טור דעה מזל טוב לשר השיכון ולציבור החרדי: שכונה חדשה (בגודל עיר וחצי) נולדה !

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הבעיה היא שבין שכונות הפשע בלוד לאחיסמך יש מרחק גדול...
כמו שלא חוששים לגור בבר אילן אפי' שזה מרחק קצר משייח ג'ראח...
אין מרחק גדול בין 'שכונות הפשע' בלוד לאחיסמך, ותושבי אחיסמך מסתובבים בכל חלקי העיר בלי כל חשש.
היה סיפור נקודתי בתקופת 'שומר החומות', ונגמר. מאז אין פיגועים בלוד, ואין בכלל מה להשוות את זה לירושלים המזרחית, שתושביה רואים את עצמם כפלסטינים לכל דבר.
בלוד הערבים הורגים אחד את השני מסיבות אישיות, ואין סכנה ליהודים.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אין מרחק גדול בין 'שכונות הפשע' בלוד לאחיסמך, ותושבי אחיסמך מסתובבים בכל חלקי העיר בלי כל חשש.
היה סיפור נקודתי בתקופת 'שומר החומות', ונגמר. מאז אין פיגועים בלוד, ואין בכלל מה להשוות את זה לירושלים המזרחית, שתושביה רואים את עצמם כפלסטינים לכל דבר.
בלוד הערבים הורגים אחד את השני מסיבות אישיות, ואין סכנה ליהודים.
אני הסתכלתי במפה,
ושכונת אחיסמך היא המרוחקת ביותר בנווה אביב או איך שלא קוראים לשכונה המעורבת ההיא...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זה בדיוק העניין שהתרגלת. אני נוסע פעמיים בשבוע ביוש ואין לי בעייה עם כלום, אבל כשאני לוקח טרמפיסט חרדי מקרית ספר הוא מתחיל לומר תהילים בבכיות תיכף עם ראיית הרכב הראשון עם הלוחית הלבנה...
וראשוני קרית ספר יודעים לספר על הבני-ברקים שבאו לבקר אותם בשנים הראשונות, וכל הזמן חיפשו את הערבים שכל הזמן זורקים אבנים...
אני הסתכלתי במפה,
ושכונת אחיסמך היא המרוחקת ביותר בנווה אביב או איך שלא קוראים לשכונה המעורבת ההיא...
השכונה שבה היו המהומות היא 'רמת אשכול', שכונה המרוחקת כקילומטר מ'גני איילון'.

סי 2

משתמש פעיל
לא מבין איך י-ם מגיעה ל-68 אלף משפחות

תבדקו כמה קולות קיבלו ש"ס, ג, דת ועץ בסה"כ כ- 112 אלף קולות
תוסיפו לחשבון קנאים העדה וכו' נגיע אולי ל-140 אלף קולות
אם 70 אלף זוגות הצביעו זה יוצא 140 אלף קולות
הענין הוא שלעיריה אפשר להצביע מגיל 17.....

צפה בקובץ המצורף 1361987
מהיכן הטבלה הזו ?
אשמח לקישור

סי 2

משתמש פעיל
לא רק שאני משווה, אני משווה ומעלה.
אני לא יודע מאיזו פוזיציה אתה מדבר, אני מדבר מפוזיציה של אחד שסבתו שתאריך ימים ושנים גרה בשכונת גני יער בלוד משנת תשסט, הרבה לפני שאחיסמך התחילה לזוז לאנשהו.
הבנין שסבתי גרה נמצא היום איפה שנמצא תלמוד תורה דרכי יושר באחיסמך, ממש צמוד.
בימים ההם לפני בניית אחיסמך הדרך של סבתא שלי להגיע אלינו, למודיעין עילית הייתה לצאת ללוד, ולתפוס אוטובוס מתחנה מרכזית בלוד, כל יציאה מהשכונה בעצם הייתה לכיוון לוד.
תחנה מרכזית בלוד נמצאת צמוד או ממש בתוך שכונות הפשע שאתה מדבר עליהם, ובכ"ז יצא לי כמה פעמים ללכת בתוכם ממש למרכזית.
לא סימפטי אבל הגיוני, אתה מדמיין מצב שזה קורה בחורה או בתל שבע או אפילו ברהט שהיא עיר ממוסדת.
לומר שלא נרשמו בשנה האחרונה אירועים כאלו זה פשוט לא נכון, הם אולי לא דווחו מספיק מחמת יאוש של התושבים בנגב.
העבריינים בלוד והערבים אכן הרימו ראש בשומר החומות אבל בנגב הם חוגגים כל השנה. סע בכביש 31 או 25 בשעה רנדומלית ביממה, ספר לי איך התחושה.
אני שונא את הרעיון של כסיף, אני חושב שכל מי שתומך בו צריך ללכת לשבת אחת בעומר או באזור לשמוע את צרורות הירי במהלך הלילה, לחוות נהגים בני 12 על הכביש ובשטח, ללכת במרכז מסחרי ולהתקל בקבוצה מהפזורה.
המקרה היחיד שזכור לי באחיסמך זה חיסול פנימי בלב השכונה, יכל להיות באותה מידה בכל רחוב אחר בלוד.
כסיף זה רעיון מחוצף של אנשים מחוצפים, מי שהגה אותו מתייחס לחרדים כבשר תותחים ליישוב הנגב, לא שונה הרבה מהיחס לעצים של קקל שניטעים למטרה דומה.
מי שתומך בו הם אלו שגרים בכל הנגב ומאושרים ביותר
זה שאתה יושב לך בחריש ובטוח שכל העולם לא נברא אלא בשביל חריש , טעות בידך!
צר לי לעדכן אותך כי בדרום כיום גרים יותר משפחות חרדיות מאשר חריש
ובקשר למהומות שהיו בשומר החומות אם איני טועה בכביש 65 היו לא פחות בעיות ליד כל הכפרים "אוהבי ישראל"

סי 2

משתמש פעיל
כולם יודעים שמאז ששרפו שם ניידת משטרה לפני שנה +
בין חורה לערד אין ניידת אחת לרפואה,
והבריונות חוגגת......
ולא כמו פעם שמאחורי כל תחנת אוטובוס בכביש הנ"ל התחבאה ניידת.....
ספר על הבריונות בבקשה
ולא סתם כותרות פומפוזיות

סי 2

משתמש פעיל
אני נוסע הרבה שם ויש בזה קצת צדק, אך צריך להבדיל בין כבישים ראשיים וענקיים ששם זה לא מורגש, לבין כבישים צדדיים ששם עוקפים אותך מימין ומשמאל בלי קשר לצבע הפס על הכביש, אתה כל הזמן חושש מכל גמל וג'יפ...

אם כי למען ההגינות יש לציין, כי אותה תחושה כמעט חשים גם בוואדי ערה (הדרך לעפולה והר יונה) וגם בגליל העליון (הדרך לצפת ובנותיה) ובאופן חזק פי כמה בכבישי יו"ש (הדרך לעמנואל ומעלה עמוס ותל ציון)

אז אפשר פשוט להגר לאמריקה, אבל רגע, שם המצב נורא בהרבה כי המוסלמים לפחות לא שותים אלכוהול בנהיגה...
ברור דבר אחד שישנה קבוצה שלימה במגזר החרדי שתפקידה הוא בכל פתרון למצוא את הבעיה ולהדהד אותה וכך שומרת על המחירים בריכוזים החרדים
די כבר !!
אין פתרון אחר חוץ מלבנות בדרום או לכיוון הדרום עוד לא קם האיש שמצא פתרון אחר
עוד יותר, אחרי שהציבור יתרחב לכיוון דרום מי שירצה מרכז יהיה לו יותר זול מהסיבה הפשוטה שיהיה הצע גדול
לצאת מאיזור הנוחות תמיד היה קשה , אך ברור שבמבט לאחור שמי שעשה את זה בזמן הנכון הרויח ובגדול
הקהילות שהשכילו לצאת מאיזורי הנוחות [זה כולל את בית שמש , אשדוד, אופקים , רכסים, נתיבות ,דימונה , קרית גת, חריש, הר יונה וכו'] היום מתמודדות עם מצוקה הרבה יותר קלה.

נערך לאחרונה ב:

mfe

משתמש פעיל
ובקשר למהומות שהיו בשומר החומות אם איני טועה בכביש 65 היו לא פחות בעיות ליד כל הכפרים "אוהבי ישראל"
אני הסתובבתי לא קצת באזור באר שבע והסביבה

אכן בבאר שבע בכל מרכז מסחרי קניון או תחנת דלק בכל חור בבאר שבע אפשר לראות קבוצות של בדואים מסביב לשעון והתחושה ממש ממש לא בטוחה.

לתפרח הם לא מגיעים למרות שזה קרוב לבאר שבע כי ממש אין להם מה לחפש שם
יישוב קטן שאין בו כלום

ולאופקים הם לא מגיעים כי היא אחרי באר שבע והרבה פחות מפותחת ממנה ואין להם שום צורך להרחיק עד לשם

אבל ביום שיבנו עיר חרדית ליד כסייפה ובמקרה שיהיה להם מספיק מה לחפש שם הם יבואו בהמוניהם דבר שלא קיים בשום עיר חרדית עד היום.

%;

משתמש פעיל
אני הסתובבתי לא קצת באזור באר שבע והסביבה

אכן בבאר שבע בכל מרכז מסחרי קניון או תחנת דלק בכל חור בבאר שבע אפשר לראות קבוצות של בדואים מסביב לשעון והתחושה ממש ממש לא בטוחה.

לתפרח הם לא מגיעים למרות שזה קרוב לבאר שבע כי ממש אין להם מה לחפש שם
יישוב קטן שאין בו כלום

ולאופקים הם לא מגיעים כי היא אחרי באר שבע והרבה פחות מפותחת ממנה ואין להם שום צורך להרחיק עד לשם

אבל ביום שיבנו עיר חרדית ליד כסייפה ובמקרה שיהיה להם מספיק מה לחפש שם הם יבואו בהמוניהם דבר שלא קיים בשום עיר חרדית עד היום.
תוך כמה זמן לדעתך כסיף תעבור את הגודל של אופקים ותפרח ותהפוך ל'מוקד משיכה' שיש 'מה לחפש שם' ?
למה אין לבדואים מה לחפש בערד שרחוקה משם רק 5 דק'?

mfe

משתמש פעיל
תוך כמה זמן לדעתך כסיף תעבור את הגודל של אופקים ותפרח ותהפוך ל'מוקד משיכה' שיש 'מה לחפש שם' ?
למה אין לבדואים מה לחפש בערד שרחוקה משם רק 5 דק'?
לא בטוח בכלל שכסיף תהפוך למוקד משיכה לבדואים המשועממים אבל צריך לקחת בחשבון שאם הם ימצאו מה לעשות שם הם בקלות רבה יציפו את המרכזים מסחריים בנקים קניונים וכו

תפרח זה מערבה מבאר שבע ואופקים עוד יותר מערבה
לכן אין סיבה בעולם שהם ימשיכו מבאר שבע התוססת לשתיהם
אבל כסיף תהיה יותר קרובה לחלק גדול מהפזורה מאשר באר שבע לכן במקרה והם ימצאו מה לחפש שם יש סיכוי לא קטן שהם יציפו את המרכזים המקומים

רוצה דוגמאות?
במקרה ונפתח אושר עד בכסיף
הם יכולים לבוא בהמוניהם לקניות שם
ובמקרה ונפתחים כל מיני חנויות זולות לבגדי ילדים
נשות הבדואים יוכלו לבקר שם לקניות

ואין מה להשוות בין ערד המשעממת לבאר שבע המתקדמת

חרישאי

משתמש מקצוען
כמו שענו לך, אין קשר בין אופקים ותפרח לבין כסייפה כיום.
מה שקובע את רמת הבטחון האישי והסכנה והרתיעה זו הפזורה, מבאר שבע מערבה לכיוון תפרח אופקים נתיבות אין יישוב בדואי אחד אלא חקלאות ישראלית פורחת.
אם היה יוזמה של עיר חרדית באזורים אלו זה היה מבורך, אני "זכיתי" לתור את הדרום על כל חלקיו חבל לערבב בין אזורים שלא קשורים ולהשוות בינהם.
כסיף זה רעיון שמי שהגה אותו רואה בחרדים עצי קקל למניעת התפשטות בדואים, נקודה סוף פסוק.
לגבי שומר החומות, מה שהלך בכביש 25 ו31 אז, לא נראה לי שקרה בשום מקום בארץ, עמודי תאורה נעקרו! תאורטית אזור כסיף היה במצור פיזי בזמנים אלו, המשטרה סגרה שם דיל עם שבט בדואי שיגן על הכביש!! עם כל המצב בואדי ערה לא נראה לי שזה הגיע לכזו שליטה של בני דודינו, אז חבלז על ההשוואה המיותרת,
כמו כן דמיין סיטואציה שנתקעת עם רכבך כביש 31 בואכה חורה או כסיף והאלטרנטור שבק חיים.
א. אתה תתחנן לגרריסט שיקח אותך משם ולא ישאיר אותך לחסדי הבריונים הבדואים.
ב. בהנחה שהאוטו יחכה שם כמה שעות לגרר סיכוי סביר שהוא יגיע למוסך רק עם שלדה.

חרישאי

משתמש מקצוען
ברור דבר אחד שישנה קבוצה שלימה במגזר החרדי שתפקידה הוא בכל פתרון למצוא את הבעיה ולהדהד אותה וכך שומרת על המחירים בריכוזים החרדים
די כבר !!
אין פתרון אחר חוץ מלבנות בדרום או לכיוון הדרום עוד לא קם האיש שמצא פתרון אחר
עוד יותר, אחרי שהציבור יתרחב לכיוון דרום מי שירצה מרכז יהיה לו יותר זול מהסיבה הפשוטה שיהיה הצע גדול
לצאת מאיזור הנוחות תמיד היה קשה , אך ברור שבמבט לאחור שמי שעשה את זה בזמן הנכון הרויח ובגדול
הקהילות שהשכילו לצאת מאיזורי הנוחות [זה כולל את בית שמש , אשדוד, אופקים , רכסים, נתיבות ,דימונה , קרית גת, חריש, הר יונה וכו'] היום מתמודדות עם מצוקה הרבה יותר קלה.
אין לי מושג איפה אתה גר, אני מיום ניושאי לא גרתי דקה במרכז, אז בי אין מה לחשוד, תנוח דעתך

חרישאי

משתמש מקצוען
ספר על הבריונות בבקשה
ולא סתם כותרות פומפוזיות
אני מניח שהחסימה שלך לא תתן לך בתוצאות חיפש בגוגל סיפורים על בטחון אישי בבאר שבע, ואידך זיל גמור, החלום השחור שלך שזה יקרה לציבור החרדי

חרישאי

משתמש מקצוען
ושוב משפשף את עיני בתמהון, כל העולם לא נברא אלא בשביל חריש? שא עינך לפוסט הראשון שלי באשכול הזה ותראה לשם מה נכנסתי לפה בכלל.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בקשת עזרה: דחוףףף!
לשאלת רבים, אני רוצה לכתוב היום על המחירים האמיתיים הצפויים בדירות שמוצעות בהגרלה היום, בעיקר בעניין של ההנחה המוזרה של ה20%.
בדקתי בגוגל ובמשרד השיכון וכל מקום (שנגיש בנט פרי - אין לי מושג למה הם חוסמים את גלובס ודה מרקר), למרבה הפלא (או שלא) הנתונים שם מבלבלים מאוד וסותרים אחד את השני, כאשר השאלה המרכזית שלי היא: באיזה אופן מחושבת הנחה זו?!

מי שמבין במספרים ויכול לעזור לי נא לפנות אליי באישי ואודה לו מאוד בשם אלפי קוראים.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לשאלת רבים, אני רוצה לכתוב היום על המחירים האמיתיים הצפויים בדירות שמוצעות בהגרלה היום, בעיקר בעניין של ההנחה המוזרה של ה20%.
בדקתי בגוגל ובמשרד השיכון וכל מקום (שנגיש בנט פרי - אין לי מושג למה הם חוסמים את גלובס ודה מרקר), למרבה הפלא (או שלא) הנתונים שם מבלבלים מאוד וסותרים אחד את השני, כאשר השאלה המרכזית שלי היא: באיזה אופן מחושבת הנחה זו?!

מי שמבין במספרים ויכול לעזור לי נא לפנות אליי באישי ואודה לו מאוד בשם אלפי קוראים.
מה הבעיה,
שזה לא 20%?

יעקב 11

משתמש פעיל

אני לא יודע באיזה מסלול בנט פרי אתה נמצא
אבל במסלול הכי פתוח מדורי הנדל"ן של העיתונים הכלכלים פתוחים (נראה לי עם סינון תמונות ורובוט למלל)
מצ"ב קישור לחלק
כלכליסט https://www.calcalist.co.il/real-estate
דה מרקר https://www.themarker.com/realestate
וולאה https://nadlan.walla.co.il/
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה