מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

א"א

משתמש פעיל
D I G I T A L
מדוע ״לצערנו״. זה גם בית כנסת. מדוע זה תמיד ״הם או אנחנו״ . אני סמוך ובטוח שיהיו שם מניינים גדולים ולימוד תורה ברבים. בפרשת השבוע יש ציווי ״ואהבת לרעיך כמוך״.
נשמע לך הגיוני שהם לא מצליחים לגרד מניין והם קיבלו את ההקצאה?

Zvibrunner

משתמש פעיל
נשמע לך הגיוני שהם לא מצליחים לגרד מניין והם קיבלו את ההקצאה?
מתוך בדיקה, יהיו שם המון מניינים. ישנם הרבה דתיים ציונים דרכנו דירות ויגורו שם. ויש גם מסורתיים שיבואו מדי פעם אם נקרב אותם. זה כמו ברמה א.

dudi e

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מתוך בדיקה, יהיו שם המון מניינים.
לפי מה שהבנתי כרגע העיריה נותנת הקצאות זמניות עד לסיום אכלוס רוב השכונה, שאז יתברר בדיוק מה התמהיל של השכונה מבחינת קהילות ועדות ולאחמ"כ תחולק העוגה מחדש.
כך קורה ברמה ד'.
לומר שיהיו המון מניינים זה אולי אפשרי בעתיד אבל לא נכון להווה.

"שמחה וששון"

משתמש צעיר
מתוך בדיקה, יהיו שם המון מניינים. ישנם הרבה דתיים ציונים דרכנו דירות ויגורו שם. ויש גם מסורתיים שיבואו מדי פעם אם נקרב אותם. זה כמו ברמה א.
צודק בהחלט! גם אני בדרך לפתוח ישיבה קטנה וגדולה בשכונה - הצפי כרגע שמדברים עליו הוא של 2,628 תלמידים!!!!
ולכך הצורך ההכרחי הוא בניין לביהמ"ד של ישי' גדולה, בניין לישי' קטנה, ועוד 2 בניינים לפנימיה חדרי אוכל וחדרי ספח
מה שיוצר את הצורך הגדול והדחיפות כבר כעת שהעירייה תקצה שטח מספיק גדול לכל זה

ולמרות שיש כרגע כמה מאות תושבים שמתגוררים כבר בשכונה שאין להם כרגע בתי כנסת נורמלים, ומקיימים עשרות מנייני תפילה ביום באהלים, דירות ובלובי בניינים ובחניות מקורות עם ריח חריף של הדי דלק - אבל אין לי ספק שהם יבינו ויסכימו להמתין עם שלהם היות ואני כבר מאורגן עם ישיבה כ"כ גדולה שממש כבר עושה את דרכה לשכונה

כמו"כ אני ושאר "תלמידי" מתכוונים לפנות לתושבי השכונה "שיבואו מדי פעם אם נקרב אותם" וממילא לא שייך לומר שאני וישיבתי מתעלמים מצורך שכבר קיים לתושבים.

ובפרט שלחלק מהתלמידים שלי יש הורים שכבר "קנו דירות ויגורו שם" בפרוייקטיים שממש מתעתדים להתאכלס בשנים הקרובות בשכונה

ברור לכל בר דעת שאם מאות תושבים שכבר גרים בשכונה, ספרדים, בני תורה, ליטאים, וחסידים ומתפללים בעשרות מניני תפילה מדי יום ביומו בתוך חניונים ובלובי בניינים ובדירות ששוכרים
ומצד שני יש עמותה שלא התארגנה על עצמה עם מניין אחד לרפואה במשך כמעט חצי שנה (!) ונבנית על "פוטנציאל" של יבואו בהמשך.. או קירוב רחוקים שיבואו.. אם.. יקרבו אותם
- שמגיע הקצאה מכובדת למאות תושבים שגרים כבר ואין להם מקום ראוי להתפלל ולא לעמותה שאין לה כעת מניין ובונה על יבואו... יקרבו... ירקדו...

נערך לאחרונה ב:

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
המסר הובן
בבקשה לחזור לנושא האשכול

בשעה טובה נפתח בשבת מניין חמישי ברמה ה' !!
הפעם בפרויקט שהחל כעת להתאכלס 'עץ השקד'
בתוך אוהל נחמד ומרווח
נתרמו כבר בעין יפה ובזריזות עצומה אוהל, בימה, כסאות, שולחנות, עשרות סידורים חדשים ומפוארים של "בית תפילה"
בשבת האחרונה התפללו בו כ35 מתפללים (נוסח התפילה אשכנז)
בתפילה שהקב"ה ישלים גם זה הבניין, והשכונה רמת בית שמש ה' תמשיך לגדול ולפרוח ברוחניות ובגשמיות לתפארה!

Zvibrunner

משתמש פעיל
צודק בהחלט! גם אני בדרך לפתוח ישיבה קטנה וגדולה בשכונה - הצפי כרגע שמדברים עליו הוא של 2,628 תלמידים!!!!
ולכך הצורך ההכרחי הוא בניין לביהמ"ד של ישי' גדולה, בניין לישי' קטנה, ועוד 2 בניינים לפנימיה חדרי אוכל וחדרי ספח
מה שיוצר את הצורך הגדול והדחיפות כבר כעת שהעירייה תקצה שטח מספיק גדול לכל זה

ולמרות שיש כרגע כמה מאות תושבים שמתגוררים כבר בשכונה שאין להם כרגע בתי כנסת נורמלים, ומקיימים עשרות מנייני תפילה ביום באהלים, דירות ובלובי בניינים ובחניות מקורות עם ריח חריף של הדי דלק - אבל אין לי ספק שהם יבינו ויסכימו להמתין עם שלהם היות ואני כבר מאורגן עם ישיבה כ"כ גדולה שממש כבר עושה את דרכה לשכונה

כמו"כ אני ושאר "תלמידי" מתכוונים לפנות לתושבי השכונה "שיבואו מדי פעם אם נקרב אותם" וממילא לא שייך לומר שאני וישיבתי מתעלמים מצורך שכבר קיים לתושבים.

ובפרט שלחלק מהתלמידים שלי יש הורים שכבר "קנו דירות ויגורו שם" בפרוייקטיים שממש מתעתדים להתאכלס בשנים הקרובות בשכונה

ברור לכל בר דעת שאם מאות תושבים שכבר גרים בשכונה, ספרדים, בני תורה, ליטאים, וחסידים ומתפללים בעשרות מניני תפילה מדי יום ביומו בתוך חניונים ובלובי בניינים ובדירות ששוכרים
ומצד שני יש עמותה שלא התארגנה על עצמה עם מניין אחד לרפואה במשך כמעט חצי שנה (!) ונבנית על "פוטנציאל" של יבואו בהמשך.. או קירוב רחוקים שיבואו.. אם.. יקרבו אותם
- שמגיע הקצאה מכובדת למאות תושבים שגרים כבר ואין להם מקום ראוי להתפלל ולא לעמותה שאין לה כעת מניין ובונה על יבואו... יקרבו... ירקדו...
סליחה, אני לא מעוניין להיכנס לוויכוח ציני. קהילה אחת היא לא על חשבון של קהילה אחרת. וחבל שזה נראה כאילו זה ״הם ואנחנו״. אני חוזר שוב על מה שקראנו בשבת. ואהבת לרעך כמוך - ו״כמוך״ לא הכוונה שהוא חייב להיות בדיוק כמוך. אנו מתחילים לגור בשכונה חדשה. לכולם (בתקווה) יש מטרה לשכנות טובה. מדוע לתדלק ריב וציניות?

נערך לאחרונה ב:

"שמחה וששון"

משתמש צעיר
סליחה, אני לא מעוניין להיכנס לוויכוח ציני. קהילה אחת היא לא על חשבון של קהילה אחרת. וחבל שזה נראה כאילו זה ״הם ואנחנו״. אני חוזר שוב על מה שקראנו בשבת. ואהבת לרעך כמוך - ו״כמוך״ לא הכוונה שהוא חייב להיות בדיוק כמוך. אנו מתחילים לגור בשכונה חדשה. לכולם (בתקווה) יש מטרה לשכנות טובה. מדוע לתדלק ריב וציניות?
איך הגעת לזה???

אנחנו מדברים על עניין של תיעדוף צרכים שהעירייה חייבת לספק, ובהקדם
כשיש מבנה אחד כרגע בכל השכונה, ויש עשרות מניינים גדושים בתוך חניונים דחוסים ובלובי בניינים צריכים לתת להם כמה שיותר מהר מענה, וכרגע המענה היחיד זה המבנה הספציפי בכניסה לשכונה
ועמותה חדשה שכרגע אין לה מניין (ונאחל לה הצלחה רבה וכל הטוב שבעולם, "ואהבת לרעך כמוך" ועוד) יכולה להמתין בינתיים.

ולאחר שלצרכים הקיימים יהיה פתרון ראוי גם העמותה "נווה ציון" היקרה תקבל הקצאה, ומבחינתי גם אם עדיין לא תשיג עשרה מתפללים למניין. ושיהיה לה למזל ולבריאות.

haimn

משתמש פעיל
בשעה טובה נפתח בשבת מניין חמישי ברמה ה' !!
הפעם בפרויקט שהחל כעת להתאכלס 'עץ השקד'
בתוך אוהל נחמד ומרווח
נתרמו כבר בעין יפה ובזריזות עצומה אוהל, בימה, כסאות, שולחנות, עשרות סידורים חדשים ומפוארים של "בית תפילה"
בשבת האחרונה התפללו בו כ35 מתפללים (נוסח התפילה אשכנז)
בתפילה שהקב"ה ישלים גם זה הבניין, והשכונה רמת בית שמש ה' תמשיך לגדול ולפר

איך הגעת לזה???

אנחנו מדברים על עניין של תיעדוף צרכים שהעירייה חייבת לספק, ובהקדם
כשיש מבנה אחד כרגע בכל השכונה, ויש עשרות מניינים גדושים בתוך חניונים דחוסים ובלובי בניינים צריכים לתת להם כמה שיותר מהר מענה, וכרגע המענה היחיד זה המבנה הספציפי בכניסה לשכונה
ועמותה חדשה שכרגע אין לה מניין (ונאחל לה הצלחה רבה וכל הטוב שבעולם, "ואהבת לרעך כמוך" ועוד) יכולה להמתין בינתיים.

ולאחר שלצרכים הקיימים יהיה פתרון ראוי גם העמותה "נווה ציון" היקרה תקבל הקצאה, ומבחינתי גם אם עדיין לא תשיג עשרה מתפללים למניין. ושיהיה לה למזל ולבריאות.
אני עדיין לא מבין למה כל הזמן צריך להתפצל, במניין בעץ השקד (שאין לי מושג למה החליטו כאן לשייך אותו למגזר מסויים, וכן, היינו כ 15 אנשים לכל היותר, הלוואי שהיו לנו 35) התפללו מכל המגזרים והעדות, חסידים, ליטאים, אשכנזים וספרדים, דתיים לאומיים וחרדים, היה מאוד נחמד ולא היה זכר לכל הוויכוחים שמופיעים פה, לכן אני אישית הפסקתי להתרגש מכל הוויכוחים, אנשים פה מתדיינים ללא הפסקה, אבל המציאות בשטח שונה, יש מקום לכולם ולמעט קומץ קיצוני (שלשמחתי לא פגשתי בו בכלל) אין מריבות, גם השכנים החילונים אצלינו בירכו על המניין ולא עשו בעיות בכלל.

מרנדרת

משתמש מקצוען
זומנתי למסירה ראשונית בנמדר תחתון, בניין 6.
@קבוצת זוכים רמה ה' יש לכם הסדר עם חברת בדק בית?
כמו"כ, בעלי הניסיון: יש משהו שחשוב שכדאי לדעת במעמד המסירה?
אנחנו גם מבנין 6. וגם @ברוס
טוב לשמוע!
באיזה קומה אתם, אם תוכלו לומר?

יש עוד משהו מבנין 6 בנמדר תחתון?
נשמח מאד לדעת!

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אנחנו גם מבנין 6. וגם @ברוס
טוב לשמוע!
באיזה קומה אתם, אם תוכלו לומר?

יש עוד משהו מבנין 6 בנמדר תחתון?
נשמח מאד לדעת!
אנחנו גם מבנין 6
נעים מאוד. אנחנו בקומה 1.
אני באופן אישי מכיר עוד מישהו.
אין לי מושג אם הוא נמצא בפורום, בוודאי לא את שם הניק שלו.
גם אתם זומנתם?

שמואל יצחק

משתמש צעיר
זומנתי למסירה ראשונית בנמדר תחתון, בניין 6.
@קבוצת זוכים רמה ה' יש לכם הסדר עם חברת בדק בית?
כמו"כ, בעלי הניסיון: יש משהו שחשוב שכדאי לדעת במעמד המסירה?
שיהיה בשעטומ"צ
עצתי לך חסוך את בדק הבית עכשיו, גם אם תחליט לקחת אותו קח בעוד 8 חודשים מתאריך האכלוס אז שווה להביאו כדי לתקן את הטעון תיקון לפני פקיעת האחריות של הקבלן.
את כל שאר הפגמים אם ישנם, תמצא לבד במשך הזמן
שמור את הכסף שתחסוך לרשתות לחלונות, בנווה שמיר רשתות זה צורך ולא פינוק.
תגיע עירני ותחתום רק אחרי שאתה מבין על מה אתה חותם

ברוס

משתמש פעיל
קודם כל אני נמצא בבנין 4' והוזמנתי כבר בתחילת שבוע שעבר.
הייתי שבוע שעבר במסירה ראשונית באחוזת נמדר - 490 - הדירות מוכנות ברובן הגדול ברוב הדירות כבר מותקנות שירותים אמבטיות , תריסים , דודי שמש קולטי אור שזה חוסך 80 % אחוז בחשמל ( כך לפי נציג החברה ) , וכו' וכו' , הם שמים גם בכל הדירה , כמה תוספות בונוסים לדוגמא - ברז מים , וברז צינור גז במרפסות , ומתלה כביסה מתכוונן במסתור כביסה , וריצוף במסתור של המטבח איפה שממוקם הדוד שמש , וצינור תשתית שכבר קדוחה בקיר להנחת מזגן מיני מרכזי , ומה שנשאר מטעם החברה הוא לדוג' להתקין מתגים , אינטרקום , עיניות בדלת , תריסי גלגלת בסלון וכו' ממש דברים קטנים ושוליים שהם צריכים להשלים את זה , וכמובן שטיפת פוליש חזקה בכל פינה ופינה לכל הבנינים , וגם לעבור ולתקן על כל הליקויים שהמהנדס החיצוני שהבאתי מחברת לשם ( שפורסם כאן באשכול ) מצא ופירט אותם לנציג החברה ( ב"ה לא היה משהו ליקוי רציני אבל פה ושם היה מרצפת שבורה/סדוקה , פה הדלת לא נטרקת טוב , וכו' וכו' כך שעוברים במשך שעה ומחצה על כל קוצו של יו"ד במרחבי הדירה , והחברה מתחייבת לתקן את הכול בכול מכול כל אם זה באמת נכון הליקוי - כך שאתה מקבל דירה מושלמת 100 % בע"ה. ( ואני אישית מאוד ממליץ על זה , מכיון שיש דברים שרק עיניים מקצועיות כמו מהנדס יכולים לראות מה שאני הק' לא הייתי מעלה על דעתי אפילו שיש כאן בעיה , שוב לא מדובר פה בדברים גדולים ומשמעותים , אבל אם כבר משלמים על דירה ביוקר , כדאי להיכנס לדירה הכי מושלמת שיכול להיות ). את החוות דעת אח"כ יש לשלוח לאיריס ממשרדי נמדר שהם מטפלים בזה. " ואני אישית מאוד ממליץ על זה " כי אז זה עדין בבחינת הקארוואן על האויר ובניקל אפשר לתקנו... "

דרך אגב היום שוב פעם הייתי שם , כבר הותקנו 6' פחים מוטמנים ברחוב התחתון , וכמו"כ הותקנו כבר תיבות הדואר שמהם נראה שבבנינים 2 - 4- 6 יש 35' דירים בבנין. וכבר כמעט תם ונשלם ריצוף החניה התחתונה.

ברוס

משתמש פעיל
תושבי עץ השקד - או לכל מי שמכיר את האיזור האם יש דרך לחתוך בקלות מרמה ה' לרמה ג' 2' לאיזור פארק ירמות והגשר ? האם יש איזשהו ירידה קיצור דרך ( או שיהיה עם הזמן ) לרמה ג' 2' בקלות ?
במקום ללכת את כל נהר הירקון ושמאלה לאליהו הנביא , או כל הסיבוב של רחוב טרופלודור הגדול והנורא...

דרך אגב ראיתי שבונים שם גינה נוספת אחרי רחוב חגואל לכיון טרומפולדור , וראיתי שבונים עוד גינה ( יחסית משמעותית עם מגלישות גדולות ) באמצע אחד הפרויקטים של אלי יוחנן.

נערך לאחרונה ב:

עיניים לשמים

משתמש חדש
תושבי עץ השקד - או לכל מי שמכיר את האיזור האם יש דרך לחתוך בקלות מרמה ה' לרמה ג' 2' לאיזור פארק ירמות והגשר ? האם יש איזשהו ירידה קיצור דרך ( או שיהיה עם הזמן ) לרמה ג' 2' בקלות ?
במקום ללכת את כל נהר הירקון ושמאלה לאליהו הנביא , או כל הסיבוב של רחוב טרופלודור הגדול והנורא...

דרך אגב ראיתי שבונים שם גינה נוספת אחרי רחוב חגואל לכיון טרומפולדור , וראיתי שבונים עוד גינה ( יחסית משמעותית עם מגלישות גדולות ) באמצע אחד הפרויקטים של אלי יוחנן.
כרגע יש מעבר מאותו גינה שראית אחרי חגואל לכיוון טרומפלדור כביש עפר לכניסה לרמה ה לתחילת רחוב העונות
יש דיון עדיין על שביל נוסף שחותך מעץ השקד לנהר הירקון אלא שהוא לא בידיוק חוקי,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה