כדאי לדחות את המשכנתא?

אמיר88

משתמש חדש
אני ואשתי נמצאים במצב די לחוץ כרגע כשהיא בחל"ת ואני עובד הרבה פחות, ואנחנו מתלבטים אם זה יהיה צעד נכון עכשיו לדחות את המשכנתא בשלושה חודשים כמו שמציעים בבנקים - מה אתם אומרים? אני מודה שעוד לא בדקתי לעומק את כל הפרטים של זה, אבל חבר שלי שיש לו משכנתא בבנק הפועלים אומר שהוא ואשתו החליטו לעשות את זה כי הסבירו להם הכול בבנק וזה הרגיע אותם (הוא אמר לי לקרוא על זה פה https://www.bankhapoalim.co.il/he/mortgage אבל אין שם מידע מפורט מספיק). מישהו יודע מה התנאים המלאים של הדחייה הזאת? זה משתלם בכלל או שבטווח הארוך עדיף לעמוד בתשלומים ולא לדחות אותם? וזה משהו אחיד בכל הבנקים בהוראה של המדינה או שבכל בנק התנאים שונים? אני ממש אודה למי שיוכל להפנות אותי למידע הכי מעודכן על זה אם יש כזה.

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
אני ואשתי נמצאים במצב די לחוץ כרגע כשהיא בחל"ת ואני עובד הרבה פחות, ואנחנו מתלבטים אם זה יהיה צעד נכון עכשיו לדחות את המשכנתא בשלושה חודשים כמו שמציעים בבנקים - מה אתם אומרים? אני מודה שעוד לא בדקתי לעומק את כל הפרטים של זה, אבל חבר שלי שיש לו משכנתא בבנק הפועלים אומר שהוא ואשתו החליטו לעשות את זה כי הסבירו להם הכול בבנק וזה הרגיע אותם (הוא אמר לי לקרוא על זה פה https://www.bankhapoalim.co.il/he/mortgage אבל אין שם מידע מפורט מספיק). מישהו יודע מה התנאים המלאים של הדחייה הזאת? זה משתלם בכלל או שבטווח הארוך עדיף לעמוד בתשלומים ולא לדחות אותם? וזה משהו אחיד בכל הבנקים בהוראה של המדינה או שבכל בנק התנאים שונים? אני ממש אודה למי שיוכל להפנות אותי למידע הכי מעודכן על זה אם יש כזה.

כיוון משכנתאות

יועצת משכנתאות
מנוי פרימיום
במסגרת הקפאת משכנתא לא משלמים קרן (ולפעמים גם ריבית), כאשר הסכום שלא שולם בתקופה זו מחולק לאורך השנים של המשך ההלוואה ובכך למעשה מייקר את ההחזר החודשי. ההקפאה מומלצת כאשר יש קושי ממשי בהחזר התשלומים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה