עזרה מה ההבדל בין פיליפינית לאמא?

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
@ששונית , זה נושא שמתאים יותר לפורום חכמת נשים (אשמח להמליץ עלייך שם).
יש הרבה דברים ששם אפשר לפתוח בעדינות, וכאן לא.
גם לנשים שלא בפורום מגיע לפעמים...:rolleyes:
וששונית, כשתרצה, ההמלצות כבר בפנים!!

פשוש

משתמש מקצוען
רגשות כאלו של חידלון וחוסר אונים מתעוררות אצל אישה כשמערכת היחסים עם הבעל העלתה אבק.
אישה שמקבלת אנרגיות כוח מבעלה וזוכה לקשר תומך ופורה מסוגלת לעשות הכל בכל מכל כל מבלי להרגיש כל מאמץ.
כדאי לבדוק כיצד לרענן את הקשר ולטפח אותו.
כל העצות הנ"ל נכונות ויפות אך כשהעיקר חסר מן הספר זה בגדר בניית בית חולים מתחת לגשר.
בהצלחה ויפה שעה אחת קודם.
ממש לא חושבת כך!
שלוש ילדים ברצף זה קשה מאד!
מאמינה שכל אחת מרגישה יום אחד פיליפינית, ובמשנהו מתחזקת ומחזקת את עצמה שהיא עושה שליחות ועבודת קודש והיא אמא טובה וכו וכו' וכו'... כל הדברים הנפלאים שנכתבו לעיל.
זה קורה וזה עובר!!!
הבעל יכול לתמוך ולסייע וזה עדיין רק עזרה!!! העול עלינו, מה לעשות....
וגם אם הקשר פורה ונפלא, עדיין היא כל היום עובדת קשה!

מרחבית

משתמש מקצוען
הזכירו כאן כמה פעמים את הבעל. והרי אף אחת כאן לא יודעת באמת את נתוני המשפחה ההיא.
אז אם להעלות 'סיפורים', אז מה דעתכם למשל על אפשרות של בעל צעיר מאוד, שעוזר סביב השעון עם שלושה קטנטנים ועבודות בית, לא מצליח למלא את חובותיו בחוץ, טענות כלפיו בבית, לא ממש מבין לאן אשתו נעלמה ואיפה החיות שהיתה לה פעם, הבלגן חוגג בבית ובלב, והוא לא יודע מה עוד הוא יכול לעשות ולא עשה - כדי לזכות לראות אותה סוף סוף מרוצה...
'האם הסיפור הזה היה באמת?' - 'לא יודעת. אבל הוא יכול להיות...'.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
3 ילדים צפופים, זה שיא השיאים של הקושי באמהות לילדים.

בתור הורים ללא מעט ילדים,
התקופה של 3 ילדים, עולה באלפי אלפי מונים על הקושי שיש ב4 וחמשה וששה וכו',
זו תקופה שאי אפשר להסביר למה היא כל כך קשה, ומה כל כך מורכב בה.
אבל כשאני רואה הורים ל3 ילדים, אני ניגש ואומר - עם הרביעי זה יעבור.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
תמיהני מהיכן הקביעה, שהרי כל אדם הוא בעל ניסיון על חייו שלו בלבד...

אני מכירה אמהות לחמישה-ששה-שבעה-שמונה ילדים, חלקן ילדו בצפיפות, וגם הן חוות קשיים. יש ילדים עם קשיים בריאותיים/גופניים/התנהגותיים/חינוכיים, החיים שלהן לא הוקלו עם כל לידה, והלידה השלישית לא היתה הקלימקס שממנו ישנה ירידה תלולה ברמת הקושי.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
תמיהני מהיכן הקביעה, שהרי כל אדם הוא בעל ניסיון על חייו שלו בלבד...

אני מכירה אמהות לחמישה-ששה-שבעה-שמונה ילדים, חלקן ילדו בצפיפות, וגם הן חוות קשיים. יש ילדים עם קשיים בריאותיים/גופניים/התנהגותיים/חינוכיים, החיים שלהן לא הוקלו עם כל לידה, והלידה השלישית לא היתה הקלימקס שממנו ישנה ירידה תלולה ברמת הקושי.

אני לא מדבר על מקרים מיוחדים, אלא מתוך ניסיון אישי, ושיחות עם המון חברים..
כאשר ישנה סיבה נוספת, זה כבר נושא אחר לגמרי.

צפיפות... רק לשם הידע - כשהבת ה9 שלי נולדה, עדיין בקושי חגגנו בת מצוה לראשונה.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל האשכול, אבל מה שקראתי מדבר בעיקר על תפקידה של האם היהודיה, ועל הצדקות ומעשי החסד שלה.

או על טיפול שהיא צריכה.

אשה שמרגישה שהיא פיליפינית, לא יעזרו האמרות הקדושות והאמיתיות. קשה לה וזהו.

כל אשה בריאה, עושה את כל העבודה של הבית מתוך רצון, גם כשזה קשה, ולא חשובה דרגת הקושי.

אם בכל זאת אשה קשה לה והיא יורדת לפסים של חוסר הערכה עצמית בגלל הקושי, יתכן גם שהיא לא בנויה למירוץ הזה, יתכן שהיא חלשה פיזית, או איטית, או חסר לה את בעלה, שיצא אתה לסיבוב בערב ויתן לה את הכוח למחר. או עוד כמה וכמה אפשרויות.

אי אפשר לאבחן דבר כזה על אדם שלא מכירים.

גרניטא פקאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כבוד עצמי אין לה למסכנה. לאן הוא נעלם???
אני אולי פילפינית? בחיים אבל בחיים לא חשבתי על ההשוואה האומללה הזו...
חבר'ה זה מילים יפות כל מה שכותבים פה אבל יש פה משהוא מעבר לכך שאשה חושבת שהיא ללא שום ערך עצמי .אפילו עובד בתברואה גאה בילדיו ובביתו ולא חושב להשוות את עצמו לסודני שישן באיזה בית מוזנח עם עוד ארבעים כמותו...
כמו שכתבו פה כבר קודם אין לי איך להסביר מה ההבדל לבן אדם שחושב שאין הבדל!
זה להסביר לעיוור מה ההבדל בין ברזל לזהב טהור...כשלא רואים את הטוב הבעיה היא אמיתית בלי קשר לנתונים הקיימים.

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שיש, או יותר נכון אמור להיות - הבדל עצום בין אמא לפליפינית:
הקשר של האמא לבני הבית, המעמד שלה, הכבוד וההערכה שהיא מקבלת, העזרה וההתחשבות שאמורים לתת לה. ועצם זה שאלו החיים שלה והבית שלה, זו הבחירה שלה. היא לא באה רק לעבוד.
ואם היא תרגיש ותתייחס לעצמה ולסובבים כמו אמא אז ככה יתייחסו אליה.
(ואם היא מקבלת יחס של פיליפינית למרות הכל, אז אולי באמת משהו לא תקין...)

מרחבית

משתמש מקצוען
כבוד עצמי אין לה למסכנה. לאן הוא נעלם???
אני אולי פילפינית? בחיים אבל בחיים לא חשבתי על ההשוואה האומללה הזו...
חבר'ה זה מילים יפות כל מה שכותבים פה אבל יש פה משהוא מעבר לכך שאשה חושבת שהיא ללא שום ערך עצמי .אפילו עובד בתברואה גאה בילדיו ובביתו ולא חושב להשוות את עצמו לסודני שישן באיזה בית מוזנח עם עוד ארבעים כמותו...
כמו שכתבו פה כבר קודם אין לי איך להסביר מה ההבדל לבן אדם שחושב שאין הבדל!
זה להסביר לעיוור מה ההבדל בין ברזל לזהב טהור...כשלא רואים את הטוב הבעיה היא אמיתית בלי קשר לנתונים הקיימים.

כשמשווים דברים, לא משווים בכל הפרמטרים.
פיליפינית, היא הרבה דברים. היא בן אדם בצלם אלוקים קודם כל. גם לה יש משפחה שהיא גאה בה ואוהבת אותה...ועוד הרבה דברים אחרים, שלא קשורים כאן לעניין.
בשבלינו פיליפינית מסמלת את התפקיד של עובדת ועוזרת הבית. ועל זה היתה ההשוואה.

נערך לאחרונה ב:

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים

טוב, הרזומה שלי בענייני צופף נמוך יותר (: אבל בחסד ה' עלי הייתי אם לארבעה כשבכורתי היתה בת רבע לארבע.

המקרים שנקבתי בהם הם לאו דווקא מיוחדים. זכורתני שבזמנו אמרה לי הסופרת ואשת החינוך שרי וולך שבכל בית ומשפחה ישנו הילד ה'בעייתי' - ילד שדורש הרבה אנרגיות.

גם לא צריך בעיות אקוטיות כדי לגייס לגמרי את מוח ולב ההורים: גמילה מתמשכת עד גיל בוגר, צורך בקידום לימודי, תרפיה כלשהי, התחצפויות, ניתוח כפתורים, פוליפים, הידבקות עיקשת בכינים, קנאה, אלו שמשתמטים מכל תורנות, התובעניים וכן הלאה והלאה. בתכל'ס אין בית שנמלט מאלו, ומכמה ההתמודדויות כאלו יחדיו... והן יכולות להתיש ולשגע מאד.

רק מה? כל קושי הוא זמני, וכמו שחרט שלמה המלך על טבעתו 'גז"י' - גם זה יעבור. אני עצמי מנסה להיאחז במילים הללו.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
שבכל בית ומשפחה ישנו הילד ה'בעייתי' - ילד שדורש הרבה אנרגיות.

איני מכיר את האשה הנ''ל, אבל אני ממש לא חושב שבכל בית יש ילד בעייתי, אנחנו ממשפחה גדולה גם אני וגם רעייתי, וכולם עם ב''ה המון ילדים, ולא ראיתי את זה.

לא כאן המקום להכנס, אבל אולי ההורים לעיתים יוצרים ילד בעייתי [ובאמת אין כאן המקום להכנס]

ממוחשבת

משתמש מקצוען
מה שאכן קשה בשלושה ילדים צפוף זה הקושי הטכני.
בתקופה הזו הכל רק על ההורים: קניות, הבאת ילד לגן, החזרה מהגן וכו'...
אני זוכרת את עצמי אחה"צ תקועה בבית ואם חסר משהו לארוחת ערב אין איך לצאת.. ואין את מי לשלוח.
לאט לאט הילדים גדלים ופתאום יש עוד זוג ידים בבית שיכול לקנות ולעזור מעט.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

גם לי אמרו את זה עם השלישיה שנולדו לנו צפופים מאד.
כשהרביעית הגיע, נהיה קשה פי כמה.
רק מה, כשיש ארבע צפופים, אז יורד האסימון שב-א-מ-ת אי אפשר להסתדר
ומתחילים להביא עזרה מבחוץ- כמו בייביסיטר ליציאות זוגיות (שלא חלמנו אף פעם לצאת, כי לא משאירים כאלו פיציים עם מישהי מהשכונה).
מזמינים מנקה/עוזרת. מתחילים גם להנמיך ציפיות ממראה הרצפה והקירות ולא רודפים אחריהם בלי הפסקה.

ואז אומרים בכיף: "אח, כשהיו לי רק שלושה היה יותר קשה" :)

נערך לאחרונה ב:

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איני מכיר את האשה הנ''ל, אבל אני ממש לא חושב שבכל בית יש ילד בעייתי, אנחנו ממשפחה גדולה גם אני וגם רעייתי, וכולם עם ב''ה המון ילדים, ולא ראיתי את זה.

לא כאן המקום להכנס, אבל אולי ההורים לעיתים יוצרים ילד בעייתי [ובאמת אין כאן המקום להכנס]
סליחה, אבל לא מסכימה בכלל.
ילד בעייתי זה לא יצירת ההורים!
ילד בעייתי יכול להיות ילד עם מוסחות גבוהה בלימודים שדורשת יותר השקעה בלימודים עם ההורים.
ילד עם בעיה שפתית שצריך יציאה פעמיים בשבוע לקלינאית
ילד עם בעיית התנהגות בגלל קושי קוגנטיבי מולד
וכן על זו הדרך.

וכולי תפילה שלעולם לא תתקלו לא בביתכם ולא בבית המשפחה המורחבת באף ילד בעייתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה