מחירי הדיור זה כבר בכותרות החדשות.

מצב
הנושא נעול.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צודק.
אבל יש הבדל אם מישהו אומר את דעתו פעם אחת לבין אם הוא פותח אשכול שוב ושוב ושוב
לא רוצה להזכיר נשכחות אבל משנת 2019 אנשים מפמפמים את זה

ואגב אני ממש לא אומר שמחירי הדיור יעלו
אני רק אומר שצריך להיזהר מאוד מלתת הערכות חוזרות ונשנות (ובסוף לומר שהציבור מחליט)
כי הערכות חוזרות ונשנות בפרט מאנשים כמוה שהיא מתווכת ויודעת מה קורה מבפנים

משפיעות מאוד מאוד על האזרח הקטן
לכן אדרבה עוד יותר מחזק את זה שצריך להמעיט עד כמה שניתן בהערכות וגם אם כן
בטח שלא שוב ושוב ושוב בפתיחת אשכולות (כמו שאמרתי שמי שהקשיב לה הפסיד לפחות 200-300 אלף שקל עד עכשיו)
אני חושב שבתוך מבול הכתבות הממומנות בתקשרות על התעשרות ברגע בקניית נכס/קרקע/קבוצת רכישה/משרד.
טוב שיש אחד שמפמפם שיש צד שני גם אם הוא מפמפם את זה באגרסיביות.
כי כמות המידע הממומן שנשפך עלינו מהקבלנים יזמים (נוכלים) הרבה יותר עצומה.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אני חושב שבתוך מבול הכתבות הממומנות בתקשרות על התעשרות ברגע בקניית נכס/קרקע/קבוצת רכישה/משרד.
ואגב אני מגיעה מהתחום
עובדת באחת החברות הגדלות בארץ בנדל"ן
לא יושבת ושומעת בכולל סיפורי סבתות מכירה נתונים ועובדות
וזה מה שהבאתי עד היום.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה הפרמטרים?
Screenshot_20230102-230020_WhatsApp.jpg

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
שומע.
אבל עדיין יש הבדל לדעתי בין כתבה ממומנת שכולם מפקפקים בה
לבין משתמש בפרוג
שהוא מתווך ויודע מה קורה בשטח

בכל אופן חשוב שכולם יזכרו שלא לסמוך על אף אחד לפני שמתייצעים עם אנשים שמכירים ופרוג זה מקסימום להתרשם מדעות שונות

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ששתיכן נותנים לייק לאות פוסט זה אומר שצדקתי ושתיכם באותה דעה.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שומע.
אבל עדיין יש הבדל לדעתי בין כתבה ממומנת שכולם מפקפקים בה
לבין משתמש בפרוג
שהוא מתווך ויודע מה קורה בשטח

בכל אופן חשוב שכולם יזכרו שלא לסמוך על אף אחד לפני שמתייצעים עם אנשים שמכירים ופרוג זה מקסימום להתרשם מדעות שונות
לא בכל כתבה אתה יודע שהיא ממומנת.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ששתיכן נותנים לייק לאות פוסט זה אומר שצדקתי ושתיכם באותה דעה.
כמו הרוח היא בעלת מידות טובות(ללא ציניות כלל)
והיא הייתה נותנת לייקים גם למי שהיה תוקף אותו
אז אין מכאן ראיה כלל

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה זה 2?
ההון העצמי או שלקחתי מהם משכנתא ענקית?
זה לא פייר, בכוונה התאמצתי מאד לא לעבור את ה 50 משכנתא משווי הדירה :(
צריך לעמוד בכל הפרמטרים?
או שמספיק רק ב 3?
התכוונת 45% הסיבה כי התמחור שלהם יותר נמוך והיום באמת יש פחות השפעה לריתוק הון.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ואגב אני מגיעה מהתחום
עובדת באחת החברות הגדלות בארץ בנדל"ן
לא יושבת ושומעת בכולל סיפורי סבתות מכירה נתונים ועובדות
וזה מה שהבאתי עד היום.

האם תוכלי להרחיב יותר,
מה את שומעת מיזמים? מה את רואה בשוק הנדלן?

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ציטוט מכתבה:

עו"ד דורון אריאל, מייסד פירמת דורון אריאל ושות': "עם עליית הריבית הנוכחית, המשק הישראלי נמצא כבר בסביבת ריבית של כמעט פי 3 מזו שהורגלנו אליה בעשור האחרון – זו דרמה אמיתית לשוק הדיור. אני סבור כי אנחנו לקראת שנה מאתגרת ב-2023 - הריבית הגבוהה שוחקת כל חלקה טובה וכל רווח אפשרי לפעילים בשוק. היא תמשיך להכביד על רוכשי הדירות וגם על יזמי הנדל"ן - כל מי שיכול לא לרכוש היום דירה – לא רוכש עקב התייקרות המשכנתא במאות שקלים מדי חודש; כל יזם שיכול היום לא לרכוש קרקע – לא רוכש עקב העלייה העצומה בעלויות המימון; כל יזם שיכול לדחות את הצורך לשלם היטלי השבחה של מאות אלפי שקלים – דוחה.

"הריבית הגבוהה היא גם הסיבה היחידה לירידה בכמות העסקאות של משפרי דיור ומשקיעים בחודשים האחרונים. מינהל התכנון יכול להתהדר ככל שירצה בכמות השיווקים ב-2022, אבל בפועל היצע הדירות לא יגדל בהכרח כפי שהוא טוען. זאת, מסיבה שיזמים רבים יושבים כיום על הגדר בשל חוסר הוודאות, לא רוכשים קרקעות, לא סוגרים עסקאות חדשות ולא מוציאים לפועל פרויקטים חדשים. כמות השיווקים והיתרי הבנייה שרמ"י מתפארת בה תתקזז ברובה על ידי הצמצום בפרויקטים כאמור".

נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו מסר: "כפי שהזהרנו לאורך החודשים האחרונים, המשך העלאת הריבית מסכנת מאוד את יכולתו של ענף הבנייה והתשתיות לבצע את המשימות שמוטלות עליו וכך מסכנת את יציבות המשק כולו. השורה תחתונה שאליה הוביל בנק ישראל ענף הבנייה והתשתיות הוא חיתוך של מעל 30% בקצב התחלות הבנייה לעומת הרבעון הראשון של השנה. אנו נסיים את 2022 עם התחלת בנייה של פחות מ-64,000 יחידות דיור – כמעט ללא שינוי מהשנה שעברה ורחוק כמעט 40,000 יחידות דיור ממה שנדרש לשוק כעת. זינוק הריבית מפחית בכל חודש את יכולתם של יזמים וקבלנים רבים לתכנן את פעילותם ובשוליים כבר דיווחו יזמים בשוק הדיור וקבלני תשתיות כי הם נתקלים בקושי לאשר ליווי בנקאי ולממן את הפעילות שלהם".

לדבריו, "הממשלה חייבת להוביל שינוי דרמטי לאורך כל שרשרת האספקה של הדירות והתשתיות כדי להציל את שוק הענף ממיתון מסוכן. עליה לשווק קרקעות מוזלות עם פטור ממס רכישה על הקרקע, לבצע השקעה מאסיבית הפחתת בירוקרטיה וקיצור הליכי רישוי בנייה, להשקיע בתשתיות תומכות דיור ולתמרץ רשויות מקומיות במימון הוצאות פיתוח בגין תוספת דירות. בנוסף המדינה נדרשת עכשיו להאיץ ולתקצב הכשרה מאסיבית של עובדים בתחומים שישראלים מבצעים. רק כך נראה שינוי בהמשך".

אאאא....

משתמש פעיל
יזמים רבים יושבים כיום על הגדר בשל חוסר הוודאות, לא רוכשים קרקעות
עוד דמוגגיה של כתבה ממומנת.

בפועל הקבלנים מגישים הצעות מחיר יותר זולות, וכנראה שזה גם יוביל לירידת מחירים.
קבלן אמור להרוויח בעיקר מהבנייה ולא מעליית ערך הקרקע.

דץ

משתמש פעיל
ופונים אליי עכשיו זו"צ ששמעו לך
ובוכים מהבוקר עד הלילה על עוד 1/2 אחוז שעלה במדד
והם חנוקים גם ככה
אני לא יודעת מה עדיף
כינוס נכסים או שחלק יבכו שעלה 1.5 ומסתבר שנחזור למחירים האלו
הם קנו אולי 20/80??
מה הם משקיעים או זו"צים???

דץ

משתמש פעיל
זו"צ שנחנקו ולקחו על דירה בב"ש למעלה ממיליון שח חובות
וכל תוספת 200 שח הם נחנקים
כבר עלה להם ההחזר למעלה מ1000 שח
עצוב....
מקווה שיהיה שינוי לטובה בקרוב .

('ישראל היום': בימים הקרובים צפוי ראש הממשלה נתניהו להודיע על הקפאת תעריף החשמל, המים והארנונה.)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה