חגים חג שבועות שמח - ארוחה חלבית ללא חלב | מתכונים לאנשים אלרגים או טבעונים

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אני טבעונית ללא אלרגיה ב"ה אבל רגישה במיוחד לטעם של ביצים (רפלקס הקאה). חלבי אני נוגעת רק במעובד ממש.
בכל מקרה אני מכינה בלינצ'עס בלי ביצים לצערי אין לי מתכון פשוט מערבבת קמח מים למצב סמיך קצת שמן ומעט מלח. אחרי כמה פעמים שתכיני תקלטי את היחס. אני ממלאת בהם למשפחה שמנת מתוקה ולי (שאוהבת מלוח ) פטריות מוקפצות. את יכולה למלא לאלרגנים שלך ריצ' ופס דק של ריבה אדומה ומלמעלה זיגוג שוקולד.... גם האחרים יבקשו....
את הבלינצ'עס הזה אני מכינה כחביתה טבעונית מידי פעם וגם הילדים עושים את זה (כמו שכתבתי רק מנסים ומה שיוצא אוכלים)
אני פריקית ירקות ופחממות כך שלא עולה לי בראש מתכונים נטולי ביציים וחלב.
הולכת לנסות בקרוב להקציף את מי הבישול של החומוס... יש דעה שזה כמו קצפת....

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אני טבעונית ללא אלרגיה ב"ה אבל רגישה במיוחד לטעם של ביצים (רפלקס הקאה). חלבי אני נוגעת רק במעובד ממש.
בכל מקרה אני מכינה בלינצ'עס בלי ביצים לצערי אין לי מתכון פשוט מערבבת קמח מים למצב סמיך קצת שמן ומעט מלח. אחרי כמה פעמים שתכיני תקלטי את היחס. אני ממלאת בהם למשפחה שמנת מתוקה ולי (שאוהבת מלוח ) פטריות מוקפצות. את יכולה למלא לאלרגנים שלך ריצ' ופס דק של ריבה אדומה ומלמעלה זיגוג שוקולד.... גם האחרים יבקשו....
את הבלינצ'עס הזה אני מכינה כחביתה טבעונית מידי פעם וגם הילדים עושים את זה (כמו שכתבתי רק מנסים ומה שיוצא אוכלים)
אני פריקית ירקות ופחממות כך שלא עולה לי בראש מתכונים נטולי ביציים וחלב.
הולכת לנסות בקרוב להקציף את מי הבישול של החומוס... יש דעה שזה כמו קצפת....
דיי, אפילו לא חשבתי לנסות למצוא תחליף לבלינצעס, קמח ומים עם שמן יוצא כמו בלילה של בלינצעס? מעניין לנסות.. זה גם טעים?

דף חלק

משתמש מקצוען
אה, יש לי גם אחת אלרגית לשקדים בבית, ברוך ה', שלא נשתעמם חס וחלילה :)
הלוטוס הוא ממש נחמד, חוץ מגלוטן (שאין לנו בעיה איתו ברוך ה') אין בו שום אלרגן.
ממרח שקדים יכול להחליף טחינה בהרבה דברים. אני עושה את זה הרבה (כי האלרגי לטחינה אלרגי גם לריח, והאלרגית לשקדים לא אלרגית בריח). זה טעים מאד בעיניי.
תנסי קרם קפוצ'ינו, טעים מאוד!
ואצלנו החליף באופן חד משמעי את קרם הנוגט.
ולמתכונים חלביים- להחליף את החלומי המטוגן בחלומי טופי, הילדה ממש אהבה!
הגבנ"צ הפרווה גם נחמדה.
בעוגות חלביות אני עושה לה גרסה פרווה- מחליפה את השמנת בריצ', שגם לה יהיה מה ללקק.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
דיי, אפילו לא חשבתי לנסות למצוא תחליף לבלינצעס, קמח ומים עם שמן יוצא כמו בלילה של בלינצעס? מעניין לנסות.. זה גם טעים?
אחיינית שלי הכינה לילד שלי פעם. יצא ממש מוצלח.

אני לא כזאת חובבת טיגוני בלינצ'ס, בלי קשר לשאלת האלרגיה. גם כשהיו אוכלים פה ביצים לא הייתי בעניין. אולי פעם, אם נקנה מכשיר יהיה שווה לנסות.

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
תנסי קרם קפוצ'ינו, טעים מאוד!
ואצלנו החליף באופן חד משמעי את קרם הנוגט.
ולמתכונים חלביים- להחליף את החלומי המטוגן בחלומי טופי, הילדה ממש אהבה!
הגבנ"צ הפרווה גם נחמדה.
בעוגות חלביות אני עושה לה גרסה פרווה- מחליפה את השמנת בריצ', שגם לה יהיה מה ללקק.
מעניין , ניסיתי כמה פעמים את תחליפי הגבינות וגם המעדנים והיא לא אהבה, זה ממש יקר בשביל לנסות... אבל אולי את זה היא כן תאהב. תודה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L

אני לא כזאת חובבת טיגוני בלינצ'ס, בלי קשר לשאלת האלרגיה. גם כשהיו אוכלים פה ביצים לא הייתי בעניין. אולי פעם, אם נקנה מכשיר יהיה שווה לנסות.
זה לא טיגון ממש זה על טפלון. יוצא מעולה. בלי ריח טיגון אם לזה התכוונת.

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי

זה לא יעבוד במחבת רגילה?
אם יש לך כמויות לאמר לי ממש אשמח..

דף חלק

משתמש מקצוען
מעניין , ניסיתי כמה פעמים את תחליפי הגבינות וגם המעדנים והיא לא אהבה, זה ממש יקר בשביל לנסות... אבל אולי את זה היא כן תאהב. תודה.
גם הבת שלי לא אוהבת מעדנים, רק מעדן ג'לי...
הרעיון בגבנ"צ שזה נראה חלבי, אבל ת'כלס הטעם לא ממש מורגש על פיצה, העיקר שיש לה כמו כולם, כנ"ל בקוביות מטוגנות בפרורי לחם בשמן עמוק...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
למה לא עם ריץ? גם רגישות? אני הבנתי שזה יכול להחליף לפעמים ביצים במתכונים של אפיה, או קציצות לא זוכרת
בדרך כלל אני עושה עם קצפת פרווה באמת.
פעם אחת רק ניסיתי את מי החומוס, יצא מצוין אבל חזרתי לקצפת הפרווה של השף הלבן. הרבה יותר זמינה.

בעיקרון זה מחליף קצף ביצים , אפילו במרנג (לא ניסיתי).
ריץ' לא יכול להחליף קצף ביצים באפיה.

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
בדרך כלל אני עושה עם קצפת פרווה באמת.
פעם אחת רק ניסיתי את מי החומוס, יצא מצוין אבל חזרתי לקצפת הפרווה של השף הלבן. הרבה יותר זמינה.

בעיקרון זה מחליף קצף ביצים , אפילו במרנג (לא ניסיתי).
ריץ' לא יכול להחליף קצף ביצים באפיה.
אהה הבנתי.. גם מי סודה עם חומץ מחליף בטורט, ויש מתכון של קארין גורן לעוגת שוקולד שהתחליף זה מעדני סויה עם סודה

דף חלק

משתמש מקצוען
פיצה אנחנו עושים פרווה.. מדלגים על העיקר ..
איך שכחתי? אני בשוק מעצמי...
פיצה טונה!
מכינים הכל כרגיל, מפוררים מעל טונה מקופסת שימורים ואופים בתנור הבשרי (בצק פרווה)
כולם אוהבים!
גם אלו שאוכלים את הפיצה הרגילה עם הגבנ"צ.

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אגב, יש חוק חדש בגילדריות שאסור להכניס גלידות עם ביצים ויש שם גם גלידות פרווה, פעם ראשונה קנינו והבת שלי הייתה בעננים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אגב, יש חוק חדש בגילדריות שאסור להכניס גלידות עם ביצים ויש שם גם גלידות פרווה, פעם ראשונה קנינו והבת שלי הייתה בעננים
מזכירה לי.....
פעם לקחתי את הפשוש לזיסלק.
גלידות הפרווה הן מופרדות לגמרי מהחלביות (יש מחיצה וכף נפרדת), אבל השוקו סויה מוקצף באותה מכונה של החלב, ולגבי האבקה שממנה מכינים המוכרת לא היתה בטוחה.
הלכתי לסופר, חזרתי עם בקבוק חלב שוקו אלפרו בקרטון, והיא מזגה לו לתוך כוס של החנות :)

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מצאתי תמונות מלפני שנתים, אבל לא יודעת מה המתכון.
בתמונה ראשונה - מתכון לעוגה עם ריבת חלב שהבת שלי קיבלה מחברה ונורא רצתה להכין.
עוגה שמעליה זילופים של קצפת, קצפת עם ריבת חלב, וגבעות ריבת חלב קטנות.
בתמונה השניה - 'תוכי אחרי בנאדם' חיקיתי את המתכון באופן הדומה ביותר שהצלחתי.
זילופים של קצפת פרווה, קצפת עם ממרח שוקולד, וגבעות ממרח שוקולד קטנות.

ההמרה הזו של שוקולד למריחה תמורת ריבת חלב הפכה לקבועה במטבח שלנו, ומאפשרת לשחק עם הרבה מתכונים.
המרה קבועה נוספת (לאלרגים לבטנים) : ממרח עוגיות (לוטוס או דמוי לוטוס) במקום חמאת בטנים.
וואוו נראה ממש טוב!!:D יפה! מושלם!!

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
בחוברת מתכונים של תנובה שהגיעה השבוע בעיתון של שבת יש מתכונים נהדרים
ורובם עם תחליף נהדר לחלבי!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה