התייעצות כדאי לקחת מתווך בקנית דירה?

וילון תחרה

משתמש פעיל
האם זה לא בזבוז כסף?
1.5% זה המון בקנית דירה

לא עדיף מנוי לדירומט וזהו?
או אולי יש צדדים נוספים שלא חשבנו עליהם

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כשקונים דירה לא חותמים על בלעדיות
ולכן-
מנסים לבד, וגם עם מתווך
אנחנו הגענו דרך מתווך לדירה שלא היינו מגיעים אליה אחרת
והיא גם הייתה זולה משמעותית, ככה שיצא יותר זול מלבד
מה שכן-
למתווכים אמרתי שדרכם אני מוכנה לשמוע רק על מציאות

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אם הייתי מוכרת דירה. הייתי מעדיפה שיהיה לי "מזכיר" שיקבל את הטלפונים יענה על השאלות ויתן לי לעבוד\ ללמוד בשלווה, אלא אם כן:
1. אני דורשת מחיר מפולפל שהמתווך אומר לי נו צ'אנס
2. המתווך לא רוצה להתלכלך על הדירה שלי
3. המתווכים לא מוכנים לעבוד איתי כי קלטו שאני לא רצינית במכירה
4. אני מאד מאד לחוצה למכור ומנסה את כל האפשרויות בנוסף למתווכים.
5. אני לא לחוצה למכור בכלל וחסה על ממונם של ישראל ויש לי הרבה זמן פנוי

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
תלוי גם אם אתם לא לחוצים בזמן ומוכנים להשקיע בחיפוש הדירה בעצמכם. אם זה לא הולך אחרי שמנסים אפשר לפנות למתווך.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תלוי גם אם אתם לא לחוצים בזמן ומוכנים להשקיע בחיפוש הדירה בעצמכם. אם זה לא הולך אחרי שמנסים אפשר לפנות למתווך.
לפעמים בחודשים האלה:
1. מפספסים הזדמנויות
2. המחירים של הדירות עלולים לעלות (אולי פחות רלוונטי לעכשיו אבל בד"כ זה מה שקרה)
לכן, כדאי לשמוע מכולם

אברם סופר

משתמש רשום
אם הייתי מוכרת דירה. הייתי מעדיפה שיהיה לי "מזכיר" שיקבל את הטלפונים יענה על השאלות ויתן לי לעבוד\ ללמוד בשלווה, אלא אם כן:
1. אני דורשת מחיר מפולפל שהמתווך אומר לי נו צ'אנס
2. המתווך לא רוצה להתלכלך על הדירה שלי
3. המתווכים לא מוכנים לעבוד איתי כי קלטו שאני לא רצינית במכירה
4. אני מאד מאד לחוצה למכור ומנסה את כל האפשרויות בנוסף למתווכים.
5. אני לא לחוצה למכור בכלל וחסה על ממונם של ישראל ויש לי הרבה זמן פנוי
השאלה היית על קניית דירה. במכירה, ההפסד של יד מתווך באמצע, אכן יותר קטן.

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הבעיה שאם הוא מציעה לך משהו, ולמחרת אתה מוצא אותו לבד, הפסדת ים של כסף על כלום.
ברור שלפני שהולכים עם מתווך עוברים על כל הדירות בעיתון /כל מקום חינמי שאפשר

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לי קרה פעם שמתווך הציעה משהו, התלבטתי, וכעבור שבועה בעלי הדירה פרסמו ביד2.
במקרה כזה אולי ניתן ללחוץ על המתווך שיוריד אותם במחיר
בתואנה שפרסמו ביד 2 ואין לו בלעדיות
וזה באמת מעצבן...
אבל אלו דברים שלא בידיים שלנו
ויכולים לקרות בכל דבר (כמו לקנות מוצר יקר ואחרי שבוע לראות שעושים עליו מבצע. רק שבתיווך זה לרוב בסכומים גבוהים יותר)

וילון תחרה

משתמש פעיל

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האם המוכר לא משלם גם למתווך?
בד"כ כן משלמים
ברור שלפני שהולכים עם מתווך עוברים על כל הדירות בעיתון /כל מקום חינמי שאפשר
רוב הפרסומים בעיתונים הם מתווכים
אולי מודעות שתלויות באזור יכולים להיות בלי תיווך

ניק 109814

משתמש פעיל
כמו שהוא אמר לך זה המחיר .
תוכל להסתדר בלי מתווכים אם פשוט תסתובב בשכונה ותדביק מודעות שאתה מחפש דירה, אולי אפילו תוסיף איזה תגמול למי שיביא לך מידע.
התיווך כאן זה חמישים אלף שח ממש בל תשחית אם אתה יכול להתסדר בלי..
שווה לקחת חודשיים חופש מהעבודה ולחפש לבד, המתווך בד"כ אין לו יותר מידע מבן אדם רגיל.
הייתי רוכש מתיווך רק דירות שהם בבלעדיות.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שווה לקחת חודשיים חופש מהעבודה ולחפש לבד, המתווך בד"כ אין לו יותר מידע מבן אדם רגיל.
הייתי רוכש מתיווך רק דירות שהם בבלעדיות.
המתווכים, לפחות בסביבה שלי, מחפשים דירות ומחתימים בלעדיות, ואז כן יש להם יותר מבנאדם רגיל...
לפני תקופה כשחיפשנו דירה, 90% היה עם תיווך. וגם אם מצאנו בלי תיווך- תוך יום יומיים הם חתמו בלעדיות (ואז יכולנו להוכיח שיצרנו קשר לפני, אבל רק כדי להבין את המצב)

avi media

משתמש מקצוען
המתווכים, לפחות בסביבה שלי, מחפשים דירות ומחתימים בלעדיות, ואז כן יש להם יותר מבנאדם רגיל...
לפני תקופה כשחיפשנו דירה, 90% היה עם תיווך. וגם אם מצאנו בלי תיווך- תוך יום יומיים הם חתמו בלעדיות (ואז יכולנו להוכיח שיצרנו קשר לפני, אבל רק כדי להבין את המצב)
קצת מושגים איך עובדים המתווכים היום, מניסיון.
בד"כ המתווכים מתקשרים למוכר, המוכר מסרב לשלם תיווך וכ"ש לחתום בלעדיות (רוב המוכרים ביד 2 כותבים לא למתווכים) ואז כמובן המתווכים מבטיחים שהם לא יבקשו בלעדיות, פשוט יש להם לקוח רציני שחבל להפסיד אותו והם רוצים להראות לו את הדירה או לבדוק האם היא מתאימה לו או לצלם עבורו את הדירה, ואז המוכר מסכים להראות את הדירה למתווך, ומיד זה נהפך לפגישה עם שטיפת מח פסכילוגית ולחץ רגשי מלא בהתנשאות מחד ובחנפנות מאידך עם הסבר מפולפל למה האף של המוכר מוריד ללקוח את החשק לקנות את הדירה ודווקא האף של המתווך משכנע את הלקוחות לחטוף את הדירה לפני שהיא תימכר, כשהם יודעים לספר סיפורים והבטחות ולתת אשליות מכאן עד השמים, ואז המוכר שמשוכנע שהמתווך האלוף הזה מחזיק בתיקו כמה לקוחות שמנים ועוד רגע הוא עושה פרסום מאסיבי לדירה ותוך זמן קצר הדירה נמכרת במחיר שהמוכר דורש, ובחוסר שכל של רגע הוא חותם על בלעדיות למתווך ל3 חודשים, ומאז המתווך צוחק עליו... הוא נעול אצל המתווך וכל עסקה שתהיה ובפרט אם המוכר לחוץ המתווך ירוויח על בטוח.
(לכן המתווכים מחפשים בנרות מוכרים שלחוצים למכור זה רווח מובטח, דג שמן במיוחד, משא"כ מוכר שלא לחוץ, לא מוריד את המחיר ומחכה שנגמר הבלעדיות, וחבל על ה300 ₪ שהמתווך השקיע על פרסום הדירה.)
ואז המתווך מבקש מהמוכר להסיר את הדירה מיד 2 ומישא ברכה וכו' ולתת לו לעבוד (על המוכר) כמו שצריך, וכך הוא יוצר מצב שהוא הבוס הבלעדי על מכירת הדירה, וגם הקונה וגם המוכר משלמים לו כמה עשרות אלפי ש"ח על העבודה (בעינים) המדהימה.
כדי לצאת ידי חובה המתווך מפרסם ב 2 אתרים וב 2 עיתונים שיש לו חבילות פרסום שם, ומידי פעם מתקשר לברר האם יש למוכר לקוח כדי לקבל תיווך שמן ואם לא מסביר למוכר שהמחיר גבוה מידי .. (כמובן האחוזים ממש שהוא גובה זה ממש לא סכום גבוה.... סה"כ כמה עשרות אלפי שקלים על פרסום בכמה מאות ש"ח ועל כמה פגישות) וכך המוכר נלחץ לאט לאט ומוריד את המחיר, וכשהדירה נהיית זולה מידי מגיעים לקוחות בקלות גם מיד 2 וגם נישא ברכה ולפעמים מהמתווך שגורף קופון שמן, והמוכר גם ירד במחיר וגם שילם הרבה למתווך, ואילו לא חתם בלעדיות יהיה רק מוריד את המחיר גם היה מוכר לבד בלי לשלם תיווך.

נערך לאחרונה ב:

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קצת מושגים איך עובדים המתווכים היום, מניסיון.
בד"כ המתווכים מתקשרים למוכר, המוכר מסרב לשלם תיווך וכ"ש לחתום בלעדיות (רוב המוכרים ביד 2 כותבים לא למתווכים) ואז כמובן המתווכים מבטיחים שהם לא יבקשו בלעדיות, פשוט יש להם לקוח רציני שחבל להפסיד אותו והם רוצים להראות לו את הדירה או לבדוק האם היא מתאימה לו או לצלם עבורו את הדירה, ואז המוכר מסכים להראות את הדירה למתווך, ומיד זה נהפך לפגישה עם שטיפת מח פסכילוגית ולחץ רגשי מלא בהתנשאות מחד ובחנפנות מאידך עם הסבר מפולפל למה האף של המוכר מוריד ללקוח את החשק לקנות את הדירה ודווקא האף של המתווך משכנע את הלקוחות לחטוף את הדירה לפני שהיא תימכר, כשהם יודעים לספר סיפורים והבטחות ולתת אשליות מכאן עד השמים, ואז המוכר שמשוכנע שהמתווך האלוף הזה מחזיק בתיקו כמה לקוחות שמנים ועוד רגע הוא עושה פרסום מאסיבי לדירה ותוך זמן קצר הדירה נמכרת במחיר שהמוכר דורש, ובחוסר שכל של רגע הוא חותם על בלעדיות למתווך ל3 חודשים, ומאז המתווך צוחק עליו... הוא נעול אצל המתווך וכל עסקה שתהיה ובפרט אם המוכר לחוץ המתווך ירוויח על בטוח.
(לכן המתווכים מחפשים בנרות מוכרים שלחוצים למכור זה רווח מובטח, דג שמן במיוחד, משא"כ מוכר שלא לחוץ, לא מוריד את המחיר ומחכה שנגמר הבלעדיות, וחבל על ה300 ₪ שהמתווך השקיע על פרסום הדירה.)
ואז המתווך מבקש מהמוכר להסיר את הדירה מיד 2 ומישא ברכה וכו' ולתת לו לעבוד (על המוכר) כמו שצריך, וכך הוא יוצר מצב שהוא הבוס הבלעדי על מכירת הדירה, וגם הקונה וגם המוכר משלמים לו כמה עשרות אלפי ש"ח על העבודה (בעינים) המדהימה.
כדי לצאת ידי חובה המתווך מפרסם ב 2 אתרים וב 2 עיתונים שיש לו חבילות פרסום שם, ומידי פעם מתקשר לברר האם יש למוכר לקוח כדי לקבל תיווך שמן ואם לא מסביר למוכר שהמחיר גבוה מידי .. (כמובן האחוזים ממש שהוא גובה זה ממש לא סכום גבוה.... סה"כ כמה עשרות אלפי שקלים על פרסום בכמה מאות ש"ח ועל כמה פגישות) וכך המוכר נלחץ לאט לאט ומוריד את המחיר, וכשהדירה נהיית זולה מידי מגיעים לקוחות בקלות גם מיד 2 וגם נישא ברכה ולפעמים מהמתווך שגורף קופון שמן, והמוכר גם ירד במחיר וגם שילם הרבה למתווך, ואילו לא חתם בלעדיות יהיה רק מוריד את המחיר גם היה מוכר לבד בלי לשלם תיווך.
זה תיאור של מצב קיצון.
בסביבתי כמה מכרו וקנו דירות, וההתנהלות היתה במנעד רחב של ישרות וחריצות.
צריך לדעת מראש שמתווך (גם אם הוא אמין וישר) הוא בעל הרבה אינטרסים שנוגדים את אלו שלכם.
זכור לי פעם שקלטנו שהמתווך הביא אנשים לראות את הדירה שלנו (ואנחנו הכנו אותה לביקור שתיראה סביר למרות הילדים והמעבר דירה וכו') רק כדי לדחוף אותם להשוות ולקנות דירה אחרת...

אבל לפעמים זה כן עוזר, ולכן מומלץ לקבל המלצות על מתווך אמין מאנשים עם נסיון
אפשר לנסות לחתום על סכומים משתנים- לדוגמא: עד מליון ש"ח- 1%, על הסכום עד 1.5 מליון- 1.2%, ומעבר לזה- 2%. שיהיה שווה לו למכור בסכום גבוה.
בנוסף אפשר לסכם שמתאריך מסוים אפשר למכור ללקוחות פרטיים (לא מתיווך אחר)
או כל רעיון יצירתי אחר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה