חידה ליבי קליין - הדמויות

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם מדברים על הניה ויואל, צריך לזכור שבחיים האמיתיים- הנושא לא פשוט. לא כי זה חב"ד ויואל לא יודעת מה אבל חב"ד בטח לא- אולי ליטאי?
כשהילדים לא הולכים בדרך של ההורים שלהם- זה ניסיון לא קל!
אני מכירה מקרוב מאוד כאלו. הייתי בחתונה כזאת לפני כמה חודשים, הורים נהיו חסידים ממשפחה ליטאית מ2 הצדדים, והנכד התחתן עם בחורה שאיך נומר בעדינות- צריך לדעת לבלוע את זה. זוג אחד של סבא וסבתא החליקו את העניין ולא עשו עסק, אבל הסבא והסבתא השניים (שתיהם של החתן) היו נראים כאילו הם לא מבינים מאיפה צנחה עליהם נכדה כזאת.
וחס וחלילה, לא ירדו מהדרך או משהו בכיוון בכלל, אבל מאוד מאוד מאוד שונה.

rivkar

משתמש מקצוען
אם מדברים על הניה ויואל, צריך לזכור שבחיים האמיתיים- הנושא לא פשוט. לא כי זה חב"ד ויואל לא יודעת מה אבל חב"ד בטח לא- אולי ליטאי?
אני מכירה מקרוב מאוד כאלו. הייתי בחתונה כזאת לפני כמה חודשים, הורים נהיו חסידים ממשפחה ליטאית מ2 הצדדים, והנכד התחתן עם בחורה שאיך נומר בעדינות- צריך לדעת לבלוע את זה. זוג אחד של סבא וסבתא החליקו את העניין ולא עשו עסק, אבל הסבא והסבתא השניים (שתיהם של החתן) היו נראים כאילו הם לא מבינים מאיפה צנחה עליהם נכדה כזאת.
לגמרי
כל מילה
לכן אני כ"כ מעריצה את הניה..
באמת לא פשוט
(ובמחילה, בשביל ליטאים חבד זה קצת יותר גרוע מחסידים..)

הפקות ומשחק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הפקות ואירועים
לכן יואל ממש לא מרוצה מהחתן שלו. אבל היא הביאה את הצד היפה, של הניה. שכולנו צריכים ללמוד ממנה איך לקבל השקפות שונות, אפילו כשזה בתוך המשפחה ממש.

ריקי ק.

משתמש מקצוען
יוצרי ai
יואל חסידי...כמעט ואין בספרים שלה ליטאים...
הוא ליטאי. היה כתוב בספר שגיטי אמרה ליותם אחרי שמירי התארסה עם אלעזר שאיך לאבא שלה מכולם בסוף יש חתן אחד עם סירטוק ואחד עם שטריימל.
אם הוא היה חסיד היא לא הייתה אומרת את זה.

שוס

משתמש רשום
אותי משגע בספרים הקטע של הכסף שהיא שופכת על כולם ללא גבול
איכשהוא כל המסכנים עשירים והכסף יענה את הכל
לדבורה ב"ה יש כסף אחרי שהתאלמנה ואפילו לישי ושירה בסוף יש כסף.. עני אף אחד לא נשאר חלילה
מה הקטע בזה כ"כ לא משקף את החיים
חוץ מזה הספרים מהממים ואני חושבת שחשובה הזוית שהיא הביאה על המלחמה, קצת להבין מה עובר על אחינו..
שאלתי אותה במייל את הנק' הזאת שכולם אצלה עם כסף וגם מי שבתחילה אין לו אז איך שהוא פתאם הוא מסתדר
בחיים והכסף יענה את הכל במיחוד אחרי הספר 'כי אבי ואימי' בנוסף לכל הסדרה של גיטי וכ' כולם עם קושי והכסף מרפד וממתיק אותו.
היא ענתה שבדיוק הפוך שהיא רואה את המציאות שגם מי שיש לו כסף יש לו קושי.
זאת היתה תשובתה אבל אולי זה נכון אם כי הטעם שבספר הוא לא ככה

rivkar

משתמש מקצוען
שאלתי אותה במייל את הנק' הזאת שכולם אצלה עם כסף וגם מי שבתחילה אין לו אז איך שהוא פתאם הוא מסתדר
בחיים והכסף יענה את הכל במיחוד אחרי הספר 'כי אבי ואימי' בנוסף לכל הסדרה של גיטי וכ' כולם עם קושי והכסף מרפד וממתיק אותו.
היא ענתה שבדיוק הפוך שהיא רואה את המציאות שגם מי שיש לו כסף יש לו קושי.
זאת היתה תשובתה אבל אולי זה נכון אם כי הטעם שבספר הוא לא ככה
מענין
אבל אני הייתי רוצה לקרא פעם ספר שלה שיהיה אמיתי - "ספור מהחיים" - כי ממה שאני רואה מסביבי לא עלינו יש לאנשים הרבה קשיים ובעיות, והרוב מתמודדים עם זה ביחד עם בעיות כלכליות, ואפילו ממש להפך - גם משפחה שהיתה במצב כלכלי טוב כשל"ע נקלעה לקושי רפואי \ משפחתי וכו זה רק גרם \ העמיק קושי כלכלי
והתתמודדות הזאת מקשה ומכבידה מאד מאד, ולצערינו זה הרוב..

שין אלף

משתמש צעיר
הספרים שלה לא אמיתיים לא רק בגלל הקטע הכלכלי....
בכללי יש משהו מאוד אוטופי... מינון חיבוקים, דמעות ושיחות גלויות לב שאין במציאות, אנשים שהם או טובים או רעים ואין ערבוב, כל הבריאים מתארסים ומתחתנים עם חולים, בעלי תשובה הם חלק אינטגרלי לחלוטין ועוד...
כיף לקרוא את הספרים אבל הקשר בינהם למציאות הוא מקרי בהחלט

rivkar

משתמש מקצוען
בכללי יש משהו מאוד אוטופי... מינון חיבוקים, דמעות ושיחות גלויות לב שאין במציאות, אנשים שהם או טובים או רעים ואין ערבוב, כל הבריאים מתארסים ומתחתנים עם חולים, בעלי תשובה הם חלק אינטגרלי לחלוטין ועוד...
וואי כל הבריאים שמתחתנים עם נכים.. אחד הקטעים ההזויים

איילה חכמי

משתמש צעיר
מסכימה עם כל מילה!!!
אבל במיוחד הפריע לי הקטע הכלכלי שביננו עזר להם לפתור הרבה בעיות
אם אותם עשירים בסיפורים שלה היו לפחות ממצועים (אפילו לא עניים) הקשיים היו מכפילים את עצמם פי2...

מירי ה.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איך אמרתי פעם לאחותי?
הכל מציאותי ממש, הרחובות החנויות והתאריכים
חוץ מדבר אחד - הדמויות...

רטרו

משתמש צעיר
פרסום וקופי
מענין
אבל אני הייתי רוצה לקרא פעם ספר שלה שיהיה אמיתי - "ספור מהחיים" - כי ממה שאני רואה מסביבי לא עלינו יש לאנשים הרבה קשיים ובעיות, והרוב מתמודדים עם זה ביחד עם בעיות כלכליות, ואפילו ממש להפך - גם משפחה שהיתה במצב כלכלי טוב כשל"ע נקלעה לקושי רפואי \ משפחתי וכו זה רק גרם \ העמיק קושי כלכלי
והתתמודדות הזאת מקשה ומכבידה מאד מאד, ולצערינו זה הרוב..
במציאות המציאותית של ה' יתברך,
זכיתי לא פעם לראות איך צרות (רפואיות למשל) מופיעות ואז נעלמות צרות כלכליות...
בכמה וכמה וכמה מקרים....
אפשר להסביר את בדרך הטבע (קצבאות ביטוחים ארגונים קרנות ניסים וכו')
ואפשר פשוט להגיד - הקב"ה לא נוטש אדם על המים,
וגם אם הוא שולח קושי - הוא מרפד אותו כמה שאפשר!
ומרגש מאד לראות את זה בחוש! (ושלא נצטרך....)

מה זה20

משתמש פעיל
פרומי ויהושע דווקא לא נמנו על העשירים שם...הפוך
וחיהלה וארי גם לא בדיוק אמידים ממה שהבנתי.. סטנדרטי לגמרי...לא?

הפקות ומשחק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הפקות ואירועים
פרומי ויהושע דווקא לא נמנו על העשירים שם...הפוך
וחיהלה וארי גם לא בדיוק אמידים ממה שהבנתי.. סטנדרטי לגמרי...לא?
נכון, אבל את נותנת ממש בודדים. רובם מסודרים עם כסף או שמסתדרים באיזשהו שלב.
זה באמת קצת פחות אמין, אם כי אני מאמינה שיותר קל לליבי לתאר את הקושי שלהם שיש כסף בצד שמרפד.

מה זה20

משתמש פעיל
אולי זה בכוונה, להראות שגם למי שיש כסף וזה נראה שהוא יושב טוב, שאצלו לא כל כך הולך הכל חלק..

מה זה20

משתמש פעיל
הוא ליטאי. היה כתוב בספר שגיטי אמרה ליותם אחרי שמירי התארסה עם אלעזר שאיך לאבא שלה מכולם בסוף יש חתן אחד עם סירטוק ואחד עם שטריימל.
אם הוא היה חסיד היא לא הייתה אומרת את זה.

ברור שיואל ליטאי, כתוב בפעם המאה אולי;)
וואו, חידשתם לי.. קראתי כמה ספרים ותמיד היה לי בראש שהוא חסיד...

אולי מעניין אותך גם...