דרוש מידע מי אמור לשאת בנזקים על תשלום משכורת באיחור?

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
את צריכה להיות תמיד ערוכה לקראת הוא לא עבר שום עברה ולא לעשות דרמה נכון שזה לא נעים אבל...................

einkamoni

משתמש מקצוען
חוקית-שכר עבודה או חלק משכר שלא שולם עד היום התשיעי שלאחר המועד לתשלום השכר, הוא שכר מולן.
  • אם שכר העבודה לא שולם לעובד עד היום התשיעי שלאחר המועד לתשלום השכר, ניתן לתבוע פיצויים בגין הלנת שכר החל מהמועד בו היה צריך לשלם את השכר, כלומר תום החודש שעבורו משולם השכר.
(מאתר כל זכות).
כמו שאמרו לפני ככל הנראה מגיע לך פיצוי בגין הלנת שכר (שככל הנראה יהיה ממש נמוך, בשל האיחור הלא משמעותי מבחינת זמן, בלי להתחשב בעלויות שלך).
אבל במקרה מהסוג הזה נראה כי הכלל "היה חכם ואל תהיה צודק" גובר...

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
את צודקת בברור שעיתי
אצלי בעבודה נאמר לי פעם שאפשר לאחר אבל נכסתי לכל מיני אתרים ראיתי שאת צודקת
כמו שכתבו לך פה תראי אם שווה לך הענין אולי תדברי עם מי שמטפל במשכורת ואו דוקא עם הבוס ישירות

האמת שבדרך

משתמש פעיל
ומה עושים עם בוס שבאופן קבוע נותן צ'קים לא לפני ה11/12?
ואז להפקיד ולחכות שיהיה ניתן למשיכה...

אבל מה?
תמיד כתוב בתאריך של הצ'ק 10:mad: איך תוכיחו שקיבלתם רק ב12?

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מוכר מוכר
גם אצלי הבוס(לשעבר) היה מפקיד לא לפני ה-10. ואם ה-10 היה יוצא ביום חמישי, אז זה היה נדחה ליום ראשון.
אבל- עדיין היה שווה לי לשתוק, ולא לעשות מזה עסק.
כמו שאמרו - בכביש אל תהיה צודק, תהיה חכם.

בהזדמנות הראשונה שנקרתה לדרכי - עזבתי. (ולא רק בגלל זה ;) )

תחשבי טוב טוב מה יהיה ההשלכות של זה שתגשי אליו.
אולי הוא יסכים איתך, בשמחה, אולי...
ואולי זה רק יצבור לו איזה מטען עליך, תחושה שלילית, שבמקרה הזה לא בטוח ששווה לך.

עצה שלי, להבא, אני למדתי להגדיר שהכרטיסי אשראי שלי ירדו ב-15 לחודש. בדיוק בגלל זה.
לקחתי איזה מרווח ביטחון.

*חיה*

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תכלס שלחתי לו מייל,
הוא באמת קצת נפגע ואמר לי שאלך לשאול רב מה לעשות...
אמרתי לו שבשביל סכום כזה אני לא הולכת לרב (אני בטוחה שהצדק איתי! בררתי...)
אבל שידע להבא שאם יש עיכוב מכל סיבה שהיא שיעדכן אותי מראש ואסדר מול הבנק בצורה שלא יהיו לי הפסדים
(יש לציין שהבוס שלי אף פעם אבל בחיים!! לא לוקח על עצמו אשמה, תמיד הוא מחפש את האשמים ומנסה לחכות לשני בסיבוב בשביל להראות לו שטעה, ועכשיו היה לו לא כ"כ נעים לראות שהוא טעה/שגה/לא צודק וכד' והוא התנצל מאד!
מקוה שזה היה רק לתועלת ולא ההפך....

• תודה
Reactions: bbr

חיה.

משתמש מקצוען
תכלס שלחתי לו מייל,
(אני בטוחה שהצדק איתי! בררתי...)
אבל שידע להבא שאם יש עיכוב מכל סיבה שהיא שיעדכן אותי מראש ואסדר מול הבנק בצורה שלא יהיו לי הפסדים
..

לא יודעת מה הצדק מבחינת ההלכה,
אבל מבחינת החוק הצדק ממש ממש לא איתך.
אם נגרמו לך נזקים מהאיחור בתשלום המשכורת את ממש לא יכולה לתבוע את המעביד על כך, ושום בית דין לעבודה לא יפסוק למעביד לשלם לך פיצויים.
הדבר היחיד שמבחינה חוקית מגיע לך, כמו שאמרו מקודם, זה פיצויי הלנת שכר זעומים ממש, משהו כמו 10 ש"ח אם המשכורת 8,000 ש"ח, שלא תלויים בכלל בגובה העמלות שאת נאלצת לשלם.

*חיה*

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני בכל אופן לא הולכת לברר עם מי הצדק (לא הלכתית ולא חוקית)
העיקר שהמסר הועבר ומקוה שגם הופנם

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
אני בכל אופן לא הולכת לברר עם מי הצדק (לא הלכתית ולא חוקית)
העיקר שהמסר הועבר ומקוה שגם הופנם
סתם מעניין, בשביל מה התייעצת? כולם אמרו לך שלא להתלונן, ובכ"ז עשית זאת. זאת זכותך, אבל לשם מה פתחת את האשכול?

*חיה*

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
סתם מעניין, בשביל מה התייעצת? כולם אמרו לך שלא להתלונן, ובכ"ז עשית זאת. זאת זכותך, אבל לשם מה פתחת את האשכול?
א. לא התלוננתי, רק שיתפתי אותו בכאב שהסב לי
ב. כתבתי לו אחרי שהתיעצתי פה

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שחרור קיטור...
כמו המון אשכולות פה

חוץ מזה שכל אחד מוציא מסקנות אחרות מהשני, כך שזה המסקנות שהיא הוציאה לאור התיעצותה עם האשכול.
הרבה פעמים לשאול את השני לא נובע כדי לקבל עיצות מהשני, אלא כדי להצליח לברר עם עצמינו מה אנחנו רוצים, וזה גם סוג של חסד לשני, גם אם הוא לא קיבל את עצתי ואפי' עשה להיפך.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אגב, הכי פרקטי זה להתאים את התאריכים של הוראות הקבע והתשלומים. בד"כ יש לך כמה אפשרויות לבחור- אז תבחרי את ה-15 או ה-20 שלא יהיה מדויק על הקשקש.. .

עובד זוטר

משתמש פעיל
מעניין מה ההלכה אומרת
כי למיטב ידעתי הוא פטור ,וא"כ גם אסור לבקש ממנו תשלום ע"ז

כללית

משתמש מקצוען
לא יודעת מה הצדק מבחינת ההלכה,
אבל מבחינת החוק הצדק ממש ממש לא איתך.
אם נגרמו לך נזקים מהאיחור בתשלום המשכורת את ממש לא יכולה לתבוע את המעביד על כך, ושום בית דין לעבודה לא יפסוק למעביד לשלם לך פיצויים.
הדבר היחיד שמבחינה חוקית מגיע לך, כמו שאמרו מקודם, זה פיצויי הלנת שכר זעומים ממש, משהו כמו 10 ש"ח אם המשכורת 8,000 ש"ח, שלא תלויים בכלל בגובה העמלות שאת נאלצת לשלם.
  • פיצויי הלנת שכר מתווספים לשכר המולן ומחושבים לפי הגבוה מבין התחשיבים הבאים:
  1. בעד השבוע הראשון שלאחר המועד לתשלום שכר העבודה - פיצוי בסך 5% מהשכר המולן, ובעד כל שבוע או חלק משבוע שלאחריו - פיצוי בסך 10% מהשכר המולן.
  2. הפרשי הצמדה לתקופה שבין המועד לתשלום שכר העבודה עד יום תשלומו, בתוספת 20% על הסכום הכולל של השכר המולן והפרשי ההצמדה עבור כל חודש שבתקופה האמורה. עבור חלק מחודש תשולם התוספת של 20% האמורה באופן יחסי.
(כל זכות)
כך שאם המשכורת היא 8,000 ש"ח- מגיע לה פיצוי של 10%+5% (ההלנה מחושבת החל מה-1 לחודש) שזה יוצא 1,200 ש"ח.
וגם באשר לנזק שנגרם- בהחלט אפשר לתבוע. אין לי זמן כרגע לחפש פסקי דין בנושא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה