. כדאי להתנסות בחנות. יש גם ב"אפקט" ברח' יפו בירושלים.

moshe tal

משתמש חדש
מה עם psr s970?

הוא לא מקבל את הכבוד הראוי לו. סדרת ה s.art מדהים , בול כמו טיירוס 5.
ככ קל לתפעול מסך צבעוני ברור.
נכון שאופציות התכנות פחות טובות מהקורג, אבל ביחס לרולנד? אין בכלל מה להשוות ביניהם, מה גם שכעת המחירים די קרובים.

נראה לי שכליזמר נכשלו בשיווק של האורגן הזה, לעומת חלילית שעשו באז מטורף מהרגע שהמקלדת נחתה בארץ. בדקתי את כל המקלדות, ומבחינת סאונדים סטיילים ווקלס אין מה להשוות.

היתרון הברור של רולנד זה שניתן לדגום ישירות אל המקלדת ללא מחשב.

חמחם

משתמש מקצוען
זה לא אורגן ישן?
כך זכור לי, בכל אופן.
לייבלה ליפסקר היה מנגן עליו פעם, והוא החילף לאורגן אחר (לא זכור לי למה...)
תקנו אותי אם המידע לא נכון.

בכל מקרה, הוא אורגן מעולה, סאונד מצוין כמו שאמרו הנ"ל.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נכתב ע"י חמחם;2164668:
זה לא אורגן ישן?
כך זכור לי, בכל אופן.
לייבלה ליפסקר היה מנגן עליו פעם, והוא החילף לאורגן אחר (לא זכור לי למה...)
תקנו אותי אם המידע לא נכון.
.
האורגן הישן של לייבלה היה VA7 ולא EA7

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י moshe tal;2164467:
מה עם psr s970?

הוא לא מקבל את הכבוד הראוי לו. סדרת ה s.art מדהים , בול כמו טיירוס 5.
ככ קל לתפעול מסך צבעוני ברור.
נכון שאופציות התכנות פחות טובות מהקורג, אבל ביחס לרולנד? אין בכלל מה להשוות ביניהם, מה גם שכעת המחירים די קרובים.

נראה לי שכליזמר נכשלו בשיווק של האורגן הזה, לעומת חלילית שעשו באז מטורף מהרגע שהמקלדת נחתה בארץ. בדקתי את כל המקלדות, ומבחינת סאונדים סטיילים ווקלס אין מה להשוות.

היתרון הברור של רולנד זה שניתן לדגום ישירות אל המקלדת ללא מחשב.

בתור אחד שניסה לתכנת psr s970 עד שכמעט נשברו לי האצבעות... ראיתי אנשים בונים ברולנד EA7 דברים יפים בשניות! לא פחות מבקורג.
רולנד EA7 טוב מימהה psr s970 בכל כך הרבה פרמטרים, איכות הצלילים, נוחות ההפעלה, קלות התכנות, כמות האפשרויות, מספר הכפתורים השימושיים שאין באף כלי אחר, הלחצנים לרבעי טונים, סוג הקלידים, איכות הכרטיס קול, ועוד הרבה הרבה...
גם אני לא מתכוון להחליף את הPA4 שלי בו, אבל אני מדבר ביחס לכלים במחירי 3000 עד 9000 ש"ח - זה הכי משתלם שיש כרגע ביחס של כמה אתה משלם ומה אתה מקבל.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חמחם;2165030:
אז איך המחיר של האורגן הזה כ"כ זול?????

המסך לא מגע לא צבעוני לא גדול ולא מתרומם, אין יציאות 3 4, זה לא כלי "תחנת עבודה" מורכב ומשוכלל, אלא כלי פשוט פרקטי וקל. (קל תרתי משמע - גם במשקל הפיזי)

options

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
למי שלא מתכנת.
ה970 כל כך לא מומלץ?
אין אפשרות לקחת דברים אליו מהטירוס?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה