דרוש מידע הסבה ללימודי אחיות

איילת 100

משתמש פעיל
אחותי עשתה מסלול הסבה בשערי צדק
ודוקא היא ממש מצדדת לצד לימודי סיעוד מלאים
ההסבה היא פרך לאומת הלימודים המלאים
ולמי שאין עדיין תואר ראשון זה חוסך פחות משנה לימודים
ובסופו של דבר א"א להתקדם לכלום כשאין לך תואר בסיעוד
ועד שהיא לא המשיכה ללמוד לתואר שני בסיעוד היא לא יכלה להיות אחות ראשית
ולא כל תפקיד מקודם.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ולמי שאין עדיין תואר ראשון זה חוסך פחות משנה לימודים
ובסופו של דבר א"א להתקדם לכלום כשאין לך תואר בסיעוד
ועד שהיא לא המשיכה ללמוד לתואר שני בסיעוד היא לא יכלה להיות אחות ראשית
זה לא נכון שאי אפשר להתקדם לכלום.
הסבה שווה לתואר בכל דבר ועניין.
אחות ראשית תבחר בעיקר בגלל ניסיון. ובד"כ דורשים גם תואר שני- ז.א גם עם תואר ראשון בסיעוד בד"כ אי אפשר להיות אחות ראשית.
אני חושבת שהתכוונת לאחות אחראית מחלקה/משמרת- ולא חייב תואר שני לאחות אחראית כי אם רצוי בהחלט. אבל חייב תואר ראשון ולא משנה באיזה תחום וכמובן על בסיסי רלוונטי וכמובן- ניסיון.
ותואר שני זה שנה וחצי לימודים- שנתיים. אז למי שרלוונטי המסלול של הסבה ואז תוך כדי עבודה וצבירת ניסיון ללמוד תואר שני בסיעוד הוא הרבה יותר נותן אפשרויות קידום מתואר ראשון בסיעוד.

איילת 100

משתמש פעיל
אין לי ענין להתווכח
אני אומרת לזו ששאלה מידיעה - לאחות ראשית נדרש תואר ראשון או שני בסיעוד
וכן לתפקידים נוספים נדרש תואר ראשון בסיעוד
וגם הלימודים במסלול תואר מלא הם הרבה יותר שפויים

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לאחות ראשית נדרש תואר ראשון או שני בסיעוד
אז זה שטות והבל.
מבירורים שאני עשיתי בבתי חולים, לאחות ראשית\ אחראית\ ט"נ וכו'- צריך תואר. איזה? לא רלוונטי.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין לי ענין להתווכח
אני אומרת לזו ששאלה מידיעה - לאחות ראשית נדרש תואר ראשון או שני בסיעוד
וכן לתפקידים נוספים נדרש תואר ראשון בסיעוד
וגם הלימודים במסלול תואר מלא הם הרבה יותר שפויים
גם לי אין עניין. דברי שוב עם אחותך והיא תסביר לך בדיוק מה צריך.
המונח "אחות ראשית" דרוש הסבר. את כנראה מתכוונת לאחות אחראית. שזה שונה.
אחות ראשית יש אחת כזו בבית חולים והיא האחראית על כל האחיות. לתפקיד כזה דרוש תואר שני בסיעוד. ולא משנה אם התואר הראשון באסטרולוגיה.
גם לאחות אחראית מחלקה דרוש תואר שני, אך אם יש מחסור ואת מתאימה ויש לך ניסיון רלוונטי ועל בסיסי רלוונטי- אפשר להתקבל גם עם תואר ראשון (וישלחו אותה ללמוד תואר שני) אם יש 2 מאותו רקע ואחת עם תואר שני- ודאי שיעדיפו את בעלת התואר השני. והיום שלכל אחות יש תואר ראשון- בד"כ אחיות אחראיות הן עם תואר שני.
בקיצור תואר ראשון לא משחק תפקיד. כי כדי להתקדם לתפקידים ניהוליים בד"כ ידרשו תואר שני (ועל בסיסי, וניסיון)

לגבי לימודים שפויים או לא- תלוי בלומד ותלוי בבית הספר בו למד.

נערך לאחרונה ב:

e b p

משתמש מקצוען
@שיר770 מי שעושה הסבה מתואר ראשון
הסיעוד נחשב לה תואר שני?:unsure: או שלא הבנתי כל מה שדיברתם...

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@שיר770 מי שעושה הסבה מתואר ראשון
הסיעוד נחשב לה תואר שני?:unsure: או שלא הבנתי כל מה שדיברתם...
לא. היא נקראת "אחות אקדמאית"
אין לה תואר בסיעוד, אבל היא אחות עם תואר ראשון לכל דבר ועניין כולל לעניין קידום ושכר.
ומי שרוצה להתקדם לתפקידים ניהוליים ממילא צריכה תואר שני. ואותו כדאי לעשות בסיעוד (יש כאלו שהתקדמו גם עם תואר שני בניהול מערכות בריאות- שהוא יותר קל. אבל בגדול עדיף תואר שני בסיעוד)

אילוש

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אם כבר הוקפץ האשכול-
אשמח לדעת ממי שהשלימה לתואר ראשון בנוות ישראל- זה תואר קביל? אפשר מלכתחילה לעשות איתו הסבה בשערי צדק?
או שכדאי לעשות את המסלול המלא?

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם כבר הוקפץ האשכול-
אשמח לדעת ממי שהשלימה לתואר ראשון בנוות ישראל- זה תואר קביל? אפשר מלכתחילה לעשות איתו הסבה בשערי צדק?
או שכדאי לעשות את המסלול המלא?
תלוי מה כבר יש לך.
אם את במרחק שנה מהתואר ואת נשואה עם ילדים שיהיה לך קשה ללמוד 4-5 בקרים במסלול מלא- לדעתי עדיף לסיים את התואר ואז לעשות הסבה במסלול לאמהות/לעובדים. כל תואר שמוכר ע"י המל"ג רלוונטי להסבת אקדמאים.
אם יש לך עוד שנתיים+ ואת יכולה ללמוד במסלול מלא של 4-5 ימים בשנה שנתיים הראשונות, אז עדיף מסלול מלא.

אילוש

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
יש לי בכיר, אני אמורה להשלים לתואר ראשון במשך כשנתיים ואז לעשות הסבה.
זה משתלם?
חשבתי ללכת על המסלול הזה בעיקר בגלל השיקול של אפשרות העבודה במהלך השנים הראשונות של ההשלמה לתואר. השנתיים של ההשלמה לתואר ראשון הרבה פחות דורשות ואפשר לעבוד תוך כדי לעומת המסלול המלא שיש צורך בפסיכומטרי+מכינה+4 שנות לימוד והשלמה, שזה אומר +5 שנות לימודים מלאות.
אני צודקת? או שכן כדאי ללכת על המסלול המלא, וא"כ אשמח לדעת איך אם ניתן לעבור את זה בהצלחה עם ילדים וחוסר אפשרות להתפרנס תוך כדי...

ועוד משהו- את מרוצה עכשיו? מרגישה שהיה שווה לעשות את זה?

מביתשמש

משתמש מקצוען
שוב מקפיצה למשהי יש מידע עדכני איפה יותר כדאי לעשות הסבה בהדסה או בשע"צ אני אמקד: תוכנית הלימודים היא אותה תוכנית משרד הבריאות, אורך תקופת הלימודים זהה שע"צ מסתבר מקום דתי יותר.
אך איפה יותר רגוע ושפוי לאמא עם ילדים לעשות בשע"צ או הדסה? (בהדסה יש שבועיים מבחנים בשעצ יש כל יום חמישי פעם בשבועיים)
איפה באים לקראתך יותר ומתחשבים בנתוני חיים תובעניים?
יש למישהי מידע?

e b p

משתמש מקצוען
זה משתלם?
חשבתי ללכת על המסלול הזה בעיקר בגלל השיקול של אפשרות העבודה במהלך השנים הראשונות של ההשלמה לתואר. השנתיים של ההשלמה לתואר ראשון הרבה פחות דורשות ואפשר לעבוד תוך כדי לעומת המסלול המלא שיש צורך בפסיכומטרי+מכינה+4 שנות לימוד והשלמה, שזה אומר +5 שנות לימודים מלאות.
אני צודקת? או שכן כדאי ללכת על המסלול המלא, וא"כ אשמח לדעת איך אם ניתן לעבור את זה בהצלחה עם ילדים וחוסר אפשרות להתפרנס תוך כדי...

לפי דעתי בנתונים האלה שווה לך לעשות את המסלול המלא.
אם יש לך בכיר את לא צריכה בכמה מקומות לא פסיכומטרי ולא מכינה. אלא ישר להתחיל (תלוי בממוצע ציונים שלך בבכיר) רק מבחן טיל ואמירם בשביל אנגלית.
גם הסבה זה לימודים נורא עמוסים ונורא תובעניים בעיקר לאמא עם ילדים.
לעומת זאת את המסלול המלא יש המון נשואות ואמהות שעושות אותו ויולדות תוך כדי;)
בשנה הראשונה יש הרבה שעובדות עוד משהו מהצד יום או יומיים בשבוע. ויש מלגות קצת.
ואחרי שנה וחצי העומס ממש יורד ואז יותר ויותר מתחילות לעבוד במשרת סטודנט בתור כוח עזר בבתי חולים.
בהצלחה

e b p

משתמש מקצוען
שוב מקפיצה למשהי יש מידע עדכני איפה יותר כדאי לעשות הסבה בהדסה או בשע"צ אני אמקד: תוכנית הלימודים היא אותה תוכנית משרד הבריאות, אורך תקופת הלימודים זהה שע"צ מסתבר מקום דתי יותר.
אך איפה יותר רגוע ושפוי לאמא עם ילדים לעשות בשע"צ או הדסה? (בהדסה יש שבועיים מבחנים בשעצ יש כל יום חמישי פעם בשבועיים)
איפה באים לקראתך יותר ומתחשבים בנתוני חיים תובעניים?
יש למישהי מידע?
אני חושבת ששע''צ קצת יותר דתי מאשר בהדסה.
לא יודעת לגבי הלימודים עצמם.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה משתלם?

זה ממש התלבטות.
מבחינת עבודה במקביל, יוצא תכלס כמעט אותו הדבר: בתוכנית של ההסבה, תוכלי לעבוד במקביל בשנתיים הראשונות של התואר. אחר כך בלימודי ההסבה, יש מסלולי הסבה לאמהות/לעובדים אבל ממש קשה ממש לעבוד משרה מלאה, אולי חצי משרה.
לעומת זאת, במסלול המלא בשנתיים הראשונות ממש קשה לשלב עבודה, אבל בשנתיים האחרונות זה איכשהו אפשרי.

גם הסבה זה לימודים נורא עמוסים ונורא תובעניים בעיקר לאמא עם ילדים.
לעומת זאת את המסלול המלא יש המון נשואות ואמהות שעושות אותו ויולדות תוך כדי;)
מניסיוני הפוך.
להסבה באות נשים נשואות עם משפחות וילדים, ויש יותר התחשבות במצב. תלוי במקום הלימודים, אבל יש הנחה שאלו נשים יותר בוגרות שיש להן עבודה במקביל ומשפחה לגדל. חלק יולדות תוך כדי... (אני ילדתי שני ילדים בהסבה ועוד ילד בקורס על בסיסי....)
למסלול המלא מגיעות נערות שסיימו סמינר (או צבא וכו') אמנם חלקן מתחתנות תוך כדי ויולדות. אבל ההנחה היא שהן איכשהו מסודרות מבחינת עול כלכלי ומשפחתי.

אישית אני שמחה על המהלך שעשיתי. לא אגיד שהיה קל, רציתי לוותר מאות פעמים באמצע... ב"ה עכשיו סיימתי על בסיסי במיילדות אז מבחינתי הגעתי ליעד.

אם תרצי עוד פרטים יותר נוח לי לדבר במייל/טלפון... תשלחי לי הודעה shireldesign ג'ימייל.

מביתשמש

משתמש מקצוען
יש מישהי שעשתה/עושה או שמעה על מישהי שעשתה הסבה לסיעוד בבית חוליפ שמיר אסף הרופא??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה