יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא, הלואי וזה היה מספיק
יש לכם מקור? למיטב ידיעתי משתנה כל 5 נחשבת לקבועה לצורך זה.
מקור-
משכנתאמן
הבנק צודק – שליש מהמשכנתא חייב להיות בריבית קבועה (צמודה/לא צמודה)
מה שכתבתי בעבר הוא שריבית שמשתנה בתדירות קצרה מ-5 שנים נחשבת למסלול המשתנה שהיה מוגבל לשליש (ולא ההפך כפי שהבנת)
בהצלחה

AyalaL

משתמש פעיל
D I G I T A L
לחלוטין כן.
תראי בהודעה הבאה אחריה שפירטתי את הפיתרונות. וזה בקלות, לא מסובך כ''כ. אבל כדאי להכין את התיק טוב לפני.

אה, באמת לא שמתי לב קודם
אני אעביר את הדברים ואם יצטרכו- אני אשלח אותם לכתובת הנ"ל
ממש תודה רבה על ההסברים והפירוט, וכמובן על הפתרונות......

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
דיסקונט ומרכנתיל זה אותו בנק לגבי המשכנתא
כלומר יש לה מה ללכת לשניהם לבדוק מי יותר זול?
עד כמה שידוע לי, כן. אתה צודק.
היעדים שלהם שונים, ויש מה לתמחר ביניהם. יהיו אמנם דברים שהנהלים יהיו שווים, אבל לא ברמת יעדי הרווחים וההלוואות שלהם. לצורך זה 2 בנקים נפרדים.

יודיתרי

משתמש פעיל
איך אני יכולה לדעת כמה אני צריכה לשלם לבנק אם אני רוצה לפרוע את המשכנתא כעת?
אני לא רואה שם נתון כזה, יש מחשבון כלשהו לחשב את זה?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
איך אני יכולה לדעת כמה אני צריכה לשלם לבנק אם אני רוצה לפרוע את המשכנתא כעת?
אני לא רואה שם נתון כזה, יש מחשבון כלשהו לחשב את זה?
ישנו דו"ח מדוייק שנקרא - דו"ח סילוק יתרות למשכנתא.
הוא כולל בתוכו את יתרת הקרן נכון לעכשיו, וקנסות יציאה עם יש, וכמה הם, וממה מורכבות.
למי שמבין יותר בקריאת הדו"ח, יכול לחשב איך להימנע / למזער קנסות יציאה, או גם מתי הן יורדות, ועוד.
אני מצרף כאן את המדריך, יש בו גם קישוריות מובנות, בהצלחה!
אם הבנתם לבד - מעולה. אם לא, צרו קשר עם הבנק שלכם כדי לקבל הסברים.
אחרת, תוכלו להיעזר ביועץ משכנתאות (כמוני למשל..).

קבצים מצורפים

• מדריך-להוצאת-דוח-יתרה-לסילוק.pdf
    KB 264.6 · צפיות: 29

יודיתרי

משתמש פעיל
ישנו דו"ח מדוייק שנקרא - דו"ח סילוק יתרות למשכנתא.
הוא כולל בתוכו את יתרת הקרן נכון לעכשיו, וקנסות יציאה עם יש, וכמה הם, וממה מורכבות.
למי שמבין יותר בקריאת הדו"ח, יכול לחשב איך להימנע / למזער קנסות יציאה, או גם מתי הן יורדות, ועוד.
אני מצרף כאן את המדריך, יש בו גם קישוריות מובנות, בהצלחה!
אם הבנתם לבד - מעולה. אם לא, צרו קשר עם הבנק שלכם כדי לקבל הסברים.
אחרת, תוכלו להיעזר ביועץ משכנתאות (כמוני למשל..).
תודה רבה
אבל שאני אבין, הסכום שכתוב שם זה הסכום לתשלום אם אני אפרע עכשיו, או הסכום הכולל שאני אשלם אם אני אשאיר כך את המשכנתא עד הסוף?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כתוב שם - גם את הסכום לפריעה עכשווית - שכולל בתוכו את הקנסות אם יש.
ומהי יתרת הקרן ללא קנסות, נכון לעכשיו.
מה תשלמי בסוף רק אלוקים בשמיים יודע, זה תלוי בריביות ומדדים, שא"א לדעת מה יקרה איתם, רק לנחש..
יש מערכות סימולציה, שכן בנויות על תחשיבי צפי כאלה - ושם ניתן לראות על פניו כמה זה יהיה.
אם תרצי, פני אליי ואנסה לעזור לך עם זה - keseffchacham בג'מייל.

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שאלה שבטח שאלו באשכול הזה בעבר אבל קצת מסובך לעבור על הכל, אשמח אם יש למשהוא מידע וישתף אותי.
כשלוקחים משכנתא ומדווחים על הכנסה מכולל לאברך 6000 שקל מ3 כוללים [כולל יום, כולל ערב. וכולל סופ"ש כל אחד 2000] האם הבנק מקבל הסברים מסוג זה.
כמובן שכל חודש הצ'קים מופקדים לחשבון בקביעות ולא נמשכים ישר והכל חוקי לגמרי.
תודה לכל הטורחים לענות.

A052

משתמש סופר מקצוען
למה לא?

ייתכן וידרשו חתימה על מסמך בענייני מיסוי, אבל מעבר לזה אין לבנק בעיה.

estyr

משתמש מקצוען
נ.ב. מה שמומלץ כאשר מתלבטים הוא, ללכת לבנק להגיש בקשה לבד, ואת מה שמקבלים (אישור עקרוני) לקחת ליועץ חיצוני - ואזי, אם הוא יכול לשפר משמעותית, הולכים איתו ומרוויחים, ואם הרווח מזערי/לא קיים, ממשיכים לבד.
זה יכול לקלקל אח"כ ליועץ להוציא ריביות טובות יותר, אם מנסים לבקש בהתחלה לבד מהבנק אישור עקרוני?
כמו"כ שמעתי שמומלץ לבקש בבנק שבו מתנהל החשבון בהתחלה, והם בדר"כ נותנים את ההצעה הכי טובה, זה נכון?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כשלוקחים משכנתא ומדווחים על הכנסה מכולל לאברך 6000 שקל מ3 כוללים [כולל יום, כולל ערב. וכולל סופ"ש כל אחד 2000] האם הבנק מקבל הסברים מסוג זה.
ישנם בנקים שמלגת כולל מוגבלת ל-4,000 ש"ח. אך ניתן לפעמים להביא אישור של ר"מ בכולל, ואז זה עובר לפעמים.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
זה יכול לקלקל אח"כ ליועץ להוציא ריביות טובות יותר, אם מנסים לבקש בהתחלה לבד מהבנק אישור עקרוני?
זה יכול לקלקל בשני דרכים: 1. כאשר תיק מוגש לא נכון, והלקוח מקבל 'מרווח' תדמית לא כ"כ טוב, וזה משפיע לו על הריביות, אח"כ הרבה יותר קשה לתקן את זה כדי לשפר תדמית לריביות טובות. 2. זה יגרום שיצטרכו לעבוד יותר קשה על מכרז ריביות, אחרי שבנק מסויים כבר הוציא אישור, והוא לא יוציא שוב ללא הצעה מתחרה. לכל בנק ישנה את הייחודיות שלו, והעסקאות שמתאימות יותר לו, ואם "מבזבזים" את זה לא נכון, זה יכול בהחלט להפסיד ללקוח, כמו בנק שיותר מיקל בעניין הכנסות (וזה הסיפור של הלקוח), ולקוח הוציא שם אישור גרוע לבד.
כמו"כ שמעתי שמומלץ לבקש בבנק שבו מתנהל החשבון בהתחלה, והם בדר"כ נותנים את ההצעה הכי טובה, זה נכון?
הפוך בדר"כ. אליהם מגיעים בסוף, ואומרים - או שאתם מתחרים עם ההצעה הכי טובה שהבאנו, או שאתם מאבדים לקוח.. ובשביל שימור לקוחות הבנקים יסכימו לתת פייט חזק בריביות.. כמעט כל הבנקים יילחמו על זה.

yael1199

משתמש רשום
שאלה לגבי עמלת היוון
איך מחשבים את זה לפי הריבית שהייתה בזמן ההלוואה וכמה היא עכשיו או לפי כמה שסגרתי עם הבנק
למשל אם בזמן ההלוואה הממוצע היה 2 ואני סגרתי איתם על 3 ובזמן הפריעה זה 1.5 לפי מה מחשבים?

שקדנות

משתמש פעיל
שאלה. מעוניין להוציא משכנתא נוספת עדיין בתוך 60% מערך הדירה
ההצעה: 2 שליש פריים ושליש קל"צ ל30 שנה
604K פריים 1.75
311K קל"צ 3.55
זה טוב?
שייך שיפורים?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
שייך שיפורים?
ברמת העיקרון, בודאי ששייך.
השאלה למה בחרתם 2/3 פריים, מתכוונים למחזר בקרוב מאד?? נכס להשקעה כזה?
או סתם כי מותר היום כ"כ הרבה פריים?
בכ"מ, כדי לבחון מה שייך וכדאי, צריך גם לדעת מה יכולת ההחזר שלכם, ומה חוסנכם הכלכלי בכללי.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
שאלה לגבי עמלת היוון
איך מחשבים את זה לפי הריבית שהייתה בזמן ההלוואה וכמה היא עכשיו או לפי כמה שסגרתי עם הבנק
למשל אם בזמן ההלוואה הממוצע היה 2 ואני סגרתי איתם על 3 ובזמן הפריעה זה 1.5 לפי מה מחשבים?
לוקחים את הריבית הממוצעת של היום על אותה יתרת זמן שנותרה למשכנתא [עמודות של 5 שנים, מצו"ב הקובץ], ובמידה ויש הפרש ריבית בין מה שלקחנו לבין הממוצע היום, את ההפרש מכפילים ביתרת הזמן, ואת זה משלמים.
לדוגמא: אם לקחנו הלוואה כשהריבית הייתה 4% ל30 שנה, והחזרנו אחרי 8 שנים, אזי אנחנו בעמודה של 'מעל 20 ועד 25 שנה', נניח שהריבית היום בעמודה זו 3.5% [זה מה שהבנק יכול למכור את אותה הלוואה כיום], יצא שיש לנו הפרש של חצי אחוז, על פני תקופה של 22 שנה, כפול יתרת הקרן = זו העמלה.

קבצים מצורפים

• pribmash (7).xls
    KB 86 · צפיות: 20
נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה