הסברה בעולם

good_say

משתמש פעיל
לא יודעת אם זה המקום לכלות בו את זעמי, אבל אני חייבת להוציא קצת קיטור.

בעקבות הארועים האחרונים שהתרחשו במדינה (המשט ״לשלום״) החלטתי לקרוא גם את מה שכתוב באתרים ״חוצניקיים״, פניתי לאתר "yahoo" האמריקאי וחיפשתי את המאמר שמדווח על מה שקרה ולראות איך הם מדווחים על כל האירועים. כשסיימתי לקרוא רתחתי מעצבים, זעם או כל מה שזה לא יהיה.

הדיווח היה כל כך שונה ממה שמדווח בארץ, מדובר על אותו אירוע, אבל מהצד השני זה נראה שרק חיכינו להתקלות הזו כדי שנוכל ׳לכסח׳ אנשים מהצד השני.

אני שואלת אותכם, באמת אין לישראל שום מערך הסברה מתאים?! הרי זה לא יכול להיות שלמדינה שיש לה כל כך הרבה התקלויות ואירועים שונים לא תהיה שום דרך להסביר/להגן על עצמה ממתקפה תקשורתית כל פעם מחדש.

אני לא מחכה שהעולם יבין אותנו ויפסיקו לשנוא אותנו, אבל למה אנחנו לא מוצגים בעולם באור קצת שונה? אין בארץ אנשים מוכשרים מספיק בשביל לעשות את זה? ואלה שאחראים על זה כרגע לא עושים עבודה הכי טובה כרגע.

זהו, סיימתי להוציא קיטור.

המאמר ב-yahoo: (סליחה על אורך הקישור, אני לא יודעת איך להפוך אותו לטקסט)

http://us.m.yahoo.com/w/ynews/artic...a/ml_israel_palestinians&.intl=us&.lang=he-il

פוס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני לא כל כך מכיר את יאהו, אבל בcnn - הדיווח מאוזן למדי.
מה שכן, צילומים של חיילים ישראלים עם רובים מול עם מפגינים פצועים, לא מריח טוב.

חבל.

גאולונת

משתמש מקצוען
נו.. באמת!
כל העולם רק מחכה למעשה הכי קטן שנעשה כדי להכריז בראש חוצות שאנחנו פושעים, רוצחים וכל דבר אחר...
זה ידוע שכל מה שיקרה ולא יקרה הם יצלמו את הכל מזווית אחרת ויעוותו פורפורציות כדי להראות שאנחנו אלה שלא בסדר!!
וזה לא שאנחנו לא נותנים לזה לגיטימציה! אם תשימו לב לכל הכתבים, פרופסורים השמאלנים (שהם יהודים!) שמשמיצים אותנו ברחבי העולם כאילו שאנחנו האויבים שלהם, ולא מאותו עם..
אז אם ליהודים מותר להגיד ולעוות כל דבר, אז לשאר העולם, אסור???

קודם כל, צריך לעשות מערך הסברה פנימי, ומערך החזרת ברגים רופפים לחצי מהמדינה! ומתי שכתבים/ חיילים/ פרופסורים/ מדענים/ חכ"ים/ שרים/ וכל יהודים אחרים יפסיקו להשמייץ את אחיהם וללקלק לערבים, אז יהיה מה לדבר על מערך הסבר עולמי!
אבל אם אנחנו לא בעד עצמנו, אז מי יהיה בעדינו?!?
ואם אנחנו לא שלמים עם הארץ שלנו והבניה בה (ע"ע גוש קטיף, הקפאת בניה) אז למה שכל העולם יהיה שלם איתה?!?
ואם אנחנו לא סגורים על עצמנו עם אנחנו בעד הפלסטינאים או לא (ע"ע חוסר התגובה בירי הקטוישות על אשקלון, שחרור מחבלים כל יומיים, ועוד מליארד דוגמאות) אז למה ששאר העולם יהיה סגור בנושא??
וזה בכלל לא משנה שלהם מותר לעשות לאויבים שלהם הכל! (ע"ע עירק, ויאטנם, כל מלחמה נורמלית בעולם וכו')

סתם למחשבה..

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
קראו אשכול זה
החליפו חרדים - בישראל.
וחילונים - ב- כלל העולם.

המסקנה נשארת רלוונטית.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני קראתי ב-BBC.
הדיווח היה חד צדדי לחלוטין.

לדעתי, היה מוטב לו היו דואגים כי האירוע כולו יסוקר בשידור חי ע"י רשתות טלוויזיה ישראליות ועולמיות.
התמונות היו מדברות בעד עצמן. והשקיפות המלאה היתה מונעת אפשרות להאשמות שוא וספקולציות שממלאות מיד כל וואקום כזה.

דיווח לדוגמה מה-BBC:
"הישראלים טוענים שהחיילים פעלו מתוך הגנה עצמית, אולם הפעילים מתעקשים שהחיילים פתחו באש ללא כל פרובוקציה מצידם"

-דיווח כזה כמובן לא היה מתאפשר אילו היו תמונות ברורות המתארות את השתלשלות העניינים.

זה מבחינה הסברתית/תקשורתית.

מבחינה מבצעית, כנראה היה נבון יותר לנטרל את כושר התנועה של הספינות במבצע חשאי קטן (לדוגמה, בעזרת צוות צוללנים שיגרום חבלה למערכות ההיגוי שלהן). בכך היתה נמנעת מהן האפשרות להגיע לחופי עזה, בכך היו נחסכים מליוני דולרים שנדרשו לצורך המבצע הצבאי והכליאה של הפרובוקטורים, וחשוב מכל, בכך היה נמנע הנזק התדמיתי שנגרם למדינת ישראל.

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י good_say;399523:
לא יודעת אם זה המקום לכלות בו את זעמי, אבל אני חייבת להוציא קצת קיטור.

בעקבות הארועים האחרונים שהתרחשו במדינה (המשט ״לשלום״) החלטתי לקרוא גם את מה שכתוב באתרים ״חוצניקיים״, פניתי לאתר "yahoo" האמריקאי וחיפשתי את המאמר שמדווח על מה שקרה ולראות איך הם מדווחים על כל האירועים. כשסיימתי לקרוא רתחתי מעצבים, זעם או כל מה שזה לא יהיה.

הדיווח היה כל כך שונה ממה שמדווח בארץ, מדובר על אותו אירוע, אבל מהצד השני זה נראה שרק חיכינו להתקלות הזו כדי שנוכל ׳לכסח׳ אנשים מהצד השני.

אני שואלת אותכם, באמת אין לישראל שום מערך הסברה מתאים?! הרי זה לא יכול להיות שלמדינה שיש לה כל כך הרבה התקלויות ואירועים שונים לא תהיה שום דרך להסביר/להגן על עצמה ממתקפה תקשורתית כל פעם מחדש.

אני לא מחכה שהעולם יבין אותנו ויפסיקו לשנוא אותנו, אבל למה אנחנו לא מוצגים בעולם באור קצת שונה? אין בארץ אנשים מוכשרים מספיק בשביל לעשות את זה? ואלה שאחראים על זה כרגע לא עושים עבודה הכי טובה כרגע.

זהו, סיימתי להוציא קיטור.

המאמר ב-yahoo: (סליחה על אורך הקישור, אני לא יודעת איך להפוך אותו לטקסט)

http://us.m.yahoo.com/w/ynews/artic...a/ml_israel_palestinians&.intl=us&.lang=he-il
השאלה היא למה להתעצבן ?
לי זה ממש לא מזיז, במיוחד שאני יודע שאין לי מה לעשות, ומה שלא יהיה ישנאו אותנו.
תמשיכו בשיגרת היום יום, ולא יקרה שום דבר שונה ממה שיקרה לו התעצבנתם.. אה ?!?
אז בשביל מה להתרגז ???

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י גאולונת;399582:
נו.. באמת!
כל העולם רק מחכה למעשה הכי קטן שנעשה כדי להכריז בראש חוצות שאנחנו פושעים, רוצחים וכל דבר אחר...
זה ידוע שכל מה שיקרה ולא יקרה הם יצלמו את הכל מזווית אחרת ויעוותו פורפורציות כדי להראות שאנחנו אלה שלא בסדר!!
וזה לא שאנחנו לא נותנים לזה לגיטימציה! אם תשימו לב לכל הכתבים, פרופסורים השמאלנים (שהם יהודים!) שמשמיצים אותנו ברחבי העולם כאילו שאנחנו האויבים שלהם, ולא מאותו עם..
אז אם ליהודים מותר להגיד ולעוות כל דבר, אז לשאר העולם, אסור???

קודם כל, צריך לעשות מערך הסברה פנימי, ומערך החזרת ברגים רופפים לחצי מהמדינה! ומתי שכתבים/ חיילים/ פרופסורים/ מדענים/ חכ"ים/ שרים/ וכל יהודים אחרים יפסיקו להשמייץ את אחיהם וללקלק לערבים, אז יהיה מה לדבר על מערך הסבר עולמי!
אבל אם אנחנו לא בעד עצמנו, אז מי יהיה בעדינו?!?
ואם אנחנו לא שלמים עם הארץ שלנו והבניה בה (ע"ע גוש קטיף, הקפאת בניה) אז למה שכל העולם יהיה שלם איתה?!?
ואם אנחנו לא סגורים על עצמנו עם אנחנו בעד הפלסטינאים או לא (ע"ע חוסר התגובה בירי הקטוישות על אשקלון, שחרור מחבלים כל יומיים, ועוד מליארד דוגמאות) אז למה ששאר העולם יהיה סגור בנושא??
וזה בכלל לא משנה שלהם מותר לעשות לאויבים שלהם הכל! (ע"ע עירק, ויאטנם, כל מלחמה נורמלית בעולם וכו')

סתם למחשבה..

מה לעשות שללא אמונה בתנ"ך, ניתן באמת להתבלבל עם העובדות...
או להמציא אותן...

good_say

משתמש פעיל
נכתב ע"י Shia;399609:
אני קראתי ב-BBC.
הדיווח היה חד צדדי לחלוטין.

לדעתי, היה מוטב לו היו דואגים כי האירוע כולו יסוקר בשידור חי ע"י רשתות טלוויזיה ישראליות ועולמיות.
התמונות היו מדברות בעד עצמן. והשקיפות המלאה היתה מונעת אפשרות להאשמות שוא וספקולציות שממלאות מיד כל וואקום כזה.

דיווח לדוגמה מה-BBC:
"הישראלים טוענים שהחיילים פעלו מתוך הגנה עצמית, אולם הפעילים מתעקשים שהחיילים פתחו באש ללא כל פרובוקציה מצידם"

-דיווח כזה כמובן לא היה מתאפשר אילו היו תמונות ברורות המתארות את השתלשלות העניינים.

הערבים אכן דאגו לכך. היה שידור ישיר לערוץ טלוויזיה ערבי (לא זוכרת איזה) כל הזמן מהספינות ובאמצע הלילה זה הפסיק בפתאומיות. מה עוד, שרואים באחד הסרטונים ברשת איך הפעילים ל״שלום״ מכים מכות רצח את אחד מהחיילים ואיך הם מעיפים חייל אחר מהסיפון העליון לסיפון התחתון. ועדיין אנחנו אלה שמצטיירים כאלימים וחסרי כל רגש בכך שאנחנו לא נותנים לאוניות האלו להעביר ציוד ׳הומניטרי׳ לעזה...

cmyk

משתמש צעיר
נכתב ע"י תוסס;399646:
לא ידעתי שפתחו פה חדר חדשות!?

מזמן לא ביקרת כאן - -

בהעדר דיונים מהותיים בתחום הפרסום, אז כל נושא שאפשר לצרף בו את המילה 'פרסום' 'מדיה' זוכה מיידית לפרסום והתענינות בפורום.

הנושא הבא: מאבק הבית הספר בעמנואל [ודרכי ההסברה..] :)

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
דיון מקצועי בנושא פרסום.
איך משווקים מוצר ששמו מדינת ישראל בעולם שמה לעשות לא אוהב את המוצר?

בהחלט אתגר פרסומי לא פשוט.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרף;399662:
דיון מקצועי בנושא פרסום.

בהחלט אתגר פרסומי לא פשוט.

מה לעשות שעוד צריך לשכנע את הלקוח שהמותג שלו לא מתרומם ויש לשנות מיידית אסטרטגיה?

צוות

משתמש רשום
..

אני חושבת על זה כבר הרבה זמן,
איך במדינה שלנו, שנושא הפרסום כה רחב ומדובר, אנו כה עילגים בהסברה לעולם,
ולאחרונה אני פשוט מגיע למסקנה שנגעו בה כבר מעלי, אנשים במדינה לא סגורים בעצמם על מה שקורה כאן, ואם אתה לא בטוח בצדקת הדרך, אתה גם לא יכול להסתכל לעיניים של העולם ולהסביר.
כאשר יפסיקו לירות ברגליים של עצמנו ויפנימו שאין לנו ארץ אחרת, ויתאפסו על מה אנחנו רוצים מעצמנו ומהמדינה, תוכל ליהות פה הסברה כמו שצריך

אברוּמי

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י גרף;399662:
.

מצטרף למאמץ המיתוג מחדש

קבצים מצורפים

• israel.jpg
    KB 328.3 · צפיות: 10

איש קטן

משתמש צעיר
כחלק מהמיתוג, הייתי מחליף את שם מדינת ישראל, ל....

מדינת מרמרה.

................................

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י אברומי נויבירט;399750:
מצטרף למאמץ המיתוג מחדש

זה רק תאור מצב...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אגב אם אינני טועה או מתבלבלת
(בין המשרדים ובין המדינות, העובדות לכשעצמן נכונות :))
משרד הפרסום הישראלי שלמור... נבחר למתג את אסטוניה.
אולי ניקח את משרד הפרסום האסטוני שימתג את ישראל.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
כן... יש הסברה במדינת ישראל...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה