דרוש מידע מה לבדוק בסיור בדירה למכירה

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נתקלתי פעם במסמך שמפרט דברים שיש לשים לב אליהם כשבאים לדירה חדשה, מה לבדוק, מה לשאול-לחקור, עדיפויות וכדומה.
יש למישהו מסמך כזה או לינק למקום מתאים?

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חשבתי שאת תוכלי לעזור...
אני מגיעה מצד המוכר :)
לא רגילים לתת חומר ללקוחות איך לבדוק אותנו :p

אבל כן יכולה לתת דברים עיקריים שכדאי לשים לב.
אשתדל לכתוב מיד לאחר שיחות הטלפון של בוקר.

אסתילה ...

משתמש פעיל
אני מגיעה מצד המוכר :)
אופס...
לא רגילים לתת חומר ללקוחות איך לבדוק אותנו :p
סורי
אבל כן יכולה לתת דברים עיקריים שכדאי לשים לב.
אשתדל לכתוב מיד לאחר שיחות הטלפון של בוקר.
ולכן הפניתי אותו אלייך, כי ידעתי שלא משנה מה תשמחי לעזור:)

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נתקלתי פעם במסמך שמפרט דברים שיש לשים לב אליהם כשבאים לדירה חדשה, מה לבדוק, מה לשאול-לחקור, עדיפויות וכדומה.
כמה שאלות
1. הדירה בנויה?
2. גרו בדירה לפניכם? [כלומר יד שניה]
3. האם אתם רכשתם ישירות מהקבלן?
4. יש לכם חוזה מפורט על תכניות ואבזורים?
5. כל הבנין חדש או רק הדירה שלכם?

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כמה שאלות
1. הדירה בנויה?
2. גרו בדירה לפניכם? [כלומר יד שניה]
3. האם אתם רכשתם ישירות מהקבלן?
4. יש לכם חוזה מפורט על תכניות ואבזורים?
5. כל הבנין חדש או רק הדירה שלכם?
קודם כל תודה.
שנית, יש כמה אופציות. נניח דירה חדשה בתמ"א 38 אבל יש עוד דירות, יש חדשות ויש ישנות.

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
פעם בא מנהל של חברת תיווך גדולה
לאחר שראה שדירה שבה גרנו והבעלים הוציא למכירה הרבה קפצו עליה
והחליט לראות בעיניו את המקום ולא בעיני עובדיו

ואחרי סיור ראשוני השאלה הראשונה שהוא שאל וקצת המהמה אותי
היה "מה החסרונות של הדירה ?"
שאלתי חסרונות?! הייתי רגילה ששואלים
מה טוב?, ומה כיווני האוויר ?
אנשים מגיעים לראות דירה בגישה חיובית שהיא דירת חלומותיהם במיוחד אם אהבו את המראה שלה הראשוני שלה
אבל לכל , כל דירה יש חסרונות , אז תבררו מה הן , והאם הן מסתדרות עם סדר העדיפויות שלכם.

גם לשאול מי השכנים , יש אתם בעיות?
רטיבויות , נזילות , לחות ?
בידוד , מבחינת שמע והן מבחינת קור וחום
הזק ראיה
כמה עולה ארנונה
אם ליד מערכת כבישים נרחבת לשאול אם יש מזה הרבה אבק או שזה משפיע באיזו שהיא צורה וכו'...

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כל הנכתב כאן – הוא בדירה קיימת.

איך לבדוק חוזה של דירה על הנייר, זה נושא אחר לגמרי. [כמובן שלא מפרטת על האזור וכו', כי זה לא קשור לתקינות]

אני עובדת זמן קצר מאד בתחום הנדל"ן בישראל, עדין לא מכירה לעומק את כל ההתחייבויות, ונושא האחריות, ולכן לא אתן כאן את החוקים הבדוקים שבנושא.

בעיקרון יש בזה חוקים ברורים, אבל כדאי לברר יותר לעומק ולא לסמוך עלי –

ליקויי בניה בצנרת, הסקה, מרזבים, שנתיים אחריות.
רטיבות שלוש שנים
איטום ארבע שנים
סדקים חמש שנים
קיר חיצוני שבע שנים.
בגדול – שנה אחרי כניסה לדירה, הקבלן עובר דירה דירה ומחתים שאין לקויות בדירה, ורק אחרי חתימה של כלל השכנים, הוא מקבל את ערבויות היזם.

מה כדאי לבדוק?

• האם התוצאה דומה לחוזה, החל מהדברים הכי בסיסיים, כמו למשל כמה מטרים הדירה, לעיתים יש טעות באחוזים קטנים, וכדאי לבדוק זאת. להמשיך בנושא של חומרי בניה, [שחור ולבן] צבע הקירות, ריצוף, שקעים, באם זה חשמל חכם לבדוק שכל המערכת היא אכן מה שכתוב בחוזה. וכך לעבור סעיף סעיף ולראות שכל מה שנחתם אכן בוצע.
  • מתוך ניסיון אחד הדברים הכי בעייתים זה נושא הרטיבות,
  • בחלק ממדינות אירופה החוק מחייב לבדוק זאת בצורה מאד מעמיקה, לדוגמא מקלחון – ממלאים את המקלחון במים לגובה של 3 סנטימטר, אוטמים את הניקוז, ומשאירים כך ל24 שעות, באם אחרי 24 שעות המים הם פחות מ3 סנטימטר, התוצאה שיש דליפה, ויש צורך באיטום מחדש.
  • בקומת גג, יש צורך לעשות בדיקה מעמיקה, לא מעט רטיבויות מגיעות מאיטום לקוי בגג, והתוצאות מאד קשות, הן מים חודרים בחורף, והן קירות מתקלפים, ועובש, ולאחר הכניסה לדירה יותר קשה לדרוש זאת מהקבלן, תמיד הוא חייב לתקן, השאלה הטיימינג.
  • תתפלאו – אבל לפעמים עוד בטרם כניסה לדירה, כבר יש רטיבות בפינות שבין החיבור של הקיר לתקרה.
  • בדיקת זרם המים, הן לחץ המים, והן את כל החיבורים שאכן שום דבר לא מטפטף, וכל החיבורים מסודרים על הצד היותר טוב. גם בדירה וגם במוליכי המים. כולל הכיור באמבט, והאמבט עצמו. עדין זה בגדר האיטומים, אבל שלב אחד אחרי איטום רגיל. לפעמים אפילו בברז של המדיח ישנם בעיות, וחבל למצוא אותם אחרי הכניסה לדירה.
  • ריצוף – שהוא אכן ישר [יש שצוחקים על נושא זה, אבל לצערי מוצאת לא פעם קשיים בזה] איטום בין הרצפות, עדיף לבדוק עם פלס.
  • חלונות – שוב איטום, [הדרך שאני עושה... מדליקה נר כשהחלון סגור, אם יש מעט אוויר הלהבה תזוז]
  • דלתות, שאין שריטות, שהן נסגרות כהלכה, שאין רווח מידי גדול בחלק התחתון, שהמנעול עובד ומצליח לסגור, [לא תאמינו כמה פעמים זה לא תקין]
  • לבדוק בשטח פתוח את השיפוע, עושים את הבדיקה על ידי הזרמת מים, ובדיקה של מהירות התגובה של ריקון המרפסת. ולראות האם נשארו שלוליות שמוכיחות על חוסר שיפוע מתאים.
  • באם יש סוכה נפתחת, כדאי לבדוק את המים אף מעל לסוכה, ובמקומות שיש שלג, לבדוק את השיפוע האם מתאים גם להצטברות של שלג,
  • בעבר בדירה במדינה מושלגת, תקרה דומה לזו קרסה לנו L
  • לבדוק שקעים של חשמל, של טלפון, שאכן מחוברים. להדליק מזגנים ולראות שיש מספיק כח חשמל לדירה.
  • דוד שמש, האם הוא מחובר לחשמל... והאם הוא אכן פעיל [וגם לבדוק שהברז מים חמים הוא החם ולא הקר הוא החם....
יש המון חומר באינטרנט כל כך, אני כתבתי מתוך מה שעלה בראשי, ועברתי במעט על ההוראות לקבלנים אצלנו, יש חברות שיודעות לעשות לנו את המוות על כל פיפס הכי קטן שיש, ולבקש פיצוי [שכרגיל לא יגיע :) ]

בן המלאך

משתמש פעיל
היה באתר דקל עד לאחרונה.
מדריך דקל - לבדיקת דירת מגורים.
זה היה ספר דיגיטלי, שהופיע באתר עם יותר מ - 100 עמודים לקריאה.
מה צריך לבדוק, לפני קבלת דירה.
זה היה ספר יפה קריא ברור.
לאחרונה זה ירד מהאתר שלהם.
צריך לבדוק אולי ואיך ניתן להשיג זאת.

נערך לאחרונה ב:

היפי

משתמש פעיל
אם זו דירה קיימת - יד שניה
לא להתבייש לבדוק את התריסים שהם עובדים, החלונות שהם נפתחים, אפילו לפתוח את ארונות המטבח ולוודא שאין שם רטיבויות ועובש.
לבדוק את הברזים ואת לחץ המים, ומה האפשרויות למים חמים.
לשאול לגבי שיפוע של ריצוף.

זה אולי לא ישנה את עצם קנית הדירה, אבל יכול להשפיע על המחיר ו/ או על דרישה מבעל הבית לבצע תיקונים בדברים האלו.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מה שנראה לי הכי חשוב זה רטיבויות
אם זה מהגג, משכנים או בקירות חיצוניים
וכן ברצפה לבדוק שאין סימני רטיבות.

איטום או החלפת צנרת הם מסוג הדברים שלתקן אותם עולה הון עתק וצריך לדעת מראש ולשקלל במחיר הדירה.
אם באתם לדירה והיא מסויידת בצבע טרי תבדקו מה מתחבא מאחורי הצבע.

דבר נוסף שחובה לברר ולא אצל בעל הדירה- מי הם השכנים, אם יש בעיות מיוחדות עם אי מי מהם
(לפעמים יש שכנים שיכולים להוריד את ערך הנכס מאוד, כמו שכנים שמגדלים בעלי חיים, הזנחה קשה, אנשים רעים ועוד)
הייתי מחפשת מישהו שמכירים מהאזור לשאול על האזור, הבנין וכו'

לבדוק אופציות להרחבה. יכול להיות שנראה כאילו יש אבל יש בעיות עם שכנים או בעיות אחרות שמונעות.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
פעם בא מנהל של חברת תיווך גדולה
לאחר שראה שדירה שבה גרנו והבעלים הוציא למכירה הרבה קפצו עליה
והחליט לראות בעיניו את המקום ולא בעיני עובדיו

ואחרי סיור ראשוני השאלה הראשונה שהוא שאל וקצת המהמה אותי
היה "מה החסרונות של הדירה ?"
שאלתי חסרונות?! הייתי רגילה ששואלים
מה טוב?, ומה כיווני האוויר ?
אנשים מגיעים לראות דירה בגישה חיובית שהיא דירת חלומותיהם במיוחד אם אהבו את המראה שלה הראשוני שלה
אבל לכל , כל דירה יש חסרונות , אז תבררו מה הן , והאם הן מסתדרות עם סדר העדיפויות שלכם.
זה טוב רק כששואלים את השוכר, ולא את בעל הנכס.
כי הרי ברור שבעל הנכס יגיד מיד את כל חסרונות הדירה...
וגם שוכר לא תמיד אומר.
צריך לדעת לבדוק הכל לבד ולא להסתמך על אף אחד.
לבדוק טוב את הגדלים של החדרים, שמתאים לצרכים שלכם.
אם יש תריס או וילון סגור, לפתוח ולנסות להבין אם יש סיבה לזה שהוא היה סגור.
לבדוק אם אין רעש/ריח/נוף לא נעים באזור הדירה.
לבדוק את השכנים היטב, ולא להסתפק בתשובה מתחמקת.
אתם צריכים לברר היטב, כמעט כמו בשידוכים.
[הרי לא סתם כתוב במשפט אחד שכלים נאים ... ודירה נאה מרחיבין דעתו של אדם.]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה