השתלמויות- כל מי שיש לה מידע לגבי מקומות לימוד....

emma

משתמש מקצוען
האם יש סמינרים שאפשר לעשות בהם תואר ראשון רגיל ולא אקויולנטי??
האם אקויולנטי בבית המורה מוכר במשרד החינוך אם אני ממשיכה איתו ללימודי פסיכולוגיה<?
@גלבוע אולי את מבינה בעניין הזה (הצצתי באשכול אחר על ההסברים שלך)
אשמח לכל מידע בעניין, תודה רבה
תואר אקדמאי ממה שידוע לי זה רק בנוות ישראל/במכללה

יכין

משתמש פעיל
בית - שמש בית ספר לאמנות "סטארט".
מוכר לגמולים.
רמה גובהה.
מספר רב של קורסי אמנות, קרמיקה וציור שונים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
האם יש סמינרים שאפשר לעשות בהם תואר ראשון רגיל ולא אקויולנטי??
האם אקויולנטי בבית המורה מוכר במשרד החינוך אם אני ממשיכה איתו ללימודי פסיכולוגיה?
@גלבוע אולי את מבינה בעניין הזה (הצצתי באשכול אחר על ההסברים שלך)
אשמח לכל מידע בעניין, תודה רבה
יש סוג של סמינרים שמאפשרים תואר של ממש, אבל זה לא ממש סמינרים...
יש את בית ברכה (הכי סמינר מכולם), דעת, חב"ד אשקלון, תמורה, תבונה ואופק. אולי יש עוד שאני לא מכירה.
למיטב ידיעתי, באף אחד מהם אין תואר בחינוך.
בשביל להמשיך בקלות לתואר בחינוך, אפשר ללמוד בסמינר תעודת הוראה + בכיר ומשם זה שנה אחת להשלמה לתואר בחינוך (BEd). אפשר בנוות ישראל, מכללת בית וגן, חוי ארנפלד (דרך לוינסקי) ומבח"ר נדמה לי גם.
אקויולנטי זה כסף לפח (אלא אם כן את מורה וזה משפיע לך ישירות על המשכורת). לא מקצר את הדרך לתואר אפילו ביום אחד.
בשביל להמשיך לתואר בפסיכולוגיה, ברוב המקרים תעודת הוראה נותנת קצת נקודת זכות (משהו כמו חמישית או רבע מהתואר).
ידוע לי רק על מסלול חרדי אחד ללימודי פסיכולוגיה, וזה בבר אילן בשלוחה החרדית. הם גם נותנים את ההכרה המקסימלית האפשרית בתעודת ההוראה (עם הבכיר, כאמור). ידוע לי שמדובר במסלול של שנתיים פעם עד פעמיים בשבוע. לא בדקתי לעומק. שמתי לב שיש פה ניקיות מבר אילן, אבל לא זוכרת כרגע מי.

נערך לאחרונה ב:

מקהלה

משתמש מקצוען
בשביל להמשיך בקלות לתואר בחינוך, אפשר ללמוד בסמינר תעודת הוראה + בכיר ומשם זה שנה אחת להשלמה לתואר בחינוך (BEd). אפשר בנוות ישראל, מכללת בית וגן, חוי ארנפלד (דרך לוינסקי) ומבח"ר נדמה לי גם.
מה ההבדל בין BED לBA או שזה אותו הדבר?
בלימודי הפסיכולוגיה כוונתי היא אם תואר ראשון בהוראה יעזור לי לתואר שני בפסיכולוגיה, וסתם בכללי, כשיש לי תואר ביד בתחום מסוים, אני יכולה להמשיך איתו לתחום אחר דומה לו?? (כמו ברפואה שאפשר לעשות תואר במדעים ומשם להמשיך)
סליחה אם נפלתי עליך ככה
תודה רבה

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מה ההבדל בין BED לBA או שזה אותו הדבר?
בלימודי הפסיכולוגיה כוונתי היא אם תואר ראשון בהוראה יעזור לי לתואר שני בפסיכולוגיה, וסתם בכללי, כשיש לי תואר ביד בתחום מסוים, אני יכולה להמשיך איתו לתחום אחר דומה לו?? (כמו ברפואה שאפשר לעשות תואר במדעים ומשם להמשיך)
סליחה אם נפלתי עליך ככה
תודה רבה
BEd זה תואר ממש בחינוך, בדרך כלל עם תעודת הוראה, BA זה תואר כללי. עכשיו, זה מאד תלוי מה את רוצה לעשות עם התואר. אם את עובדת בבנק, והם צריכים שיהיה לך תואר בשביל קביעות, זה באמת לא משנה.
אם את רוצה לקחת את התואר לעבודה בתחום חינוכי / טיפולי, BEd שווה יותר.
תואר שני בפסיכולוגיה יש כמה סוגים.
יש כאלה שקל יותר להתקבל אליהם ויש כאלה שפחות.
אני חייבת לציין בגילוי נאות, שאני לא מכירה מאד לעומק אלא יותר מלמעלה.
אבל ידוע לי באופן כללי שלתואר שני בפסיכולוגיה קלינית הכי קשה להתקבל. גם עם תואר ראשון בפסיכולוגיה בציונים יפים עדיין הרבה נשארים בחוץ.
יש גם בחינת כניסה ספציפית לפסיכולוגיה, שהבנתי שהיא לא קלה.

בגדול, אכן עם תואר ביד אפשר להמשיך לתואר אחר שדומה לו, וכמה שהציון שלך יותר גבוה - ככה המרחב גדל במידה מסוימת לפחות.
אם רוצים מקצוע מעולם אחר לגמרי, זה דורש לפעמים שנת השלמה, ולפעמים גם פשוט לא מתקבלים :) גם זו אופציה.

תתרשמי מתנאי הקבלה, נשלף באופן מקרי מאתר אוניברסיטת תל אביב:
תנאי רישום וקבלה כלליים לתכנית

רשאים להירשם מועמדים, שסיימו את לימודיהם לקראת התואר בוגר (תואר ראשון) בפסיכולוגיה כולל מסיימי תכנית ההשלמות/חוג לאחר תואר כדלהלן:

• למגמה הקלינית - מחקרית - בציון מתא"ם 105 לפחות או אחוזון 63 לפחות במבחן ה- GRE Psychology וציון ממוצע 90 לפחות בתואר ראשון בפסיכולוגיה. למגמה זו ניתן להירשם בעדיפות ראשונה בלבד.
    ועדת חריגים: ועדת הקבלה של המגמה הקלינית מחקרית בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה תדון בכל בקשה לזימון חריג למרכז ההערכה ותחליט על פי מגוון שיקולים, בהם: נסיבות חיים אישיות, שפת אם שאינה עברית, וכישורי המועמד כפי שהם משתקפים בנתוניו האישיים. פרמטרים אלו ייבחנו מול מספר המקומות הפנויים. מועמדים אשר יבקשו לפנות לוועדת חריגים, יוכלו לעשות זאת לאחר הרישום המקוון באתר הרישום. הם ידרשו להעביר בקשה מפורטת לקבלה חריגה (בהיקף של עד דף) וזאת בנוסף לכל המסמכים הנדרשים לרישום, כמפורט מטה בסעיף "הנחיות לרישום", לכתובת מייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>, (בנושא ההודעה יש לרשום "וועדת חריגים") + המלצות כמפורט. כל זאת עד לתאריך: 18.2.2020.
  • למגמה החברתית - בציון ממוצע 88 לפחות בתואר ראשון בפסיכולוגיה, לא נדרש מבחן מתא"ם. הוועדה תשקול בעת הדיון בקבלה את ציוני התואר הראשון, ההמלצות האקדמיות וראיון עם חברי הסגל של המגמה. בעת הרישום ניתן לבחור את המגמה בעדיפות ראשונה ובעדיפות שנייה - רק אם העדיפות הראשונה היא מביה"ס לפסיכולוגיה. יזומנו לראיון מועמדים שימצאו מתאימים על ידי ועדת הקבלה של התכנית.
  • למגמה הפסיכוביולוגית - בציון ממוצע 88 לפחות בתואר ראשון בפסיכולוגיה, לא נדרש מבחן מתא"ם. הוועדה תשקול בעת הדיון בקבלה את ציוני התואר הראשון, ההמלצה האקדמית וראיון עם חברי הסגל של המגמה. יזומנו לראיון מועמדים שימצאו מתאימים על ידי ועדת הקבלה של התכנית.
  • למגמה הקוגניטיבית - בציון ממוצע 88 לפחות בתואר הראשון בפסיכולוגיה, לא נדרש מבחן מתא"ם. הוועדה תשקול בעת הדיון בקבלה את ציוני התואר הראשון, ההמלצות האקדמיות וראיון עם חברי הסגל של המגמה. יזומנו לראיון מועמדים שימצאו מתאימים על ידי ועדת הקבלה של התכנית.
  • למגמת קוגניציה ומוח - בציון ממוצע 88 לפחות בתואר ראשון בפסיכולוגיה, לא נדרש מבחן מתא"ם. הוועדה תשקול בעת הדיון בקבלה את ציוני התואר הראשון, ההמלצות האקדמיות וראיון עם חברי הסגל של המגמה. יזומנו לראיון מועמדים שימצאו מתאימים על ידי ועדת הקבלה של התכנית.
  • לתכנית הבינתחומית- - בציון ממוצע 85 לפחות בתואר הראשון בפסיכולוגיה, לא נדרש מבחן מתא"ם. הוועדה תשקול בעת הדיון בקבלה את ציוני התואר הראשון, ההמלצות האקדמיות, הצהרת מחקר שתוגש ע"י המועמד (research statement) בה יצוין מהו הניסיון המחקרי שנצבר עד כה (למשל סמינר אמפירי/סדנת מחקר/עוזרי מחקר), שאלות מחקר בתחומים הנבחרים ובאילו מעבדות בביה"ס ניתן יהיה לחקור אותן, וראיון עם חברי הסגל של המגמה. יזומנו לראיון מועמדים שימצאו מתאימים על ידי ועדת הקבלה של התכנית.
תלמידי שנה ג' המסיימים עד סוף השנה השלישית ללימודיהם את כל חובותיהם לתואר הראשון, חייבים לסיים את חובות השמיעה בשנה זו. תלמידים במסלול דו-חוגי חייבים לסיים את חובות השמיעה גם בחוג השני. סטודנטים (תלמידי שנה ג') אשר יתקבלו (על תנאי) יהיו חייבים להציג אישור זכאות לתואר הראשון עד תום סמסטר א', לשנה הראשונה ללימודיהם.

הממוצע הרלוונטי לדיון בקבלה הוא ממוצע כלל הקורסים בפסיכולוגיה (כפי שנקבע על ידי האוניברסיטה בה למדתם). מועמדים שלמדו תואר דו חוגי, ציוניהם בחוג הנוסף לא ייחשבו בשקלול הממוצע.

מבחן המיון הארצי בפסיכולוגיה – "מבחן מתא"ם" נערך ע"י המרכז הארצי לבחינות. (טלפון: 02-6759555).

מספר המתקבלים מצומצם. הקבלה מותנית הן בהישגים בלימודים והן בהתאמת המועמדים ללימודי התואר השני בפסיכולוגיה, שתיקבע על סמך ריאיון אישי או מרכז הערכה (במגמה הקלינית - מחקרית) ומבחן מיון ארצי. הזימון לריאיון אישי הוא עפ"י שיקולי כל מגמה. המגמות שומרות לעצמן את הזכות לעשות שינוי באופן המיון בכל עת.

מועמדים בוגרי מוסדות ששפת הלימוד בהם אינה אנגלית ובוגרי שלוחות למיניהן יידרשו להשיג רמת "פטור" באנגלית עד תחילת לימודי התואר השני

ומהאוניברסיטה העברית:
תנאי קבלה:

הקבלה למגמה מבוססת על ציוני התואר הראשון והציון בבחינת המתא"ם.

קיימים מסלולי קבלה מיוחדים לבני המגזר הערבי והחרדי, ראו פירוט בהמשך.

ציונים

לתואר שני במגמה יכולים להגיש מועמדות בעלי תואר בוגר בפסיכולוגיה בציון 87 לפחות בלימודי הפסיכולוגיה ובציון כללי בתואר של 85 לפחות. המועמדים חייבים בהצגת ציונים של 42 נ"ז לפחות בעת הגשת המועמדות, בציוני כל קורסי החובה משנים א' ו-ב', וכן בציוני הקורסים שנלמדו ב סמסטר א' בשנה ג' לבוגר.

בחינת מתא"ם
המועמדים נדרשים להשתתף בבחינת המיון לפסיכולוגיה, בחינת המתא"ם, המתקיימת בדרך כלל בחודש אוקטובר – פרטים מלאים ניתן למצוא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה .

יכולים להגיש מועמדות רק מועמדים אשר ציונם במבחן המתא"ם הוא 115 ומעלה. הציון בבחינת מתא"ם תקף לצורך הרשמה לשלוש שנות לימודים בלבד.

יום ראיונות
הזימונים לראיונות הקבלה נעשים עפ"י מדרג ציוני מבחן המתא"ם ולפי הביקוש הקיים למסלול. כל המועמדים (כולל מועמדים מהמגזר הערבי והחרדי) נדרשים לעבור ראיון לשם הקבלה למגמה.

תנאי קבלה למגזר הערבי
  • תואר בוגר בפסיכולוגיה בציון 80 לפחות
  • ציון בוגר כללי של 80 לפחות
  • ציון במבחן המתא"ם מ-80 ומעלה
מועמדים המתכוונים להירשם לתכנית המיוחדת למגזר הערבי במגמה לפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד יציינו זאת בטופס הרישום הפנימי. לפרטים נוספים בנוגע לתנאי הקבלה למגזר הערבי יפנו ישירות לרכזות המגמה אוריה לנקרי ונור כרדוש בדוא"ל.<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

תנאי קבלה למגזר החרדי
  • בוגרי מערכת החינוך החרדית בארץ (כלומר, מוסד המוכר ע"י משרד החינוך כמוסד חרדי), ושלמדו אך ורק במסגרת חרדית.
  • בעלי תואר ראשון (בוגר) בפסיכולוגיה ממוסד המוכר ע"י המל"ג. יש לסיים את לימודי הפסיכולוגיה בציון 87 לפחות ובציון כללי בתואר של 85 לפחות.
  • בעלי ציון מתא"ם של 85 ומעלה.
מועמדים המתכוונים להירשם לתכנית המיוחדת למגזר החרדי במגמה לפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד יוכלו למצוא מידע באתר המחלקה לפסיכולוגיה. המעוניינים בפרטים נוספים יפנו ישירות לרכזת התוכנית למגזר החרדי בדוא"ל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> או לרכזות המגמה אוריה לנקרי ונור כרדוש .<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

שינוי השם

משתמש רשום

קבצים מצורפים

• השתלמויות.pdf
    1.5 MB · צפיות: 82

PNINA-ZILUM

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
BEd זה תואר ממש בחינוך, בדרך כלל עם תעודת הוראה, BA זה תואר כללי. עכשיו, זה מאד תלוי מה את רוצה לעשות עם התואר. אם את עובדת בבנק, והם צריכים שיהיה לך תואר בשביל קביעות, זה באמת לא משנה.
אם את רוצה לקחת את התואר לעבודה בתחום חינוכי / טיפולי, BEd שווה יותר.
את בטוחה שזה ההבדל בין סוגי התארים?
לפי מה שאני יודעת ההבדל הוא אם זה מכללה או אוניברסיטה

PNINA-ZILUM

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
תודה!
חידשת לי......

נ.ב.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני מחפשת מקום לעשות BA בניהול
יש דבר כזה?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני מחפשת מקום לעשות BA בניהול
יש דבר כזה?
יש בבית ברכה תואר בניהול וכלכלה של האוניברסיטה הפתוחה.
(יש כמובן גם ישר דרך האוניברסיטה הפתוחה)
נדמה לי שיש גם האקדמית לב (טל)
יש מצב שיש עוד מקומות, סתם שלפתי מהזכרון.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הבהלת אותי. אני מתחילה השבוע...
למה? מבחינת מה?
מבחינת מי שרוצה 'להשלים' אחר כך לתואר אמיתי.זה לא מקצר את הדרך אפילו ביום אחד.

(מה שמקצר זה רק הבכיר. בכיר עם אקויולנטי או בכיר בלי אקויולנטי שווים אותו דבר).

השווי היחיד של אקויולנטי זה למורות בפועל שבכל מקרה לא מתכוונות לעשות תואר.
שווה להן להכרה במשכורת.

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מבחינת מי שרוצה 'להשלים' אחר כך לתואר אמיתי.זה לא מקצר את הדרך אפילו ביום אחד.

(מה שמקצר זה רק הבכיר. בכיר עם אקויולנטי או בכיר בלי אקויולנטי שווים אותו דבר).

השווי היחיד של אקויולנטי זה למורות בפועל שבכל מקרה לא מתכוונות לעשות תואר.
שווה להן להכרה במשכורת.
אהה. הבנתי. תואר רגיל לא נראלי שאעשה מתישהו. להתחיל להשלים בגרויות זה לא בשבילי. חוצים סיימתי בי"ב...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אהה. הבנתי. תואר רגיל לא נראלי שאעשה מתישהו. להתחיל להשלים בגרויות זה לא בשבילי. חוצים סיימתי בי"ב...
בשביל להשלים מתעודת הוראה בכירה לתואר שלם ואמיתי בחינוך את לא צריכה בגרויות.
את פשוט עושה עוד שנה אחת בנות ישראל / מכללת בית וגן / מבח"ר / חוי ארנפלד, ויוצאת עם תואר BEd שלם ו'רגיל' כהגדרתך.
לא חבל?

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
בשביל להשלים מתעודת הוראה בכירה לתואר שלם ואמיתי בחינוך את לא צריכה בגרויות.
את פשוט עושה עוד שנה אחת בנות ישראל / מכללת בית וגן / מבח"ר / חוי ארנפלד, ויוצאת עם תואר BEd שלם ו'רגיל' כהגדרתך.
לא חבל?
אני עושה תואר בגרפיקה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה