דיון מחירי הדירות לאן?

הם חיכו עד שהמניות יגיעו לתחתית ואז הם לא רוכשים סתם חברות נדל"ן, אלא רוכשים חברות מסוימות שהם יודעים שהם חזקות.
והחכמה היא לקנות בזול בדיוק כמו שהבנקים עשו.

ואם אתם רוצים להיות חכמים כמו הבנקים אז אל תקנו את הדירות במחירי שיא כפי שהם עכשיו, אלא תחכו עד שיגיעו לשיא הירידה.
זה הבעיה !!!
שאף אחד לא יודע מתי יהיה שיא הירידה
וכשנתחיל לראות שהמחירים קצת מטפסים חזרה
(ואז נבין שהיה כבר שיא הירידה )
זה כבר יכול להיות מאוחר מדי
כי המחירים יזנקו

דץ

משתמש פעיל
כתבתי כבר בעבר באשכולות אחרים, עוד לפני עליית הריבית,
שאם יהיה ירידת מחירים,
רמה ד' יהיה המקום הראשון והמשמעותי בארץ......
צדקתי??

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה הסיבה לזה שברמה ד יירד יותר מבכל הארץ?
כי המחירים שם קפצו בלי הגיון ופרופרציה.
הסיבה היחידה היא שהקבלנים לא היו בלחץ למכור בגלל שהם מכרו את רוב הדירות במחיר למשתכן.
לא היה הגיון במחיר הזה לשכונה חדשה שלא ברור עוד מה הצביון שלה,
ואזור בלי אופק תעסוקתי נורמלי למי שלא מורה או גננת....

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
כי המחירים שם קפצו בלי הגיון ופרופרציה.
הסיבה היחידה היא שהקבלנים לא היו בלחץ למכור בגלל שהם מכרו את רוב הדירות במחיר למשתכן.
לא היה הגיון במחיר הזה לשכונה חדשה שלא ברור עוד מה הצביון שלה,
ואזור בלי אופק תעסוקתי נורמלי למי שלא מורה או גננת....
זה לא רק רמה ד, זה גם חריש, באר שבע, ועוד מקומות רבים.
כל מקום שעיקר הרכישות היו למטרת השקעה (בין בשוק החופשי ובין בדירה למשתכן) ולא למגורים חוטף עכשיו, ולעתים חוטף חזק.
אני גר בבית שמש קרוב ל25 שנה ואני מאד אוהב את המקום, אבל בתכלס לדעתי כמעט כל אלו שרוצים לגור כאן זה אנשים עם זיקה לבית שמש, דהיינו שהמשפחה שלהם כאן. אבל אם תיקח סתם זוג רנדומלי מירושלים או בני ברק, אין להם חשק אמיתי לגור כאן בעיר, כך שכשנבנית שכונת ענק עם 11,000 יח"ד עם מחירים גבוהים, בעצם מתנפחת לה בועת משקיעים ללא ביקושים אמיתיים.

אמונה1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל אם תיקח סתם זוג רנדומלי מירושלים או בני ברק, אין להם חשק אמיתי לגור כאן בעיר
לא ממש נכון
לא יודעת מה לגבי בני ברק
אבל בירושלים אין מצב לדירה נורמלית במחיר סביר

(ותגידו שבית שמש עולה כמעט כמו ירושלים במקומות הזולים - נכון, השאלה מה מקבלים בתמורה, בבית שמש זה דירת 100 מטר חדשה ומרווחת, לעומת ירושלים שבאותו מחיר זו דירת 60 מטר מתפוררת)

בית שמש זה התחליף הכי קרוב ומוצלח, גם מבחינה גיאוגרפית, 20 דק' נסיעה מעיר לעיר, וגם מבחינה מנטלית.
אישית מכירה עשרות אם לא מאות זוגות מירושלים שקנו בבית שמש ע"מ לגור שם, וחלק כבר גרים שם היום.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לא ממש נכון
לא יודעת מה לגבי בני ברק
אבל בירושלים אין מצב לדירה נורמלית במחיר סביר

(ותגידו שבית שמש עולה כמעט כמו ירושלים במקומות הזולים - נכון, השאלה מה מקבלים בתמורה, בבית שמש זה דירת 100 מטר חדשה ומרווחת, לעומת ירושלים שבאותו מחיר זו דירת 60 מטר מתפוררת)

בית שמש זה התחליף הכי קרוב ומוצלח, גם מבחינה גיאוגרפית, 20 דק' נסיעה מעיר לעיר, וגם מבחינה מנטלית.
אישית מכירה עשרות אם לא מאות זוגות מירושלים שקנו בבית שמש ע"מ לגור שם, וחלק כבר גרים שם היום.
אני לא יודע איזה מאות זוגות את מכירה, אבל הזוגות תושבי ירושלים שאני מכיר (ליטאים) מעדיפים לקנות בפסגת זאב ונוה יעקב דירות ישנות וקטנות מאשר דירות חדשות וגדולות בבית שמש. אני ממש לא מסכים איתם ואני בהחלט חושב שהם מפסידים איכות חיים, אבל זה המצב.
לדוגמא, מתוך מאות בחורים שנישאו בשנתיים האחרונות מהישיבה של החתן שלי או הבן שלי, הגיעו רק כמה בודדים לגור בבית שמש, וכולם ללא יוצא מן הכלל, עשו זאת בעקבות משפחה במקום (שווער, הורים, אחים ואחיות).

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
20 דקות בלילה ...
בבוקר זה 40 דקות ביום טוב מכניסה לכניסה... בלי הנסיעות בתוך העיר. (לא שהמצב בנוה יעקב טוב יותר...)
וגם ירושלים עצמה לא משהו בכלל מבחינת תעסוקה.
הבעיה של בית שמש היא שאין בה אופציות תעסוקה ריאליות לעבודה למי שלא מורה או גננת.
ובמחירים האלו כשלוקחים משכנתא גבוהה זה מאוד משמעותי.
לעומת אחיסמך למשל שאמנם רחוקה יותר מירושלים אבל קרובה למרכז ולאופציות תעסוקה.

אמונה1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
20 דקות בלילה ...
בבוקר זה 40 דקות ביום טוב מכניסה לכניסה... בלי הנסיעות בתוך העיר. (לא שהמצב בנוה יעקב טוב יותר...)
נסעתי באמצע היום כמה פעמים, לקח לי חצי שעה כל הנסיעה, כולל הסיבובים בתוך העיר (תלוי כמובן איפה בב"ש ואיפה בי-ם)

אני לא יודע איזה מאות זוגות את מכירה, אבל הזוגות תושבי ירושלים שאני מכיר (ליטאים) מעדיפים לקנות בפסגת זאב ונוה יעקב דירות ישנות וקטנות מאשר דירות חדשות וגדולות בבית שמש. אני ממש לא מסכים איתם ואני בהחלט חושב שהם מפסידים איכות חיים, אבל זה המצב.
כל הזוגות שאני מכירה הם ליטאים, בוגרות הסמינרים הגדולים בעיר ובוגרי הישיבות הליטאיות החשובות.
יש הרבה שקונים בנווה יעקב ופסגת זאב, נכון, וברור שכולם חולמים להישאר בירושלים
אבל האופציה הבאה בתור למי שזה לא אפשרי מסיבות שונות זה רק בית שמש.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
אבל אם תיקח סתם זוג רנדומלי מירושלים או בני ברק, אין להם חשק אמיתי לגור כאן בעיר, כך שכשנבנית שכונת ענק עם 11,000 יח"ד עם מחירים גבוהים, בעצם מתנפחת לה בועת משקיעים ללא ביקושים אמיתיים.
אתה לא צודק.
עד כמה שאין בירושלים דירות במחיר הגיוני, ובית שמש היא עיר מאוד קרובה עם פונטציאל עצום של בנייה, אוטומטית היא מצטיירת כעיר העתיד, וזה מה שגורם לאנשים לבוא לגור שם.
מה גם שלדעתי כמות האנשים שיש להם זיקה לבי"ש היא לא קטנה כ"כ, ובפרט בהתחשב בכך שבשנה שנתיים האחרונות כמעט לא בנו במקומות אחרים, מה שיצר חוסר עצום וביקוש אמיתי לדירות בבי"ש, שם תנופת הבנייה היא בשיאה!

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
כל הזוגות שאני מכירה הם ליטאים, בוגרות הסמינרים הגדולים בעיר ובוגרי הישיבות הליטאיות החשובות.
אני מכיר את השטח טוב. כולם חולמים להישאר בירושלים ונשארים בירושלים. אולי יש כמה שקנו בבית שמש כדי לעבור בבוא היום, אבל הם לא באים לגור כאן. בדקתי את הנתונים בכמה כוללים כאן בעיר. כמעט כולם עם זיקה משמעותית לבית שמש.
אתה לא צודק.
עד כמה שאין בירושלים דירות במחיר הגיוני, ובית שמש היא עיר מאוד קרובה עם פונטציאל עצום של בנייה, אוטומטית היא מצטיירת כעיר העתיד, וזה מה שגורם לאנשים לבוא לגור שם.
מה גם שלדעתי כמות האנשים שיש להם זיקה לבי"ש היא לא קטנה כ"כ, ובפרט בהתחשב בכך שבשנה שנתיים האחרונות כמעט לא בנו במקומות אחרים, מה שיצר חוסר עצום וביקוש אמיתי לדירות בבי"ש, שם תנופת הבנייה היא בשיאה!
אני כותב על בסיס הנתונים שאני מכיר. בית שמש אכן מצטיירת כעיר העתיד, אבל הזוצי"ם תושבי ירושלים פשוט לא באים לגור כאן. אולי הם עוד יבואו, אבל כרגע עדיין לא.
לגבי כמות האנשים עם הזיקה לבית שמש, אתה צודק מאה אחוז, רוב תושבי הקריה החרדית ורמה א אוחזים בשלב של חתונות ילדים, והילדים שלהם רוצים מאד לגור כאן, אבל זה עדיין לא המספרים של הדירות שנבנו כאן בשנים האחרונות.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נסעתי באמצע היום כמה פעמים, לקח לי חצי שעה כל הנסיעה, כולל הסיבובים בתוך העיר (תלוי כמובן איפה בב"ש ואיפה בי-ם)
בשעות העומס(שזה מה שחשוב לאמהות עובדות) הבנתי שלוקח יותר, במיוחד באוטבוס.
נכון,
כשדירת 4 חדרים חדשה עלתה מיליון וחצי (לפני 3 שנים בערך) אז זה היה אופציה מעולה להרבה זוגות.
אבל כשהמחיר הגיע ל2 מיליון לדירת 3 חדרים, זה כבר לא היה אופציה להרבה זוגות שהעיפו לבדוק מקומות אחרים.
אתה לא צודק.
חרדים מעדיפים לגור ליד ההורים.
מהרבה סיבות.
ולא יעדיפו לגור במקום מסיבות של עיר עתיד וכו...
הפוך, זה שבנו/בונים יותר הגדיל את ההצע וצריך לגרום לירידה...

ר. המוסד

משתמש מקצוען
20 דקות בלילה ...
וגם ירושלים עצמה לא משהו בכלל מבחינת תעסוקה.

הבעיה של בית שמש היא שאין בה אופציות תעסוקה ריאליות לעבודה למי שלא מורה או גננת.
ובמחירים האלו כשלוקחים משכנתא גבוהה זה מאוד משמעותי.
לעומת אחיסמך למשל שאמנם רחוקה יותר מירושלים אבל קרובה למרכז ולאופציות תעסוקה.
עדיין בית שמש ממש במרכז הארץ 45 דקות מתל אביב 30 דקות מירושלים

(נכון בפועל זה יותר בגלל הפקקים...אבל בכל הארץ יש פקקים,
בנוסף בגלל שבית שמש היא לא בשטחים כמו ביתר עילית ומודיעין עילית והיא עתידה להיות עיר שמונה 350,000 תושבים יהיו לה בעתיד רכבות מהירות מאד לתל אביב וירושלים)

והיא העצמה עיר גדולה והולכת להיות גדולה עשרת מונים מביתר עילית מודיעין עילית
וגם היא נחשבת בפי כל עיר העתיד החרדית

לא חושב שכולם צריכים ויכלים לגור במרחק של 20 דקות מתל אביב
אפילו בציבור הכללי שבהרבה יותר עובדים אצלם מהציבור החרדי, ובעבודות יותר נחשבות ממה שעובדים בציבור החרדי שמצריכים מטבע הדברים לעבוד יותר במרכז גרים בפועל במרחקים יותר גדולים
ומרחק כמו בית שמש מתל אביב זה מצוין ובנוסף בית שמש גם קרובה לירושלים שיש שם יותר עבודות שמתאימות לחרדים

אם אתה משווה ערים לציבור הכללי במרחק כזה המחיר די דומה
כ"ש וכ"ש בית שמש זה המקום היחיד שבונים שם בצורה משמעותית במרכז הארץ לציבור החרדי
בניגוד לציבור הכללי שיש לה עוד הרבה ערים שמתפתחות

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה