התייעצות מה עושים אתו? - השכן הזקן משאיר זבל בחדר המדרגות

מצב
הנושא נעול.

באקינגהם

משתמש מקצוען
הביעה שלא גומלים עימו חסד- מבחינתו הוא זרק את הזבל , הביעה שזה מפריע לשכנים ועל זה מידיינים פה.
ודרך אגב ממה שהבינו מדבריך- שר
ק שומרי תורה ומצוות יכולים לעשות חסד ובין אדם לחברו.
תגובתי היתה לכל אלה שהגיבו כאן שזו מצות חסד להוריד לו את הזבל.

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
@דיאלוג סתם לכעוס זה לא בריא. אם יש לך מה להתווכח תגיבי...
זה שאין לי עכשיו הפנאי להגיב = אסור לי לא להסכים עם דעתך?
לא חוכמה לעשות לייקים- צריך להגיב. נכון שאני צודקת?!
לא חכמה לכתוב בפונט גדול. זה לא הופך את התוכן לצודק יותר

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה לא יאומן כמה עיצות יש פה
חלקם מועילות וחלקם...
ובפרט האנשים שכותבים שאפשר להוריד בעצמם
הלוואי שזה היה קל לכולם כמו שלכם קל לכתוב את זה בשלוש שניות במחשב
פותח האשכול מבקש רעיונות שלא כל אחד חושב עליהם ומציין שעל הרעיון להוריד לו את האשפה הם גם חשבו
אז מה הועילו הניקים שנתנו ודנו בעצות מהסוג הזה הרי אף אחד לא ביקש את הרעיונות הללו
הצעה שלי: לפני שאתם מגיבים באשכול כזה או אחר וודאו שאתם מספקים את המענה המתאים לפותח האשכול,
אם סתם רציתם לפרוק מהלב תציינו את זה בהודעה שנבין את ההקשר של התשובה שלכם לשיח שמתנהל באשכול,
בהצלחה

@למאי נפקא מינה אשמח למידע מה עשית בסוף?
1. תודה על כל מילה. תודה גם לכל אלו שכתבו דברים דומים.
2. אכן, עם הזמן אנשים בפרוג מתבגרים, ולומדים שלא חייבים להגיב כל מה שעולה בראש על כל דבר שמישהו כתב.
3. לשאלתך - הסוף טרם הגיע. בינתיים ממשיכים להוריד לו, הוא לא פותח ולא נענה לקריאות. בעירייה אמרו שיבדקו מה ניתן לעשות.
בבניין רק 2 משפחות חרדיות, מתוך 8 דירות. לכן לא כל מה שכתבו פה מתאים.

כמובן ששקית עם בגד לאירוסין וכדו' לא מסריחה, ומדובר על שקיות מסריחות מאד.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מצות גמילות חסד נוהג עם כל אדם וכו' ואפילו אם פקר באחת מכל המצות האמורות בתורה לתאבון, מכל מקום עדין בכלל ישראל הוא, כל שהוא מאמין בשלשה עשר עקרי הדת. [ולאפוקי אם הוא אפיקורס, וכמבאר בחשן משפט בסימן רס''ו סעיף ב']. ומצוה לרחם עליו ולגמל עמו חסד בעת דחקו. ודע עוד, דאם הוא מחלל שבת בפרהסיא, יצא מכלל ישראל, ודינו כעובד גלולים. וכן מי שהוא מלשין, יצא מכלל אחוה, ואין לגמל עמו חסד. וכל זה דוקא בשלא עשה תשובה, אבל אם עשה תשובה, אין לך דבר שעומד בפני התשובה. וגם כל זה דוקא בשנתברר שהוא כן, או שהוא מחזק בעיני הכל בענין הרע הזה, אבל משום חשדא בעלמא לא נפיק מכלל אחוה בזה.
א. מי אמר שהוא בגדר מחלל שבת בפהרסיה - יש לזה הגדרות
ב. זה חסד עם השכנים

**Moko**

משתמש מקצוען
1. תודה על כל מילה. תודה גם לכל אלו שכתבו דברים דומים.
2. אכן, עם הזמן אנשים בפרוג מתבגרים, ולומדים שלא חייבים להגיב כל מה שעולה בראש על כל דבר שמישהו כתב.
3. לשאלתך - הסוף טרם הגיע. בינתיים ממשיכים להוריד לו, הוא לא פותח ולא נענה לקריאות. בעירייה אמרו שיבדקו מה ניתן לעשות.
בבניין רק 2 משפחות חרדיות, מתוך 8 דירות. לכן לא כל מה שכתבו פה מתאים.

כמובן ששקית עם בגד לאירוסין וכדו' לא מסריחה, ומדובר על שקיות מסריחות מאד.
בעירייה? מה יכולים לעזור ?
אישתו עדיין מאושפזת ? אולי זה משהו זמני ..

בהערת אגב אציין שגם אם זה לא "חסד" וגם אם הוא חילוני ואני לא יודעת מה עוד יעלה על הדעת -- זה ודאי חסד לחנך את הילדים להתחשב בזולת , וזה ודאי חסד למשוך את כל הבניין להתנהגות חיובית ולא לכעסים ותככים. יישר כוח.

למח

משתמש פעיל
באו נעשה יום מיוחד שכל קוראי הפורום הולכים לפנות את השקית רק צריכים להשאיר את מקום הבניין[כתובת] וכולנו נלך לעשות את המצווה היקרה .....היכונו ליום הגדול....

לארג'

משתמש סופר מקצוען
באו נעשה יום מיוחד שכל קוראי הפורום הולכים לפנות את השקית רק צריכים להשאיר את מקום הבניין[כתובת] וכולנו נלך לעשות את המצווה היקרה .....היכונו ליום הגדול....
למה יום אחד?
בוא נראה אותך עושה את זה יום יום כמו שהציעו לו כאן..

שושן חוחים

משתמש פעיל
אצלינו בבניין קרה שבתקופה של הקורונה שכנים לידנו היו בבידוד ובקשו מאיתנו לפנות את הזבל שלהם,
האמת שזה ממש היה מגעיל ולא הורדנו. מה שתהינו למה שלא יניחו במרפסת שלהם כמה ימים או לחילופין שירדו באמצע הלילה....

אילה POTOGRAPHY

משתמש רשום
צילום מקצועי
אצלינו בבניין קרה שבתקופה של הקורונה שכנים לידנו היו בבידוד ובקשו מאיתנו לפנות את הזבל שלהם,
האמת שזה ממש היה מגעיל ולא הורדנו. מה שתהינו למה שלא יניחו במרפסת שלהם כמה ימים או לחילופין שירדו באמצע הלילה....
מובן ביותר שני הצדדים

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
גרנו הרבה שנים בקומה אחרונה בלי מעלית. השכנים הנחמדים היו מניחים את השקית בחוץ עד שמישהו ירד ויסחוב איתו. זה כמובן לא היה נעים , בעלי היה לוקח איתו תקופה את השקית עד שהם הבינו \הבחינו בזה ופסקו ממנהגם זה.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
סליחה מראש על התגובה. מאוד חבל שלא פינתם, ויותר מרתיח שכתבתם שהם יניחו במרפסת, סליחה מרפסת זה עומד לכמה ימים, לכם להוריד זבל זה מספר דקות, ובפרט שלא מדובר היה למספר חודשים אלא לשבוע שבועיים חבל חבל

אחד האדם

משתמש חדש
יאללה.
תורי להצליף.
פשוט מדהים ועגום לראות כמה הציבור החרדי היום מנותק מהערכים עליהם הוא אמור להיות אמון. ועוד עם כאלה הרמות גבות וכאלה חוות דעת מטובי תלמידות החכמים שבפורום...
לגוו של ענין, כל מי שפתח ספר מימיו, יודע שבכל מקום שכתוב לשון של רעך, עמיתך, אחיך, עמך וכדו', כמו: ואהבת לרעך כמוך, בצדק תשפוט עמיתך, השב תשיבם לאחיך וכו' וכו', כך בעצם לשון התורה כמעט בכל המצוות של בין אדם לחבירו, חז"ל דרשו למעט מי שאינו עושה מעשה עמך. אם כי המיעוט לא כולל מי שמחזיק בכללי בתורת ישראל ומאמין בעיקרי ורק עובר עבירות מזדמנות לתאבון. הדבר מפורש בגמרא ובפוסקים בצורה ברורה ידועה ומפורסמת.
אם אתם בכל זאת מתעקשים, הנה ציטוט מלשונו הזהב של הרב ישראל מאיר הכהן מראדין, מקוה ששמעתם עליו, בדיוק על מצות חסד:
מצות גמילות חסד נוהג עם כל אדם וכו' ואפילו אם פקר באחת מכל המצות האמורות בתורה לתאבון, מכל מקום עדין בכלל ישראל הוא, כל שהוא מאמין בשלשה עשר עקרי הדת. [ולאפוקי אם הוא אפיקורס, וכמבאר בחשן משפט בסימן רס''ו סעיף ב']. ומצוה לרחם עליו ולגמל עמו חסד בעת דחקו. ודע עוד, דאם הוא מחלל שבת בפרהסיא, יצא מכלל ישראל, ודינו כעובד גלולים. וכן מי שהוא מלשין, יצא מכלל אחוה, ואין לגמל עמו חסד. וכל זה דוקא בשלא עשה תשובה, אבל אם עשה תשובה, אין לך דבר שעומד בפני התשובה. וגם כל זה דוקא בשנתברר שהוא כן, או שהוא מחזק בעיני הכל בענין הרע הזה, אבל משום חשדא בעלמא לא נפיק מכלל אחוה בזה.
עכ"ל.

רק שאני יבין, אתם כאילו בהלם מכך שאין מצות חסד עם חילוני?!
נ.ב. יתכן אולי שתינוק שנשבה - אם וכאשר - אינו בכלל, ואכ"מ.
יש פה שני חלקים
מצוות חסד מבחינת לעזור לאותו אדם הוכחת שאין
אך מצוות חסד לנפשך ולמידותך מה תהא עליה?

משה שאחא

משתמש פעיל
תשמחו שהתכולה איננה כוללת טיטולים....

שכנה מהקומה שלי היתה משאירה טיטולים בחוץ, ולא רק זה, היא גם היתה מחתלת על רצפת המסדרון בחדר מדרגות, כדי שהריח לא יהיה אצלה בבית...
כל פעם הייתי צריכה לעבור מדירתי את כל המסדרון הארוך למעלית, בלי להעיז לנשום, ואם נשמתי בטעות אז הקאתי, ולא בתאוריה.
עד שפעם אחת, היא היתה בדיוק באמצע לחתל בחדר מדרגות, תינוק בן שנתיים בערך, ביקשתי ממנה להפסיק לחתל בחדר מדרגות.
היא ענתה לי: אני משלמת ארנונה, וזכותי להשתמש בחדר מדרגות...
תכל'ס היא נעלבה ממני והחליטה לעשות איתי "ברוגז".
הרווחתי המון מהברוגז הזה... היא היתה מהסוג של ה"אפשר להלוות?" הכרוניים (בדר"כ להלוות במתנה...) מאז שהיא החליטה על "ברוגז", הם הפסיקו לדפוק אצלינו, והפסקנו להיות מכולת :LOL:

ועכשיו תספרו לי ש"ברוגז" אף פעם לא משתלם... :ROFLMAO::ROFLMAO:
מילה אחת יש להגיב
מבחיל

באקינגהם

משתמש מקצוען
יש פה שני חלקים
מצוות חסד מבחינת לעזור לאותו אדם הוכחת שאין
אך מצוות חסד לנפשך ולמידותך מה תהא עליה?
כאילו כשהתורה אומרת לי תתחסד עם איקס ולא עם זד, אני אמור לומר לה, אוקיי, אבל לא להתחסד עם זד זה משחית את מידותי ונפשי [אם הבנתי אותך] אז כן אתחסד איתו...
אולי מה שהתורה אומרת זה הכי טוב וישר ונעים ונחמד והוגן וצודק?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה