חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 39

כל שבוע הולכים וגוברים האיומים במלחמה ומפני מלחמה בלבנון. האם אתם מרגישים פחד וחרדה ממלחמה שכזו?

• כן

• לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אשכול נספח לשבוע ה39 למלחמה,
קראו בעיון את כללי האשכול, הם מחייבים.

האשכול מיועד עבור שאלות ובירורים בענייני המלחמה.
ציטוטים להרחבות ותגובות על הודעות מאשכול העדכונים או אשכול התיעוד.
כתבות נרחבות ופרשנויות אודות חרבות ברזל.

❌
האשכול אינו מקום לפטפוטים, בדיחות, דיוני השקפה, פוליטיקה חרדית ורבנים, הצעות למטכ"ל, רץ ברשת, וויכוחים וכו'.

❗
חשוב להבין, זה לא אשכול פטפטת, הפורום הוא פורום חדשות ועדכונים, ורק כדי לשמור על האשכולות האחרים נקיים לחלוטין, אנו מאפשרים אשכול נספח, אבל עדיין בגדר עדכונים, כל שיח פטפוטים יביא להרחקת המשתמש מהאשכול לצמיתות. כמובן כללי פורום חדשות ועדכונים וכללי האתר חלים גם באשכול זה.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
דיווחים סותרים ברשתות הלבנוניות-
חלק טוענים שיש תקיפות וחלק טוענים שמדובר רק בבע"קים
הנה עוד פעם הוכחה ליעילות של הבקע"מים,
לכל אלו ששואלים מה התועלת... זה יוצר פחד, בלבול ואנדרלמוסיה אצל האויב

יהודי חם

משתמש מקצוען
או שכן או שלא....
אני במקומם הייתי מגחך על זה, שזה כל מה שיש לאויב שלי לעשות........

חובבן חביב

משתמש מקצוען
כעת ערוצים ישראליים מדווחים על תקיפה בסוריה ולבנון במקביל: על פי ערוצים לבנונים, שמיעת הקולות והפיצוצים בבירת סוריה דמשק, הקולות שנשמעו באזורי דמשק מכיוון זבדאני ובמזרח סוריה, נבעו ממטוסי חייל האוויר הישראלים. ששברו את הקול במרחב האווירי של לבנון,ואין תקיפה במרחב. עוד דייוחים על כך שמכ"ם, סורי זיהה מטוסי קרב ישראלים שמפרים את מחסום הקול במרחב הבקעה הלבנונית על הגבול עם סוריה .

אבו עלי

חברה, לא לשכוח שמוצ"ש עכשיו,
לקחת כל דבר בעירבון מוגבל...

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
או שכן או שלא....
אני במקומם הייתי מגחך על זה, שזה כל מה שיש לאויב שלי לעשות........
אתה במקומם..
תכלס' הם מבולבלים, לא יודעים אם זה תקיפות או בומים

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אתה במקומם..
תכלס' הם מבולבלים, לא יודעים אם זה תקיפות או בומים
לרשת עלו תמונות של מצלמות שעפו מעוצמת ההדף ועל תקרה שקרסה בבית מהפיצוץ.
לא חושב שזה לבד כמטרה שווה משהו. מה שכן עם על הדרך אפשר לעשות רעש זה נשמע טוב בערבית.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
חברה, לא לשכוח שמוצ"ש עכשיו,
לקחת כל דבר בעירבון מוגבל...
אני יחזור על הדעה שלי משבוע שעבר,
הפוטנציאל להסלמה הגבוה ביותר [מבחינת פעולה ישראלית] לענ"ד הוא בסופש"ים בשביל לא להיכנס באמצע הלימודים והעבודה למערכת חזקה. לא שזה לא אפשרי באמצ"ש אבל הזמן עם הסיכוי הגבוה ביותר הוא סופ"שים.

ונראה לי שהנקודה החשובה ביותר שצריך לשים לב אליה השבוע היא סיום שנת הלימודים...

נערך לאחרונה ב:

האופקימי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפוטנציאל להסלמה הגבוה ביותר [מבחינת פעולה ישראלית] לענ"ד הוא בסופש"ים בשביל לא להיכנס באמצע הלימודים והעבודה למערכת חזקה. לא שזה לא אפשרי באמצ"ש אבל הזמן עם הסיכוי הגבוה ביותר הוא סופ"שים.

צר לי לאכזב לצערנו כבר הורגלנו בשילטון ביבי שהאויב קובע את עוצמת האש ואת העיתוי ולא אנחנו.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
צר לי לאכזב לצערנו כבר הורגלנו בשילטון ביבי שהאויב קובע את עוצמת האש ואת העיתוי ולא אנחנו.
לא נכנס לזה
אבל אם וכאשר תקרה פעולה ישראלית יזומה התזמון יהיה סופ"ש לענ"ד.
[שוב, לא שאני אומר שזה לא יכול לקרות באמצ"ש ובמיוחד שנגמרת שנה"ל. ואגב, אם באמצ"ש שוב להערכתי זה יקרה בשעות הלילה - או הערב]

זבון וזבין

משתמש מקצוען
נדמה לי שכבר נכתב ע''ז או כאן או באשכול של הבחירות בארה''ב:
עד כמה שהמלחמה תלויה בישראל - ישראל תעדיף לחכות לאחרי הבחירות בארה''ב וחילופי השלטון - ובפרט כעת שכולם כבר מסכימים שזה סוף עידן ביידן,
עדיף לו להילחם כשטראמפ עומד לצידו (כך יכול להעיד סולימאני) מהדונ'ט של ביידן......

נ.ב. במידה והדמוקרטים יחליפו את ביידן במישהו אחר - ככה''נ כן תיפתח מיידית - ובפרט אם המועמד/ת י/תהיה מישהו בסגנון מישל אובמה....

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נדמה לי שכבר נכתב ע''ז או כאן או באשכול של הבחירות בארה''ב:
עד כמה שהמלחמה תלויה בישראל - ישראל תעדיף לחכות לאחרי הבחירות בארה''ב וחילופי השלטון - ובפרט כעת שכולם כבר מסכימים שזה סוף עידן ביידן,
עדיף לו להילחם כשטראמפ עומד לצידו (כך יכול להעיד סולימאני) מהדונ'ט של ביידן......

נ.ב. במידה והדמוקרטים יחליפו את ביידן במישהו אחר - ככה''נ כן תיפתח מיידית - ובפרט אם המועמד/ת י/תהיה מישהו בסגנון מישל אובמה....
אבל השאלה היא אם ישראל באמת לא הולכת לצאת מעזה במשך הרבה מאד זמן, לפחות מציר פילדלפי ופשיטות חוזרות - והחיזבאללה מצידו מתנה כל רגיעה בהפסקת הלחימה בעזה, האם ישראל יכולה להמתין עוד הרבה זמן מבחינה ציבורית או שזה יגיע לרתיחה שתדחוף את הממשלה לזה.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אבל השאלה היא אם ישראל באמת לא הולכת לצאת מעזה במשך הרבה מאד זמן, לפחות מציר פילדלפי ופשיטות חוזרות - והחיזבאללה מצידו מתנה כל רגיעה בהפסקת הלחימה בעזה, האם ישראל יכולה להמתין עוד הרבה זמן מבחינה ציבורית או שזה יגיע לרתיחה שתדחוף את הממשלה לזה.
יש למישהו צד שישראל תצא מעזה בזמן הקרוב (לפחות שנה)? שיהיה הסדר בלבנון?
זה לא סקר...

זבון וזבין

משתמש מקצוען
לפי ההבדלים בין ביידן לטראמפ (לפחות לפי ההצהרות העדכניות שלהם) שווה לישראל לסחוב זמן עוד כמה חודשים עם המלחמה בעזה ולהתחיל בלבנון רק לאחר שטראמפ יחזור לבית הלבן (פחות מחצי שנה) - ולפחות לאחר הבחירות (4 חודשים).

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

לא יקרה לפני נאום נתניהו בקונגרס

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לבנון דיווח שרץ בדקות האחרונות: חאג מוסא סעאדה מדרום לבנון לקה בהתקף לב עקב בום על קולי ומת מיד. ערוץ לבנוני מפרסם את ההמשך של הדיווח- הידיעה הזו שקרית וחאג מוסא סעדה הלך לעולמו בטרם נשמע הבום העל קולי. נ. חמאל
להביא עוד פעם את התועלת? להראות שוב שזה כן יוצר בלבול ואנדרלמוסיה?
[לא מתכוון לתועלת שמת בנאדם מהבום, כן או לא. אבל תראו את השיח שעוסק בבומים עוד ועוד]

291

משתמש פעיל
מחבלי החיזבאלה מאומנים פי 100 ממתחריהם בנוחבה.
יש להם אלפי טילים מדוייקים. והכי גרוע - מאות אלפי טילים לא מדוייקים.
טיל לא מדוייק פירושו: שכדי לפגוע במטרה צריכים לשלוח כמה עשרות טילים ואז בסבירות גבוהה מאוד מאוד - תהיה פגיעה במטרה עם אחד הטילים. כשבינתיים התעופפו להם עוד טילים סביב וגרמו לנזק רב.
לא לחינם מערכות המדינה חוששות מאוד מאוד מכניסה לעימות.
לא קשה לפגוע במערכות החשמל בישראל. משק לא מבוזר, כשגם המפעילים הקטנים של האנרגיות המתחדשות - המוכרות חשמל - מחוברים לרשת החשמל הארצית. אלפי טילים לתחנת הכוח רוטנברג בחדרה - והתחנה מושבתת.
וכן לעוד כמה מהתחנות.
וכמובן איראן...
זוהי מלחמה כוללת של להיות או לחדול. הרישול באי תקיפת תוכנית הגרעין האיראני רובץ על מערכת הביטחון בישראל.
כעת כולם מבינים שאם תהיה ביכולתה של איראן לשלוח פצצת מימן קטנה, היא הייתה עושה זאת.
חדלו לכם מהבעת השתאות על פעולות תגמול כאלה ואחרות של צה"ל. יש כאן חידלון של שנים, של אנשי צבא שמאלניים מהוללים. של אנשי צבא שדגלו בהכל חוץ מלהילחם.
צבא שלם שעטוף במעטפת חלודה עבה, שחוץ מדאגת שוויון של נשים לוחמות ורפורמת לוין לא עניין אותם כלום.
ואנו אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמים.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
תכלס' יש פער מטורף בין כמות ההתרעות לסף המתיחות,
ביממה האחרונה 6 התראות, 2 מתוכן שווא לפי הדיווח של @פרוגמטי .
היו ימים בשבועות האחרונים של למעלה מ200 התרעות אאל"ט.
או שזה כלכלת חימושים גם בצד הלבנוני או שזה זהירות שלהם מתוך הבנה שהמצב באמת רגיש והעסק באמת יכול להתהפך עליהם, ולכן הם מנסים לשמר את המצב בלי להסלים.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...