טור דעה מזל טוב לשר השיכון ולציבור החרדי: שכונה חדשה (בגודל עיר וחצי) נולדה !

%;

משתמש פעיל
ברור שבנגב יש בעיית בטחון אישי, ואני לא מבין מה האינטרס להסתיר זאת...
נראה לי ששנינו מסכימים אם זה שיש שם בעיה מסויימת בבטחון אישי, לא?
הנגב כולל גם אופקים, תפרח, נתיבות
האם שמעת פעם מי שאמר שמסוכן לגר שם בגלל בעיית ביטחון אישי?
איך הפכתם את כסיף למסוכנת יותר מאופקים? מתפרח? מנתיבות?

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הנגב כולל גם אופקים, תפרח, נתיבות
האם שמעת פעם מי שאמר שמסוכן לגר שם בגלל בעיית ביטחון אישי?
אין לי כח להסביר לך כעת שאופקים ותפרח זה הנגב המערבי ששם הבעיה זה יותר עזה...
בא תגיד לי עם איזה חלק מדברי אתה מסכים,
ומה ההסתכלות שלך על רמת הביטחון האישי בבאר שבע בואכה ערד..

%;

משתמש פעיל
לך תחפש ביוטיוב 'מרדף משטרתי באר שבע', מי שבאמת מכיר את השטח יודע שכל השטחים שהזכרתי שווים בעניין הזה
במפה הבאה אתה יכול לראות לבד את המרחק בין רהט לאופקים לעומת המרחק בין חורה לכסיף
1682607135380.png

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לך תחפש ביוטיוב 'מרדף משטרתי באר שבע', מי שבאמת מכיר את השטח יודע שכל השטחים שהזכרתי שווים בעניין הזה
במפה הבאה אתה יכול לראות לבד את המרחק בין רהט לאופקים לעומת המרחק בין חורה לכסיף
צפה בקובץ המצורף 1362117
אתה מתכוון לומר שגם באר שבע בעניין? מסכים בהחלט,
לאחרונה באמת ישבתי קצת על המרדפים האלו,
לפחות שמישהו יהנה מהפשע שם;)

די

משתמש סופר מקצוען
@די לפי הידוע לי בקרית ספר אין 18 אלף יח"ד

עריכה: באתר העיריה כתוב שיש 12 יח"ד
https://www.modil.org.il/אודות-העיר/

גם בביתר אין 13 יח"ד
אם אני זוכר נכון יש שם 8000 יח"ד
השאלה היא האם זה כולל יחידות דיור או לא.
בביתר נשמע לי הגיוני שיש 13,000 דירות כולל יח"ד.
במו"ע פחות מכיר אבל במו"ע יש יותר תושבים מביתר.
בירושלים אני פחות בקי בפוליטיקה ובחירות ראשונות ושניות ולמי כל קבוצה חרדית הצביעה, אבל אולי יש כאלו שהצביעו למפלגות אחרות או שיש הרבה (יותר מ30,000?) שלא הצביעו/היו רשומים בערים אחרות.

תכלס נראה לי שגם אם משרד השיכון קצת הגזימו אבל יש לפחות 200,000 בתי אב חרדיים, תקן אותי אם אתה חושב שאני טועה.

רינת סלע

משתמש צעיר
אתה מתכוון לומר שגם באר שבע בעניין? מסכים בהחלט,
לאחרונה באמת ישבתי קצת על המרדפים האלו,
לפחות שמישהו יהנה מהפשע שם;)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

הם כתבו שיש 18,400 יח"ד בק"ס,
באתר העיריה כתבו שיש 12 אלף יח"ד

לא מסתבר שיש 6000 יח"ד, כי זה אומר שלכל דירה בעיר יש יח"ד...

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הם כתבו שיש 18,400 יח"ד בק"ס,
באתר העיריה כתבו שיש 12 אלף יח"ד

לא מסתבר שיש 6000 יח"ד, כי זה אומר שלכל דירה בעיר יש יח"ד...
זה בהחלט יתכן כי יש הרבה אנשים עם 4-5 יחידות דיור לכל אחד

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
על פרוטקשן שמעת, יצא לך פעם להתקל בחבורת 'צעירים' מהפזורה פנים אל פנים, זריקות האבנים שייכות לדעתך רק לאיוש, בחורה לא רוגמים באבנים מדי פעם להנאתם? הנגב הפרוע חד משמעי יותר מסוכן מאחיסמך, גם בשגרה וגם בפר

אני גרתי בבאר שבע שנים אני לא מבין על מה אתם מדברים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כנראה שהציבור הליטאי ברובו שמתחתן עכשיו יש לו דירה בצד או שקונים מיד.
נתון שהיום ללא ממש נכון.
מכירה ב"ה הרבה מאורסים/ נשואים צעירים שלא קונים דירה, כי אין איפה/ מחכים להגרלות/ שהמחיר ירד וכד'.
מכירה גם כאלו שקונים די סמוך לנישואין

חרישאי

משתמש מקצוען
לא יצא לך ליסוע מזרחה לדימונה? אתה לא מסכים שהתחושה שם בכביש קצת פחות נעימה מנסיעה בכבישי המרכז, לא שמעת על הפרוטקשן שחוגג בכל עסקי הבניה? אני אמנם לא גרתי בבאר שבע אבל הדרום היה ההובי שלי בתור רווק ונהגתי וטיילתי שם די הרבה.
אני בהחלט חושב תחושת הביטחון האישי מבאר שבע מזרחה ודרומה לא אותו דבר כמו בלוד או בירושלים.
אם אתה טוען שכלום מזה לא מורגש אז או שאתה איש חזק ועוצמתי, או שמבאר שבע נסעת אך ורק צפונה

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לא יצא לך ליסוע מזרחה לדימונה? אתה לא מסכים שהתחושה שם בכביש קצת פחות נעימה מנסיעה בכבישי המרכז, לא שמעת על הפרוטקשן שחוגג בכל עסקי הבניה? אני אמנם לא גרתי בבאר שבע אבל הדרום היה ההובי שלי בתור רווק ונהגתי וטיילתי שם די הרבה.
אני בהחלט חושב תחושת הביטחון האישי מבאר שבע מזרחה ודרומה לא אותו דבר כמו בלוד או בירושלים.
אם אתה טוען שכלום מזה לא מורגש אז או שאתה איש חזק ועוצמתי, או שמבאר שבע נסעת אך ורק צפונה
אני נוסע הרבה שם ויש בזה קצת צדק, אך צריך להבדיל בין כבישים ראשיים וענקיים ששם זה לא מורגש, לבין כבישים צדדיים ששם עוקפים אותך מימין ומשמאל בלי קשר לצבע הפס על הכביש, אתה כל הזמן חושש מכל גמל וג'יפ...

אם כי למען ההגינות יש לציין, כי אותה תחושה כמעט חשים גם בוואדי ערה (הדרך לעפולה והר יונה) וגם בגליל העליון (הדרך לצפת ובנותיה) ובאופן חזק פי כמה בכבישי יו"ש (הדרך לעמנואל ומעלה עמוס ותל ציון)

אז אפשר פשוט להגר לאמריקה, אבל רגע, שם המצב נורא בהרבה כי המוסלמים לפחות לא שותים אלכוהול בנהיגה...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זה בדיוק העניין שהתרגלת. אני נוסע פעמיים בשבוע ביוש ואין לי בעייה עם כלום, אבל כשאני לוקח טרמפיסט חרדי מקרית ספר הוא מתחיל לומר תהילים בבכיות תיכף עם ראיית הרכב הראשון עם הלוחית הלבנה...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בביתר נשמע לי הגיוני שיש 13,000 דירות כולל יח"ד.
במו"ע פחות מכיר אבל במו"ע יש יותר תושבים מביתר.
בירושלים אני פחות בקי בפוליטיקה ובחירות ראשונות ושניות ולמי כל קבוצה חרדית הצביעה, אבל אולי יש כאלו שהצביעו למפלגות אחרות או שיש הרבה (יותר מ30,000?) שלא הצביעו/היו רשומים בערים אחרות.

תכלס נראה לי שגם אם משרד השיכון קצת הגזימו אבל יש לפחות 200,000 בתי אב חרדיים, תקן אותי אם אתה חושב שאני טועה.
גם במו"ע יש אין ספור דירות נורבגיות, אם כי היצירתיות של ביתר (על אבן אחת שבעה עיניים) טרם הגיעה לכאן וטוב שכך. הפרוייקטים המפורסמים של אמשינוב עוד יבוא גם לכאן, אלא שכדרכם של אנשי החסידות הזו הם מגיעים אחרי שכולם כבר סיימו...

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
זה בדיוק העניין שהתרגלת. אני נוסע פעמיים בשבוע ביוש ואין לי בעייה עם כלום, אבל כשאני לוקח טרמפיסט חרדי מקרית ספר הוא מתחיל לומר תהילים בבכיות תיכף עם ראיית הרכב
זה גם העניין
אבל בעיקר שמבחוץ זה תמיד נשמע יותר רציני ממה שזה באמת
ואין קבוצות בדואים שעומדים ברחוב ומלסטמים את הבריות\יש מקומות ידועים שהם נמצאים ומי שלא צריך ללכת לא הולך שם ואכמ''ל
ויש גם אירועים חריגים וכיו''ב אבל זה לא כמו שנשמע כאן כאילו זה חליל.

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
כל המצב בארצנו האהובה אינה 'מרנין'
וביום שתפרוץ פה מלחמה כל הדרכים יהיו בחזקת סכנה
המרכז הדרום הגליל הנגב יו"ש י-ם
ערי הדרום מטילי עזה
הצפון מהתקפות חיזבללה
כל אזור יו"ש מפיגועי הערבים
הערים במרכז ובפרט המעורבות מפרעות הערבים
י-ם בכלל ה' ירחם
וערי הנגב מליסטומם של הבדואים
ואם נתחיל לשפוט לפי מה יהיה המצב בשעת צרה.. אין לנו היכן לגור אלא בחוץ לארץ...
ולכן שיקול זה לטעמי, מהווה שיקול מינורי.
מה שכן יש ערים שכעת ממש המצב שם גרוע ואת זה א"א להכחיש...

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הטעות היחידה היא שהבעיות של משילות קיימות בעיקר במושבים
בערים יש ערנות שמונעת מהבדואים אפילו לחשוב על פרוטקשן
באר שבע ספציפית זה עיר שגרים בה ממש ערבים ולכן לא נעים להסתובב שם באזורים מסוימים
לא שאין פרוטקשן בערים אבל הרבה פחות ובעיקר בערים המעורבות באר שבע רמלה לוד ועוד
1682793019585.png

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה