ילד רוצה ממתק?

מצב
הנושא נעול.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
ההנחיות שלי לבנות הן תמיד לבקש לעבור כביש מאמא או מבחורה ואף פעם לא מאבא
מה לעשות? הסטטיסטיקה מוכיחה שיש הרבה יותר "חוטפים" מ"חוטפות"
עוד משהו
שולחת אותן לבד לעתים נדירות ותמיד בשתיים ומעלה, ילד שהולך עם עצמו מועד יותר לפורענות מאשר זוגות או שלשות.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
לא קשור לנושא, אבל יצא לי לאחרונה לראות ילדה בת 5 הולכת יחד עם ילדה בת 3, שתיהן חוצות את הכביש לבד בלי אפילו להסתכל לצדדים. כשקלטתי מה קורה הן כבר היו באמצע המעבר חציה הולכות קדימה ללא מורא, הלב שלי צנח למדרכה לכמה דקות טובות.
אנשים, מה יהיה?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
ההנחיות שלי לבנות הן תמיד לבקש לעבור כביש מאמא או מבחורה ואף פעם לא מאבא
מה לעשות? הסטטיסטיקה מוכיחה שיש הרבה יותר "חוטפים" מ"חוטפות"
עוד משהו
שולחת אותן לבד לעתים נדירות ותמיד בשתיים ומעלה, ילד שהולך עם עצמו מועד יותר לפורענות מאשר זוגות או שלשות.
נכון , זו גם ההנחיה שלי לילדי, בכלל לכל מצוקה שהם נתקלים ברחוב תמיד לפנות לאישה.
אבל איכשהו, בעלי תמיד מוצא את הילדים שעומדים ועומדים ועומדים ועומדים ומתביישים לבקש...
את יודעת, מסוג האנשים שרואים תמיד מי צריך עזרה...

ובשונה ממה שלמדנו בעבר = חסד ועזרה לזולת (לעזור לזקנה עם הסלים וכו')
אני מלמדת את הילדים שכשמבוגר צריך עזרה הוא יפנה /צריך לפנות למישהו מבוגר, ולא לילד! (גם לסחוב, גם להעביר מטבע לצדקה, גם למצוא כתובת או משפחה...)
אם מבוגר פונה לילד - זה בעייתי והילד צריך לא לענות ולהתרחק מייד!

אני וביתי

משתמש מקצוען
נהיה דת של מוגנות זה כמו עבודה זרה כמעט וכל המרבה הרי זה משובח. תאונות עם ילדים בכביש הרבה יותר שכיחות לצערנו ה ירחם וכמעט תאונות כל יום יש וכל רגע ועדיין ילדים קטנים מתפרצים לכביש ואיפה ההורים? כנראה עסוקים במוגנות!

פרפר סגול

משתמש מקצוען
השכנה המבוגרת שממש נבהלה

כמבוגרים המבינים את הסיטואציה-לא אמורים להבהל/להעלב
בעיני,אדם מבוגר שנעלב מדבר כזה-מתמיה!
ואגב באשכול של @מרים יעל דובר על חנהלה ושמלת השבת-אחד הסיפורים היותר בעיתיים מבחינת מוגנות.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
כמבוגרים המבינים את הסיטואציה-לא אמורים להבהל/להעלב
בעיני,אדם מבוגר שנעלב מדבר כזה-מתמיה!
ואגב באשכול של @מרים יעל דובר על חנהלה ושמלת השבת-אחד הסיפורים היותר בעיתיים מבחינת מוגנות.
מה זה הסיפור על חנהל'ה ושמלת השבת?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
מי בימינו משתמש בספר הזה?
זה חלק מספרות חילונית שכבר עשרות שנים לא נכנסת לבתי חרדים
יש לנו ספרות חרדית משובחת.

אני וביתי

משתמש מקצוען
סליחה!!
ביהדות אינסוף הלכות בנוגע למוגנות.
יש הלכות ולא צריך להוסיף! ובודאי שלא כל אחד יכול לבוא ולהוסיף. משום מה זה מזכיר לי קצת את כל מיני ח"כים וכאלה שכל דבר תולים באיזה שהוא הקשר בתורה ובהלכה. אני לא אומר שלא צריך להסביר לילד כללים מה כן ומה לא, אבל מכאן ועד כל הטרפת שנהיית בגלל כמה מטורפים שעשו ולצערנו גם יעשו עוד מעשים למרות כל האזהרות והכללים שיחברו וישלחו וכו, לדעתי זה חורג מכל הגיון הלכות נאמרו כנגד יצר הרע לא כנגד מטורפים.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יש הלכות ולא צריך להוסיף! ובודאי שלא כל אחד יכול לבוא ולהוסיף. משום מה זה מזכיר לי קצת את כל מיני ח"כים וכאלה שכל דבר תולים באיזה שהוא הקשר בתורה ובהלכה. אני לא אומר שלא צריך להסביר לילד כללים מה כן ומה לא, אבל מכאן ועד כל הטרפת שנהיית בגלל כמה מטורפים שעשו ולצערנו גם יעשו עוד מעשים למרות כל האזהרות והכללים שיחברו וישלחו וכו, לדעתי זה חורג מכל הגיון הלכות נאמרו כנגד יצר הרע לא כנגד מטורפים.
אף אחד לא אומר לכם מה לעשות עם הילדים שלכם, אם אתם רוצים- בבקשה, תחסכו מהם את כל 'הטירוף הזה'.
ואנשים אחרים, אולי, יבחרו אולי להגן על הילדים שלהם ובעיקר ולתת להם כלים להגן על עצמם.
זו מדינה חופשית אחרי הכל.

GRAFI

משתמש מקצוען
אבל מכאן ועד כל הטרפת שנהיית בגלל כמה מטורפים שעשו ולצערנו גם יעשו עוד מעשים למרות כל האזהרות והכללים שיחברו וישלחו וכו, לדעתי זה חורג מכל הגיון הלכות נאמרו כנגד יצר הרע לא כנגד מטורפים.

ומה לעשות שאנו חיים ב'דור מטורף', לפחות השתדלות במודעות למוגנות זה המינימום.
ועם כל ההסברים שאנו נותנים לילדים, עדיין ברגע של נסיון הם לא יודעים להתמודד
כמה שהסברתי לילדים וסיפרתי סיפורים והפחדתי, נדהמתי לשמוע מהבן שלי (בן 6) שהוא התעכב כדי להראות לאיש אחד כתובת מסוימת.
נחרדתי כמה ילדים לא קולטים, הוא אומר לי "אבל הוא היה מישהו נורמלי" למרות שהסברתי כמה הם רגילים ולא 'עם קרניים'

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה לבנות. אבל מה עם בנים?
אם הם רואים גבר אברך בלבוש חרדי? אפשר?
יש כללים ברורים
וחבל ועצוב לי מאד שלא מלמדים את זה בבתי ספר ובגנים החרדים [ולא חסר סיפורים אצלנו-החרדים:(]
משאני למדתי-כשלמדתי זוכרת בערך זה היה לפני ארבע שנים-אחרי מקרה כואב שקרה ..
ללמד את הילדים שלנו:-כשאתה נאבד וצריך עזרה למי מותר לגשת?
1.אמא עם ילדים
2 אישה שעסוקה כמו שוטרת או מוכרת בחנות...
3.שוטר

אם מישהו מבקש ממך לבוא איתו ואומר לך שאמא שלך שלחה אותו לא ללכת איתו לשום מקום
אני אמא שלך!
ואני לא שולחת אותך עם שום בנאדם זה!!
גם אם זה אבא של חבר בחיידר לא נכנסים לרכב!!!
מזמין אותך לבוא אליהם צהריים- אם הוא מתקשר לאמא שלך זה לא עוזר רק אתה צריך להתקשר .

והורים יקרים!!
בבקשה תרגילו את הילדים שלכם שאין הפתעה של מישהו שבא לקחת אותם
כי אצלי בגן יש ילדות שכל יום מישהו אחר מהשכונה בא לאסוף אותם... ילדות שרק ההורים או אם יש משהו הם מתקשרים ומדברים עם הילד-הילדים שלהם הרבה יותר שמורים ורגישים!!!
תשמרו על האוצרות שלכם!!!
.....וכמובן תפילות-כי הרחוב הוא מפחידדד!!!

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
סיפור שקרה לי, תשפטו בעצמכם.

שעת צהרים חמה, אני הולכת להביא את הילד מהגן. בדרך עוצרות אותי שתי ילדות חמודות אם אני יכולה להעביר אותם את הכביש
הכביש הזה מחולק באמצעו. אני עם שקיות, ממהרת לגן אבל לא חושבת להשאיר ילדות כך סתם מעבר לכביש, אז מעבירה את השקיות לצד אחד, ונותנת יד לאחת מהילדות (כביש קצת סואן).
אני נראית כמו כל תושבי השכונה, בלי משקפיים מוזרים או כובע ענק על הראש...
באמצע הכביש, במעבר שבין שני הנתיבים אני רואה אברך שמגיע ופונה אל הילדות: שרית ויפית כמה פעמים אמרתי לכם לא לדבר עם אנשים זרים?
לוקח אותם בידיו ומעביר אותם את חצי הכביש הנותר.

נותרתי אני עם שקיות כבדות נורא, ועוד משהו כבד...

ווינדוס

משתמש פעיל
התכוונתי- מישהו יכול לתקצר?
הסיפור מגולל את סיפורה של הילדה חנה'לה, הלובשת ביום שישי את שמלת השבת החדשה שתפרה לה אמהּ ויוצאת לטייל. היא נזהרת שלא ללכלך את השמלה, אך לאחר שהיא מסייעת לקשיש הסוחב שק פחמים, היא מגלה ששמלתה התלכלכה. היא מתיישבת בצד הדרך ובוכה משום שאינה רוצה לצער את אמהּ כשתראה את השמלה המלוכלכת. הירח, הרואה את דמעותיה, שולח קרני אור המנקות את הכתמים, ונותן במקומם אור הזורח משמלתה של חנה'לה, השבה לביתה בשמחה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה