התייעצות מה עושים אתו? - השכן הזקן משאיר זבל בחדר המדרגות

מצב
הנושא נעול.

אותו דבר

משתמש צעיר
יש מעלית בבניין?
השכן הזה לא יוצא בכללל? מי עושה לו קניות? אין לו עזרה?
לנו יש שכנים שמשאירים תזבל (פתוח!!!!) במעלית.
אף אחד לא מפנה בשבילם (אולי שכנה אחת) זה משבית את המעלית גם אח"כ, פשוט סירחון
למשהו יש פתרון לזה (הם לא אנשים מבוגרים, )

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
להוריד זבל למישו אחר זה ממש לא מינימום
זה דבר קשה מאד.
אני לא בטוחה שכל אלו שכתבו כאן שזה ברור ומינימום ומה השאלה ושאלה הזויה- היו עושים את זה בכזאת פשטות.
והכותב ביקש במפורש עצות שהן לא כוללות הצעות כאלה.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא קראתי בעיון את כל האשכול, אבל יש לי בשבילך כמה עצה פרקטית. לשבת איתו לשיחה, לשמוע ממנו מה שלומו באמת ואולי זה יפתור לך הכול.
או שהוא יבין שזה מפגע סביבתי, או שאתה תבין למה הוא לא מוריד וכבר תמצאו יחד פתרון. בד"כ אדם לא משאיר זבל סתם כי בא לו, אלא מיליון ואחד סיבות.

שמחה קופי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הרקע: שכן מעלינו, חילוני מבוגר מאד.
עד לאחרונה נראה הרבה יוצא ונכנס, לאחרונה כמעט ולא. אשתו לאחרונה פונתה בנט"ן.
לא משתפים, לא כ"כ ברור מה מצבם.
הבעיה: הוא התחיל להוציא ליד דלת ביתו שקיות אשפה, והריח המצחין פשוט בלתי נסבל.
המצב: טרם דיברנו אתו, מחשש שייפגע / ייעלב / יתאמץ מעבר לאפשרותו לפנות וכו'. לא רוצים לעשות בלי לחשוב.
הצדדים: הסבל של כל השכנים, כמובן, לא מוצדק. מאידך, יתכן מאד שהוא פשוט לא יכול לפנות את הזבל שלו לפח הטמון בחניה.
השאלה: הבו עצות מקוריות, רעיונות שלא כל אחד חושב עליהם, איך לפתור את הבעיה בדרך יצירתית.
הבקשה: לא להטיף כאן מוסר על מידות או על כבוד לאחרים ולזקנים, תנו רעיונות, בבקשה.
[עריכה: גם על הרעיון לפנות בעצמנו, חשבנו כבר, כמובן ובכל זאת - מבקשים רעיונות נוספים.]
תנסו ליצור איתו קשר דרך גורם שלישי

מנסיון אישי בבניין בעייתי עם קשישים בני ברית ושאינם כאלו

אחת הדרכים שעזרה לנו הייתה יצירת קשר דרך מכרים או קרובי משפחה של השכן

ואם לא מצאנו אף אחד אז ניסינו דרך מוצא
אם זה שכן עולה רוסי - השגנו איזה דובר רוסית
אם שכן אוקראיני - השגנו אוקראיני

בהצלחה!

לארג'

משתמש סופר מקצוען
רק לך זה מפריע? למה שאר השכנים לא מורידים את הזבל אם זה כ"כ פשוט פה לכולם? כולם זקנים שם? או עם קורונה?

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
לדעתי לשאול אותו אם רוצה שתורידו גם עבורו את הזבל כי אתם גם ככה מורידים
את שלכם
כנראה שאין לו כוח פיזי לרדת כל פעם

טאלי

משתמש מקצוען
לשוחח איתו , נקודה .ולא הבנתי ,
עד כה השכנים סבלו מריח ? כמה זמן עד שהוריד את השקית?
אולי הוא באמת צריך עזרה ,מעבר לשכנים טובים..

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
בלת''ק,
מניסיון, לפנות ללשכת הרווחה לדבר ולהסביר ולעקוב
בדרך כלל מאד עוזרים

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
- לשים בכל קומה פח ולשים מעליו שלט 'נא להשליח אשפה בפח'
- לרכוש עציצים לכל השכנים ולשים ליד הדלת במקום בו הוא שם את האשפה.
- לשתף ילדים שגרים בבנין בנושא ולהציע להם לערוך תורנות הורדת אשפה שתרגול ממתק בצידו.
- לבקש ממנקה הבנין שידפוק ויציע עזרה בלקיחת האשפה דרך התגובה שלו ניתן יהיה ללמוד מה מתאים למצב.

ולמתלהמים,
מישהו מכם יודע בת/בן כמה שואל השאלה?
אולי הוא אדם בן 60/70/80 ללא ילדים בשטח עם בעיות גב ורגלים ו-חייך קודמים על פני מסירות נפש יומיומית?
איך זה נשמע עכשיו?
יכולות להיות הרבה סיבות חוץ ממידות לא מתוקנות בהן אסור לאדם להוריד אשפה של שכנים.
ומצורת השאלה נשמע שמדובר באדם מאוד אכפתי ומאוד רגיש לזולת כך שמסתבר שיש סיבה רצינית לאי הורדת האשפה בצורה שנראית הגיונית לרבים.

דוד ליברמן

משתמש צעיר
מי כעמך ישראל!!!!!!!!!!!!!!!!!!
איזה תגובות חמות של חסד!!!!!!!!!!! אחד אחרי השני כולם פה אחד!!!!!!
אין כמו יהודים!!!!!!!!!!!!!!

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
אולי פשוט לקדש שם שמיים כמו שכתבתם בתגית וכמו שאחרים הציעו כאן
לנסות להתעניין בו?
ואחר כך להעיר בעדינות שהזבל מפריע לכם ועושה ריח לא נעים בבניין
מה עשיתם עד עכשיו? הזבל נשאר כך כמה ימים ואז מישהו הוריד?
אולי הוא מחכה לילדים שלו שיורידו?
יש כאן המון שאלות לא פתורות שבפרוג בטוח שלא תקבל תשובות.

למח

משתמש פעיל
הרקע: שכן מעלינו, חילוני מבוגר מאד.
עד לאחרונה נראה הרבה יוצא ונכנס, לאחרונה כמעט ולא. אשתו לאחרונה פונתה בנט"ן.
לא משתפים, לא כ"כ ברור מה מצבם.
הבעיה: הוא התחיל להוציא ליד דלת ביתו שקיות אשפה, והריח המצחין פשוט בלתי נסבל.
המצב: טרם דיברנו אתו, מחשש שייפגע / ייעלב / יתאמץ מעבר לאפשרותו לפנות וכו'. לא רוצים לעשות בלי לחשוב.
הצדדים: הסבל של כל השכנים, כמובן, לא מוצדק. מאידך, יתכן מאד שהוא פשוט לא יכול לפנות את הזבל שלו לפח הטמון בחניה.
השאלה: הבו עצות מקוריות, רעיונות שלא כל אחד חושב עליהם, איך לפתור את הבעיה בדרך יצירתית.
הבקשה: לא להטיף כאן מוסר על מידות או על כבוד לאחרים ולזקנים, תנו רעיונות, בבקשה.
[עריכה: גם על הרעיון לפנות בעצמנו, חשבנו כבר, כמובן ובכל זאת - מבקשים רעיונות נוספים.]
שווה לעזור אם הוא גלמוד .... אחרי כל העזרה מרוויחים פה בעולם הזה אפילו ... הרי יש לו דירה משלו.......

חדזי

משתמש מקצוען
בתור מי שניהלה פרויקט של התנדבות רפואית בבתי קשישים אני רוצה לספר לכם שיש קשישים שמפחדים מאד שלא ידעו שהם קימים ושימו לב שיתכן והקשיש הנ"ל רוצה לאותת אני כאן . אני בסדר אבל אם השקית שלנו לא תהיה בחוץ שימו לב תדפקו ותבדקו
או שהוא פשוט לא מסוגל לרדת והוא תשוש ועייף ומתבייש לבקש .
לא הייתי חושבת מידי הרבה והייתי מורידה אבל כן לפני כן לדפוק בדלת לשאול . ' אני בדיוק בדרך לאוטובוס אפשר לעזור לך ולהוריד את הפח...'(לא נחמד לגלות שזרקתם שקית עם מזון שהוא קיבל מארגון כלשהו)
ולכל הרועדים מניצול. תרגעו.

חדזי

משתמש מקצוען
שווה לעזור אם הוא גלמוד .... אחרי כל העזרה מרוויחים פה בעולם הזה אפילו ... הרי יש לו דירה משלו.......
לא ממש מתאים לחשוב בצורה כזו (לעניות דעתי)
עושים חסד כי הוא זקן וזקוק לעזרה ויש מצוה כזו לעזור ליהודי וכו וכו...
היו לי מתנדבים שפזלו לקשישים ערירים...בד"כ הם לא קיבלו כלום וגם לא ממש עשו את ההתנדבו מכל הלב

בעל בעמיו

משתמש פעיל
היו לי שכנים שהתרגלו להוציא את הפח, כי לא רצו שיסריח להם בבית, והיו מורידים אותו כשהיו יורדים.
השתגעתי מזה. עד שעלה לי רעיון.
דפקתי אצלם בדלת, הצבעתי על השקית ואמרתי בחביבות: זה בטח פה כי רציתם ששכן שיורד יקח את זה בשבילכם, נכון?...
זה לא קרה יותר!
לא יודע אם זה מה שיעזור במקרה דנן, אבל זה פתרון לאגואיסטים חסרי דרך ארץ בסיסי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה