עזרה מה ההבדל בין פיליפינית לאמא?

חושב מחדש

משתמש מקצוען
ילד בעייתי זה לא יצירת ההורים!
כמובן שלא הכללתי, אלא כתבתי כך: 'אבל אולי ההורים לעיתים יוצרים ילד בעייתי'

כמובן שיש ילדים עם צרכים מיוחדים שאכן זקוקים לעזרה וסיוע, והחינוך והטיפול בהם מקשה,
אך לעיתים ישנו מצב שההורים גרמו לילד לקבל את התשומת לב כאשר הוא פחות נחשב.
ושוב - אנחנו נגררים לנושא שהוא לא חלק מהאשכול הזה.
ולא בפורום שכזה.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
אבל איך להסתכל על זה כמו פיליפינית ר"ל, או כמו עבודת המקדש זו בחירה שלה!!
ואיך שהיא רואה את עצמה כך גם הילדים שלה מקבלים את זה

אם היא עושה הכל בצורה טכנית באמת אין הבדל.

מעניין אם זה עובד גם הפוך, כלומר: האם פיליפינית יכולה לדמיין שהיא עושה עבודת קודש וזה יהיה כך.
כי אם לא, אז כנראה שיש בכ"ז הבדלים גם בלי קשר איך "מסתכלים על זה"

מרחבית

משתמש מקצוען
כמובן שיש ילדים עם צרכים מיוחדים שאכן זקוקים לעזרה וסיוע, והחינוך והטיפול בהם מקשה,
אך לעיתים ישנו מצב שההורים גרמו לילד לקבל את התשומת לב כאשר הוא פחות נחשב.
ושוב - אנחנו נגררים לנושא שהוא לא חלק מהאשכול הזה.
ולא בפורום שכזה.

1. העובדה שלא כל הילדים באותה משפחה הם 'בעיתיים' אומרת, שאין כאן דפוס של הורים שגורם בברור לבעיות. מקסימום האינטרקציה בין ההורים לילד המסוים הזה - לא 'הלכה' טוב. (במידה שאין אלה בעיות לגמרי אובייקטיביות).

2. יש ילדים שפשוט זקוקים ליותר. בלי קשר לבעייתיות משום סוג.

3. מבחינת קושי ההורים וכלל המשפחה - לא משנה הגורמים לקושי. ההורים הרי עושים את הכי טוב שהם יודעים/יכולים. וכשיש ילד עם קשיים - תהיה הסיבה אשר תהיה - הוא צורך הרבה יותר זמן ואנרגיות מכל הסוגים - וזה אתגר לא פשוט, והאתגר הזה לגמרי לא נדיר.

פפרר

משתמש מקצוען
כל התגובות נכונות
אבל עדיין , בנוסף אני ממליצה , גם אם היא חושבת שהתקציב לא מאפשר
לקחת עוזרת בית שעתיים בשבוע - לא תאמינו מה היא מספיקה בשעתיים שהיא עסוקה 100% בניקיון ,
בלי לעזור תוך כדי לילדים בשיעורי בית/טלפונים חשובים / בישולים /סידורים דחופים ועוד טרדות כאלה ואחרות
מהרגע שהתחלתי , אני רק מצטערת על כל השנים שלא עשיתי את זה
וכמובן שתברר קודם על העוזרת ...

פפרר

משתמש מקצוען
מסופר על רבי אייזיק שר שחזר מתפילת שחרית בישיבה מלווה בתלמידיו.
בדרך באה לקראתם אישה דוחפת עגלת תינוק במהירות וכמעט הפילה את ר' אייזיק שר על הארץ.
פנו אליו תלמידיו בתואנה שזה ממש לא כבוד התורה והיה כאן חוסר זהירות מצידה.
פנה אליהם ר' אייזיק שר ואמר: "האישה הזאת, בלילה לא ישנה כי היא טיפלה בתינוק, והתעוררה מוקדם בבוקר כדי להוציא את הילדים ללימודיהם בזמן וכעת הולכת להביא את התינוק למטפלת כדי שתוכל היא ללכת לעבודה להביא מעט פרנסה וכדי שבעלה יוכל לשבת בשלווה.
האישה הזו עשתה הכל למען בעלה וילדיה וכלום בעבורה.
ואני - התעוררתי מוקדם והתפללתי - עבורי, וכעת אני הולך לביתי, ואחר כך אלך ללמוד בשביל שכרי.
וכיצד תוכלו כך לטעון כלפיה?"
חזק !

רחל סרולוביץ

כתיבה שיווקית וקופירייטינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
@ששונית , זה נושא שמתאים יותר לפורום חכמת נשים (אשמח להמליץ עלייך שם).
יש הרבה דברים ששם אפשר לפתוח בעדינות, וכאן לא.
זה קצת מרגיז שמי שמעירה את ההערה הזו כל פעם היא כזו מן היושבות על ההר.
כדי להתקבל לפורום הזה צריך לעבור דרך חתחתים!

פסי דבלינגר

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
למה היא מרגישה פיליפינית, היא אמא שלהם את האהבה האימהית והאכפתיות האמיתית רק היא יכולה לתת, לא אף אחד בעולם!!!!
ממליצה לה לקרוא פוסטים של @פסי דבלינגר , שכותבת כ"כ אמיתי ועוזרת לנו להרגיש את היופי שבאמהות שלנו

וחוץ מזה שאת המשכורת שלה אי אפשר לשער בכלל במושגים שלנו

ותמסרי לה בשמי שאני מעריכה אותה מאוד ושולחת לה חיבוק חם (על החתום אמא לשישה רצופים בלע"ר כי"ר אמן)

תודה על המשוב:)
בעבר הפוסטים התפרסמו מידי שבוע בפרוג ,
עכשיו אפשר להרשם לקבלת פוסט שבועי ישירות למייל.

מטרת הפוסטים לרענן ולהזכיר לנו כמה תפקיד האימהות שלנו נהדר, עוצמתי ומלא סיפוק על אף האתגרים והמטלות השוטפות והסוחפות...
כולנו אימהות,עסוקות עובדות ולפעמים חלשות עצבניות ואבודות, אז נחמד מידי פעם לקבל תזכורת , לא?

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
האמת, נדהמתי מהשאלה!
לא קראתי את התגובות, אז ייתכן שכבר ענו.
אמא זה קודם כל קשר דם! (ואת כל השאר כנראה פרטו פה)
להשוות לפיליפינית? משהו לא נבלע לי. לכאורה זה לא סתם שאלה. איני מכירה את האישה אבל חייב להיות שמשהו עומד מאחורי השאלה הזו.
אולי היא לא מקבלת מספיק הערכה, ואולי הילדים שלה מתנהגים אליה כאל פיליפינית, אחרת קשה לי להבין מנין נובעת השאלה.

ברוך אתה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אישה צעירה אמא לשלושה צפופים שאלה אותי את השאלה הזו.
היא מרגישה הפיליפינית של הבית, רק שפיליפינית מקבלת משכורת והיא לא.
בעלה משתדל לעזור גם בבית וגם עם הילדים, היא עובדת בבקרים בעבודה נחמדה, אבל מרגישה פיליפינית.
אמרתי לה שפיליפינית לא שותפה בקבלת החלטות אבל הטיעון לא התקבל על דעתה. למרות שהיא מחליטה הרבה בבית, היא עדיין מרגישה עוזרת ולא אמא.
אז איזה עוד הבדל יש בינהן? או מה יגרום לה להרגיש אמא ולא עובדת זרה?
תודה מראש על כל תגובה

זה סוג של שפה של אנטי חרדים!
"צער גידול בנים" זהו קללה מאלוקים.
זה המטרה.
אבל בסוף מגיע נחת כשגומרים לחתן הילדים ונהנים מהנכדים

ששונית

משתמש מקצוען
טוב, אז ככה.
מכירות את זה שמישהו במצוקה מבקש עזרה, מתגייסים לעזור לו, מגישים עזרה והברנש נעלם.
זה עזר? הצליח? עבר? הלו? אין אף אחד.
אז לכן, כדי להשיב את רוחכן והתעניינותכן, אספר את ההמשך.
הבוקר הדפסתי את כל התגובות המאוד נבונות ומחכימות והעברתי אותן לאותה חברה הספק אמא ספק פיליפינית.
היא קראה אותן בתשומת לב.
למען האמת, התגובות על האושר העצום והשליחות המופלאה והשכר האלוקי ודומיהם די עיצבנו אותה, כמו שהרבה אמרו כאן, כי היא יודעת את זה היטב ויכולה גם למסור סדרת הרצאות בנושא.
מה שמאוד דיבר אליה היה התגובות שגרמו לה לברר בכנות ובפנימיות איזה היבט של פיליפינית היא מוצאת בעצמה. ("ברור שאני לא חושבת שאני פיליפינית, אני בהירה ובלונדינית")
הברור העלה שלפני שמגיעה עוזרת, פיליפינית או קרואטית, אין לה בעיה ללכלך עוד כמה קערות ולהשאיר טפטופים על הרצפה, כי עוד מעט העוזרת מגיעה.
וזו היתה הארה של הנקודה המדוייקת שהפריעה לה.
שבעלה שבאמת עוזר ובאמת משתדל, מותיר אחריו בלגן ולכלוך בכיף, ממש כמו שהיא משאירה לפני שמגיעה העוזרת.
ההבנה הזו עזרה לה הרבה יותר משאפשר לתאר.
היא דיברה עם בעלה גלויות והסבירה לו כמה מפריע לה הכוס קפה על השיש, הנעליים בסלון והשקית בדלת הבית, והוא הופתע והצטער והתנצל והיא מרגישה עכשיו כל כך אמא, כל כך לא פיליפינית.
אז אני ממלאת את בקשתה להודות לכל המגיבים והמגיבות שפתחו לה את העיניים וניקו לה את הלב.
ולפי כמות הצפיות באשכול הזה (3560 פלוס) נראה לי שהשאלה הזו מצטעקת ונחבטת בין קירות הלב של אימהות רבות מספור, ואני בטוחה שכל אחת מהן מצאה בתגובות הרבות מענה למצוקתה.
שהשם הטוב יתן בלב כולנו המון אושר וחדווה וישלח לנו מידו הרחומה בריאות וכוחות לגדל את המתנות המבורכות שהוא שלח אלינו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
זה קצת מרגיז שמי שמעירה את ההערה הזו כל פעם היא כזו מן היושבות על ההר.
כדי להתקבל לפורום הזה צריך לעבור דרך חתחתים!

למה דרך חתחתים? רק להזדהות בשם מלא, ולהביא ממליצה אחת מתוך הפורום.
זה מינימום נדרש בשביל לוודא שהפורום יישאר מרחב מוגן.
כל אלו שאני מכירה אותן, אפילו דרך מישהי משותפת, יכולות להתממלץ דרכי. בשמחה.

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אני קוראת את האשכול הזה רק כעת
ותרשו לי קצת להטות את האשכול הצדקני הזה על פיו.
בכנות, אבל הכי בכנות, מי מכן לא מרגישה לפעמים פיליפיניות?

זה עדיין לא מפחית מאיתנו את תחושת ה"שליחות הנעלה",
עדיין לא אומר שמשהו בבחירות שלנו מוטעה
עדיין לא אומר שאנחנו לא יוצלחיות, או מדוכאות או לא שורדות
או שהבעל שלנו לא שווה.

לא, כי אנחנו חיות בדור של אוטוסטרדה בלתי אפשרית.
ותביאו לי אישה אחת מחו"ל שתראה איך נשים ישראליות חיות כאן בארץ, במירוץ הזוי,
גם עובדות במשרות מלאות, גם מתפקדות כאמהות וסופרוומניות.
להגיד שאנחנו מסכנות, לא.
אבל כן, לפעמים בכל אחת מאיתנו מתגנבת התחושה הזו, אני פה פיליפינית
ולא מרגישות ביום יום את תחושת השליחות הנעלה.
כן יודעות שיש לנו משהו שבחרנו, ובשבילו אנחנו עובדים.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
לא. בלי הצטדקות. אף פעם לא הרגשתי פיליפינית.

כשהבת שלי התעוררה בלילה, אמרתי: אוף, רק עכשיו נרדמתי. וקמתי לה, חיבקתי אותה בחום, נדנדתי,,, עד שנרדמה.

ואם הרגשתי באמצע הלילה צמאה. אמרתי: אוף רק עכשיו נרדמתי. וכשניסיתי להתהפך, והרגשתי עדיין צמאה, קמתי ושתיתי.

בשני המקרים הרגשתי אותו דבר.

יש שעות קושי, ויש שעות של חולשות, אבל זה עדיין לא פיליפינית. כי פיליפינית רק עובדת. ולא מרצון. אמנם זה מבחירה, היא רוצה לעבוד, אבל לא מרצון שהבית יהיה נקי, או שהילד יהיה שבע, נקי, שמח...

סמינר דוד

משתמש מקצוען
זה סוג של שפה של אנטי חרדים!
"צער גידול בנים" זהו קללה מאלוקים.
זה המטרה.
אבל בסוף מגיע נחת כשגומרים לחתן הילדים ונהנים מהנכדים
לא מסכימה עם זה כלל וכלל!

אלה דיבורים של חולשה, בדרך כלל זמנית, ולא של אנטי חרדים, ועוד כמה...

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא. בלי הצטדקות. אף פעם לא הרגשתי פיליפינית.

כשהבת שלי התעוררה בלילה, אמרתי: אוף, רק עכשיו נרדמתי. וקמתי לה, חיבקתי אותה בחום, נדנדתי,,, עד שנרדמה.

ואם הרגשתי באמצע הלילה צמאה. אמרתי: אוף רק עכשיו נרדמתי. וכשניסיתי להתהפך, והרגשתי עדיין צמאה, קמתי ושתיתי.

בשני המקרים הרגשתי אותו דבר.

יש שעות קושי, ויש שעות של חולשות, אבל זה עדיין לא פיליפינית. כי פיליפינית רק עובדת. ולא מרצון. אמנם זה מבחירה, היא רוצה לעבוד, אבל לא מרצון שהבית יהיה נקי, או שהילד יהיה שבע, נקי, שמח...
טוב, נו, היא לא התכוונה לפיליפינית-פיליפינית עם עיניים אליפסות, שיזוף ושיער חלק.
אלא כמו שכל אמא צועקת לפעמים בבית, תוך כדי שהיא מרימה גרביים מהרצפה בסלון:

"תגידו מהההה?? אני פיליפינית שלכם????"

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
טוב, נו, היא לא התכוונה לפיליפינית-פיליפינית עם עיניים אליפסות, שיזוף ושיער חלק.

כמה היטבת להגדיר :p

סמינר דוד

משתמש מקצוען

עשית את זה הכי חמוד שיש!!!

אבל הנושא התחיל מזה שהיא לא אומרת שהיא פיליפינית של אף אחד, היא מרגישה פיליפינית, ושואלת מה ההבדל בינה לבין פיליפינית. כי היא מרגישה כך.

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ההבדל הוא בעיני
חוץ משליחות ועבודת קודש
שאמא גם זורעת וגם קוצרת
ופיליפינית - עובדת והולכת. אין לה שום אחוזים וקופונים לגזור מההשקעה שלה.
השקעה שווה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה