מדריך שוק ההון זה לא הגמ"ח המרכזי!! / או טעויות נפוצות בתכנון השקעה לנישואי ילדים.

האם כדאי לצבוע את ההשקעה עבור כל ילד?

• רצוי לתכנן השקעה עם יעד פיננסי עבור כל ילד. צביעת הכספים עבור כל ילד מיותרת.

• רצוי גם לצבוע את השקעה עבור כל ילד. כדי שיגיע החתונה נדע מה שייך לכל ילד ולא נמשוך מחשבון של ילד אחר

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
לגבי המס במשיכה
למה מעליבים פה את הכלי החמוד ששמו - קרן השתלמות
שלא משלמים עליו מס רווחי הון
כלי נהדר בדיוק למקרה שכזה
?!
ואגב, שכיר יכול להקציב כל קרן השתלמות לילד אחר...

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לגבי המס במשיכה
למה מעליבים פה את הכלי החמוד ששמו - קרן השתלמות
שלא משלמים עליו מס רווחי הון
כלי נהדר בדיוק למקרה שכזה
?!
אומנם לא כל פעם נצטרך לשלם מס, ויש דרכים מגוונות להקטין או לבטל את המיסוי, אך גם את זה נצטרך לקחת בחשבון בחישוב ההשקעה שלנו.
ואגב, שכיר יכול להקציב כל קרן השתלמות לילד אחר...
התכוונת כנראה לעצמאי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני רואה כמה מלל נשפך פה על הנושא של צביעת ההשקעה בהתאם לכל ילד וכו' ואיך אני אדע כמה כסף יש לי לכל ילד וכו'.
אז אני רוצה לכתוב בקצרה את דעתי בעניין.
השיטה היא להשקיע כל כסף אפשרי שאינו נצרך לכם כרגע להוצאות הבית, וכדאי באמת גם לחשוב כמה תצטרכו בשביל כל ילד, ובשלבים מסוימים של החיים, כדי לעודד חיסכון והשקעה גדולים יותר.
אבל בעוד 10/20 שנים כשתגיעו לזמן שאתם צריכים להוציא את הכסף נניח לחתונת הילד הראשון, זה לא ישנה כלום מה חשבתם לפני עשור או שניים, אלא זה צריך להיות בהתאם לאפשרויות הקיימות שלכם באותו זמן, ואם חשבתם שתצטרכו 100,000 ש"ח, והתברר שאתם צריכים 200,000 ש"ח? או הפוך?
אלא שבאותו זמן שאתם צריכים להשתמש בסכום מסוים תבדקו את האופציות שלכם בהתאם להשקעות הקיימות שלכם וכדו' ואז תקבלו החלטה מושכלת איך ובאיזה כסף להשתמש.
ואני לא רואה טעם שאיזה החלטה שקיבלתם לפני עשור או שניים תכריח אתכם לקבל החלטה גרועה כדי שזה יתאים לאותה החלטה ישנה מלפני עשור.

ובקיצור בכל נקודת זמן כזאת, זה בעצם צומת לקבלת החלטה נבונה, ולא כדאי להיות מרובעים בהתאם להחלטה עתיקה.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני רואה כמה מלל נשפך פה על הנושא של צביעת ההשקעה בהתאם לכל ילד וכו' ואיך אני אדע כמה כסף יש לי לכל ילד וכו'.
אז אני רוצה לכתוב בקצרה את דעתי בעניין.
השיטה היא להשקיע כל כסף אפשרי שאינו נצרך לכם כרגע להוצאות הבית, וכדאי באמת גם לחשוב כמה תצטרכו בשביל כל ילד, ובשלבים מסוימים של החיים, כדי לעודד חיסכון והשקעה גדולים יותר.
אבל בעוד 10/20 שנים כשתגיעו לזמן שאתם צריכים להוציא את הכסף נניח לחתונת הילד הראשון, זה לא ישנה כלום מה חשבתם לפני עשור או שניים, אלא זה צריך להיות בהתאם לאפשרויות הקיימות שלכם באותו זמן, ואם חשבתם שתצטרכו 100,000 ש"ח, והתברר שאתם צריכים 200,000 ש"ח? או הפוך?
אלא שבאותו זמן שאתם צריכים להשתמש בסכום מסוים תבדקו את האופציות שלכם בהתאם להשקעות הקיימות שלכם וכדו' ואז תקבלו החלטה מושכלת איך ובאיזה כסף להשתמש.
ואני לא רואה טעם שאיזה החלטה שקיבלתם לפני עשור או שניים תכריח אתכם לקבל החלטה גרועה כדי שזה יתאים לאותה החלטה ישנה מלפני עשור.

ובקיצור בכל נקודת זמן כזאת, זה בעצם צומת לקבלת החלטה נבונה, ולא כדאי להיות מרובעים בהתאם להחלטה עתיקה.
אני אשיב את חלקי.

בעיקרון כשיש לי תיק השקעות בכל גודל שהוא, אם אמשוך כל מה שאני צריך, או כל מה שתכננתי שיהיה לי בעת שאני צריך, זה מתכון בטוח לאיבוד הקרן לפני הזמן.

בניגוד למה שמשתמע אני לא מקדש את הצביעה של ההשקעה.

אני פשוט סבור שזו הדרך הבטוחה והפשוטה למשוך את ההשקעה ללא נזקים.

וזה גם המדע שיוכל לתת לי את תמונת התיק, אם זה עשה את המקסימום, או שכדאי לי להמתין עוד לתיקון.

דרכים אחרות לחישוב מסובכים מאוד, אך אפשריים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני אשיב את חלקי.

בעיקרון כשיש לי תיק השקעות בכל גודל שהוא, אם אמשוך כל מה שאני צריך, או כל מה שתכננתי שיהיה לי בעת שאני צריך, זה מתכון בטוח לאיבוד הקרן לפני הזמן.
ככל הנראה לא הבנתם נכון את מה שכתבתי.
אני לא אמרתי למשוך או לא למשוך? וכמה כסף?
אמרתי לקבל החלטות חכמות שיהיו הכי חכמות ונבונות בהתאם לאותה נקודת זמן.
וזה גם המדע שיוכל לתת לי את תמונת התיק, אם זה עשה את המקסימום, או שכדאי לי להמתין עוד לתיקון.

דרכים אחרות לחישוב מסובכים מאוד,
אני חולקת גם על זה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני פשוט סבור שזו הדרך הבטוחה והפשוטה למשוך את ההשקעה ללא נזקים.
זה יפה!
מה שטוענת @מקצועי בלבד שבסוף זה לא אפשרי.
אתה תקבל החלטות לפי המושכלות שיהיו לך בשעת המשיכה
ומה שחשבת לעשות בשעת התכנון בלי לראות עשירית מהתמונה הכוללת, לא רלוונטי.
וחבל להשקיע בזה זמן.
לטעמי כבר במהלך שנות החיסכון אתה תגלה שזה לא רלוונטי.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה יפה!
מה שטוענת @מקצועי בלבד שבסוף זה לא אפשרי.
אתה תקבל החלטות לפי המושכלות שיהיו לך בשעת המשיכה
ומה שחשבת לעשות בשעת התכנון בלי לראות עשירית מהתמונה הכוללת, לא רלוונטי.
אכן, אני באמת לא נועל את עצמי, אני בסה"כ נותן לעצמי כלים נוחים למעקב אחר תיק ההשקעות.
וחבל להשקיע בזה זמן.
את האקסלים אני עושה להנאתי.

וזה גם בשביל ה30% שענו בסקר שיש לזה תועלת.
וגם בשביל הביקוש מצד אנשים פרטיים ששואלים אותי.
לטעמי כבר במהלך שנות החיסכון אתה תגלה שזה לא רלוונטי.
גילוי נאות, אני בעצמי לא משתמש בזה, מיועד לאנשים שפחות מבינים \ מתעסקים, ומשקיעים סכומים נאים.
אני יותר מתחבר לאפשרות הראשונה שהעליתי במאמר.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
וזה גם בשביל ה30% שענו בסקר שיש לזה תועלת.
וגם בשביל הביקוש מצד אנשים פרטיים ששואלים אותי.
אם יש אנשים שזה מועיל להם, זה מצויין.
אין על האקסלים שלך!

אגב, תוצאות הסקר מפתיעות אותי.
הייתי בטוח שאתה לוקח ברוב קולות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ד. מ.

משתמש מקצוען
למי שמתעצל, או לא יכול, לחשב את מצב התיק, ולגבש אסטרטגיית משיכה בבוא העת.
לא נראה לי שכל מי שלא הצביע בעד צביעת אקסלים התכוון לחשב אסטרטגיית השקעה מדויקת עבור כל ילד, ונראה לי שאם היתה אופציה נוספת כדבריה של @מקצועי בלבד
הרבה מהקולות היו הולכים לשם (ואולי באמת כדאי להוסיף אופציה כזאת).

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא נראה לי שכל מי שלא הצביע בעד צביעת אקסלים התכוון לחשב אסטרטגיית השקעה מדויקת עבור כל ילד, ונראה לי שאם היתה אופציה נוספת כדבריה של @מקצועי בלבד
שזה אגב די דומה לפיתרון הראשון שהבאתי במאמר.
הרבה מהקולות היו הולכים לשם (ואולי באמת כדאי להוסיף אופציה כזאת).
@השקעות R הון

ד. מ.

משתמש מקצוען
שזה אגב די דומה לפיתרון הראשון שהבאתי במאמר.
במאמר אתה פירטת איך להתנהל כשבאים בפועל לחתן ילדים (ואני מקווה שבעוד 20 שנה + - כשאני אצטרך לחתן תכתוב שוב משהו עדכני....), כאן לפי מה שהבנתי הסקר היה מה לחשבן מראש כשמשקיעים בשביל החתונות, ולא איך להתנהל בשלב של החתונות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
במאמר אתה פירטת איך להתנהל כשבאים בפועל לחתן ילדים (ואני מקווה שבעוד 20 שנה + - כשאני אצטרך לחתן תכתוב שוב משהו עדכני....), כאן לפי מה שהבנתי הסקר היה מה לחשבן מראש כשמשקיעים בשביל החתונות, ולא איך להתנהל בשלב של החתונות.
המאמר שכתבתי הוא על מניעת טעויות בגיבוש אסטרטגיית השקעה. חשוב לתכנן מראש את אסטרטגיית השימוש בהשקעה בכדי להימנע מטעויות והפתעות.

משקיע חובב

משתמש רשום
אני בחרתי באפשרות 2 בסקר אבל לא מהטעם שכתוב בסקר.
הסיבה שאני ינהל אקסל חסכונות לחתונות הילדים (כשיהיו בעז"ה :)) זה לא בשביל שאני לא יסתבך בבוא העט לחתן אותם, אלה כדי שביומיום השוטף אני ידע איפה אני אוחז ביחס לחסכונות לחתונת הילדים, בדיוק כמו שאני עושה אקסל הכנסות\הוצאות ונכסים\התחיבויות, כדי לדעת איפה אני עומד וע"י זה אני יכול לחשוב על אופטימיזציות וכדו'

משקיע חובב

משתמש רשום
דרך אגב בגוגל שיטס אפשר להשתמש בנוסחת GOOGLEFINANCE ולהימנע מהסיבוך לעדכן כל חודש את היתרות, ולעדכן רק הפקדות.
(נראה לי בתנאי שמשקיעים בקרנות סל ולא במחקות)

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
טוב, אז לאור התגובות הבאות:
ולמה לדווח לאקסל דיווח חודשי?
בנוסף "חובת הדיווח החודשי" נראית לי מעמסה על החיים ללא תוספת תשואה.
שיחסכו לך את העמל לתעד באקסל בעשור הקרוב.
אז תפתח טבלת אקסל בסוף העשור ותצבע את הכסף
אני מהרהר בקול איזה כלי ניתן ליצור, ברור שזה לא חישוב פשוט וסתמי והכלי שאתה מציע הוא יעיל אך דורש שימת לב.
ניתן לחלק את ההשקעה בחלוקה לאחור לפי חודשים, שותפים מס' הילדים ובאיזה שנה כ"א נכנס לתיק ורווחים.
אני משוכנע שניתן ליצור כלי פשוט יותר שיתן תמונה גם לאחר 20 שנה.
הבעיה מובנת, סך ההשקעה החודשית גדל עם כל ילד אך התשואה היא כללית לתיק
ואז צריך לנתח את התיק במשך כל שנותיו
וחבל להשקיע בזה זמן.
וההבנה שחלחלה בי, ש'יושבי פרוג' מאוד חסים על זמנם.
החלטתי ללכת על הכיוון הזה(n)
כמו כן אפשר לעשות קישור מגוגל פיננס לאקסל/גוגל שיטס ולשדרג אותו ולהראות לדוגמא את הפער בינו לבין התשואה הצפויה והרצויה בכל מיני נקודות זמן.
אגב, עם טיפת מחשבה ועצבים, אני מאמין שאפשר לכתוב נוסחה באקסל שתעדכן כל חודש קניה בסכום קבוע לפי שער המניה הנוכחי (למשוךנתונים מגוגל פיננס) לכל ילד- ילד ילד וסכומו הוא.
דרך אגב בגוגל שיטס אפשר להשתמש בנוסחת GOOGLEFINANCE ולהימנע מהסיבוך לעדכן כל חודש את היתרות, ולעדכן רק הפקדות.
(נראה לי בתנאי שמשקיעים בקרנות סל ולא במחקות)
והנה התוצאה.

לתשומת לבכם.
  • כלי זה יעיל גם לאחור.
  • ללא עדכון חודשי.
  • מיועד אך ורק למשקיעים פסיביים.
  • נותן את תמונת המצב של התיק, בשקלים.
  • לא 100% מדוייק.
  • התשואות המחושבות בו, הם של הקרנות של איישרס - בלאקרוק, הנסחרות בשקלים בבורסה בת"א.

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה