כלים חוזרים לגמח מלוכלכים, מה ניתן לעשות

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לי גמח לכלים לבר, מראות מגשים הגבהות וכד'. ההשאלה מהגמ"ח אינה כרוכה בתשלום.

בתקופה האחרונה קרה מספר פעמים שהכלים חזרו מלוכלכים!!!!
כן מה שאתם קוראים.... אנשים שהשאילו מהגמ"ח, חינם אין כסף, כלים, החליטו כנראה ש"המחיר" כולל גם שטיפה....

שלא לדבר על החזרה שלא בזמן שנקבע שפוגעת במי שאמור לשאול אח"כ ונשאר עם הלשון בחוץ. החזרה ביום שישי בצהרים (מלוכלך). טלפונים ב 12 בלילה (אולי אפשר להחזיר עכשיו מיד אחרי הארוע? ...)

מה הייתם ממליצים לי לעשות, אני כבר מיואשת וחושבת לסגור את הגמ"ח.

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
חוזה חתום
המחייב לפעול על פי הכללי שלך,
חבל לסגור דבר שכ"כ מועיל,
בגלל אנשים לא מתורבתים,

המון הצלחות :)
ויישר כח גדול!!!!!!

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ומה אני אעשה כשיחזירו לי מלוכלך? אראה להם את החוזה? אשלח אותם הביתה לשטוף?

מישיי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא רק חוזה, אני הייתי אומרת צ'ק פיקדון, אפילו שלא יהיה בו שימוש, צ'ק פיקדון גורם לאנשים להיות הרבה יותר אחראים!

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י rafeli;2480991:
ומה אני אעשה כשיחזירו לי מלוכלך? אראה להם את החוזה? אשלח אותם הביתה לשטוף?

גובה מהם תשלום,
או כפי שאמרו- לפני שלוקחים משאירים פיקדון

שטייגעניסט

משתמש רשום
אם יש לכם פתק ליד הדלת תכתבו את זה שם. וחוץ מזה אולי לבדוק כשמחזירים כשהם עדיין לידכם להאי(ע)ר להם על הלכלוך שסירב לרדת משום מה...

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
קודם כל כל הכבוד!!
לנהל גמ"ח זה בטח לא פשוט ודורש הרבה עבדה וסבלנות.

אולי תנסי לבקש פיקדון משהו כמו 100 שקל
ומי שמחזיר את הכלים לא שטופים לא יקבל את כספו חזרה.

כמובן להודיע מראש.

אני מאמינה שיש כאלו שמחזירים לא שטוף שהיו מוכנים לשלם על כך
והעיקר שלא יצטרכו לטרוח לשטוף.

כדאי את כל הכללים של הגמ"ח לרשום בצורה ברורה ומסודרת ולצרף לכלים.
יש אנשים שלא חושבים דקה אחת קדימה.. וזה לא חייב להיות מרוע לב.

לגבי זמן החזרה אולי תנסי לקבוע מקום בבנין או ליד הדלת למי שרוצה להחזיר
בשעות לא שיגרתיות וכך לא יטריח אותך. (ושאחר כך יקפוץ לקחת אם יש פיקדון)

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ביום שישי האחרון עמדתי בשעה 2 בצהריים לשטוף כלים שחזרו מלוכלכים... חלק עם כל השוקולד והריץ מרוח עליהם. וחלק שעברו ליטוף עם מפית באולם.
וזה מאנשים שלקחו אותם ביום שני, לארוע ביום שלישי.... לא הספיקו להם רביעי וחמישי לשטוף, וגם לא להחזיר, היו חייבים להחזיר מלוכלך בשישי בצהריים.
כמה כסף את חושבת מפצה על כזו עוגמת נפש??? והיה לי צ'ק פקדון! ממש הזיז להם.
זה היה בשעה כזו לחוצה שאפילו לא בדקתי מה החזירו. רק כשרציתי לסדר בארון גיליתי את ה"ברוך"

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רותי המניק;2480997:
קודם כל כל הכבוד!!
לנהל גמ"ח זה בטח לא פשוט ודורש הרבה עבדה וסבלנות.

אולי תנסי לבקש פיקדון משהו כמו 100 שקל
ומי שמחזיר את הכלים לא שטופים לא יקבל את כספו חזרה.

כמובן להודיע מראש.

אני מאמינה שיש כאלו שמחזירים לא שטוף שהיו מוכנים לשלם על כך
והעיקר שלא יצטרכו לטרוח לשטוף.

כדאי את כל הכללים של הגמ"ח לרשום בצורה ברורה ומסודרת ולצרף לכלים.
יש אנשים שלא חושבים דקה אחת קדימה.. וזה לא חייב להיות מרוע לב.

לגבי זמן החזרה אולי תנסי לקבוע מקום בבנין או ליד הדלת למי שרוצה להחזיר
בשעות לא שיגרתיות וכך לא יטריח אותך. (ושאחר כך יקפוץ לקחת אם יש פיקדון)

אין לי מקום בקומה להשאיר סיכה, ואם ישאירו למטה מי יעלה? מדובר בכלי זכוכית כבדים?
ומי יהיה אחראי אם משהו ישבר? והם יטענו שהם הביאו שלם?
לקחת כסף גם על סבלות?

שטייגעניסט

משתמש רשום
נכתב ע"י rafeli;2480999:
ביום שישי האחרון עמדתי בשעה 2 בצהריים לשטוף כלים שחזרו מלוכלכים... חלק עם כל השוקולד והריץ מרוח עליהם. וחלק שעברו ליטוף עם מפית באולם.
וזה מאנשים שלקחו אותם ביום שני, לארוע ביום שלישי.... לא הספיקו להם רביעי וחמישי לשטוף, וגם לא להחזיר, היו חייבים להחזיר מלוכלך בשישי בצהריים.
כמה כסף את חושבת מפצה על כזו עוגמת נפש??? והיה לי צ'ק פקדון! ממש הזיז להם.
זה היה בשעה כזו לחוצה שאפילו לא בדקתי מה החזירו. רק כשרציתי לסדר בארון גיליתי את ה"ברוך"

וואוו לא להאמין. אבל אחרי הכל כשהם יודעים שזה יפגע להם בכיס אז יעשו חושבים...

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שטייגעניסט;2480995:
אם יש לכם פתק ליד הדלת תכתבו את זה שם. וחוץ מזה אולי לבדוק כשמחזירים כשהם עדיין לידכם להאי(ע)ר להם על הלכלוך שסירב לרדת משום מה...

בד"כ אנחנו בודקים מיד כל אחד שמחזיר. ואם רואים שמלוכלך גוערים בצורה עדינה, אבל אין לי לב לשלוח אנשים הביתה עם הכל בחזרה, מדובר במשא כבד, אז שוב אני נעמדת לשטוף הכל....

שטייגעניסט

משתמש רשום
נכתב ע"י rafeli;2481005:
בד"כ אנחנו בודקים מיד כל אחד שמחזיר. ואם רואים שמלוכלך גוערים בצורה עדינה, אבל אין לי לב לשלוח אנשים הביתה עם הכל בחזרה, מדובר במשא כבד, אז שוב אני נעמדת לשטוף הכל....

לדעתי גם על זה נאמר חייך קודמים. (אולי זה רק קל לומר...)

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני כותבת את זה עכשיו כי היום הגיעו מים עד נפש.
השאלתי את הכלים לארוע שהיה ביום חמישי.
הכלים היו מוזמנים שוב לארוע שהיה היום.
התקשרתי אתמול (מוצאי פורים) להזכיר שיחזירו כי צריכים היום... ולא ענו.
בבוקר חזרו אלי, ובקשתי שיחזירו דחוף כי יש מי שהזמין לארוע היום. בקשתי שעד השעה 5 הכלים יהיו חזרה.
בשעה 5 - כלום! בשעה 6 כלום! התקשרתי לשמוע מה קורה.... התנצלויות.... אנחנו ממש בדרך.
האנשים שהיו צריכים את הכלים היו שכנים שלנו (ממש נעים....) שהזמינו כבר לפני חודשיים את הכלים לתאריך הזה.... ב 6:30 לא היתה להם ברירה והם הלכו לאולם בלי הכלים!
התקשרתי שוב למשאילים הקודמים וסכמתי איתם שהם יגיעו ישירות לאולם!

ב7:15 הכלים הגיעו לאולם...... מ ל ו כ ל כ י ם ! הייתם מאמינים??????

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם לא הייתי רואה בעיני גם אני לא הייתי מאמינה.

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני בהלם!!!!!!!!!!!!!!!
לכן תכתבי חוזה ותסכמי על מחיר גבוה(1000 ש"ח)
למי שלא עומד בכללים!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
היינו מאמינים לכל דבר.

והיינו גם קובעים שאם הכלים לא מגיעים חזרה בשעה שסוכם עליה, ללא הסבר מניח את הדעת - צ'ק הפקדון נפרע מיידית, על סכומם המלא של הכלים. (כלומר, כמה שהכלים עולים בחנות. בלי הנחות).

אם הכלים מגיעים מלוכלכים, ייגבה מצ'ק הפקדון סכום של 200 ש"ח עבור שטיפתם.
(לחילופין אפשר להציע את זה מלכתחילה בתור שירות של הגמ"ח, במחיר שיהיה אפשר לשלם בו לעוזרת + עודף שיישאר בקופה).

לאנשים יש נטיה לזלזל במה שמקבלים חינם, ולהעריך דברים ששילמו עליהם.

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
האמת שאני ראיתי את הפשע הזה בעיניים, בתקופה האחרונה השתמשתי כמה פעמים בשרותי גמ"ח כזה בב"ב, כשבאתי להחזיר הייתי מזועזעת באיזה מצב אנשים מחזירים דברים, אני כיבסתי קיפלתי גיהצתי את המפות, שטפתי והברקתי את כל הכלים וכשראיתי איך אנשים מחזירים- הייתי מזועזעת!!!:mad::mad:
חובה לגבות תשלום על כזו התנהגות, ולא סכום סמלי- סכום שיתריע! בפעם הזאת אולי זה לא יעזור אבל בפעם הבאה הם ינקו במקום לשלם.
משתתפת בצערך, חבל שכזו התנהגות גורמת לאנשים הגונים להפסיד :(

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רותי קפלר;2481028:
היינו מאמינים לכל דבר.

והיינו גם קובעים שאם הכלים לא מגיעים חזרה בשעה שסוכם עליה, ללא הסבר מניח את הדעת - צ'ק הפקדון נפרע מיידית, על סכומם המלא של הכלים. (כלומר, כמה שהכלים עולים בחנות. בלי הנחות).

אם הכלים מגיעים מלוכלכים, ייגבה מצ'ק הפקדון סכום של 200 ש"ח עבור שטיפתם.
(לחילופין אפשר להציע את זה מלכתחילה בתור שירות של הגמ"ח, במחיר שיהיה אפשר לשלם בו לעוזרת + עודף שיישאר בקופה).

לאנשים יש נטיה לזלזל במה שמקבלים חינם, ולהעריך דברים ששילמו עליהם.

זה גמ"ח חשוב מאד!!!
וחבל להפסיק אותו בגלל חוסר אחריות של אנשים מסוימים!!!
ואם תיפעול הגמ"ח מחייב אסרטיביות - תשתמשי בה עם האנשים האלו - ולו רק עבור הכלל שכן בסדר וזקוק לחסד הנפלא הזה!
ולכן - רותי צודקת בכל מילה!!!
חוזה ברור וחתום! וצ'ק פיקדון לא מוחזר עד שבעלת הגמ"ח עוברת על מה שהוחזר ובזמנה הפנוי - ולא ביום שישי דקה לפני שבת!

ואם יש לך אפשרות אנשים ישלמו מחיר מלא על שירות שטיפה (אם יש לך יכולת שכזו- להעסיק בחורות שיעשו זאת) עדיין שווה להם!!!!

אל תפסיקי את החסד הזה שאין לו שיעור!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה