חידה ליבי קליין - הדמויות

ruth12

משתמש חדש
4. איזה דמות היית משנה? מה השינוי?
בלת''ק

אני חושבת שהייתי משנה את פייגא איכשהו.
חיים מרדכי - עם כל הכבוד וההערכה לרגשות אשמה שהיו לו,
הוא ירד מהדרך ועזב, ופייגא נשארה לבדה עם הילדים וכל המשתמע.
אחר כך ב'שמים וארץ' חיים מרדכי פתאום מקבל מקום של כבוד. הוא נשוי, הוא נהיה מגיד שיעור או משהו באזור, כל הזמן מתואר איך שהערשי מעריך אותו ואת השיעורים שלו, יש לו נחת ממיכלי והערשי ב''ה, ובסך הכל נראה שהחיים שלו שבו למסלולם.
ופייגא - ההיא שנשארה גיבורה ותמיד עמדה שם והייתה חזקה בשביל הילדים - נשארה באותו סטטוס, אמנם היא נישאה מחדש אבל גם זה רק אחרי הרבה שנים. ואחר כך היא נאלצה לעזוב את הארץ. ולא רק זה, ילדיה נמשכו יותר לחיים מרדכי. כך נראה בכל אופן.

בקיצור, פיגא נשארה מסכנה וחיים מרדכי קיבל חיים מאושרים בחזרה. זה קצת לא הוגן, לא?

מה זה20

משתמש רשום
2. את גיטי אדלר-אבל באמיתי... זה נכון שליבי קליין פגשה מישהי שעברה את אותו דבר והיא עושה איתה הופעות?
מישהי הייתה אולי?

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת''ק

אחר כך ב'שמים וארץ' חיים מרדכי פתאום מקבל מקום של כבוד. הוא נשוי, הוא נהיה מגיד שיעור או משהו באזור, כל הזמן מתואר איך שהערשי מעריך אותו ואת השיעורים שלו, יש לו נחת ממיכלי והערשי ב''ה, ובסך הכל נראה שהחיים שלו שבו למסלולם.
ופייגא - ההיא שנשארה גיבורה ותמיד עמדה שם והייתה חזקה בשביל הילדים - נשארה באותו סטטוס, אמנם היא נישאה מחדש אבל גם זה רק אחרי הרבה שנים. ואחר כך היא נאלצה לעזוב את הארץ. ולא רק זה, ילדיה נמשכו יותר לחיים מרדכי. כך נראה בכל אופן.

בקיצור, פיגא נשארה מסכנה וחיים מרדכי קיבל חיים מאושרים בחזרה. זה קצת לא הוגן, לא?

אחרי הספר האחרון,
יש לי הרבה סמני שאלה על היחס שלה לגרושים,
בין גרושים,
בין ילדי גרושים להוריהם,
הדעה של הגרושים על פרק ב' ועל ילדים בפרק ב'...

אוכזבתי

נערך לאחרונה ב:

קוגל ירושלמי

משתמש רשום
איור וציור מקצועי
אחרי הספר האחרון,
יש לי הרבה סמני שאלה על היחס שלה לגרושים,
בין גרושים,
בין ילדי גרושים להוריהם,
הדעה של הגרושים על פרק ב' ועל ילדים בפרק ב'...

אוכזבתי
בלת''ק

מושש:)

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
2. את גיטי אדלר-אבל באמיתי... זה נכון שליבי קליין פגשה מישהי שעברה את אותו דבר והיא עושה איתה הופעות?
מישהי הייתה אולי?
אני הייתי רק הופעת יחיד של בת חן אלישביץ'
(לא חושבת שהם עושות יחד)

סלבית

משתמש חדש
וואי אני הבנתי מהספרים שלה כמה דברים:
1. חג שבועות זה החג האהוב עליה וגם מאכלי חלב למיניהם
2. יש שם הרבה גירושין במשפחה שהיא ככה טורחת להדגיש?
3. נראה שהיו לה המון צרות עם אמאשלה לפי האמהות שם בסיפור
4. היא רכרוכית וכנראה גם בעלה
5. יכול להיות שהיא סבלה ממחסור בכסף לפי איך שהיא מנסה לרפד לאנשים שם את החיים, כאילו יש להם מלא צרות אבל כסף? חלילהה
6. למה רב שפע כל הזמן למה??? לא נמאס? טוב אולי כי כולם שם חסידים שמשתדלים להיות מאוד עשירים אז זה מסתדר
אה דווקא אהבתי את הנכה ההוא מאנגליה (שניידר אולי?)
יש קטע בספרים שלה שאי אפשר לקרוא אותם ברצף כמה פעמים, הם מידי כבדים.
אני גם לא סובלת איך שהיא סוחטת מאנשים דמעות, פשוט עושה לי רע על הלב. (נגיד עם לייבי, כמעט מתי ביחד איתו! למה לעשות לו כזה סוף אכזרי בקיצור ימים ושנים?)
תכלס סופו של דבר אפשר להבין אותה, היא בעצם מנסה לתת ספרים שיענו לכל מיני אנשים שעוברים דברים קשים. (לייבי עם הגידול, גיטי עם הנכות, זאתי עם הנשירה וכאלה..) ובסופו של דבר היא מעניינת אבל הייתי מציעה לה להוריד קצת מהצרות של האנשים, אני בטוחה שימשיכו לקרוא את הספרים שלה.

(שרדתם עד פה? או שהייתם ממש משועממים (כמוני עכשיו:) או שהדעה שלי עניינה מישהו...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה