התחנה המרכזית בבני ברק

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני חושבת בני ברקים שאתם צריכים להבין שיש עוד אופציות בחיים חוץ מלחרוש את העיר באוטובוסים הלוך ושוב.
וללכת ברגל זה לא מסע התאבדות, זה אפילו בריא -כמובן תלוי מה מזג האוויר:rolleyes:

הייתי היום ברח' ירושלים בב"ב רציתי להגיע לרח' בן יעקב
שלושה אנשים שאלתי ואף אחד לא הסכים לגלות לי את הסוד הגדול
כולם התבוננו בי בייאוש כאילו אני מדברת על מסע לקצה השני של העולם
והבהירו לי שאין לי שום סיכוי ברגל, זה לוקח לפחות חצי שעה, ואני חייבת חייבת אוטובוס!!!
זו הייתה שעה פקוקה ולא התאים לי לבזבז את הזמן באוטובוס
בלית ברירה הסתמכתי על חוש ההתמצאות שלי, ועל פיסות מידע שמישהו הואיל לזרוק לי בסוף
תוך רבע שעה הייתי בעזרא, ואחרי שלוש דקות ברח' בן יעקב
זה היה רחוק מלהיות נורא כמו המבטים ההמומים שקבלתי

רחלה, עבורי ללכת מר' עקיבא לבן יעקב זה אופציה להרזייה בלבד...
משום מה כירושלמית הלכתי מרחקים מטורפים ובבני ברק הקטנה כל עכבר נראה הר...
ועוד בבני ברק כמעט ואין עליות וירידות, לעומת י-ם ההררית...

ובכל זאת, בואי נאמר שכל הבריאים שכוחם במתניהם מצטרפים אלייך בקול תרועה והולכים מר' עקיבא עד בן יעקב, ואולי גם מעלי הכהן עד בירנבויים.

באוטובוס נשארו כל הקשישות והנשים הכבדות, בעלות הוורידים למיניהן, בעלות הפלטפוס/הבצקות/הדורבנים, האלה עם קוצב לב ובעיות בסיבולת לב ריאה, הזוגות באמצע פגישה שלא רוצים להיות מחר בכותרות הראשיות, אלה שחוזרות משמחות עם נעלי עקב ושכחו להביא נעלי בית לדרך, כל הביש-גדים שנקרעה להם הסוליה באמצע הצעדה, ואיך העזנו לשכוח את אלה שקר להם, סובלים מפריחה עונתית, ראו את השוויגער נבהלו ועלו לאטובוס מזדמן...

בקיצור, את כל הנ"ל את 'מענישה' בפקקים אינסופיים. לא יכולים ללכת? תאכלו אותה ותשבו עד שתקבלו צורה של מחשב נייד ;)

שלכם

משתמש פעיל
למה? 400 נוסע בבני ברק במסלול מקוצר?
עד לפני כמה שנים הוא גם היה מסתובב את כל ירושלים...

@שלכם
לאחרונה השופטים התחילו לשאלו אם נעזר במישהו וכו'
כי הם מאוד לא אוהבים את זה.
לא צריך לחפור על תקנות תעבורה, חוקים ושות'
משאירים ריק והסטודנט שמסייע ממלא את זה.
הם מנחים בצורה מאוד ברורה וקלה איך להתעסק עם זה.

אם כבר לשלם אז עדיף לתבוע בבימ"ש שלום כמו כל תביעה
ואולי אפילו לתפוס יוזמה ולארגן תביעה ייצוגית
אבל זה כבר באמת כאב ראש.
השופטם אכן שואלים
וראשית כל אפשר להכחיש
וגם במידה ויש שופטים שלא אוהבים את זה זה רק במה שנוגע לתשלומי הוצאות משפט על פי רוב ולא לפיצוי עצמו.

לגבי ההשואה לבית משפט השלום - אי אפשר להשוות את המחירים של זה לעומת זה.

לגבי הסטונדטים, הניסיון שלי איתם לא היה כל כך מלבב [לאחר כמה שיחות עמם, אני יכול לומר שאני מבין בנושא של הגשת תביעת קטנות בנושאי תח"צ הרבה יותר מהם], וכמו שאמרו חז"ל 'אסיא דמגן מגן שויא'
אם כי 'בחינם נעם צווי' וכפי שכבר כתבנו שאין הרבה מה להפסיד.

sem

משתמש פעיל
בילדותי בירושלים, הנסיעות לסבא וסבתא בבני ברק היו נדירות מאד. יען התענוג כלל טלטול כל הפמליא לתחנה המרכזית לקו 400 וחזור.
אני לא יודעת מה הביצה ומה התרנגולת, אבל עצם זה שיש תחבורה ציבורית זמינה ברמת ספיישל עד השעות הקטנות של הלילה, גורמת לכך שמשפחות יערכו מסע הרפתקאות לילי שכזה. אם ברירת המחדל היתה תחנה מרכזית ושאטל, אזי השיקולים היו אחרים.

גם בילדותי היה כך

אבל בילדותי זה היה גם שגרו פחות ויותר כולם בבני ברק, ירושלים וקצת באשדוד, והמשפחות לא היו מפוזרות ב-4 קצוות ארץ, והיום מפוזרים כולם ואם לא מסעות ההרפתקאות הליליות האלו לא יפגשו המשפחות לעולם, וסבתא לא תראה את נכדיה. (והנכדים גם ככה לא ככ מכירים את המושג סבתא האהוב והנחמד שגדלנו עליו) ולהרבה אין אפשרות להחזיק רכבים פרטיים מבחינה כלכלית ולפעמים גם מבחינה קהילתית.

זה לא סותר את דעתי שצריך שינוי מקיף בתחבורה ציבורית.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני חושבת בני ברקים שאתם צריכים להבין שיש עוד אופציות בחיים חוץ מלחרוש את העיר באוטובוסים הלוך ושוב.
וללכת ברגל זה לא מסע התאבדות, זה אפילו בריא -כמובן תלוי מה מזג האוויר:rolleyes:

הייתי היום ברח' ירושלים בב"ב רציתי להגיע לרח' בן יעקב
שלושה אנשים שאלתי ואף אחד לא הסכים לגלות לי את הסוד הגדול
כולם התבוננו בי בייאוש כאילו אני מדברת על מסע לקצה השני של העולם
והבהירו לי שאין לי שום סיכוי ברגל, זה לוקח לפחות חצי שעה, ואני חייבת חייבת אוטובוס!!!
זו הייתה שעה פקוקה ולא התאים לי לבזבז את הזמן באוטובוס
בלית ברירה הסתמכתי על חוש ההתמצאות שלי, ועל פיסות מידע שמישהו הואיל לזרוק לי בסוף
תוך רבע שעה הייתי בעזרא, ואחרי שלוש דקות ברח' בן יעקב
זה היה רחוק מלהיות נורא כמו המבטים ההמומים שקבלתי
את כל כך צודקת!!!

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מי יאמין לי היום, כשאספר איך ישבו אז משפחות עם ילדים באמצע הדרך, בתחנת ההחלפה ברעננה, וחיכו לנהג הירושלמי של קליין שיבוא להמשיך איתן לירושלים.

ו
תחנת ההחלפה לא היתה בנתניה?:rolleyes:

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בילדותי בירושלים, הנסיעות לסבא וסבתא בבני ברק היו נדירות מאד. יען התענוג כלל טלטול כל הפמליא לתחנה המרכזית לקו 400 וחזור.
אני לא יודעת מה הביצה ומה התרנגולת, אבל עצם זה שיש תחבורה ציבורית זמינה ברמת ספיישל עד השעות הקטנות של הלילה, גורמת לכך שמשפחות יערכו מסע הרפתקאות לילי שכזה. אם ברירת המחדל היתה תחנה מרכזית ושאטל, אזי השיקולים היו אחרים.

הנסיעות היו נדירות אבל גם לא היה קיים המצב היום שרוב הילדים הנשואים לא גרים ליד ההורים.

דיצה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
ואיך היום כל תושבי שיכון ה מגיעים לקוים הבינעירונים
קודם תשאלו איך אנחנו מגיעים לר' עקיבא.
התשובה המפתיעה-אין שום קו!.
134 פעם בשעה.
140 פעם ב... עד חזון איש.
92 בסיבוב ענק דרך כל רחוב השומר, וויז'ניץ וחזו"א.
זה בערך מה שיש.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תחנת ההחלפה לא היתה בנתניה?:rolleyes:

בזמני (שנות התש"נ) - ברעננה.
הוספנו אותה בחשיבות לרשימת הערים בהן היינו, בזכות ההחלפות.

אגב, @פילפל , גם לנו אין רכב ואין רשיון. ועדיין, לדעתי, אוטובוסים בינעירוניים מקומם רק בתחנות מרכזיות או ברחובות ראשיים רחבים מאד.
ההצעה שלך נכונה, לגבי הנת"צים, אבל עדיין אין סיבה שייכנסו בינעירוניים לעיר.
ברגע שיהיו יותר נת"צים יעילים, הקוים העירוניים יהיו מהירים יותר, וחסרי הרכב (כמונו) יוכלו לנסוע איתם בקלות למוקדי האיסוף.

IAvigail

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
מי צריך את קוקה קולה בבני ברק? תכסחו את האזור ותעבירו אותם לצפון/דרום/מזרח/מערב הארץ, כמו כל המפעלים הגדולים, ואז קיבלנו שטח מהמם לתחנה מרכזית
באמת נראה לך שאם יורידו את זה יעשו שם תחנה מרכזית?
יבנו שם שכונה בסגנון גטו ורשא כמו כל השכונות החדשות שצצות על כל מטר מיותר בבני ברק...
ואגב אתמול נסעתי ב-401 לפי ההמלצות פה בשעת צהריים דוקא עמוסה וזה לקח שעה בדיוק מהרגע שעליתי עד שירדתי....
מישו פה התלונן? ;)

well

משתמש פעיל
כן למה מה לא מסתדר
אין קובעים בבני ברק או שאין שם אמונה

או שבכלל כל אחד שיהיה למעלה לאיוכל לסדר משהו בנידון
אמונה אני מקווה שיש....
אבל מערכת הבחירות בבני ברק סגורה מראש ואין שום אפשרות לתושב לשנות משהו באמצעות הבחירות.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד

ואני עוד זוכרת שהיינו רותמים את הסוס לעגלה
ונסיעה מיפו לירושלים לקחה שלושה ימים...

ואז מה?

צחור

משתמש מקצוען
גם גהה וגם זבוטינסקי פקוק
תלוי בשעות!!!!!
בבקשה-
באמת נראה לך שאם יורידו את זה יעשו שם תחנה מרכזית?
יבנו שם שכונה בסגנון גטו ורשא כמו כל השכונות החדשות שצצות על כל מטר מיותר בבני ברק...
ואגב אתמול נסעתי ב-401 לפי ההמלצות פה בשעת צהריים דוקא עמוסה וזה לקח שעה בדיוק מהרגע שעליתי עד שירדתי....
מישו פה התלונן? ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה