התייעצות השכבת ילדים - איך?

מצב
הנושא נעול.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני אמא לילדה בת 4 שלא ישנה צהרים ולילדה בת שנתיים וחצי שישנה במעון.
מה עושים במקרה כזה?
הגדולה כבר עייפה והקטנה עדיין לא, מה שיוצא שאני משכיבה אותן רק ב20:00 20:30.
ילדה בת 4 שלא ישנה צהריים אמורה לישון בשעה 18.00-18.30
ילד שלא ישן בזמן מייצר אדרנלין
"עברו את השעה"- זה בדיוק זה.

ממליצה להשכיב אותה בשעה שהיא צריכה לישון בה, כהחלטתך.
ושהקטנה תשחק בשקט בחדר אחר/סלון.

פרידא

משתמש מקצוען
מלטולין מיועד למבוגרים בלבד!!!!!!!! שיש להם הפרעות שינה,
לא לילד קטן שבסה"כ יש לו עודף אנרגיה,
אנשים השתגעו!!!!!!!!
לי רופאת ילדים ממש טובה המליצה לתת לבן שלי

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לי רופאת ילדים ממש טובה המליצה לתת לבן שלי
במקרים ספציפיים הגיוני מאוד שזה נכון לתת. הכל בסדר. אבל כשזה נהיה פיתרון להרדמה לכל הילדים זה הזיה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

עד לרקיע

משתמש צעיר
עצות :
1. מאוד עוזר משעתיים בערך לפני ההשכבה להכין את הילד , בו תשחק עכשיו מה שאתה רוצה כי בשעה 7 נגיד את נכנס למיטה , כעבור חצי שעה שוב להזכיר לו שעוד מעט תהיה ארוחת ערב כי בשבע הוא הולך לישון ושוב להזכיר לילד לצחצח שיניים ללבוש פיג'מה כי ב- 7 הולך לישון 5- דקות ל-7 שוב לתזכר
ילדים אוהבים סדר ,אוהבים לדעת מה קורה בכל שעה , אוהבים תכנון , מאוד עוזר מניסיון

2. עוד משהו , לא תמיד כ"כ רע לילד כשאמא אומרת בטון החלטי וברור לילה טוב מתוק , אני לא מרשה לקום מהמיטה ולא לדבר מחר אתה צריך לקום מוקם וצריך כוח , מראש אפשר לשים בקבוק מים ליד המיטה ...

3."שמע ישראל" אנחנו עושים עם שירים על כל הילדים בבית ותפילה על כל עם ישראל כך שהיא ארוכה וגם קצת מרדימה

4.- פטנט שתמיד עובד אצלי , אומרים לילד בוא נראה תוך כמה זמן אתה לובש פיג'מה וסופרים זה תמיד מאוד ממריץ אותם ומעניין להם לבדוק כמה זמן לקח להוריד גרביים לעומת כמה זמן לקח לבוש פיזמה הם אוהבים לשבור את השיא של עצמם , מומלץ מאוד !!

5.- לספר סיפור אבא או אמא , גם מאוד ממריץ אותם להיכנס למיטות , הסיפור יכול להיות מהתנך או סתם סיפור חינוכי מותח

נערך לאחרונה ב:

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בלתק
אסתר חייה אני יכולה להגיד לך מה אני מבינה ממה שכתבת ומתוך הנסיון האישי שלי:
זה לא אנושי ולא היה בשום דור לפנינו מציאות של גידול ילדים בתוך דירה ולמשך הרבה שעות ף, ולהיות דמות מבוגר אחד, ולבד.

לנו זה נראה טבעי אבל בכל הדורות היו מבוגרים מגדלים ילדים בסוג של שותפות והדדיות בחצר משותפת או/ו הילדים היו מסתובבים המון שעות במרחבים.

להיות מבוגר בודד בתוך דירה בבניין קומות עם רצף ילדים קטנים למשך כמה שעות בכל יום, זה לא נורמלי!

זה סוחט כוחות ואין פלא שבסוף את נגמרת....

לדעתי את צריכה עזרה, היום יום פשוט גדול עלייך!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אני רוצה להציע כיוון אחר,
תדאגי לעצמך ל'הטענה' לפני ההשכבות.
אני שמה לב שכשלוקח להם זמן להירדם, אני כל הזמן מחכה בקוצר רוח מתי כבר יירדמו, וזה גורם לי להתעצבן ולצעוק וכו'.
אז החלטתי שאני מראש יודעת שזה ייקח זמן,
ובמקום לחכות לקפה אח''כ, אני מתיישבת לקפה ועוגה לפני שמתחילה השכבות, ככה אני לא רעבה, וקצת נחה. לפעמים מצליחה לעצום עיניים כמה דקות על הספה.
ובזמן שאני יושבת לידם אני קוראת ספר או עיתון. (אחרי שאמרנו שמע ושיר וכו' רק נשארת לשבת בפתח החדר כדי שלא יתחילו להשתולל).

חוץ מזה עוזר לי להתחיל את כל הערב מוקדם, ככה גם כשלוקח זמן, עדיין סיימנו בשעה סבירה.
אני גם מחשיכה את החדרים והסלון לפני ארוחת ערב, וככה מסיימים את העיסוקים והבלגן, יש רק מנורות לילה בחדרים כדי להתארגן לשינה.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
אחרי שאכלו ארוחת ערב, התקלחו ולבשו פיג'מה
יש קטע של להנמיך להם את הפעילות המוחית
אם צועקים עליהם, מענישים ומתלהמים זה לא עוזר,

הם במצב עייף, של פעילות גבוהה וצריך לנסות להנמיך אותה.
אני משתדלת לפעמים לשבת ליד הילדים להקריא סיפור קצר בקול שקט
כמובן כשחשוך מסביב, והצרכים הפיזיים שלהם נענו.
אפשר לראות בחוש איך הגוף נרגע, הקפיציות והדריכות יורדת.
או לשכב לידם כמה דקות ללטף/לחבק ולהגיד מילים טובות
זה פעולות שממש מרגיעות ועוזרות להכנס למצב שינה.

ברור שזה לוקח המון כח מהאמא, ומובן מאוד שבסוף היום אין כח וכבר אין טיפת סבלנות לזה.
אולי אפשר לבדוק איפה אפשר להרפות באמצע,
לקחת את זה בחשבון שזה דורש מאמץ ולחשוב מאיפה לקבל כח.

כתיבת תוכן

משתמש פעיל
לכל המצקצקים בנוגע למלטונין כמה עובדות שכנראה אתם לא יודעים אז כדאי לברר קודם לפני שמגיבים!

1. מלטונין זה הורמון השינה המופרש במוח עם רדת החשיכה לאחר שהאדם היה חשוף במשך כל היום לאור יום.
היום המציאות היא שרובנו לא חשופים במשך היום לאור יום וגם כשמגיע הלילה האור לא נעלם מה שמשבש את פעילות הפרשת ההורמון! אז כן זה קודם העולם שהשתגע והפך את סדרי בראשית ולכן נוצרו בעיות שלא היו בעבר.

2. מלטונין נמכר בשתי גרסאות . האחת כתרופת מרשם רופא לבני 55ומעלה .והשניה בחנויות הטבע ללא מרשם כמו כל תוספי התזונה .
מי שנותן לילדים קונה את המלטונין הטבעי שנמכר ללא מרשם בחנויות הטבע ולא את תרופת המרשם.

3. יש ילדים שקשה להם יותר להירדם בעיקר ילדים עם הפרעת קשב אבל לא רק...
העולם של היום מחייב את כל הילדים לשבת בכיתה ולהקשיב יום שלם להכין שיעורים בבית לחזור למבחנים וכו'

ילד שחסר לו שעות שינה זה נזק מתמשך למערכת הקוגנטיבית שלו . אז מה לעשות שפעם אוליי אפשר היה אפשר להשאיר ילד ישן עוד קצת
אבל היום, גם פה העולם הוא שהשתגע קודם שכל ילד בגלובוס היום מחוייב לסדר יום ואז בלית ברירה נאלצים למצוא פתרונות למי שמתקשה.

4. מלטונין הוא אינו כדור שינה!!! הוא הורמון טבעי שמשרה שינה! וכמו כל תוספי התזונה בחנויות הטבע יש מהם טובים ומועילים ויש מהם פחות ולכן תמיד מומלץ להיוועץ ברופא המשפחה.

5. הורים שחושבים שמלטונין זה מה שטוב להם ולילדים שלהם לא צריכים להתנצל בפני אף אחד אחר וראויים להערכה על כך שמצאו פתרון של תוסף טבעי שנותן להם תועלת.
הורים שחושבים שהשכבה רגילה זה מה שנכון וטוב להם ולילדים שלהם ברור שאין שום עניין שיוסיפו מלטונין. אבל לתקוף אחרים זה קצת כמו נשים שמעונינות בלידה טבעית ללא אפידורל שיחליטו לתקוף אשה שנוטלת אפידורל וכיוצא בזה..

6. כמו שכבר הוזכר העולם מתקדם והרפואה בעיקר. אבל תמיד ישנם את אלו שמעדיפים להישאר עם תרופות סבתא ומזדעזעים לשמוע על תינוקות שנוטלים אנטיביוטיקה חיסונים ותרופות נוספות...

אסוג לשכוח שריטלין היא תרופה בין הנחקרות ביותר בעולם ומאושרת לשימוש ללא שום סיכון מעבר לכל תרופה רגילה.
ילד שנצרך לריטלין הוא בדיוק כמו ילד שנצרך לאנטיביוטיקה.
ברור שלא נותנים לבד ובשביל זה יש רופא אבל מצד שני לא שמענו זעקה על כך שרופאי הילדים רושמים אניטביוטיקה ושולחים לחיסונים בלי למצמץ לא ניסינו על הקטנים שלנו כשהיה להם דלקת ריאות את כל תרופות הסבתא אלא לקחנו את המרשם והוצאנו אנטיביוטיקה כי סמכנו על הרופא אז כנל לגבי ריטלין זה לא הזמן וגם אין לנו את הכלים והידע להחליט אם זה כן מה שצריך או לא מה שצריך...

שרה UI/UX

משתמש פעיל
מה שעזר לי אישית זה ששמתי לב שפשוט סוחט אותי כל הסדרה הזאת
של - לאסוף משחקים, להכין ולהאכיל ארוחת ערב ואז מקלחות וההשכבה עצמה
אז התחלתי לחלק את זה לארוחת ערב מוקדמת יחסית (גם פחות בריא לאכול צמוד לשינה)
ואז יש עוד 20 דקות בערך שהילדים שותים שוקו ואני קפה (מחביאה בפנים שוקולד כשהם לא רואים ;))
ומדברים, צוחקים ונכנסים כזה למצב רוח שקט יותר
ואז מקלחות שגם בהם הם משחקים במים ומתעייפים עוד יותר
וככה מגיעה להשכבה עצמה כשכולנו רגועים, אני שרה להם שירים ומספרת לגדול סיפור/שניים
ואז בעלי מגיע ואם מישהו עוד לא נרדם זה בתחום אחריותו...

saralulu

משתמש מקצוען
אני אשמח לעזרה איך להשכיב תאומים בני שנה ו9 אנרגטיים במיוחד (וגם מתוקים במיוחד:) )
הם הבכורים ואחריהם תינוקת קטנה ב״ה.

שרה UI/UX

משתמש פעיל
אני אשמח לעזרה איך להשכיב תאומים בני שנה ו9 אנרגטיים במיוחד (וגם מתוקים במיוחד:) )
אין לי ניסיון עם תאומים שובבים :) אבל היה לי ילד ותינוקת בערך באותם הפרשים
אז דבר ראשון דואגת שהתינוקת תהיה רגועה בחדר אחר /על הידיים שלך כשהתאומים במיטות
ואז לקחת כיסא להגיד אתם ק"ש ושירים שקטים
אם הם מפריעים אחד לשני אולי כדאי לתת להם להירדם בחדרים נפרדים ואח"כ להעביר למיטה

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
וואו אין מה לומר חוץ מלאחל גידול קל ותשזכו לראות מהם הרבה הרבה נחת ואושר!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה