חברת העסקה/ חברת כח אדם/ חברת קבלן/ חברת השמה - מה שווה ומה שונה???

אנונימי123

משתמש מקצוען
מישהו יכול לעשות לי סדר?
במה זה מתבטא להיות עובד של חברת העסקה ולא של חברת הייטק עצמה? מה מרוויחים? או מה לא?
אשמח לתגובות.
תודה!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני לא בטוח שיש בזה איזה כלל אצבע. תלוי בהרבה פרמטרים.
גם זה אף פעם לא קורה שיש לך אפשרות ללכת לאותה החברה בשני המסלולים.
אם השאלה מה יהיה המעמד בחברה ביחס לעובדים אחרים, זה גם מאוד תלוי. אם על שאר הפרמטרים האחרים שווים, אז מטעם מיקור חוץ זה כמובן מעמד נחות משהו.
אבל יש גם מקרים אחרים. למשל אצלנו עכשיו הביאו מישהו תותח מחברת מיקור חוץ לתקופה מסוימת. למה לא לוקחים מישהו ברמה שלו כשכיר מהשורה? כי קשה למצוא וגם כי זה יעלה המון (אני לא יודע בדיוק כמה אבל לא אתפלא אם משלמים עליו יותר מ50)

אנונימי123

משתמש מקצוען
אני לא בטוח שיש בזה איזה כלל אצבע. תלוי בהרבה פרמטרים.
גם זה אף פעם לא קורה שיש לך אפשרות ללכת לאותה החברה בשני המסלולים.
אם השאלה מה יהיה המעמד בחברה ביחס לעובדים אחרים, זה גם מאוד תלוי. אם על שאר הפרמטרים האחרים שווים, אז מטעם מיקור חוץ זה כמובן מעמד נחות משהו.
אבל יש גם מקרים אחרים. למשל אצלנו עכשיו הביאו מישהו תותח מחברת מיקור חוץ לתקופה מסוימת. למה לא לוקחים מישהו ברמה שלו כשכיר מהשורה? כי קשה למצוא וגם כי זה יעלה המון (אני לא יודע בדיוק כמה אבל לא אתפלא אם משלמים עליו יותר מ50)
תודה על ההסבר!
נכון, בדר"כ אין אופציה לבחירה באיזה מסלול להיכנס לחברה.
בדרך כלל חברה טובה לא מאפשרת למיקור חוץ לנצל את העובד. אך משום מה התופעה הזאת כן מצויה. אותי מעניין לדעת אם העניין של השכר הוא תחום שעובר בין החברה עצמה לחברת העסקה, אז האם יש אופציה לחברת העסקה לקבל דמי תיווך מידי חודש ולתת לעובד שכר מבלי לדווח לחברה עצמה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה