חרבות ברזל • נספח שבועי 1

מצב
הנושא נעול.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
עדיף באור יום, אחרי שאנשים עברו ברחוב, לא אחרי כמה שעות שהאזור היה שמם. הכבישים ריקים וממש תוך 40 דקות לדעתי אפשר להיות בירושלים או במקום אחר
לא.
לדעתי עדיף דווקא בשעות האלה
כי אז הכבישים ריקים מאדם
והכל פשוט טס

ושוב ,צריך נהג עירני מהיר שיודע את הדרך מבלי להתבלבל.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
דבר נוסף שאפשרי זה (דבר שאני עושה אותו קבוע שיש אמבלונס למשל)
לתפוס "טרמאפ"
על משטרה או רכב ביטחון שנוסע
ופשוט לנסוע אחריו (במידה והוא נוסע לכיוון המרכז)

כמובן שצריך להיות עירני ולחפש את זה וזה יותר מורכב
אבל גם אפשרי

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא.
לדעתי עדיף דווקא בשעות האלה
כי אז הכבישים ריקים מאדם
והכל פשוט טס
הכבישים גם עכשיו ריקים. אנחנו יצאנו מאשדוד ב12 בצהריים, שממה זו לו מילה. אין אוטובוסים כמעט, אנשים לא יצאו לעבודה

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אולי בתאום אם כוחות הביטחון שיפנו אותכם בצורה בטוחה
אתם חייבים לצאת משם מהר
סליחה על חוסר ההבנה אבל פיקוד העורף לא מוציא אתכם ?
דובר על 75000 איש שפונו
אולי כדאי לנסות בפיקוד העורף טל 104

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
חצי שעה ואתם אחרי הכל.
מאז עברו הרבה מים בירדן, אי אפשר להחנק ברבה זמן, לכן הפיתרון לארגן מזוודה ולעלות לרכב שיקח אותכם למקום נעים יותר, אם את בקומה יותר מקרקע לא נראה לי שצריך לחשוש יותר מידי על החלונות והרעשים.
אולי בתאום אם כוחות הביטחון שיפנו אותכם בצורה בטוחה
אתם חייבים לצאת משם מהר
יותר מסוכן לדעתי להישאר
צריך לעשות בשום שכל
ולצאת בזמנים כאלה (כמו 4 בבוקר ושעות פחות מסוכנות)

רכב מלא בדלק
נהג חד ומהיר
לנסוע בדרך המהירה ביותר האפשרית
ולנסוע למקום רחוק ככל האפשר(אגב ככל שמתרחקים מהדרום
אז יותר בטוח )
לתפוס "טרמאפ"

אבל גם אפשרי
סליחה על חוסר ההבנה אבל פיקוד העורף לא מוציא אתכם ?
דובר על 75000 איש שפונו
אולי כדאי לנסות בפיקוד העורף טל 104
התבלבלתי לגמרי.
מפנים יותר את יישובי העוטף, אנחנו יחסית רחוקים.
הפתרון היחיד מבחינתי זה רכב מוגן ירי. ואין לנו רכב כדי לטוס אתו :)
לכאורה היה מותר לכם ללחוץ
לא לכאורה,אלא בטוח.

כל המחשבות האלה בזמן פיקוח נפש
של לחפש להחמיר

הם מזיקות
וגורמות לתוצאה הפוכה

ויש לי לזה דוגמאות עצובות
בכלל לא היינו בטוחים שהמצב כ"כ מסוכן. זה היה נטו פחד.
ואנחנו הכי לא מחפשים להחמיר, זה ממש מעליב :)

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
1696844286585.png

ד. פריד

משתמש מקצוען
תודה לכולם על האכפתיות!!
מסוכן לצאת אפילו לשנייה, א"א לדעת מתי יגיע מחבל. אנחנו השכונה הכי קיצונית בעיר לכיוון עזה :(
אתמול ברחה מכאן משפחה במהירות, אבל להיות ברכב על הכביש נראה לי יותר מסוכן :(
מחוץ תשכל חרב, ובחדרים אימה.

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אנחנו צריכים להקים בחזרה את מחוז גוש קטיף על חורבות רצועת עזה. ואת התושבים הנוכחיים שלה להעיף למצרים או לשחוט.
למה את מחוז גוש קטיף?
את מחוז עזה היהודית.
עזה זה השם היהודי של העיר, וזו עיר עם היסטוריה יהודית עניפה.
נקים שם מחדש את עזה, ואת חצרים (רפיח), ואת כפר דרום (דיר אל בלח).
וכמו שנעשה במלחמת השחרור בצפת ובטבריה, ובמידה קטנה יותר ביפו ובעכו ובלוד וברמלה. (שם גם נשארו קצת ערבים).

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לתפוס "טרמאפ"

אבל גם אפשרי
למה לא לתאם איתם מראש ?
להתקשר למשטרה/לצבא ולשאול.
סביר מאוד שאם מישהו מהם נוסע למרכז, יהיה מוכן ללווי מישהו שמפחד.
נסיעה סתם מאחוריו יכולה להחשיד את המשטרה [העצבים שלהם גם מתוחים...].

מני דגני

משתמש מקצוען
הסיפור האנושי המחריד של האישה שחזרה מרצועת עזה עם הילדים של השכנה: אביטל אלדג'ם, שחזרה היום (שני) את הרגעים הקשים שעברה בראיון לקשת 12.

"ב-06:30 בבוקר נכנסתי לממ"ד, כמו כולם. היו מטחי צבע אדום. הייתי שם לבד", סיפרה אלדג'ם, "השכן התקשר לשאול אותי מה המצב. שמענו צרחות של מחבלים ויריות בלתי פוסקות, הפגזות כל הזמן. לא היה לנו מושג מה קורה. באיזשהו שלב השכן הגיע אליי ושנינו היינו בתוך הממ"ד. בינתיים המשכנו לשמוע צרחות בערביות ויריות בחוץ. הפעם האחרונה שהייתי בקשר עם עדי ודיברתי איתה הייתה בשעה 11:00 בבוקר".

"בסביבות 13:30 המחבלים חדרו אליי הביתה. התחבאנו בארון. הם פוצצו את הדלת, השכן שלי נרצח. אותי הם שלפו מהארון, הביאו אותי לסלון הבית ואז הביאו את שני הילדים, את אשל בן הארבעה וחצי חודשים ואת נגב בן הארבע. מאותו הרגע הם העבירו אותנו בין בתים, כשהכל הרס, חורבן ודם".

"הם העבירו אותנו בין בית לבית, כשכל הזמן יש יריות בדרך ושלוליות של דם. הם שרפו את הבתים והרכבים. הם הובילו אותי ואת הילדים אל הגדר שעוטפת את הקיבוץ. הייתה שם פרצה בגדר. התחלנו ללכת לעזה: הילדים, המחבלים ואני. כל הזמן הם אמרו לי: 'מהר, מהר'. בינתיים יש כל הזמן יריות. המשכנו ועברנו את הגדר".

"נגב היה על הכתפיים של אחד המחבלים. הוא כל הזמן רק צרח שהוא רוצה לרדת. אשל היה עליי. היינו כבר ממש על עזה, ראיתי את הבתים, כשהם הורידו את אשל, הלכו לכיוון עזה ואני נשארתי עם שני הילדים. הבנתי שאנחנו משוחררים. התחלנו לחזור חזרה הביתה, לגבול, לבד, ברגל, עם שני ילדים".

"היינו כבר אחרי גדר המערכת, לקראת עזה. ראיתי את הבתים של עזה מולי. כשהם הוציאו אותי מהממ"ד הם הלבישו אותי בשלוש חצאיות כדי שאהיה צנועה. עשיתי מהחצאיות מנשא לאשל. נגב שהיה פצוע ברגל מרסיס, זחל והיה איתי קצת על הגב. הוא הלך ברגל, היה אמיץ. בדרך כל הזמן הפצצות. כשהגענו לגבול ראיתי עוד חולייה של מחבלים. הם ראו אותי. לקחתי את הילדים והסתתרנו מאחורי גבעה של חול. הם לא פגעו בנו והמשיכו לעזה. המשכנו ללכת, האמנתי שנגיע, ידעתי שהילדים חייבים לחזור הביתה".

"איבדתי את תחושת הזמן. הבטחתי להם שנגיע לפני השקיעה, לפני שיהיה חושך. כשהגענו לקיבוץ הגדר הייתה סגורה, הפרצה תוקנה. נחנו רגע, חיכיתי שיגיע איזשהו חילוץ. אף אחד לא הגיע. נגב נרדם על החול. בקיבוץ כבר לא היו מחבלים. ראיתי תנועה של רכבים שלנו, של אנשים שניצלו. דרך איזושהי פרצה בגדר הכנסתי את הילדים. נכנסנו לאחת השכונות, מישהו הגיע מולי וצעק: 'מי אתם?'. הבנתי שזה ישראלי. נכנסנו לאחד הבתים".

"הגענו לבית השכנים בקיבוץ והתקשרנו לאבא שלהם. משם לקחו אותנו לגבולות. אמא שלהם נעדרת, צריך שהיא תחזור הביתה, שיחזירו את עדי לילדים שלה. הילדים מטופלים בשערי צדק, נשארו להשגחה בלילה. נגב נפצע ברגל, יש לו שבר, חדר לו קליע לרגל. הקטן, בן הארבעה וחצי חודשים, שאף המון אבק שריפה ותפקוד הריאות פחות טוב. יש לו חום, אבל שניהם ייצאו מזה, כי הם חזקים. ניתן אנרגיה לילדים המתוקים האלה עד שאמא שלהם תחזור הביתה".

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
בני ברק: אזעקה באמצע נסיעה באוטובוס בז'בוטינסקי. נשכבנו על הכביש לצד המדרכה. פתאום חולדה רצה לידנו. אנשים קפצו מפחד החולדה.
מסתבר שהפחד מהחולדות גדול מהטילים.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
למה את מחוז גוש קטיף?
את מחוז עזה היהודית.
עזה זה השם היהודי של העיר, וזו עיר עם היסטוריה יהודית עניפה.
נקים שם מחדש את עזה, ואת חצרים (רפיח), ואת כפר דרום (דיר אל בלח).
וכמו שנעשה במלחמת השחרור בצפת ובטבריה, ובמידה קטנה יותר ביפו ובעכו ובלוד וברמלה. (שם גם נשארו קצת ערבים).
מה אומרים על עזה עילית?
ישטחו אותה ויבנו אותה מחדש (כי יש שם תשתיות זוועה) ויהיו שם פרויקטים לזוגות צעירים בדירות שימכרו שמחיר זול מאוד (שכמובן יבנו אותן סינים ולא עמלקים ערבים).
אפילו קבר של צדיק יש שם- קברו של רבי ישראל נאג'ארה- מחבר הניגון קה ריבון עולם (למרות שבעיניים מציאותיות יותר יהיה שם את בית המדרש שלו כי זה יהיה כבר בזמן הגאולה)

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מה נסגר עם האופוזיציה שרוצים רק ממשלת אחדות עם הליכוד? לא הבנתי אחדות זה רק עם חלק מהעם אין אחדות עם כל עם ישראל? מה הם חושבים לעצמם? איך זה מצטייר? אתם מוכנים ללכת לאחדות אז "אחדות" עד הסוף!

HP מעצבת

משתמש מקצוען
מרגש!!
@פנינה ריימונד ראית את ההודעה של @HP מעצבת ? יש דרייברים שיכולים להביא אתכם לעיר אחרת.
חושבת עליכם .
בשורות טובות
מאיפה לאיפה?
וטלפון ליצירת קשר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה