התייעצות מה עושים אתו? - השכן הזקן משאיר זבל בחדר המדרגות

מצב
הנושא נעול.

MP3+

משתמש פעיל
זה לא יאומן כמה עיצות יש פה
חלקם מועילות וחלקם...
ובפרט האנשים שכותבים שאפשר להוריד בעצמם
הלוואי שזה היה קל לכולם כמו שלכם קל לכתוב את זה בשלוש שניות במחשב
פותח האשכול מבקש רעיונות שלא כל אחד חושב עליהם ומציין שעל הרעיון להוריד לו את האשפה הם גם חשבו
אז מה הועילו הניקים שנתנו ודנו בעצות מהסוג הזה הרי אף אחד לא ביקש את הרעיונות הללו
הצעה שלי: לפני שאתם מגיבים באשכול כזה או אחר וודאו שאתם מספקים את המענה המתאים לפותח האשכול,
אם סתם רציתם לפרוק מהלב תציינו את זה בהודעה שנבין את ההקשר של התשובה שלכם לשיח שמתנהל באשכול,
בהצלחה

@למאי נפקא מינה אשמח למידע מה עשית בסוף?
הלוואי והעצה שלך כן תועיל...;)

פנתר שמים

משתמש חדש
מחסד לא מפסידים וניתן לפנות לוועד בית או לקחת בעצמנו גם לנו היה מקרה דומה בפסולת של טכנאי שלא היה זורק לפח ולקחנו לו

לארג'

משתמש סופר מקצוען
אם הוא יודע להעלות איתו שקית קניות הוא גם יודע להוריד שקית זבל

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כבעלת נסיון, אצלנו בבניין זה עובד כך.
יש שכנה גלמודה, לא מבוגרת מאד אבל היא לא יכולה לרדת ולעלות הרבה, אין מעלית.
השכנים יודעים שכשיש שקית זבל ליד הדלת מרימים וזורקים.
אנחנו מהזן הקצת יותר איסטניסט, אז כשרואים שקית לוקחים כפפה ויורדים למטה.
היא גם מוזמנת לארוחות אצל הרבה שכנים.
מתקנים לה, עושים לה ומכינים לה.
המון פעמים אני רואה ליד הדלת מנות מוכנות ששכנים הכינו והיא לא ענתה, אז מחכה לה בחוץ.
אני ממש לא מהצדיקים שעושים הרבה, רק את הזבל לפעמים, ושצריך לפרוץ דלת או לתקן משהו לפעמים בעלי המתנדב.
זהו.
זה היופי בעמ"י, ערבות הדדית היא לא רק חרדי עם חרדי.

נערך לאחרונה ב:

MP3+

משתמש פעיל
המון פעמים אני רואה ליד הדלת מנות מוכנות ששכנים הכינו והיא לא ענתה, אז מחכה לה בחוץ.
אני ממש לא מהצידיקים שעושים הרבה, רק את הזבל לפעמים, ושצריך לפרוץ דלת או לתקן משהו לפעמים בעלי המתנדב.
זהו.
מדהים!
ריגשת.

דרמצֶגֶת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הרקע: שכן מעלינו, חילוני מבוגר מאד.
עד לאחרונה נראה הרבה יוצא ונכנס, לאחרונה כמעט ולא. אשתו לאחרונה פונתה בנט"ן.
לא משתפים, לא כ"כ ברור מה מצבם.
הבעיה: הוא התחיל להוציא ליד דלת ביתו שקיות אשפה, והריח המצחין פשוט בלתי נסבל.
המצב: טרם דיברנו אתו, מחשש שייפגע / ייעלב / יתאמץ מעבר לאפשרותו לפנות וכו'. לא רוצים לעשות בלי לחשוב.
הצדדים: הסבל של כל השכנים, כמובן, לא מוצדק. מאידך, יתכן מאד שהוא פשוט לא יכול לפנות את הזבל שלו לפח הטמון בחניה.
השאלה: הבו עצות מקוריות, רעיונות שלא כל אחד חושב עליהם, איך לפתור את הבעיה בדרך יצירתית.
הבקשה: לא להטיף כאן מוסר על מידות או על כבוד לאחרים ולזקנים, תנו רעיונות, בבקשה.
[עריכה: גם על הרעיון לפנות בעצמנו, חשבנו כבר, כמובן ובכל זאת - מבקשים רעיונות נוספים.]

תשמחו שהתכולה איננה כוללת טיטולים....

שכנה מהקומה שלי היתה משאירה טיטולים בחוץ, ולא רק זה, היא גם היתה מחתלת על רצפת המסדרון בחדר מדרגות, כדי שהריח לא יהיה אצלה בבית...
כל פעם הייתי צריכה לעבור מדירתי את כל המסדרון הארוך למעלית, בלי להעיז לנשום, ואם נשמתי בטעות אז הקאתי, ולא בתאוריה.
עד שפעם אחת, היא היתה בדיוק באמצע לחתל בחדר מדרגות, תינוק בן שנתיים בערך, ביקשתי ממנה להפסיק לחתל בחדר מדרגות.
היא ענתה לי: אני משלמת ארנונה, וזכותי להשתמש בחדר מדרגות...
תכל'ס היא נעלבה ממני והחליטה לעשות איתי "ברוגז".
הרווחתי המון מהברוגז הזה... היא היתה מהסוג של ה"אפשר להלוות?" הכרוניים (בדר"כ להלוות במתנה...) מאז שהיא החליטה על "ברוגז", הם הפסיקו לדפוק אצלינו, והפסקנו להיות מכולת :LOL:

ועכשיו תספרו לי ש"ברוגז" אף פעם לא משתלם... :ROFLMAO::ROFLMAO:

אפונה וגזר

משתמש פעיל
אוף למה אני היחיד שאמור לכתוב לכם, שאולי יש כאן צות קידוש ה', אבל מאיפה הגיעה לכאן מצות חסד?? מצוות שבין אדם לחבירו שמורות [ברובם לפחות] לשומרי תורה ומצוות בלבד, גם אם זה נחמד לכם וגםאם לא... תודה.
אתה רציני??? מזעזע ממש לקרוא שיש מישהו שקורא לעצמו שומר מצוות וחושב ככה, הפוך מכל מה שהתורה הקדושה אומרת.

אני מציעה לך לגשת לרב שלך ולשאול אותו על כך, הרי מה הסיכוי שתשתכנעו מדברי ניק אנונימי בפרוג.

יש לי המון מה להוסיף אבל זה לא נושא אשכול, וחבל שיינעל.

אילה POTOGRAPHY

משתמש רשום
צילום מקצועי
עיצה פשוטה וטובה מכל העצות שהיו פה קודם:
פשוט לשכור איזה נער\בחור שיבוא כל יום בתשלום סמלי להוריד לו את הזבל ואז אתם לא תסבלו ,
ולא תכלו את כוחכם בלהוריד לזקן את הפח. אפילו נער מהבנין לדוגמא בתשלום של 5 ש''ח לפעם.

דרמצֶגֶת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
עיצה פשוטה וטובה מכל העצות שהיו פה קודם:
פשוט לשכור איזה נער\בחור שיבוא כל יום בתשלום סמלי להוריד לו את הזבל ואז אתם לא תסבלו ,
ולא תכלו את כוחכם בלהוריד לזקן את הפח. אפילו נער מהבנין לדוגמא בתשלום של 5 ש''ח לפעם.

עצה מצוינת. מקופת ועד הבית או מקופת דמי מעשרות...

ברור שלהוריד.
אבל מאד חשוב קודם לדבר איתו.
כי קרו סיפורים על שכנים שבטוב ליבם הורידו "שקית זבל" של השכנים
ובסוף היה מדובר בשקית עם דברים חשובים

ברור שלהוריד.
אבל מאד חשוב קודם לדבר איתו.
כי קרו סיפורים על שכנים שבטוב ליבם הורידו "שקית זבל" של השכנים
ובסוף היה מדובר בשקית עם דברי ערך.
נכון מאוד !!!
לי זה היה שאמרתי למשהו שצריך לעביר לי איזו שהוא קרם שעולה מעל 400 שח
ואני לא הייתי בבית הוא השאיר לי את זה בחוץ וכשחזרתי לא ראיתי את זה שאלתי שכנים
עד שאחד אמר שהוא חשב שזה זבל ורק רצה לעשות טובה חיפשנו בפח ולא מצאנו אותו שכן כמובן התנצל ואפילו הביא פיצוי אבל אני לא לקחתי. אבל מאז אמרתי לעצמי לפני כל חסד צריך קצת חשוב

לאותו זקן יש ילדים ? פיליפיני? משהוא כזה אם כן אפשר לדבר איתם

באקינגהם

משתמש מקצוען
אולי הכוונה שחלק מהתורה ניתנה לחרדים בלבד:unsure:
אתה רציני??? מזעזע ממש לקרוא שיש מישהו שקורא לעצמו שומר מצוות וחושב ככה, הפוך מכל מה שהתורה הקדושה אומרת.

אני מציעה לך לגשת לרב שלך ולשאול אותו על כך, הרי מה הסיכוי שתשתכנעו מדברי ניק אנונימי בפרוג.

יש לי המון מה להוסיף אבל זה לא נושא אשכול, וחבל שיינעל.
יאללה.
תורי להצליף.
פשוט מדהים ועגום לראות כמה הציבור החרדי היום מנותק מהערכים עליהם הוא אמור להיות אמון. ועוד עם כאלה הרמות גבות וכאלה חוות דעת מטובי תלמידות החכמים שבפורום...
לגוו של ענין, כל מי שפתח ספר מימיו, יודע שבכל מקום שכתוב לשון של רעך, עמיתך, אחיך, עמך וכדו', כמו: ואהבת לרעך כמוך, בצדק תשפוט עמיתך, השב תשיבם לאחיך וכו' וכו', כך בעצם לשון התורה כמעט בכל המצוות של בין אדם לחבירו, חז"ל דרשו למעט מי שאינו עושה מעשה עמך. אם כי המיעוט לא כולל מי שמחזיק בכללי בתורת ישראל ומאמין בעיקרי ורק עובר עבירות מזדמנות לתאבון. הדבר מפורש בגמרא ובפוסקים בצורה ברורה ידועה ומפורסמת.
אם אתם בכל זאת מתעקשים, הנה ציטוט מלשונו הזהב של הרב ישראל מאיר הכהן מראדין, מקוה ששמעתם עליו, בדיוק על מצות חסד:
מצות גמילות חסד נוהג עם כל אדם וכו' ואפילו אם פקר באחת מכל המצות האמורות בתורה לתאבון, מכל מקום עדין בכלל ישראל הוא, כל שהוא מאמין בשלשה עשר עקרי הדת. [ולאפוקי אם הוא אפיקורס, וכמבאר בחשן משפט בסימן רס''ו סעיף ב']. ומצוה לרחם עליו ולגמל עמו חסד בעת דחקו. ודע עוד, דאם הוא מחלל שבת בפרהסיא, יצא מכלל ישראל, ודינו כעובד גלולים. וכן מי שהוא מלשין, יצא מכלל אחוה, ואין לגמל עמו חסד. וכל זה דוקא בשלא עשה תשובה, אבל אם עשה תשובה, אין לך דבר שעומד בפני התשובה. וגם כל זה דוקא בשנתברר שהוא כן, או שהוא מחזק בעיני הכל בענין הרע הזה, אבל משום חשדא בעלמא לא נפיק מכלל אחוה בזה.
עכ"ל.

רק שאני יבין, אתם כאילו בהלם מכך שאין מצות חסד עם חילוני?!
נ.ב. יתכן אולי שתינוק שנשבה - אם וכאשר - אינו בכלל, ואכ"מ.

**Moko**

משתמש מקצוען
אני ממש לא מהצדיקים שעושים הרבה, רק את הזבל לפעמים, ושצריך לפרוץ דלת או לתקן משהו לפעמים בעלי המתנדב.
זהו.
וואו, מדהים.
זו ההוכחה לכוח ההרגל , מה שאנחנו מכניסים לעצמנו כמובן מאליו פשוט הופך להיות כזה!

אילה POTOGRAPHY

משתמש רשום
צילום מקצועי
יאללה.
תורי להצליף.
פשוט מדהים ועגום לראות כמה הציבור החרדי היום מנותק מהערכים עליהם הוא אמור להיות אמון. ועוד עם כאלה הרמות גבות וכאלה חוות דעת מטובי תלמידות החכמים שבפורום...
לגוו של ענין, כל מי שפתח ספר מימיו, יודע שבכל מקום שכתוב לשון של רעך, עמיתך, אחיך, עמך וכדו', כמו: ואהבת לרעך כמוך, בצדק תשפוט עמיתך, השב תשיבם לאחיך וכו' וכו', כך בעצם לשון התורה כמעט בכל המצוות של בין אדם לחבירו, חז"ל דרשו למעט מי שאינו עושה מעשה עמך. אם כי המיעוט לא כולל מי שמחזיק בכללי בתורת ישראל ומאמין בעיקרי ורק עובר עבירות מזדמנות לתאבון. הדבר מפורש בגמרא ובפוסקים בצורה ברורה ידועה ומפורסמת.
אם אתם בכל זאת מתעקשים, הנה ציטוט מלשונו הזהב של הרב ישראל מאיר הכהן מראדין, מקוה ששמעתם עליו, בדיוק על מצות חסד:
מצות גמילות חסד נוהג עם כל אדם וכו' ואפילו אם פקר באחת מכל המצות האמורות בתורה לתאבון, מכל מקום עדין בכלל ישראל הוא, כל שהוא מאמין בשלשה עשר עקרי הדת. [ולאפוקי אם הוא אפיקורס, וכמבאר בחשן משפט בסימן רס''ו סעיף ב']. ומצוה לרחם עליו ולגמל עמו חסד בעת דחקו. ודע עוד, דאם הוא מחלל שבת בפרהסיא, יצא מכלל ישראל, ודינו כעובד גלולים. וכן מי שהוא מלשין, יצא מכלל אחוה, ואין לגמל עמו חסד. וכל זה דוקא בשלא עשה תשובה, אבל אם עשה תשובה, אין לך דבר שעומד בפני התשובה. וגם כל זה דוקא בשנתברר שהוא כן, או שהוא מחזק בעיני הכל בענין הרע הזה, אבל משום חשדא בעלמא לא נפיק מכלל אחוה בזה.
עכ"ל.

רק שאני יבין, אתם כאילו בהלם מכך שאין מצות חסד עם חילוני?!
נ.ב. יתכן אולי שתינוק שנשבה - אם וכאשר - אינו בכלל, ואכ"מ.
הביעה שלא גומלים עימו חסד- מבחינתו הוא זרק את הזבל , הביעה שזה מפריע לשכנים ועל זה מידיינים פה.
ודרך אגב ממה שהבינו מדבריך- שר
ק שומרי תורה ומצוות יכולים לעשות חסד ובין אדם לחברו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה