דרוש מידע מה הבעיה לגור רחוק?

מצב
הנושא נעול.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא אמרתי שלא
אמרתי שזה אנשים שלא עומדים בתשלומי משכנתא גבוהים
מה שמעיד על יציבות כלכלית נמוכה
נכון לא תמיד
אבל כקבוצה זה כך
וככה זה יהיה מאז ומעולם
וככה זה ימשיך
אנשי הפריפריה זה אנשים פחות מבוססים כלכלית
מישהי סיפרה לאחותי:
הם זו"צ (אולי עם תינוק, אולי גם זה לא. כבר לא זוכרת. סוג שנתיים אחרי הסמינר). קנו דירת 3 חדרים יפה בפרדס כץ עם משכנתא רצחנית.
בשנה האחרונה המשכנתא עלתה בעוד 1200 ש"ח לחודש (על הקיים). הם נגמרים מהטירוף הזה. כשחישבו את המשכנתא, זה היה בסדר, אבל עוד 1200 ש"ח - מפיל אותם. אם מתלבטים אם למכור את הדירה בב"ב ולעבור לנתיבות. יוכלו לסגור משכנתא, דירה גדולה יותר, וחדשה.
אמרתי לאחותי שאני לא מבינה את ההתלבטות. זה חיים זה, שהבעל הצעיר כבר צריך להתרוצץ בגמ"חים? נתיבות לא כ"כ רחוקה (לא רואה שירושלים יותר רחוקה מב"ב, עם האיסוף מהשכונה והפקקים)
אז אולי הם מבוססים פחות כלכלית מאנשים שה-1200 לא מדגדג להם, אבל הם ברור יותר חכמים.

חרישאי

משתמש מקצוען
בתור רווק גרתי במודיעין עילית למדתי בירושלים, היום אני כרמיאלי לשעבר (עם שאיפה לעתיד) וחרישאי כיום.
מי שלא ניסה לגור פה שלא יחווה דעה, מי שבאמת מה שמציק לו זה מנין אחרי 11 בלילה או הטענת רב קו בכל פינת רחוב אז שיתבסם וישלם 5000 6000 משכנתא או שכירות. מי שיכול אז למה לא, אני בעד.
חוץ מירושלים שהיא אהבת ומשוש חיי אני ממש ממש ממש לא רוצה לגור במרכז.
לעצם השאלה מה הבעיה לגור רחוק, א. אם אתה פתוח לשינויים אז אין בעיה, אם דחוף לך הנוחות והגיוון של המרכז אז ישנה בהחלט בעיה, אין את זה פה. ב. אני אישית בגלל פרנסה עברתי מכרמיאל לחריש אבל זה מאד מאד אינדבדואלי לסוגי עבודות. ג. בפריפריה אתה בונה את הכולל ולא הכולל בונה אותך, אז אם אין לך כח לבניה עצמית תשאר במרכז. ד. בהרבה מהמקרים תצטרך להחזיק בפריפריה רכב, אבל אחרי שקראתי אשכולות פה על המצב בתחצ במרכז, (וחוויתי את זה בעצמי בתור בחור) אז קרוב לודאי שגם אם הייתי גר במרכז הייתי מחזיק רכב. ה. לא ברור למה הציבור עדיין לא מבין שהפינוק שהקב"ה שלח לדור האחרון ב30 שנה האחרונות בדמות ערים חרדיות זה פאסה, במוקדם או מאוחר כולם יצאו לגור בין החילונים במידה כזו או אחרת, לא תהיה שוב מודיעין עילית או אלעד.
מי שמעדיף לחכות לשיווקים בקרית גת ולחלום שהוא יזכה שם במחיר פריפריאלי אז שיחכה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
וסליחה על הבוטות-אבל החברה האלה היו "החברה של המרכז"
או שרק באו מהמרכז

ממה שאני רואה הללו במרכז מנסים להיצמד אליה בכל הכח
אתה במרכז רואה את אלו שמנסים להיצמד.
אלו שבפריפריה רואים את אלו שלא בוער להם להיצמד.

אז לפי הטענות באשכול כאן רוב האנשים מסביבי
פשוט לא גילו את ה'אור' ואת החכמה לגור בתפרח או בצפת ???
או אולי שאנשים מוכנים לשלם ולהיחנק קצת כן וגם 'לגלגל' אבל לא להיתרחק מנטלית ופיזית מכל העולם

חרישאי

משתמש מקצוען
וזה גם מאידך המעלה. לילדי הפירפריה, יש חיים הרבה יותר רגועים שמחים ומאושרים עם הרבה יותר אופציות להתקדמות אישית בחיים בהמשך
זה רק זה, בלי צד שני, גדלתי במודיעין עילית, אני אחסוך מילדי את הילדות בתוך הפח זבל הענקי הזה ככל שזה יהיה ביכולתי. כל פעם שאני מגיע שבת להורים שלי, רואה את הילדים (והמבוגרים) שאין להם מושג מה זה כביש ומה זה מדרכה, רואה את הגינות שאין מקום לא במתקנים ולא בספסלים, רואה את הבחורי יש"ק האומללים שנדחקים בקרונות בקר עם מאות בנות סמינר בשביל להספיק לאכול צהריים בבית ולחזור לישיבה, רואה את העיר המכוערת הזו ממשיכה להתנהל כאילו זה גסר א זרקא, מתנצל על הביטויים אבל ילדות בעיר חרדית זה סיוט שחור ליד ילדות בפריפריה. תן לי את ה"תמימות" של הפריפריאלים עד גיל 17 (בישיבות הפער נסגר מהר מאד), וקח לך את השפשוף של המרכזניקים (עם הגאווה הסרוחה על מקום מגורים).

ז (עם הגאווה הסרוחה על מקום מגורים).
זה לא גאווה
אנחנו [90 אחוז מהציבור]פשוט מוכנים להיקרע בשביל איכות חיים
ובא מישהוא שגר היכן שהוא בעפולה [לא אישית...] וטוען שהוא חי יותר טוב...
בוא שבוע לבית שמש.על שלל מה שיש לה להציע
מוסדות בתי מדרש מרפאות פארקים חנויות
תגלה כמה חסד עזרה חלוקות יש פה. גם לכל המתקשים לסגור את החודש. בפרט בתקופה האחרונה
ונראה אותך חוזר לעפולה...

תמיד קרובי משפחתי בצפת בקושי נמצאים איזה חצי שעה בשמחות
טוענים שאין להם בייביסיטרים. ואין מה לעשות בדרום צפת
והעיר העתיקה רחוקה מהם
והם היו מתים לגור בבית שמש. ע כל המרחבים והאפשרויות
ולא עם כל מיני שכנים בצפת...

כך שבתכל'ס יש איזשהיא מסכנות [לא נפשית חלילה לא מתכוון לפגוע אבל בפועל במציאות] יש משהוא קצת 'נאבאך' לגור רחוק

נערך לאחרונה ב:

שבת

משתמש פעיל
נראה לי שזה מה שבסופו של דבר מרתיע הרבה אנשים.
אני גדלתי בצפת וכיום גר במרכז, ולא מתכנן לחזור בעתיד הנראה לעין לצפת.
ואני מנסה להבין עם עצמי למה?
פרנסה? אני ממילא עובד מהבית.
כוללים? יש.
מוסדות? יש בשפע (לפחות למגזר שלי).
בית כנסת? כנ"ל.
חברים? כנ"ל.
בייביסיטר מקרובי משפחה בזמני עומס? יש.
חנויות? אמנם יש פחות מבמרכז אבל אפשר לחיות עם זה.

אז למה אני לא מתכנן לעבור לצפת? כי אני לא מרגיש שיש לי מה לחפש שם, אני מרגיש שזה מקום של אנשים שזורקים את השעון וחיים מעל הזמן חוץ מהשעות בהם צריך לחתום בביטוח לאומי;), יש לי את החברים החדשים במרכז, יש לי את את החברותא שלי, את הכולל שלי, ובעיקר אני לא יחסוך כל כך הרבה כסף בשכירות בשלב הזה של החיים.

אני משער שלמי שאף פעם לא גר בפריפריה זה נראה מאיים פי כמה, גם אם הכל מסתדר על הנייר.
כל מילה בסלע

חרישאי

משתמש מקצוען
זה לא גאווה
תגלה כמה חסד עזרה חלוקות יש פה. גם לכל המתקשים לסגור את החודש. בפרט בתקופה האחרונה

והעיר העתיקה רחוקה מהם
אז זהו גדלתי במרכז ולא מתגעגע מה אני אעשה. מצטער, לא קורץ לי

וילה בצפת

משתמש פעיל
לגור רחוק
לצערי עדיין הרבה חסרונות
לא סתם אנחנו רוב רובו של הציבור גר במרכז
אתה נופל בבין הזמנים בכרמיאל [וסליחה מראש...מהכרמיאלים היקרים.לא אישי ]ואתה מגלה שאין מעריב אחרי 23.00 בלילה

אתה באופקים ומגלה שבשביל למשוך מזומן לבעל הצימר צריך לנסוע באוטובוס. ובשביל להטעין את הרב קו צריך לחפש סופר פארם פתוח באופקים ....

הציבור לא נוהר לפירפריה וזה לא סתם
זה שיש איזה 1500 משפ' בטבריה
ו62 משפחות בקריית מלאכי ועוד איזה 800 בחיפה
זה לא מתקרב לקרסוליים של שכונה בבית שמש
אתה קצת מזכיר לי איזה חברה של אישתי ששאלה אותה פעם אחת
איפה את עושה קניות.... איך את מסתדרת
אז צריך ליסוע כדי למשוך כסףמה קרה
רב קו מטעינים בכל בית הכנסת
ומי בכלל יודע מה זה מזומן ועוד במרכז.....
תצאו מהריבוע הזה...
הבנין שלנו בצפת הפך ב6 שנים האחרונות מ20 דירים חילונים ודתיים ל16 אברכים
וככה כל הבנינים לידינו
הציבור החרדי נוהר לצפת עפולה נתיבות חיפה חריש אופקים וכו' בהמוניו
וגם הרבה שלא...
תקועים בבני ברק ביחידות דיור של 45 מטר עם 6 ילדים העיקר לכסות את השכירות ע"י הדירה בבאר שבע שלא עולה בשקל גרים בצפיפות וילדים מזה לא נהיים מוצלחים אלא רק מופרעים ומסכנים....
והעיקר הם גרים בבני ברק ירושלים מ"ע
אה איזה כיף להם

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
אתה באופקים ומגלה שבשביל למשוך מזומן לבעל הצימר צריך לנסוע באוטובוס. ובשביל להטעין את הרב קו צריך לחפש סופר פארם פתוח באופקים ....
כל מילה.
בקרית ספר יש לך כספומט מתחת לבית (תזכיר לי רק איזה בנקים פתחו שם סניף.......)
בבית שמש ברמה ג' ד' וה' בכלל, יש לך סופר פארם בכל רחוב
ובני ברק? הו בני ברק, אז תלוי, בכל איזור ויז'ניץ שיכון ו' ונוה אחיעזר יש בנקאים שמחלקים כסף לפי דרישה (כי הכספומט היחידי באיזור זה בטפחות ליד ארמונות פרידמן.

מקבילית

משתמש רשום
לא לגמרי מסכים איתך.
הייתי אומר שמי שחשוב לו לגור במרכז והוא יכול אז ניחא.
אבל אם זה לא דחוף לו מאוד? שיתפנק!!!

יש לי חבר שקיבל דירה בבני ברק (אולי לא את כולה אלא 'רק' 80% ממנה).
לא, לא בפרדס כץ ולא בקומה חמישית בבניה קלה, דירת 2 חדרים מרווחת במרכז בני ברק בקומה ראשונה או שניה (לא זוכר).
הייתי אצלו בבית ופירגנתי לו על הדירה (באמת מכל הלב) והוא מעצמו אומר לי, כן, אבל זה רק 2 חדרים.
שאלתי אותו על אופציה, אז הוא אומר לי כן, יש אופציה אבל היא רק של עוד 10 מ"ר, וכך השיחה מתנהלת כשאני מפרגן והוא לא מתלהב עד ששאלתי אותו מה הסיפור? והוא מסביר לי שהוא לא מרגיש שיש לו מה לחפש בבני ברק הוא מכיר רק את 2 החברותות שלו והוא מרגיש שהוא נבלע בכולל, כולל פוניבז' לידיעת @מקבילית ,ואשתו בקושי מכירה מישהו מהעבודה ותכל'ס הוא לא יודע מה לעשות.
ואני, למרות שמזמן כבר אני לא מנסה לעשות נפשות לפריפריה, לא התאפקתי ואמרתי לו, אז מה אתה עושה פה? תתפנק! במחיר של הדירה הזאת אתה יכול לקנות וילה בעפולה, 5 חדרים בכרמיאל, פנטהאוז בטבריה, למה אתה לא עושה את זה???????
אני עדיין לא שוכח את המבט המיואש לו שהוא מסתכל עליי ואמר לי: אתה צודק, דיברנו על זה כבר, אבל מה, כל האחים שלי גרים בבני ברק ורק אני יהיה ה"זה שגר בטבריה"?

רציתי להודיע לאחים שלו שיקנו לו זר פרחים, רק בשבילם הוא סובל.......
זה תלוי אופי.. ודאי שיש אנשים יותר שקטים שמתאים להם מקום קטן יותר שבו יותר ימצאו את עצמם..
או הפוך, אנשים שאוהבים לארגן וכו שימממשו את זה יותר בפריפריה
אבל על כל אחד כזה אני יכולה להביא לך 10 שיגידו בדיוק את אותן טענות על הפריפריה..
אין לו סיכוי.
אז אתה טוען על כל הרמים בכל הישיבות שהם דימיוניים.
בפעם הבאה תעשו את הנופש שלכם במרכז שהוא שלימות מזוקקת, ולא תצטרכו לכתת רגליכם בנידון.
זה העניין, מבחינת תושבי המרכז הצפון הוא מקום נחמד מאד לנופש ובדיוק מהסיבות שהוא נחמד לנופש הוא לא נחמד למגורים

וילה בצפת

משתמש פעיל
זה לא גאווה

והעיר העתיקה רחוקה מהם

כך שבתכל'ס יש איזשהיא מסכנות [לא נפשית חלילה לא מתכוון לפגוע אבל בפועל במציאות] יש משהוא קצת 'נאבאך' לגור רחוק
שטויות במיץ גזר
זה כל הטעות שלכם השמחות והמרחק מהעיר העתיקה
א. בעיר העתיקה אין מה לעשות.. איפה כן תבוא ללעלוב ביאלא תרגיש מה זה אוירת שטיבלאך אבל רגועה אנשים יושבים בבוקר רבע שעה על קפה ולא רצים ממנין למנין
ב. אמר אחד הרבנים פה שהטעות של העולם שאנחנו מסכנים כי לא יכולים להגיע לכל השמחות וגם שמגיעים יוצאים מוקדם.. זה טעות..., אנשים לא קולטים שהמעלה שלנו היא שאנחנו לא צריכים לבוא לכל איזה ברית של הילד השביעי של הגיס הגדול מתוך 10 ולשבש יום שלם בגלל זה
וגם שצריך לבוא לאיזה חתונה אפשר לצאת מוקדם כי יש לנו את התירוץ הכי טוב
תפסיקו לעבוד על עצמכם שאתם נהנים מכל ההמוניות הזאת... גדלתי במרכז ההורים שלי שתיהם נולדו במרכז גם אישתי וההורים שלה כולם מהמרכז... גדלנו בישיבות הכי מרכז ובסמינרים הכי מרכז....
והיום אנחנו מבינים שחיי מרכז זה אופציה הכי טובה כדי לשרוד את החיים.... אבל לא כדי להנות מהחיים המרוץ מכל איזה שמחה וכל הדברים האלה הם אופציה טובה להעביר את החיים במהירות אבל לא באמת להנות מהחיים להנות מזוגיות להנות משקט לעשות את הדברים החשובים באמת להתקדם ולא לדבר רק על הכולל עם ה400 אברכים.... זה לא הכל
תאמינו שמי שעוזב את הפריפריה הם אנשים שלא יודעים מה זה החיים...
שההורים שלנו היו ילדים לפני 30 או 40 או 50 שנה המרכז זה לא היה מה שהיום לא כל היום נייעס שמחות בלי סוף בלאגן ומרוץ אנשים היו קצת יותר רגועים וזה בדיוק מה שיש בפריפריה היום
קצת לתפוס פורפורציות לחזור למקום הטבעי של הציבור החרדי לא כל החיים זה למשוך כסף...
ועכשיו לטענה הגרנדיוזית... מעריב ב11 וואו ניצחתם..
קודם כל בצפת יש שחרית עד חצות מנחה עד צאת הכוכבים ומעריב עד חצות.....
אבל ביג דיל מה יקרה אם תתרגל להתפלל בשעה קבועה ב8 וחצי מה? תפסיד את כל החיים שלך
מה יקרה אם תרצה לצאת לסיבוב קטן אם אשתך בלילה בין 9 ל10 או בין 8 ל9 ולא תתקע בחנויות ובאלפי אנשים שממהרים להספיק..... כלום!
אלא תלך ברוגע מתחת לבית ותנשום אויר פסגות וקצת נוף...
מי שלא טעם לא יבין
הייתי איש מרכז השדרה של כל מה שגדלתי אותה אני לא הייתי בנייעס בישיבה אלא הייתי היוצר שלו...
והיום אני בצפת נהנה מחיים שיש בהם...

ג'יחניק

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה לא גאווה
איכות חיים שלך,
לא של הילדים שלא מענין אותם הנייעס שיש לך בשטיבלך, אלא קצת מקום משלהם, מיטה ששייכת רק להם, בלי מידי הרבה דוחס בחדר, ולא כל הקירות עמוסים בארונות כי אין איפה לשים דברים, בשביל בריאות הנפש של הילדים צריך דירה גדולה
ורק שתעבור לדירה גדולה שלך תבין שאין סיכוי שאתה חוזר למרכז

מכירים את זה שאתם רואים חדרי שינה יפהפיים בקטלוגים וסלונים וכו' ויוצא לכם העיניים כי אצלכם אין אפשרות לכאלה מרחבים, ולכאלה משחקים, אז בפריפריה זה אפשרי.....

וילה בצפת

משתמש פעיל
איכות חיים שלך,
לא של הילדים שלא מענין אותם הנייעס שיש לך בשטיבלך, אלא קצת מקום משלהם, מיטה ששייכת רק להם, בלי מידי הרבה דוחס בחדר, ולא כל הקירות עמוסים בארונות כי אין איפה לשים דברים, בשביל בריאות הנפש של הילדים צריך דירה גדולה
ורק שתעבור לדירה גדולה שלך תבין שאין סיכוי שאתה חוזר למרכז

מכירים את זה שאתם רואים חדרי שינה יפהפיים בקטלוגים וסלונים וכו' ויוצא לכם העיניים כי אצלכם אין אפשרות לכאלה מרחבים, ולכאלה משחקים, אז בפריפריה זה אפשרי.....
איזה מרוחים
ישנים בסלון 3 במיטה אחת
ובשבת המיטה היא חלק ממקומות הישיבה שיהיה מקום לכולם.....

וילה בצפת

משתמש פעיל
חייבת לומר שהאשכול פשוט מרתק, אני קוראת בשקיקה את מגוון הדעות וזה פשוט מעניין!!!
רק תיזהרו לכתוב בצורה מכובדת ומכבדת, כדי שלא נגלה שהאשכול ננעל....
מאה אחוז אני מכבד את כולם כל המשפחה והחברים כמעט כולם במרכז
אני נהנה מאוד מאוד לראות שלפני כמה שנים שדיברו איתי על פריפריה אמרתי אין שם שכל אני בחיים לא יעשה את זה
והיום אני צוחק על עצמי
לא חוזר בחיים למרכז.................................................

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה