ילד רוצה ממתק?

מצב
הנושא נעול.

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בעקבות האשכול הזה של @מרים יעל
שם אני לא יכולה להגיב,
אבל זה הזכיר לי סיפור שקרה ביום בדיקת חמץ
היום הכי מסוכן בשנה לילדים.

הבן שלי בן השבע חזר מהחיידר, החיידר קרוב מאוד, יש לו כביש אחד לחצות ששם הוא מבקש ממבוגר להעביר אותו.
אני לא ממש רגועה עם ההסדר הזה, אבל לא זו הנקודה.
באותו יום הוא חוזר נרגש, ש"איזה איש אחד, עם שקית ענקית של ממתקים, רצה לתת לי מלא'ן ממתקים. הוא אמר שזה הכל בד"צ."
אני מיד שואלת אותו: "ומה עשית?"
הוא עונה נחרצות: "לא לקחתי, אמרתי לו שאני צריך לשאול אותך רשות"
אני: כל הכבוד, אתה ילד גדול, שיודע שאסור לקחת ממתקים מזרים גם ממכרים, אם אבא ואמא לא לידך, נכון? עכשיו תקבל ממתק גדול במקום, כי התנהגת כמו גדול.
הוא קופץ משמחה.
"אז אני יכול ללכת להגיד לו שאת לא מרשה, הוא מחכה לי בחוץ" (!!!)
אני כמובן הסברתי לו שאף אחד לא מחכה לו בחוץ ואני אצא אליו.
אני יוצאת לחדר מדרגות, ורואה טיפוס לא ברור בכלל.
אכן, עם שקית תפוחה תפוחה של ממתקים.
והוא פשוט עומד ומחכה לו. ככה פשוט.
מידי הרבה שכל לא היה לו כנראה. אבל הוא הסתלק מהמקום כשראה אותי יוצאת.

המסקנה שלי:
כן, תספרו לילדים בלי סוף.
תשחילו בכל סיפור שאסור לקחת מאף אחד, אף אחד ממתק בלי שאבא ואמא בשטח.
ושלא הולכים עם זרים לשומקום.
ושאם קורה לך משהו לא נעים, מספרים לאבא ואמא, כי הם דואגים לך יותר מכולם.

נערך לאחרונה ב:

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
לגמרי...
הבן שלי הביא מהגן ספר של בקרמן שהיה שם סיפור על ילד שפחת מכל דבר וגם מהשכן ואז יום אחד פגש את השכן בגינה ורצה לברוח ומעד ונפל ואז ישב עם השכן ופיטפט. משהו כזה...
לא ידעתי איזה סיפור חילופי אני מאלתרת לו...

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
"אמא, כשיצאתי מהחיידר איש אחד קרא לי בשם שלי. הסתובבתי וראיתי שאני לא מכיר אותו, אז הלכתי מהר."
(לילד רשום השם על תיק הגב שלו. מחקנו אותו באותו יום.)

מרחבית

משתמש מקצוען
היום יש מצב שלא היה פעם: מצד אחד מלמדים ילדים לא ללכת עם זרים לשום מקום, ומצד שני לבקש מאנשים זרים שיעבירו אותם כביש! יום יום! בעיניי יש כאן סתירה במסרים לילד, וזה יכול לבלבל. נכון שהמציאות היום לא פשוטה, ולא תמיד יש ברירה. אבל זו נקודה בעייתית.

מריונטה

משתמש פעיל
סיפור משעשע שקרה באמת
אישה מבוגרת חשובה מאוד (מאוד) ראתה ילד חמוד שהמתין יפה במעבר חצייה באחד הצמתיים המרכזיים בבני ברק שעדיין לא התקינו שם רמזורים.
היא שאלה אותו: "ילד, אתה רוצה לעבור את הכביש?"
הוא הרים את עיניו, הסתכל בה במבט חשדני ופרץ בצרחות: חוטפת ילדים, הצילו!!!!!!!
את האנקדוטה החמודה הזו מספרת האישה החשובה לתלמידותיה ולשומעות לקחה, ואומרת:
"טוב עשה הילד, ועוד יותר טוב האמא..."

נ.ב. אפשר בהחלט להעיר שההיסטריה הזו קצת מיותרת, מעליבה, או אולי אפילו עלולה לחרוץ בלב הילדון בעיות עתידיות.

אבל זה המחיר....

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לגמרי...
הבן שלי הביא מהגן ספר של בקרמן שהיה שם סיפור על ילד שפחת מכל דבר וגם מהשכן ואז יום אחד פגש את השכן בגינה ורצה לברוח ומעד ונפל ואז ישב עם השכן ופיטפט. משהו כזה...
לא ידעתי איזה סיפור חילופי אני מאלתרת לו...
איזה נזק הסיפורים ה'חינוכיים' האלה. גם הגיע אלינו ספר במתנה על ילדה ששברה משהו יקר בבית ובגלל הפחד החביאה את השברים מתחת לשולחן.. דאגתי שהספר יגיע לפח.

מצוי

משתמש מקצוען
"אמא, כשיצאתי מהחיידר איש אחד קרא לי בשם שלי. הסתובבתי וראיתי שאני לא מכיר אותו, אז הלכתי מהר."
(לילד רשום השם על תיק הגב שלו. מחקנו אותו באותו יום.)
לכן אני לא קונה לבנות שרשראות עם שמן !

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סיפור משעשע שקרה באמת
אישה מבוגרת חשובה מאוד (מאוד) ראתה ילד חמוד שהמתין יפה במעבר חצייה באחד הצמתיים המרכזיים בבני ברק שעדיין לא התקינו שם רמזורים.
היא שאלה אותו: "ילד, אתה רוצה לעבור את הכביש?"
הוא הרים את עיניו, הסתכל בה במבט חשדני ופרץ בצרחות: חוטפת ילדים, הצילו!!!!!!!
את האנקדוטה החמודה הזו מספרת האישה החשובה לתלמידותיה ולשומעות לקחה, ואומרת:
"טוב עשה הילד, ועוד יותר טוב האמא..."

נ.ב. אפשר בהחלט להעיר שההיסטריה הזו קצת מיותרת, מעליבה, או אולי אפילו עלולה לחרוץ בלב הילדון בעיות עתידיות.

אבל זה המחיר....
חה...
מזכיר לי סיפור שקרה לי בעצמי:
כשהלכתי ברחוב ניגשו אלי 2 ילדות חמודות בגילאי 7-8, ושאלו בנימוס על מיקום של אולם מסויים.
מכיוון שהלכתי בדיוק לאותו הכיוון, וההסבר היה קצת מסובך - אמרתי להן: "בואו איתי, חמודות, אני אראה לכן".

הייתי המומה לגמרי כשאחת הבנות פשוט פתחה בריצה, נמלטה ממני והסתתרה מאחורי מבנה סמוך, בעוד חברתה עומדת מולי כמו גולם ולא ממש מבינה מה קרה לחברה שלה...

ארכו לי כמה שניות טובות להבין שהילדה פשוט עושה בדיוק את מה שאמא שלה לימדה אותה - לא ללכת עם אף אדם זר ברחוב שאומר לה "בואי איתי, חמודה"...

האמת? זה היה קצת מעליב :confused:;)
אבל שאפו לאמא של הילדונת שחינכה אותה ככה!

מריונטה

משתמש פעיל
זה מוגזם. שם של הילדה על השרשרת זה באמת דבר קטן ואף אחד לא מתעמק.
ממש לא!!!
אפשר בקלות לקרוא את שמה של הילדה ולקורא לה: "שושי, היי כן, אני מכיר את אבא שלך הוא חבר טוב מאוד שלי...."
וככה, הרב סיפורים התחילו ולא נגמרו - - -

מריונטה

משתמש פעיל
צודקת, היו הרבה סיפורים כאלה אבל עם שרשרת לא היה אפילו אחד.

מנין לך?
אני מרכיבה משקפיים ובהחלט מצליחה לראות ממרחק את השם.
כמובן שאין להשוות כיפה או תיק לשרשרת. כמובן שזה לא ריאלי אבל כל מידע אישי שאני חושפת בפני הסביבה יכול לחזור אלי (או אל הקטנ\ה) כבומרנג כואב מאוד.
מדוע לחשוף?

מספיק שתוך כדי שיחה עם מוכר הוא תופס את השם ו - -

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
לא מעריכה את הילד שצועק "חוטף/ת ילדים הצילו..." וגם כועסת על הוריו.
הפגיעה והעלבון שיחווה אותו אחד/ אחת שהציע עזרה תמימה ... קשה וכואבת לא פחות.:(

אני ובעלי משתדלים תמיד להעביר ילדים קטנים העומדים ליד הכביש,
לא פעם מדובר בטרחה/ אי נעימות/ הפסד אוטובוס וכו'
רק שבוע שעבר ראיתי כמעט תאונה מול העיניים.
לא מצליחה לדמיין את העלבון שארגיש אם ילד יצעק עלי/ על בעלי באמצע הרחוב "חוטף ילדים"...:(

בבקשה, למדו את הילדים מוגנות, זהירות וכו'
אבל לא אכזריות!

מריונטה

משתמש פעיל
בבקשה, למדו את הילדים מוגנות, זהירות וכו'
אבל לא אכזריות!

עדיין לא הומצא הקוד המושלם לגידול ילדים ללא פגע, כל הורה והורה שפועל גם לפי כללים מוכתבים שאין בהם 100% מוגנות. (נקודה) תמיד יפעיל גם ניסוי וטעייה וגם אינטואיציה פנימית שמשתנה לפי אירועים וטרגדיות שהתרחשו בסביבת מקום המגורים.

ובקטע הזה כולנו דינאמיים.....

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
עדיין לא הומצא הקוד המושלם לגידול ילדים ללא פגע, כל הורה והורה שפועל גם לפי כללים מוכתבים שאין בהם 100% מוגנות. (נקודה) תמיד יפעיל גם ניסוי וטעייה וגם אינטואיציה פנימית שמשתנה לפי אירועים וטרגדיות שהתרחשו בסביבת מקום המגורים.

ובקטע הזה כולנו דינאמיים.....
נכון.
אבל עדין "כבדהו וחשדהו"
לא תרצו לשמוע שהבן שלכם צרח "חוטף ילדים" על השכן מהבנין השני... או על החברותא... או על השכנה המבוגרת שממש נבהלה

מריונטה

משתמש פעיל
ו
אפשר ללמוד ממקרים חריגים להבא מה לעשות ואיך לנהוג ברוגע וביישוב הדעת אבל לא בפאניקה ולא בטירוף ופחד שמחדירים לילד!

אמת, לא הצדקתי את האמא של הילד שחינכה אותו להעליב בקול אישה שרצתה לגמול עימו חסד ולהעבירו את הכביש. (שיגיע בזמן ל....)
אבל אני בהחלט יכולה לדון אותה לכף זכות!!

לעולם לא אדע מה היא שמעה אתמול שקרה לבן השכנים... זה טראומתי לאמהות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה