טיול בחו"ל כשרויות - בודפשט

'אנונימי'

משתמש חדש
מעוניין לקבל מידע על הכשרים מהודרים בבודפשט (ברמה של 'לנדא', 'העדה"ח', 'רובין', 'קהילות' וכדו')
איזה הכשרים יש שם, על איזה מתוכם אפשר לסמוך, (ולא פחות חשוב - על מה א"א לסמוך בשפו"א)
וכן איזה מסעדות/מלונות בכשרות מהודרת קיימים שם

האם מישהו מכיר את ההכשר של הרב אוברלנדר?

איטי פטיטי

משתמש רשום
לא חושבת שההכשרים שם זה ברמה של הרב לנדא........

היינו שם לפני שנתיים -
אז אכלנו בכרמל, היה פצצה!
אח״כ שמענו שגם מסעדת חנה מצוינת והכשרות שם נקראית יותר טובה...אבל אני לא יודעת אם זה עדיין עדכני להיום...

בחלבי-
אז היינו בקפה תל אביב, האוכל היה ממש לא משהו...חוץ מהפיצות שהיו סבירות,
זכור לי שאמרו שיש שם עוד מסעדה חלבית ממש טובה אבל היא חלב נכרי... אז תבדקו לפני!

שוב- בכל נכון ללפני שנתיים, אני מאמינה שמאז השתנו דברים,

אחות יהודייה

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש גם חנות פלאפל/שווארמה וכאלה... באותו אזור של כרמל... (ממש קרוב לבית חבד)
אמרו לנו אז שההכשר טוב (נראה לי הרב רוטנברג), אבל אנחנו לא אכלנו שם את הבשרי בכל אופן מחוסר ידיעה. אפשר לברר..
קוראים להם ashi's

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
ההכשר טוב (נראה לי הרב רוטנברג)
זה הכשר (אם אפשר בכלל לקרוא לו כך) מהגרועים שיש.
(להבדיל מכשרותו הטובה של הרב אליהו רוטנברג)

להשוות להכשרים בארץ, זה חסר טעם, כי אין אפשרות כזאת בחו"ל להקפיד על מה שמקפידים כאן. אבל בהתאם להיצע המקומי, הכשרות של הרב אוברלנדר היא המהודרת מבינהם, וכמובן רצוי להימנע מירקות עלים, ולברר בעצמכם על הכשרי הבשר והעוף.

קלופ

משתמש פעיל
@שלמה וייס
ראיתי פרסום של חופשת סקי מאורגנת
של חב' אסייה טרוול
הם טוענים: יש במלון מטבח כשר עבורנו בלבד עם משגיח צמוד מטעם הרב אלימלך רוזנבלט שליט"א
דעתך?

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
@שלמה וייס
ראיתי פרסום של חופשת סקי מאורגנת
של חב' אסייה טרוול
הם טוענים: יש במלון מטבח כשר עבורנו בלבד עם משגיח צמוד מטעם הרב אלימלך רוזנבלט שליט"א
דעתך?
לא מכיר את הרב הנזכר.
זה מטבח כשר כל השנה?

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
הרב אוברלנדר הכי חזק שם

3524

משתמש מקצוען
אנחנו קיבלנו דוקא עדויות שהכשרות של הרב אוברלנדר (כרמל ועוד) היא פחות מהודרת בהשוואה לבד"צים בארץ, דוקא על מסעדת חנה שמענו שהכשרות שלה היא טובה בהרבה ומשתווה לבד"צים בארץ.

אבל... מסעדת חנה נסגרה. לצמיתות.

קפה תל אביב היה בכשרות הקהילה המקומית ונחשב למהודר מאוד. כיום גם הוא בהשגחת הרב אוברלנדר.

לפי מה ששמעתי חב"ד השתלטו על הנהלת הקהילה המקומית, וסטנדרטי הכשרות פחותים משהיו בעבר.

נערך לאחרונה ב:

3524

משתמש מקצוען
אנחנו קיבלנו דוקא עדויות שהכשרות של הרב אוברלנדר (כרמל ועוד) היא פחות מהודרת בהשוואה לבד"צים בארץ, דוקא על מסעדת חנה שמענו שהכשרות שלה היא טובה בהרבה ומשתווה לבד"צים בארץ.

אבל... מסעדת חנה נסגרה. לצמיתות.

קפה תל אביב היה בכשרות הקהילה המקומית ונחשב למהודר מאוד. כיום גם הוא בהשגחת הרב אוברלנדר.

לפי מה ששמעתי חב"ד השתלטו על הנהלת הקהילה המקומית, וסטנדרטי הכשרות פחותים משהיו בעבר.
מסעדת חנה היא כיום בית הכנסת של הקהילה החרדית, אחר שבית הכנסת קאזניצי נלקח מהם ע"י חב"ד.

3524

משתמש מקצוען
האם הוא חזק מספיק שהייתם גם אוכלים בארץ את ההכשר שלו,
או ש... פשוט כשאין ברירה ואין משהו אחר, אז... אין ברירה אלא...
לפני שנה כתב כאן מישהו שבמו עיניו ראה שבמסעדת כרמל (בהשגחת הרב אוברלנדר) משתמשים בבשר מהשחיטה של הרבנות הראשית לישראל.

ראה כאן:

'אנונימי'

משתמש חדש
מישהו יודע על איזה הכשרים כן אפשר לסמוך
ובאיזה מסעדות אפשר לאכול

RUTIE

משתמש רשום
אנחנו בררנו ואמרו לנו שכרמל, מסעדת חנה וקפה תל אביב הם בהכשרים מהודרים.

3524

משתמש מקצוען
אנחנו בררנו ואמרו לנו שכרמל, מסעדת חנה וקפה תל אביב הם בהכשרים מהודרים.
אז ביררתם אצל מישהו שלא כל כך מעודכן, אם הוא לא ידע אפילו להגיד לכם שמסעדת חנה נסגרה לצמיתות. אין היום שירותי קהילה ושירותי כשרות בבודפשט עד שיתבהרו הענינים.

RUTIE

משתמש רשום
היינו שם לפני שנה אין לי מושג מה קורה שם עכשיו.

נעמה :)

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז ביררתם אצל מישהו שלא כל כך מעודכן, אם הוא לא ידע אפילו להגיד לכם שמסעדת חנה נסגרה לצמיתות. אין היום שירותי קהילה ושירותי כשרות בבודפשט עד שיתבהרו הענינים.
מה הכוונה אין כשרות?
הרב אוברלנדר כן נותן הכשר?

יוכיש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש מכולת כשרה ואפשר לקנות שם סלטים חלבי ולחמים בכשרויות של כדתיא - לונדון, שזה כשרות הכי מהודרת בלונדון ועוד כשרות מהודרת מאנטוורפן אני לא זוכרת את השם, ויש שם חטיפים שימורים ועוד מוצרים מהארץ בהכשר העדה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה