כלים חוזרים לגמח מלוכלכים, מה ניתן לעשות

dafnat

משתמש מקצוען
לדעתי 100 ש' לשטיפה וייבוש של הכלים זה לא מרתיע, ויש אנשים שירגישו בנוח להחזיר מלוכלך כי הם משלמים 100 ש' על הניקוי. אני חושבת שכדאי להעלות את הקנס בנושא זה (אא"כ לא אכפת לך לקבל כלים מלוכלכים תמורת 100 ש' - לא נראה לי שווה).

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נתחיל ב 100, אם לא יהיה יעיל, נעלה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לדעתי לא מספיק חוזה.
כי אף אחד לא קורא אותו לפני שמחה.

הכל בלחץ.

תהי אסרטיבית ובמקביל לחתימת החוזה תגידי בנימוס:
כתוב כאן שחייבים להחזיר את הכלים בזמן נקים ויבשים.
משפט אחד ברור ובע"ה מקוה שתראי שינוי.

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני אומרת. עד עכשיו לא עזר.
לפחות כשזה כתוב וחתום תהיה לי הוכחה.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י rafeli;2481193:
אכפת לי ואינני מעונינת לנקות לכלוך של אחרים,
אולם אני חושבת ש100 ש"ח ירתיע, המשאילים הם בד"כ בחורות סמינר שמשאילות לארוסין של חברות... ומשפחות שעושות בר מצוה.
עיקר הבעיות הם עם הבחורות, ואותן הכסף ירתיע!

כל שמחה עולה גם שמכינים לבד עולה אלפי שקלים בודדים ומתוכם עלות הכלים (ח"פ) לבד מאות ספורות. ובלחץ של אחרי השמחה הרבה יעדיפו להתפטר מהעול בעבור 100 ₪..(אולי אפשר למצוא איזה בחורה/שכנה שתשטוף רשמית) זה הרבה יותר רווחי משמרטפות..

אנוכי

משתמש מקצוען
הייתי משאירה ריבוע על יד כל כלל, שיש לסמן בו V על כל הוראה, נותנת את הדף ב2 עותקים- אחד אצלך ואחד אצלם. מוסיפה שם שעות פעילות וכתובת.
ותאמת שזה גורם לי לפליאה גדולה, כי בכמה פעמים שנעזרנו בגמחים מסוג זה-
הכללים היו מאוד ברורים, איך לכבס / לנקות מתי להחזיר, וכדו'

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אולי אתם לא מספיק מתמצאים אבל היום העול של הבר לארוסין מוטל בד"כ על החברות של הכלה.
הן אלו שלוקחות את הכלים והן אלו שאמורות לשטוף ולהחזיר.
התשלום לא יפול על המשפחה אלא על החברות, ולהן אני חושבת ש -100 ש"ח כן משמעותי.

ואם באמת יחליטו להחזיר מלוכלך, אני חושבת שהבנות שלי תסכמנה לשטוף תמורת 100 ש"ח. זה באמת שווה יותר משמרטפות.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בנוסף לחוזה שהם חותמים עליו, צריך גם לצרף דף עם ההוראות יחד עם הכלים שאת משאילה, ולהדגיש ללווים שיבדקו בדף ההוראות אם עברו על כל הסעיפים לפני שהם מחזירים

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל הכבוד לך!
שומעים מדברייך כמה את רוצה לתת הרגשה נעימה ולא קפדנית ומלחיצה. ואת צודקת. לפעמים מנסיון מר ומעודף אסרטיביות, יש בעלות גמ"ח שאני מייחלת לא לפגוש שוב בחיים. מדברות בצורה חדה ובוטה וההתנהגות שלהן לא משדרת עשיית חסד.
מצד שני, כדי שתוכלי להמשיך לעשות חסד, את חייבת לאמץ את הנאמר כאן . מנסיון אישי- גמ"ח אביזרי הכלה שלי נסגר לאחר שנותר ללא אביזרים. רציתי להיות טובה ונעימה עם כולם ולא לצער את החברות של הכלה שתצטרכנה להוציא מכיסן הקטן, ולפעמים גם התעצלתי לבדוק את השקיות בעוד הבחורה שם...

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י userit;2481432:
כל הכבוד לך!
שומעים מדברייך כמה את רוצה לתת הרגשה נעימה ולא קפדנית ומלחיצה. ואת צודקת. לפעמים מנסיון מר ומעודף אסרטיביות, יש בעלות גמ"ח שאני מייחלת לא לפגוש שוב בחיים. מדברות בצורה חדה ובוטה וההתנהגות שלהן לא משדרת עשיית חסד.
מצד שני, כדי שתוכלי להמשיך לעשות חסד, את חייבת לאמץ את הנאמר כאן . מנסיון אישי- גמ"ח אביזרי הכלה שלי נסגר לאחר שנותר ללא אביזרים. רציתי להיות טובה ונעימה עם כולם ולא לצער את החברות של הכלה שתצטרכנה להוציא מכיסן הקטן, ולפעמים גם התעצלתי לבדוק את השקיות בעוד הבחורה שם...

מסכימה עם כל מילה!

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שאלה- איפה קונים את הדרוש לעריכת בר והאם יש ביקוש לגמ"ח כזה בבית וגן? יש סגנונות שונים? מה הגמ"ח כולל ואיך מובילים אותו ממקום למקום?

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני קונה כל פעם שאני רואה משהו יפה שיכול להועיל.
בעקרון בחנויות לכלי בית, חד פעמי וכד'
אין לי מושג לגבי ביקוש בבית וגן, אבל מהנסיון שלי כבר 3 שנים בבני ברק, הגמח נמצא בפעולה כל הזמן...
מה שאוכל להחכים אותך מהנסיון שלי זה לקנות כמה שפחות דברים שבירים. הם גם כבדים יותר וגם נשברים. ולא תמיד ניתן למצוא בדיוק אותו דבר.
אולם ברור שחייבים גם את השביר: מראות וכד'.

אם תרצי תשובות מפורטות יותר. פני באישי

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י userit;2481437:
שאלה- איפה קונים את הדרוש לעריכת בר והאם יש ביקוש לגמ"ח כזה בבית וגן? יש סגנונות שונים? מה הגמ"ח כולל ואיך מובילים אותו ממקום למקום?

מענין שאחרי כל הנכתב כאן, יש למשהו חשק לפתוח גמח כזה...

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה, אולי אפתח אשכול נפרד בנושא.

דווקא מתוך התיאור שלך, נכנסה לי המחשבה על הכח שבגמ"ח כזה. את עם הדברים שלך, שקנית ואת נותנת חינם אין כסף, מאפשרת לאנשים לעצב את האירוע שלהם. והיופי הזה כל כך משמח אותם.

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה היה המחשבה שלי מלכתחילה, היה לי לפני כן גמ"ח למכשירים רפואיים, וכשעברתי דירה, והיה גמ"ח כזה בסמוך, חפשתי להחליף למשהו יותר שמח. אבל התנהגות האנשים מרפה את ידי.
תכיני הרבה כוחות...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
א. תעיפי את האסרטיביות המיותרת. אסרטיביות אמיתית, זה לעמוד על שלך באדיבות ובנעימות, לא לוותר.
ב. אל תתנצלי. את צריכה לגבות קנסות, תגבי. בלי התנצלויות ובלי 'לא נעים'. לא נעים מת.
ג. תחתימי על חוזה בשעת מעשה!!!

יש לי גמ"ח של אביזרים לחופה (עששיות, נרות, נצנצים ועוד כמה דברים.)
מהנסיון שלי, אנשים לא יודעים לנקות כמו שצריך. אז מה, אתן להם לנקות ואחר כך אצטרך לעבור על הנקיון בעצמי?... אני גובה בלי נקיפות מצפון ארבעים שקל (10 שקל לעששית. כן, גם עבור העבודה שלי. וגם עבור קומקומי המים שאני שופכת שם בשפע. וגם על האביזרים שאני משתמשת בהם לנקיון.)
מי שלא רוצה לשלם על הנקיון, שלא יקח אצלי.
ואגב, רוב התשלום הוא על הנקיון אחר כך.

ואם לא מחזירים בטווח הזמן שאת נוקבת בו ומוודאת שהלווה הבין - את גובה את הקנס. מספיק פעם-פעמיים (מקסימום שלוש פעמים), כדי שאף אחד לא יעיז להתעסק איתך יותר.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לקחת תשלום סימלי ואם חוזר מלוכלך שיםצה על עבודת הנקיון

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
עוד רעיון,
את יכולה לצרף לחבילת האביזרים
מארז קטן של סבון כלים. (אפילו בתשלום סימלי)
בשמחה האחרונה של דודתי, עזרנו לארגן בסוף את המגשים וכ'ו
אבל כשנעמדנו לשטוף, גילינו את המחסור בסבון כלים...
ממש לא רצינו לארוז הכל מלוכלך (ואז הדודה תאלץ לפתוח הכל בבית, לשטוף, לנגב ולארוז שוב...)

ובהחלט, הוסיפי את דף ההוראות גם למארזי הכלים,
לא תמיד הבחורה שלוקחת היא גם זו שאורזת בסוף.

מושהלה

משתמש רשום
עיצוב גרפי
תמורת כסף תמיד אנשים יעלו עד למעלה להראות שהכלי נשאר שלם
וזה שאנשים מעדיפים לשלם מאשר לשטוף אז המחיר כמובן לקחת לפני אמור להיות גבוה מערך הכלי ככה שאנשים ישטפו

תמשיכו להרבות בחסדים וזכות המצווה יעמוד בעדכם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה