השקעות השקעה עם תשואה של 7%

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בלי נדר, שאלה אחרונה:)
לפי הסרטון ניתן לעשות זאת ישירות מחשבון הבנק,
מצד שני היו פה אשכולות ש"רק לא בבנק"
הכוונה שם לסתם חסכונות בבנק או להשקעה?
אני לא יודעת על איזה אשכולות מדובר,
אבל בהשקעה פאסיבית כזאת, אז עד לסכום של כ- 50,000 ש"ח, אז הכי זול יוצא בהשקעה דרך הבנק.

etgar

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד
דבר ראשון .....החכמת אותי מאד !!!

רציתי לשאול יש לי 40.000 ש"ח ששוכב בבנק הבנתי שעל קרן השתלמות לא צריך לשלם מס וניתן למשוך את הכסף לאחר 6 שנים
יש אפשרות להשקיע את הסכום ב S&P 500 בקרן השתלמות (יש לי עוסק פטור) או שזה 2 דברים שונים???
סליחה על הבורות....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רציתי לשאול יש לי 40.000 ש"ח ששוכב בבנק הבנתי שעל קרן השתלמות לא צריך לשלם מס וניתן למשוך את הכסף לאחר 6 שנים
יש אפשרות להשקיע את הסכום ב S&P 500 בקרן השתלמות (יש לי עוסק פטור) או שזה 2 דברים שונים???
סליחה על הבורות....
א. דבר ראשון אתם צריכים להבין היטב את צורת ההשקעה הנכונה במניות.
אפשר לראות פה
ב. אתם צריכים לדעת את כללי הקרן השתלמות.
אפשר לראות הרבה באשכול הזה
אבל בעיקרון זה אפשרי.
יש מסלולים שמחקים את המדד הזה, ואפשר גם לבחור במסלול בניהול אישי, ושם לקנות את מה שרוצים.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
א. דבר ראשון אתם צריכים להבין היטב את צורת ההשקעה הנכונה במניות.
אפשר לראות פה
ב. אתם צריכים לדעת את כללי הקרן השתלמות.
אפשר לראות הרבה באשכול הזה
אבל בעיקרון זה אפשרי.
יש מסלולים שמחקים את המדד הזה, ואפשר גם לבחור במסלול בניהול אישי, ושם לקנות את מה שרוצים.
קראתי, ועכשיו אני לא מבינה.
אם 5ני יכולה בלחיצת כפתור לקנות מניות-מדד דרך הבנק, למה לי קרנות סל וכו?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קראתי, ועכשיו אני לא מבינה.
אם 5ני יכולה בלחיצת כפתור לקנות מניות-מדד דרך הבנק, למה לי קרנות סל וכו?
במדד הזה לדוגמה יש 500 חברות, שלכל אחת יש שיעור שונה במדד, [שהוא משתנה כל הזמן]
מה נראה לך יותר קל וזול?
לקנות 500 ניירות של החברות האלו, כל אחת לפי שיעורה במדד?
או לקנות נייר אחד בדמי ניהול זולים, שבעצם קנייתו, זה כמו לקנות את כל הניירות במדד, כל אחת לפי שיעורה המדויק במדד?

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
במדד הזה לדוגמה יש 500 חברות, שלכל אחת יש שיעור שונה במדד, [שהוא משתנה כל הזמן]
מה נראה לך יותר קל וזול?
לקנות 500 ניירות של החברות האלו, כל אחת לפי שיעורה במדד?
או לקנות נייר אחד בדמי ניהול זולים, שבעצם קנייתו, זה כמו לקנות את כל הניירות במדד, כל אחת לפי שיעורה המדויק במדד?
אם אני קונה מדד תא 125 הוא אחד שהוא 125, ויש איפשרות בבנק לקנות אותו, או דרך חברות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם אני קונה מדד תא 125 הוא אחד שהוא 125, ויש איפשרות בבנק לקנות אותו, או דרך חברות
אין אפשרות לקנות את המדד עצמו, לא של תל אביב 125 ולא מדדים אחרים.
כן יש אפשרות לקנות נייר של קרן שמחקה את המדד הזה.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אין אפשרות לקנות את המדד עצמו, לא של תל אביב 125 ולא מדדים אחרים.
כן יש אפשרות לקנות נייר של קרן שמחקה את המדד הזה.
עכשיו התבלבלתי...
הרי בסרטון הוא מציג קניה של אינדקס תא 125 לא?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עכשיו התבלבלתי...
הרי בסרטון הוא מציג קניה של אינדקס תא 125 לא?
בסרטון מדובר על נייר של קרן שעוקבת אחרי מדד S&P 500.
אין דבר כזה לקנות את עצם המדד.

יש מצב

משתמש צעיר
@מקצועי בלבד תודה על כל מה שכתבת
האם ידוע לך אם זה המדד S&P 500 של הסרטון.
הוא כשר?
וגם בדקתי יש הרבה מחקים של מדד S&P 500, מה הההבדל ביניהם ומה הכי מומלץ?.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם ידוע לך אם זה המדד S&P 500 של הסרטון.
הוא כשר?
ציטוט מפה
"שאלה:
נתקלתי בכתבה שמציינת אפיק חדש להשקעה שכותרתה כדלקמן:
"אלטשולר שחם ובלאקרוק, מגופי ניהול הכספים הגדולים בעולם, קיבלו את אישור רשות ניירות הערך להשיק 15 קרנות סל עוקבות אחרי מדדים עיקריים בעולם".

שאלתי היא האם השקעה בקרנות סל שכאלו, על מדדים בחו"ל ולא בארץ הן מותרות (לאור המאמר על המעבר מתעודות סל לקרנות סל בו הכרעתם שלא נוח הלכתית להשתמש בקרנות סל)?
תשובה:
שלום רב,

מותר להשקיע בקרנות סל העוקבות אחרי מדדי חו"ל.
השאלה נענתה ע"י הרב שלמה אישון"

וגם בדקתי יש הרבה מחקים של מדד S&P 500, מה הההבדל ביניהם ומה הכי מומלץ?.
יש הבדל מי מנהל אותם? מה עושים עם הדיבידנדים? מה גובה המס על הדיבדנדים? מה דמי הניהול? ועוד ועוד, לא אכנס לכל זה כאן.
אבל בקצרה, למי שהוא לא אזרח ארה"ב, או שיש לו חשבון השקעות בברוקר זר, אז זה הקרן הכי מומלצת לדעתי.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
ציטוט מפה
"שאלה:
נתקלתי בכתבה שמציינת אפיק חדש להשקעה שכותרתה כדלקמן:
"אלטשולר שחם ובלאקרוק, מגופי ניהול הכספים הגדולים בעולם, קיבלו את אישור רשות ניירות הערך להשיק 15 קרנות סל עוקבות אחרי מדדים עיקריים בעולם".

שאלתי היא האם השקעה בקרנות סל שכאלו, על מדדים בחו"ל ולא בארץ הן מותרות (לאור המאמר על המעבר מתעודות סל לקרנות סל בו הכרעתם שלא נוח הלכתית להשתמש בקרנות סל)?
תשובה:
שלום רב,

מותר להשקיע בקרנות סל העוקבות אחרי מדדי חו"ל.
השאלה נענתה ע"י הרב שלמה אישון"

יש הבדל מי מנהל אותם? מה עושים עם הדיבידנדים? מה גובה המס על הדיבדנדים? מה דמי הניהול? ועוד ועוד, לא אכנס לכל זה כאן.
אבל בקצרה, למי שהוא לא אזרח ארה"ב, או שיש לו חשבון השקעות בברוקר זר, אז זה הקרן הכי מומלצת לדעתי.
איזה זה?

etgar

משתמש מקצוען
איפה יש מידע/הסבר על ההבדלים?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מוזר.
לפי נתוני הבנק שלי, הנייר הזה ירד מתחילת השנה ב1.4% ואין עליו נתונים משנים קודמות
אז מה מוזר?
הנייר הזה הוא די חדש בארץ, [רק כשנה] ולכן אין עליו נתונים משנים קודמות.
ובעקבות הקורונה היו ירידות חזקות בתקופת הגל הראשון בכל שוק ההון, ודווקא עכשיו זה כבר עלה חזרה וכבר קרוב לשיא שהוא היה בתחילת השנה.
שוב, זה שהתשואה הממוצעת של 7% לשנה, כשההשקעה היא לטווח ארוך, לא אומר שכל שנה יהיו עליות, בהחלט יהיו בדרך גם שנים של ירידות , אבל זה לא משנה כלום לתוצאה הסופית.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אז מה מוזר?
הנייר הזה הוא די חדש בארץ, [רק כשנה] ולכן אין עליו נתונים משנים קודמות.
ובעקבות הקורונה היו ירידות חזקות בתקופת הגל הראשון בכל שוק ההון, ודווקא עכשיו זה כבר עלה חזרה וכבר קרוב לשיא שהוא היה בתחילת השנה.
שוב, זה שהתשואה הממוצעת של 7% לשנה, כשההשקעה היא לטווח ארוך, לא אומר שכל שנה יהיו עליות, בהחלט יהיו בדרך גם שנים של ירידות , אבל זה לא משנה כלום לתוצאה הסופית.
ודאי, וגם ברור שהשנה הכל ירד בגלל הקורונה, השאלה היא אם ה נייר חדש אייך אפשר לסמוך עליו?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ודאי, וגם ברור שהשנה הכל ירד בגלל הקורונה, השאלה היא אם ה נייר חדש אייך אפשר לסמוך עליו?
א. זה חדש רק בארץ, אבל זה קרן עולמית שמנהלת עשרות מיליארדי דולרים.
ב. זה חברה ענקית מבוססת ואמינה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה